2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 17-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 9 қаңтарда № 3398 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 ақпандағы № 25-8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 25.02.2015 № 25-8 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 890 020 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 879 624 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 874 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 002 522 мың теңге;
2) шығындар – 4 826 453 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 67 354 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 111 120 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 43 766 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 45 687 мың теңге, оның ішінде қаржы активтерін сатып алу – 45 687 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -49 474 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 49 474 мың теңге:
қарыздар түсімі – 111 120 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 65 186 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 3 540 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 22.12.2014 № 24-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 14-2 "2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 4, 5, 6 тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 10 бабы қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2013 года № 17-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 9 января 2014 года № 3398. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 февраля 2015 года № 25-8
Сноска. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.02.2015 № № 25-8.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 890 020 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 879 624 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 2 874 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 002 522 тысяч тенге;
2) затраты – 4 826 453 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 67 354 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 111 120 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43 766 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 45 687 тысяч тенге, в том числе приобретение финансовых активов – 45 687 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -49 474 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 49 474 тысяч тенге:
поступление займов – 111 120 тысяч тенге;
погашение займов – 65 186 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 3 540 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2014 № 24-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Поступления в районный бюджет на 2014 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы", решением сессии областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 14-2 "Об областном бюджете на 2014-2016 годы" и согласно пунктам 4, 5, 6 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 10 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:

1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы 562 285 мың теңге көлемінде, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 12 291 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 58 311 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 14 506 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 72 813 мың теңге;
ауылдық елді-мекендердегі сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 120 000 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер – 111 120 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға - 45 687 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 4 324 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 1 669 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға - 182 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге - 121 382 мың теңге.
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы 536 117 мың теңге көлемінде, соның ішінде:
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Ұзынкөл ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге- 7 686 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Ақсуат ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге - 8 521 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Ақжайық ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге - 2 984 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Жаңаөмір ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге - 9 448 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Покатиловка ауылындағы су құбырын қайта құруға - 21 219 мың теңге;
Новопавловка ауылындағы 464 оқушыға арналған мектеп ғимаратын күрделі жөндеуге - 112 128 мың теңге;
Ақсоғым ауылының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтауға - 63 953 мың теңге;
Шағатай ауылының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтауға - 69 411 мың теңге;
Қызылжар ауылының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтауға - 10 562 мың теңге;

1) из республиканского бюджета в общей сумме 562 285 тысячи тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 12 291 тысяча тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 58 311 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 14 506 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 72 813 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах – 120 000 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 111 120 тысяч тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций - 45 687 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи - 4 324 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет - 1 669 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов - 182 тысячи тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов - 121 382 тысячи тенге.
2) из областного бюджета в общей сумме 536 117 тысячи тенге, в том числе:
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Узунколь Теректинского района Западно-Казахстанской области" - 7 686 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Аксуат Теректинского района Западно-Казахстанской области" - 8 521 тысяча тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Акжаик Теректинского района Западно-Казахстанской области" - 2 984 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Жанаомир Теректинского района Западно-Казахстанской области" - 9 448 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Покатиловка Теректинского района Западно Казахстанской области - 21 219 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания школы на 464 учащихся в селе Новопавловка - 112 128 тысяч тенге;
на газоснабжение социальных объектов села Аксогым - 63 953 тысяч тенге;
на газоснабжение социальных объектов села Шагатай - 69 411 тысяча тенге;
на газоснабжение социальных объектов села Кызылжар - 10 562 тысяч тенге;

Құтсиық ауылының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтауға - 24 195 мың теңге;
Қоғалытүбек ауылының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтауға - 17 780 мың теңге;
Қандық ауылының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтауға - 14 954 мың теңге;
Ерсары ауылының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтауға - 13 523 мың теңге;
Аңқаты ауылының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтауға - 90 799 мың теңге;
Теректі ауданының Сары-Өмір ауылындағы олимпияда резерві орталығын газбен жабдықтауға – 24 623 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 14 506 мың теңге;
Федоровка ауылындағы су құбырын қайта құру – 40 000 мың теңге.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 22.12.2014 № 24-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция жалпы сомасы 3 015 240 мың теңге көлемінде түсімдер қарастырылсын.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттік кредиттердің өтеуін жалпы сомасы 12 843 мың теңге түсімдер қарастырылсын.
7. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2014 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 % есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 % есепке алынады.
8. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеуге сомасы 12 843 мың теңге қарастырылсын:
9-1. Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару ескерілсін - 11 488 мың теңге.
Ескерту. Шешім 9-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 29.04.2014 № 20-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2014 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 15 450 мың теңге көлемінде бекітілсін.
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2014 жылдың 31 желтоқсанына 4 623 мың теңге мөлшерін құрайды.
12. 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді-мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес проценті жоғары айлықақы мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

на газоснабжение социальных объектов села Кутсиык - 24 195 тысяч тенге;
на газоснабжение социальных объектов села Когалытубек - 17 780 тысяч тенге;
на газоснабжение социальных объектов села Кандык - 14 954 тысяч тенге;
на газоснабжение социальных объектов села Ерсары - 13 523 тысяч тенге;
на газоснабжение социальных объектов села Анката - 90 799 тысяч тенге;
на газоснабжение центра олимпийского резерва в селе Сары-Омир Теректинского района – 24 623 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 14 506 тысяча тенге;
на реконструкцию водопровода села Федоровка – 40 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2014 № 24-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление субвенции передаваемой из областного бюджета в сумме 3 015 240 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление сумм погашения бюджетных кредитов в общей сумме 12 843 тысячи тенге.
7. Установить на 2014 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет 100 %;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет 100 %.
8. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 12 843 тысячи тенге:
9-1. Учесть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов - 11 488 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29.04.2014 № 20-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в размере 15 450 тысяч тенге.
11. На 31 декабря 2014 года лимит долга местного исполнительного органа района составит 4 623 тысяч тенге.
12. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах повышение на двадцать пять процентов окладов и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2014 года.

13. 2014 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасының
міндетін атқарушысы
Ә. Ж. Нурғалиев
Аудандық мәслихат хатшысы Ә. Ж. Нурғалиев
2013 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 17-2 мәслихат шешіміне
1 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет

13. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Исполняющий обязанности
председателя сессии
А. Ж. Нургалиев
Секретарь районного маслихата А. Ж. Нургалиев
Приложение 1
к решению маслихата
от 25 декабря 2013 года № 17-2
Районный бюджет на 2014 год

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқатты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
5
Здравоохранение
09
Прочие услуги в области здравоохранения
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь