2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2013 жылғы 26 желтоқсандағы № 20-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 8 қаңтарда № 3395 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2015 жылғы 16 наурыздағы № 30-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 16.03.2015 № 30-7 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына сәйкес Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 054 493 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 317 575 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 107 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 673 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 726 138 мың теңге;
2) шығындар – 2 053 883 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 88 722 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 103 514 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 792 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -88 112 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 88 112 мың теңге:
қарыздар түсімі – 102 786 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14 792 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 118 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 23.12.2014 № 29-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 14-3 "2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 10 бабы қатерге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджеттің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2014 жылға кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2013 года № 20-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 8 января 2014 года № 3395. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16 марта 2015 года № 30-7
Сноска. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.03.2015 № 30-7.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 054 493 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 317 575 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 107 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 673 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 726 138 тысячи тенге;
2) затраты – 2 053 883 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 88 722 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 103 514 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 792 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -88 112 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 88 112 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 102 786 тысяч тенге;
погашение займов – 14 792 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 118 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2014 № 29-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Поступления в районный бюджет на 2014 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и решениемЗападно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 14-3 "Об областном бюджете на 2014-2016 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 10 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы".
4. Установить на 2014 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет в размере – 100%;
социальный налог зачисляется в районный бюджет в размере – 100%.

5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден келесі түсімдер ескерілсін:
1) нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер – 325 754 мың теңге, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жаңартуға – 4 097 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 32 152 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 9 666 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 30 000 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Амангелді ауылындағы су құбырын қайта жаңғырту" жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 8 617 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы 2-Шежін ауылындағы су құбырын қайта жаңғырту" жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 2 042 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Мерей ауылындағы су құбырын қайта жаңғырту" жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 7 111 мың теңге;
Ақтау ауылының су құбырын қайта құруға – 22 273 мың теңге;
Достық ауылының су құбырын қайта құруға – 13 024 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 102 786 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 2 895 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 564 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату – 408 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын және жарық беретін құрылғылармен жарақтау – 1 371 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, оның ішінде 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 2 260 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемақы төлеуге – 69 044 мың теңге.

5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Учесть в районном бюджете на 2014 год следующие поступления с вышестоящих бюджетов:
1) целевые трансферты и бюджетные кредиты – 325 754 тысяч тенге, в том числе:
на обновление учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 4 097 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 32 152 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 9 666 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 30 000 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Амангельды Таскалинского района Западно-Казахстанской области" – 8 617 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Чижа-2 Таскалинского района Западно-Казахстанской области" – 2 042 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Мерей Таскалинского района Западно-Казахстанской области" 7 111 тысяча тенге;
на реконструкцию водопровода села Актау – 22 273 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Достык – 13 024 тысяч тенге;
бюджетные кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 102 786 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 2 895 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 564 тысячи тенге;
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 408 тысяч тенге;
обустройство пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 1 371 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, в том числе на выплату ежемесячной надбавки в размере 10 процентов - 2 260 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 69 044 тысячи тенге.

2) субвенциялар – 1 503 170 мың теңге.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 23.12.2014 № 29-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2014 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 1 543 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 23.12.2014 № 29-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді-мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес проценті жоғары айлықақы мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

2) субвенции – 1 503 170 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2014 № 29-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в размере 1 543 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2014 № 29-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельских населенных пунктах, повышение на на двадцать пять процентов окладов и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2014 года.

9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  Н. Шынбаев
Аудандық мәслихат хатшысы        С. Рахимов
Аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 20-3 шешіміне 1 қосымша
2014 жылдың аудандық бюджеті

9. Установить перечень местных бюджетных программ не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год согласно приложению 4.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии              Н. Шынбаев
Секретарь районного маслихата    С. Рахимов
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 26 декабря 2013 года № 20-3
Районный бюджет на 2014 год

22 759
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
13 868
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 868
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
4 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
8 891
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 891
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
61 617
1
Ауыл шаруашылығы
17 125
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
15 277
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
15 277
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
1 848
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
508
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 340
6
Жер қатынастары
8 111
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8 111
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 111
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
36 381
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
36 381
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
36 381
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8 579
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8 579
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
8 579
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді-мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8 579
12
Көлiк және коммуникациялар
41 656
1
Автомобиль көлiгi
41 656
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
179
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
179
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

22 759
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
13 868
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9 868
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
4 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
8 891
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
8 891
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
61 617
1
Сельское хозяйство
17 125
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
15 277
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
15 277
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
1 848
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
508
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1 340
6
Земельные отношения
8 111
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 111
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 111
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
36 381
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
36 381
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
36 381
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8 579
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8 579
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
8 579
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
8 579
12
Транспорт и коммуникации
41 656
1
Автомобильный транспорт
41 656
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
179
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
179
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)