"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 16 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 24 қаңтарда № 9085 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2014.09.18 № 403 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8397 болып тіркелген, 2013 жылғы 18 маусымдағы № 170-171 (27444-27445) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:
бюджет түсiмдерiнiң сыныптамасында:
1 «Салықтық түсімдер» санатында:
05 «Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар» сыныбында:
4 «Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар» кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 26 және 27 - ерекшеліктермен толықтырылсын:
«26 Азаматтық авиация саласындағы сертификаттау үшін алым
27 Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін алым»;
08 «Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер» сыныбында:
1 «Мемлекеттік баж» кіші сыныбында:
09 «Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж» ерекшелігі мынадай редакцияда жазылсын:
«09 Аңшы куәлігін бергенi (қайта ресімдеу) және оны жыл сайын тіркегені үшiн алынатын мемлекеттік баж»;
12 «Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін мемлекеттік баж» ерекшелігі мынадай редакцияда жазылсын:
«12 Азаматтық, қызметтік қаруды және оның оқтарын сатып алуға, сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж»;
мынадай мазмұндағы 22, 23 және 24 - ерекшеліктермен толықтырылсын:
«22 Азаматтық, қызметтік қаруды және оның оқтарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге қорытындылар бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
23 Азаматтық, қызметтік қаруды және оның оқтарын комиссиялық сатуға жолдама бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
24 Жүктердің халықаралық автомобиль тасымалын жүзеге асыруға рұқсат куәлігін және оның телнұсқасын бергені үшін алынатын мемлекеттік баж»;
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
3 «Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі» функционалдық тобында:
1 «Құқық қорғау қызметi» функционалдық кіші тобында:
201 «Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi» бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 018 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«018 Ақы төлеуден босатылғандарға адамдарға адвокаттар көрсететін заңгерлік көмекке ақы төлеу»;
4 «Білім беру» функционалдық тобында:
9 «Білім беру саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
464 «Ауданның (облыстық манызы бар қаланың) білім бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша
015 «Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
15 «Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі»;
бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасында:
1 «Ағымдағы шығындар» санатыда:
01 «Тауарлар мен қызметтерге арналған шығындар» сыныбында:
160 «Басқа да ағымдағы шығындар» кіші сыныбында:
168 «Сатып алынатын тауарлар, қызмет көрсетулер мен жұмыстар бойынша ҚҚС сомасын өнім берушіге аудару» ерекшелігі алынып тасталсын;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшада:
Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшеліктерінің құрылымында:
160 «Басқа да ағымдағы шығындар» кіші сыныбында:
168 «Сатып алынатын тауарлар, қызмет көрсетулер мен жұмыстар бойынша ҚҚС сомасын өнім берушіге аудару» ерекшелігі алынып тасталсын.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 16. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 января 2014 года № 9085. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.09.2014 № 403.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8397, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 18 мая 2013 года № 170-171 (27444-27445) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 1 «Налоговые поступления»:
в классе 05 «Внутренние налоги на товары, работы и услуги»:
в подклассе 4 «Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности»:
дополнить спецификами 26 и 27 следующего содержания:
«26 Сбор за сертификацию в сфере гражданской авиации
27 Сбор за государственную регистрацию космических объектов и прав на них»;
в классе 08 «Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами»:
в подклассе 1 «Государственная пошлина»:
специфику 09 «Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию» изложить в следующей редакции:
«09 Государственная пошлина, взимаемая за выдачу (переоформления) удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию»;
специфику 12 «Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему» изложить в следующей редакции:
«12 Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на приобретение, хранение или хранение и ношение, перевозку гражданского, служебного оружия и патронов к нему»;
дополнить спецификами 22, 23 и 24 следующего содержания:
«22 Государственная пошлина, взимаемая за выдачу заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гражданского, служебного оружия и патронов к нему
23 Государственная пошлина, взимаемая за выдачу направления на комиссионную продажу гражданского, служебного оружия и патронов к нему
24 Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов и его дубликата»;
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 3 «Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность»:
в функциональной подгруппе 1 «Правоохранительная деятельность»:
по администратору бюджетных программ 201 «Министерство внутренних дел Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 018 следующего содержания:
«018 Оплата юридической помощи, оказываемой адвокатами лицам, освобожденным от ее оплаты»;
в функциональной группе 4 «Образование»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области образования»:
по администратору бюджетных программ 464 «Отдел образования района (города областного значения)»:
по бюджетной программе 015 «Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей» в наименование внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в экономической классификации расходов бюджета:
в категории 1 «Текущие затраты»:
в классе 01 «Затраты на товары и услуги»:
в подклассе 160 «Другие текущие затраты»:
специфику 168 «Перечисление поставщику суммы НДС, по приобретаемым товарам, услугам и работам» исключить;
в приложении 2 к указанному приказу:
в структуре специфик экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан:
в подклассе 160 «Другие текущие затраты»:
специфику 168 «Перечисление поставщику суммы НДС, по приобретаемым товарам, услугам и работам» исключить.

2. Бюджеттік жоспарлау және болжамдау департаменті (Ж.Т.Тоқабекова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және оның «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және ресми бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Министр                                    Е. Досаев

2. Департаменту бюджетного планирования и прогнозирования (Токабекова Ж.Т.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» и в официальных средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр                                    Е. Досаев