2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 26 желтоқсандағы № 18-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 8 қаңтарда № 3397 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 13 мамырдағы № 31-3 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 13.03.2015 № 31-3 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 122 767 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 240 942 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 900 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 160 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 872 765 мың теңге;
2) шығындар – 2 081 732 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 63 910 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 67 385 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 475 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -22 875 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 22 875 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 67 351 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 631 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 155 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 23.12.2014 № 30-2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4, 5 тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9, 10, 11, 13, 14, 18 баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджетте 2014 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 149 770 мың теңге көлемінде ескертілсін, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 2 799 мың теңге;

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2013 года № 18-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 8 января 2014 года № 3397. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 марта 2015 года № 31-3.
Сноска. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.03.2015 № 31-3.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 122 767 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 240 942 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 7 900 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 160 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 872 765 тысяч тенге;
2) затраты – 2 081 732 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 910 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 67 385 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 475 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -22 875 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 22 875 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 67 351 тысяча тенге;
погашение займов – 44 631 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 155 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2014 № 30-2 от (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Поступления в районный бюджет на 2014 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" и согласно пунктам 4, 5 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 9, 10, 11, 13, 14, 18 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 149 770 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 2 799 тысяч тенге;

үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 10 770 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 67 351 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 5 093 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 687 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату – 212 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемақы төлеуге – 62 764 мың теңге;
жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеуге – 94 мың теңге.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 23.12.2014 № 30-2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Аудандық бюджетте 2014 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 278 593 мың теңге көлемінде ескертілсін, соның ішінде:
"Шыңғырлау ауданы Тасмола ауылының су құбырын қайта жаңғырту" жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 4 363 мың теңге;
"Шыңғырлау ауданы Лубенка ауылының су құбырын қайта жаңғырту" жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 4 233 мың теңге;
"Шыңғырлау ауданы Ащысай ауылының су құбырын салу" жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 9 919 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылындағы Құнанбаев, Өтемісов, Қазақстан, Шевцов, Қуантаев, Жеңіс, Амангелді көшелерінің жолдарын күрделі жөндеуге – 20 755 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылының техникалық су құбырын күрделі жөндеуге – 6 317 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Алмаз ауылдық округінің Сегізсай ауылындағы 48 орындық мектеп құрылысына – 127 191 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Полтава ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруына – 10 844 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Амангелді ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруына – 8 433 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Сегізсай негізгі білім беру мектебіне сұйық отын сатып алуға – 7 200 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылының С. Датұлы көшесіндегі тұрғын-үй секторының инфрақұрылымының құрылысына – 80 000 мың теңге.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 30.04.2014 № 22-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі), 03.10.2014 № 28-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

на повышение оплаты труда учителям, прошедших повышение квалификации по трехуровневой системе – 10 770 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 67 351 тысяча тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 5 093 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 687 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 212 тысячи тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов – 62 764 тысячи тенге;
на оплату услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат – 94 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2014 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 278 593 тысяч тенге, в том числе:
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода село Тасмола Чингирлауского района" – 4 363 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода село Лубенка Чингирлауского района" – 4 233 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Строительство водопровода село Ащесай Чингирлауского района" – 9 919 тысяч тенге;
на капитальный ремонт дорог улиц Кунанбаева, Утемисова, Казахстанская, Шевцова, Куантаева, Победа, Амангельдинская с. Шынгырлау Чингирлауского района – 20 755 тысяч тенге;
на капитальный ремонт водопровода технической воды в с. Шынгырлау, Чингирлауского района – 6 317 тысяч тенге;
на строительство школы на 48 мест в селе Сегизсай Алмазненского сельского округа Чингирлауского района – 127 191 тысяча тенге;
на газификацию социальных объектов в селе Полтавка Чингирлауского района – 10 844 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов в селе Амангельды Чингирлауского района – 8 433 тысячи тенге;
на приобретение дизельного топлива в Сегизсайскую основную образовательную школу Чингирлауского района – 7 200 тысяч тенге;
на строительство инфраструктуры жилого сектора по улице С. Датова в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 80 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30.04.2014 № 22-1(вводится в действие с 01.01.2014), от 03.10.2014 № 28-1 (вводится в действие с 01.01.2014).

6. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2014 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі.
7. Аудандық бюджетте 2014 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 1 511 753 мың теңге көлемінде қарастырылсын.
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеуге сомасы 10 542 мың теңге қарастырылсын:
8-1. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте 1 292 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді облыстық бюджетке қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 30.04.2014 № 22-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2014 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 4 300 мың теңге көлемінде бекітілсін, соның ішінде:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының төтенше резерві – 1 000 мың теңге;
шұғыл шығындарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 3 300 мың теңге.
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2014 жылдың 31 желтоқсанына 338 769 мың теңгені құрайды.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 30.04.2014 № 22-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес процентi жоғары айлықақы мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.

6. Установить на 2014 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.
7. Установить на 2014 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в общей сумме 1 511 753 тысячи тенге.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 10 542 тысячи тенге:
8-1. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в областной бюджет в сумме 1 292 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30.04.2014 № 22-1 (вводится в действие с 01.01.2014)
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в размере 4 300 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района – 1 000 тысяч тенге;
резерв местного исполнительного органа района на неотложные затраты – 3 300 тысяч тенге.
10. На 31 декабря 2014 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 338 769 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30.04.2014 № 22-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
11. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышение на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях с 1 января 2014 года.

12. 2014 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Р. Камзаев
Мәслихат хатшысы Т. Калмен
2013 жылғы 26 желтоқсандағы № 18-2
Шыңғырлау аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2014 жылға арналған облыстық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 23.12.2014 № 30-2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі)
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2014 год, согласно приложению 4.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии Р. Камзаев
Секретарь маслихата Т. Калмен
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 26 декабря 2013 года № 18-2
Районный бюджет на 2014 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2014 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2014)
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2
Шұғыл жағдайларда сырқатты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь