2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 16-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 8 қаңтарда № 3396 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2015 жылғы 4 маусымдағы № 28-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 04.06.2015 № 28-4 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Сырым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 2 898 559 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 357 147 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 2 400 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 6 500 мың теңге;
трансферттер түсімі - 2 532 512 мың теңге;
2) шығындар - 2 854 631 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 62 704 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттеу - 66 672 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 3 968 мың теңге;
4) қаржы активтермен операциялар бойынша сальдо - 811 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 811 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 19 587 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру - 19 587 мың теңге;
қарыздар түсімі - 66 672 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 48 598 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 513 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 19.12.2014 № 25-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс-Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 14-3 "2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырады.
3. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 583 295 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
1) республикалық бюджет трансферттер сомасы - 330 559 мың теңге:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 4 097 мың теңге;

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2013 года № 16-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 8 января 2014 года № 3396. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 4 июня 2015 года № 28-4
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.06.2015 № 28-4.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Сырымский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 в том числе на 2014 год в следующем объеме:
1) доходы - 2 898 559 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления - 357 147 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 2 400 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 6 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2 532 512 тысяч тенге;
2) затраты - 2 854 631 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 62 704 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 66 672 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 3 968 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 811 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 811 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 19 587 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 19 587 тысячи тенге;
поступление займов - 66 672 тысячи тенге;
погашение займов - 48 598 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1 513 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.12.2014 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Поступления в районный бюджет на 2014 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата 13 декабря 2013 года № 14-3 "Об областном бюджете на 2014-2016 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов из республиканского, областного бюджета и кредитов в общей сумме 583 295 тысяч тенге, в том числе:
1) трансферты из республиканского бюджета в сумме 330 559 тысяч тенге:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 4 097 тысяч тенге;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 18 913 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыларын көтеруге - 9 318 мың тенге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға - 69 217 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдарда кезекте тұрғандарға тұрғын үй салуға - 20 000 мың теңге;
Жымпиты ауылының су құбырын қайта жаңартуға - 70 373 мың теңге;
Талдыбұлақ ауылында сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға - 49 591 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, оның ішінде 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемақы төлеуге - 981 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 3 217 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 1 489 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге - 83 363 мың теңге.
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы - 186 064 мың теңге:
Аралтөбе ауылындағы су құбырын қайта құру жобалау-сметалық құжаттаманы жасақтауға - 5 056 мың теңге;
Қосарал ауылындағы су құбырын қайта құру жобалау-сметалық құжаттаманы жасақтауға - 3 082 мың теңге;
Қоңыр ауылындағы су құбырын қайта құру жобалау-сметалық құжаттаманы жасақтауға - 5 137 мың теңге;
Бұлдырты ауылындағы су құбырын қайта құру жобалау-сметалық құжаттаманы жасақтауға - 8 770 мың теңге;
Сырым ауданы Жетікөл ауылының әлеуметтік нысандарды газдандыруына - 2 757 мың теңге;
Сырым ауданы Қосарал ауылының әлеуметтік нысандарды газдандыруына - 11 562 мың теңге;
Сырым ауданы Қособа ауылының әлеуметтік нысандарды газдандыруына - 9 028 мың теңге;
Сырым ауданы Жырақұдық ауылының әлеуметтік нысандарды газдандыруына - 8 490 мың теңге;
Сырым ауданы Шағырлой және 1 Май ауылдарының әлеуметтік нысандарды газдандыруына - 10 661 мың теңге;
Жымпиты ауылының су құбырын қайта жаңартуға - 117 421 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыларын көтеруге – 4 100 мың теңге.
3) бюджеттік кредиттер сомасы - 66 672 мың теңге:
ауылдық елді-мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер - 66 672 мың тенге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 19.12.2014 № 25-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 18 913 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе - 9 318 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 69 217 тысяч тенге;
на строительство жилья для очередников местных исполнительных органов - 20 000 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Жымпиты - 70 373 тысячи тенге;
на реконструкцию водоснабжения в селе Талдыбулак - 49 591 тысяча тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, в том числе на выплату ежемесячной надбавки в размере 10 процентов - 981 тысяча тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи - 3 217 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет - 1 489 тысяч тенге;
на ежемесячную надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов - 83 363 тысячи тенге.
2) трансферты из областного бюджета в сумме 186 064 тысяча тенге:
на разработку проектно-сметной документации реконструкции водопровода села Аралтобе - 5 056 тысяча тенге;
на разработку проектно-сметной документации реконструкции водопровода села Косарал - 3 082 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации реконструкции водопровода села Коныр - 5 137 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации реконструкции водопровода села Булдырты - 8 770 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Жетыкуль Сырымского района - 2 757 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Косарал Сырымского района - 11 562 тысячи тенге;
газификация социальных объектов в селе Кособа Сырымского района - 9 028 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селе Жыракудык Сырымского района - 8 490 тысяч тенге;
газификация социальных объектов в селах Шагырлой и 1 Мая Сырымского района - 10 661 тысяча тенге;
на реконструкцию водопровода села Жымпиты - 117 421 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 4 100 тысяч тенге.
3) бюджетные кредиты в сумме - 66 672 тысячи тенге:
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов - 66 672 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.12.2014 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2014).

4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2014 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы - 100%.
2) әлеуметтік салық - 100%.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2014 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органдарының резерві 5 520 мың теңге көлемінде бекітілсін.

4. Установить на 2014 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, зачисляемых в районный бюджет по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог - 100%;
2) социальный налог - 100%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в размере 5520 тысяч тенге.

7. Аудандық жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2014 жылдың 31 желтоқсанына 30 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
8. 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25 пайызға көтеру белгіленсін.

7. На 31 декабря 2014 года лимит долга местного исполнительного органа составляет 30000 тысяч тенге.
8. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25 процентов должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях с 1 января 2014 года.

9. 2014 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық округ әкімі аппаратының бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Қазмагамбетов
Аудандық мәслихат хатшысы А. Галимов
Сырым аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 16-2 шешіміне 1 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, финансируемых из бюджетов сельского округа в 2014 год, согласно приложению 5.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии М. Казмагамбетов
Секретарь районного маслихата А. Галимов
Приложение 1
к решению Сырымского районного маслихата
от 26 декабря 2013 года № 16-2
Районный бюджет на 2014 год

56969
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
25285
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
15164
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8744
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6420
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
10121
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10121
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
73983
1
Ауыл шаруашылығы
15898
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
11197
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
11197
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
4701
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1791
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
535
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1733
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
642
6
Жер қатынастары
6773
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
6773
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6773
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
51312
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
51312
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
51312
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9640
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9640
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
9640
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді-мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
9640
13
Басқалар
47134
9
Басқалар
47134
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
28491
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

56969
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
25285
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
15164
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
8744
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6420
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
10121
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
10121
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
73983
1
Сельское хозяйство
15898
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
11197
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
11197
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
4701
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1791
006
Организация санитарного убоя больных животных
535
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1733
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
642
6
Земельные отношения
6773
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
6773
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6773
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
51312
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
51312
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
51312
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9640
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9640
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
9640
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
9640
13
Прочие
47134
9
Прочие
47134
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
28491
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог