2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 20-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 қаңтарда № 3401 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2015 жылғы 16 наурыздағы № 32-5 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 16.03.2015 № 32-5 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 794 973 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 727 020 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 001 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 180 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 063 772 мың теңге;
2) шығындар – 3 794 723 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 73 169 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 83 962 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 793 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -72 919 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 72 919 мың теңге:
қарыздар түсімі – 83 340 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 793 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 372 мың теңг.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 24.12.2014 № 31-1 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылдың 13 желтоқсандағы № 14-3 "2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 4, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 677 523 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 декабря 2013 года № 20-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 10 января 2014 года № 3401. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16 марта 2015 года № 32-5.
Сноска. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.03.2015 № 32-5.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы - 3 794 973 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 727 020 тысячи тенге;
неналоговые поступления - 4 001 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 180 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3 063 772 тысяч тенге;
2) затраты - 3 794 723 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 73 169 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 83 962 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 10 793 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -72 919 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 72 919 тысяч тенге:
поступление займов - 83 340 тысяч тенге;
погашение займов - 10 793 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 372 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.12.2014 № 31-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Поступления в районный бюджет на 2014 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 14-3 "Об областном бюджете на 2014-2016 годы" и согласно пункта 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 4, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского и областного бюджета в общей сумме 677 523 тысяч тенге, в том числе:

негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 12 291 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 110 953 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге - 7 728 мың теңге;
жергілікті атқарушы органда кезекте тұрғандарға тұрғын үй салуға - 13 429 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға - 100 000 мың теңге;
Талдыапан ауылында су құбыры құрылысының жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге - 19 893 мың теңге;
"Бостандық, Ақпатер, Жалпақтал, Қайынды, Жаңажол ауылдарында су құбырын қайта құру" жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге - 24 050 мың теңге;
Болашақ ауылын сумен жабдықтауға - 76 230 мың теңге;
Жалпақтал ауылының мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеуге – 12 816 мың теңге;
Казталов ауылының мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеуге – 8 019 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін кредиттер - 83 340 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, оның ішінде 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстем ақы төлеуге – 6 303 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 2 693 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 3 045 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге – 134 415 мың теңге;
Жалпақтал ауылында 14 бір пәтерлі коммуналдық-жалдамалы тұрғын үйлер құрылысына – 49 918 мың теңге;
аудан бюджетіне ағымдағы іс шаралар шығындарына – 12 400 мың теңге.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 29.04.2014 № 24-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі), 05.08.2014 № 27-2(01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі), 10.10.2014 № 28-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2014 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдардың резерві 11 341 мың теңге көлемінде бекітілсін.

на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 12 291 тысяча тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 110 953 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе - 7 728 тысяч тенге;
на строительство жилья для очередников стоящих в местном исполнительном органе - 13 429 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 100 000 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство водопровода в селе Талдыапан - 19 893 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода в селах Бостандык, Акпатер, Жалпактал, Кайынды, Жанажол" - 24 050 тысяч тенге;
на водоснабжение села Болашак - 76 230 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания дома культуры села Жалпактал – 12 816 тысячи тенге;
на капитальный ремонт здания дома культуры села Казталов – 8 019 тысяч тенге;
кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов - 83 340 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, в том числе на выплату ежемесячной надбавки в размере 10 процентов – 6 303 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 2 693 тысячи тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 3 045 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 134 415 тысяч тенге;
строительство 14 одноквартирных коммунально-арендных жилых домов в селе Жалпактал – 49 918 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты бюджету района на текущие мероприятия – 12 400 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29.04.2014 № 24-1 (вводится в действие с 01.01.2014), 05.08.2014 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2014), 10.10.2014 № 28-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в размере 11 341 тысяч тенге.

Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 29.04.2014 № 24-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі), 05.08.2014 № 27-2 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді-мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда 25% айлықақы мен тарифтік ставкаларын көтеру белгіленсін.
8. 2014 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29.04.2014 № 24-1 (вводится в действие с 01.01.2014), 05.08.2014 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышение на 25 % оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этим видами деятельности в городских условиях с 1 января 2014 года.
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.

9. Казталов ауданының ауылдық округтерінің 2014 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Рамазанов
Аудандық мәслихат хатшысы Е. Ғазизов
Казталов аудандық мәслихатының
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 20-1 шешіміне 1 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 24.12.2014 № 31-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

9. Утвердить бюджетные программы сельских округов Казталовского района на 2014 год согласно приложению 5.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии М. Рамазанов
Секретарь районного маслихата Е. Газизов
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 27 декабря 2013 года № 20-1
Районный бюджет на 2014 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.12.2014 № 31-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

10 781
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
66 786
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
66 786
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
19 960
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
12 051
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 244
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
2 807
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
7 909
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 909
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
144 443
1
Ауыл шаруашылығы
41 833
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
16 265
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
16 265
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
25 568
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 487
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
15 081
6
Жер қатынастары
7 538
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
7 538
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 538
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
95 072
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
95 072
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
95 072
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9 851
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9 851
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
9 851
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

10 781
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
66 786
006
Функционирование районных (городских) библиотек
66 786
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
19 960
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
12 051
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9 244
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
2 807
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
7 909
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
7 909
014
Капитальные расходы государственного органа
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
144 443
1
Сельское хозяйство
41 833
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
16 265
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
16 265
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
25 568
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
10 487
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
15 081
6
Земельные отношения
7 538
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
7 538
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7 538
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
95 072
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
95 072
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
95 072
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9 851
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9 851
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
9 851
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)