"Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына біліктілік емтиханын өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 28 қаңтардағы № 26 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 30 қаңтарда № 9109 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 29 мамырдағы № 311 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 29.05.2015 № 311 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Жеке сот орындаушысы қызметiмен айналысу құқығына біліктілік емтиханын өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау комитеті (Ж.Б. Ешмағамбетов):
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің төрағасы Ж.Б. Ешмағамбетовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 28 қаңтардағы
№ 26 бұйрығымен
бекітілген
«Жеке сот орындаушысы қызметiмен айналысу құқығына біліктілік
емтиханын өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, соның ішінде www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі – біліктілік комиссиясының біліктілік емтиханынан өткені туралы шешімі (біліктілік емтиханнан өтпегені туралы біліктілік комиссия хаттамасынан үзінді), жеке сот орындаушыcының қызметiмен айналысу құқығына лицензия, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасы немесе көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесін алу үшін қағаз жеткізгіште жүгінген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.

Об утверждении регламента государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 января 2014 года № 26. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 января 2014 года № 9109. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 311
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 29.05.2015 № 311 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя».
2. Комитету по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан (Ешмагамбетов Ж.Б.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование и размещение на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан Ешмагамбетова Ж.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Имашев
Утвержден
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 января 2014 года № 26
Регламент государственной услуги
«Проведение квалификационного экзамена и выдача
лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на право занятия деятельностью частного
судебного исполнителя»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – решение квалификационной комиссии о прохождении квалификационного экзамена (выписка из протокола квалификационной комиссии о не прохождении квалификационного экзамена), лицензия, переоформление, дубликат лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за получением результата оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

4. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) АӨЕБАЖ – «Атқару өндірісін есептеу және бақылаудың автоматтандырылған жүйесі»;
2) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беруге арналған жүйе;
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – «Е–лицензиялау» АЖ МДҚ) – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта басталған және әрекет етуін тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиарлар беретін лицензиялардың сәйкестендірме нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе;
4) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде өзінің қызметін жеке кәсіпкерлік түрінде жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірыңғай нөмір;
5) «жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры (бұдан әрі – МДҚ ЖТ) – ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендіру нөмірлерін енгізу және олар туралы көкейтесті және шынайы мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және өзге субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес беру мақсатында жеке сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға арналған ақпараттық жүйе;
6) электрондық құжат – ақпарат электрондық–цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
7) «электрондық үкіметтің» веб–порталы (бұдан әрі – ЭҮП) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
8) «электрондық үкiметтiң» төлеу шлюзi (бұдан әрі – ЭҮТШ) – екінші деңгейдегі банктердің, банктік операциялардың жеке түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және «электрондық үкiметтiң» жеке және заңды тұлғалардың төлемдерді жүзеге асыруы кезінде ақпараттық жүйелерінің арасында өзара іс-әрекет жасауды қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе;
9) «электрондық үкiметтiң» шлюзi (бұдан әрi – ЭҮШ) – электрондық қызметтi iске асыру аясында «электрондық үкiметтiң» ақпараттық жүйелерiн интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе;
10) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы.

4. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) АСУКИП – «Автоматизированная система учета и контроля исполнительного производства»;
2) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
3) веб-портал «Е-лицензирование» (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование») – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами;
4) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
5) государственная база данных «Физические лица» (далее – ГБД ФЛ) – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
7) веб-портал «электронного правительства» (далее – ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
8) платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций и «электронного правительства» при осуществлении платежей физических и юридических лиц;
9) шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
10) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимыл) бастауға негіздеме көрсетілетін қызмет алушының өтініші немесе электрондық сұратуы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес рәсімдерден (әрекеттен) тұрады:
1) 1 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдау;
2) 2 үдеріс – АӨЕБАЖ-де және кіріс корреспонденциясын тіркеу журналында өтінішті тіркеу;
3) 3 үдеріс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ логині мен паролін енгізу үдерісі (авторландыру);
4) 4 үдеріс – осы регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметтерді таңдау, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сауал нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізу;
5) 5 үдеріс – МДҚ ЖТ-да ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салу;
6) 1 шарт – МДҚ ЖТ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болуын тексеру;
7) 6 үдеріс – МДҚ ЖТ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауымен байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 7 үдеріс – құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрау салу нысанын толтыру, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеу және оларды сауал нысанына бекіту;
9) 8 үдеріс – «Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ-да сұрау салуды тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ-да қызметті өңдеу;
10) 2 шарт – көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін тексеруі;
11) 9 үдеріс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 10 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да қалыптастырған мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен алыптастырылады.
Жеке сот орындаушысының қызметімен айналысу құқығына біліктілік емтиханынан өту үшін құжаттар тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға күні, уақыты, құжаттарды қабылдаған тұлғаның аты-жөні мен тегі көрсетілген талон беріледі.
Жеке сот орындаушысының қызметімен айналысу құқығына лицензия алу, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылған құжаттар тізімдеме бойынша қабылданады, оның көшірмесі құжаттардың қабылданған күні туралы белгісімен көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі (беріледі).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке портал арқылы өтініш берілген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының порталдағы «жеке кабинетіне», мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдағаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.

2. Описание порядка действий
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления или электронного запроса услугополучателя.
6. Процесс оказания государственной услуги состоит из процедур (действий) согласно приложению 1 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – прием документов для оказания государственной услуги, представленных услугополучателем (либо его представителем по доверенности);
2) процесс 2 – регистрация заявления в АСУКИП и журнале регистрации входящей корреспонденции;
3) процесс 3 – ввод логина и пароля (авторизация) в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
4) процесс 4 – выбор государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод данных услугополучателя;
5) процесс 5 – запрос через ШЭП на ГБД ФЛ о данных услугополучателя;
6) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
7) процесс 6 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
8) процесс 7 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме, сканирование необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 8 – регистрация запроса и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 2 – проверка соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 9 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 10 – формирование результата государственной услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При подаче документов для сдачи квалификационного экзамена на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя, услугополучателю выдается талон с указанием даты, времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
Документы, представленные услугодателю для получения лицензии, переоформления, выдачи дубликатов лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя, принимаются по описи, копия которой направляется (вручается) услугополучателю с отметкой о дате приема документов.
При обращении за государственной услугой через портал услугополучателю в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения услугополучателем результата государственной услуги.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай қызмет беруші құрылымдық бөлімшелер қатысады:
1) бақылауды қамтамасыз ету және құжат айналымы басқармасы;
2) жеке сот орындаушыларының қызметін ұйымдастыру басқармасы.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті қабылдау және тіркеуді бақылауды қамтамасыз ету және құжат айналымы басқармасының қызметкерлері жүзеге асырады.
Өтінішті тіркегеннен соң кіріс нөмірін бере отырып, өтініш қоса ұсынылған құжаттарымен кіріс хат-хабарлары журналы бойынша жеке сот орындаушыларының қызметін ұйымдастыру басқармасына қарауға беріледі, сканерленген өтініштің көшірмесі қоса ұсынылған құжаттарымен АӨЕБАЖ арқылы беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін бере отырып өтінішті қарауды жеке сот орындаушыларының қызметін ұйымдастыру басқармасы іс жүзеге асырады.
Құрылымдық бөлімшелердің арасында рәсімдердің (әрекеттердің) дәйектілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті берушінің мен көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі мен рәсімдердің (әрекеттердің) рәсімдері дәйектілігі осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЭҮП-ке тіркеуді көрсетілетін қызметті алушы компьютердің интернет-браузеріне бекітіп қойған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП-ке тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне бекітуі, мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП-ке парольді енгізуі (авторландыру үдерісі);
3) 1 шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын ЭҮП-те тексеру;
4) 2 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты, ЭҮП авторландырудан бас тарту хабарламасын қалыптастырады;
5) 3 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, қажетті құжаттарды электрондық түрде бекітумен сауал нысанын толтыруы (деректерді енгізуі);
6) 4 үдеріс – ЭҮТШ-те мемлекеттік қызмет төлемақысын жасау, сосын бұл ақпарат «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-ға келіп түседі;
7) 2 шарт – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да көрсетілген мемлекеттік қызметтің төлемақысын тексеру;

3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения услугодателя:
1) управление обеспечения контроля и документооборота;
2) управление по организации деятельности частных судебных исполнителей.
8. Прием и регистрация заявления для оказания государственной услуги осуществляется сотрудником управления обеспечения контроля и документооборота услугодателя.
После регистрации заявления с присвоением входящего номера, заявление с прилагаемыми документами передаются на рассмотрение в управление по организации деятельности частных судебных исполнителей по журналу входящей корреспонденции, копия сканированного заявления с прилагаемыми документами передаются по средствам АСУКИП.
Рассмотрение заявления с выдачей результата оказания государственной услуги осуществляется управлением по организации деятельности частных судебных исполнителей.
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями отражено в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через ПЭП отражен в приложении 3 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое прикреплено услугополучателем в интернет-браузер компьютера (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП в интернет-браузер компьютера, введение услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, заполнение услугополучателем формы запроса (ввод данных) с прикреплением необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» факта оплаты за оказание государственной услуги;

8) 5 үдеріс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да көрсетілген мемлекеттік қызмет үшін төлемақының жоқтығына байланысты сұрау салынған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны алыптастыру;
9) 6 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының сауалды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3 шарт – ЭҮП-те ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тізімде қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сауалда және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректеріне сәйкес келуін тексеру;
11) 7 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ шынайылылығының расталмауына байланысты сұрау салынған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны алыптастыру;
12) 8 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ көмегімен сауалдың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) және оған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің электрондық түрде бекітілген құжаттарын куәландыруы (қол қоюы);
13) 9 үдеріс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сауалын) тіркеу және «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы сауалды өңдеу;
14) 4 шарт – көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
15) 10 үдеріс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны алыптастыру;
16) 11 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП-те қалыптастырған мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен алыптастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұрау салу нысандарын толтыру бойынша әрекеттердің сипаттамасы:
компьютердің интернет-браузеріне ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, ҮЭП–ке кіру үшін көрсетілетін қызметті алушының парольді енгізуі;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау;
«Өтініш беру» кнопкасының көмегімен мемлекеттік көрсетілетін қызметке тапсырыс беру;
сұрау салуды толтыру және қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіту;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің төлемақысы;
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
сұрау салуды куәландыру (қол қою) - көрсетілетін қызметті алушы «Қол қою» кнопкасының көмегімен ЭЦҚ сұрау салуын куәландыруды (қол қоюды) жүзеге асырады, сосын сұрау салу «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-ға өңдеуге беріледі;
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да сұрау салуды өңдеу - көрсетілетін қызметті алушының дисплей экранына толтырған өтінішінің нысаны шығады;
«Менің өтініштерім» кнопкасының көмегімен көрсетілетін қызметті алушыға «Іздеу» кнопкасын басу мен ЖСН-ді енгізу өңдеу нәтижелерін көру мүмкіндігі беріледі.
Қажетті ақпаратты және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету бойынша кеңесті Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының 1414 тегін телефоны бойынша алуға болады.

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с отсутствием оплаты за оказание государственной услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
9) процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН, указанных в запросе и в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы запроса (введенных данных) и прикрепленных к нему документов (в электронном виде) на оказание государственной услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата государственной услуги, сформированной ПЭПом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
10. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания государственной услуги:
прикрепление в интернет-браузер компьютера регистрационного свидетельства ЭЦП, ввод услугополучателем пароля для входа на ПЭП;
выбор государственной услуги;
заказ государственной услуги с помощью кнопки «Подать заявление»;
заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде;
оплата государственной услуги;
выбор регистрационного свидетельства ЭЦП услугополучателем;
удостоверение (подписание) запроса – услугополучатель с помощью кнопки «Подписать» осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» – у услугополучателя на экране дисплея выводится заполненная форма заявления;
с помощью кнопки «Мои заявления» услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса путем нажатия кнопки «Поиск» и введения ИИН.
Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить по бесплатному телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.

11. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында рәсімдер (әрекеттер) ретінің, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) көрсетілетін қызмет берушінің өзара іс-қимылдарының және мемлекеттік қызмет көрсету барысында ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің толық сипаттамасы осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. Регламент 11-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 216 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Жеке сот орындаушысы қызметiмен
айналысу құқығына біліктілік емтиханын
өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің 1 диаграммасы
1-кесте. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдерін
(әрекеттерін) сипаттау
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
МДҚ ЖТ
Көрсетілетін қызметті беруші
АЖ МДҚ «Е-лицензиялау»
АЖ МДҚ «Е-лицензиялау»
Көрсетілетін қызметті беруші
Іс-әрекет атауы (үдеріс, рәсім, операциялар) және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті қабылдау жүзеге асырады
АӨЕБАЖ және кіріс хат-хабарлары журналы бойынша өтінішті тіркеуді жүзеге асырады
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да авторландырылады
Көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінін мемлекеттік қызметті таңдауы
МДҚ ЖТ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеруге сұрау салу
Бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сауал нысанын құжаттарды бекітумен толтыру
«Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ-да электрондық құжатты тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ-да қызметті өңдеу
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат
Орындалу мерзімі
15 мин.
5 мин.
10–15 сек.
10 сек.
1,5 мин.
1,5 мин.
1,5 мин.
10–15 сек.
10–15 сек.
10-15 сек.
Келесі іс-әрекет нөмірі
6 – бұзушылықтар көрсетілетін қызметті алушы деректерінде болғанда; 5 – авторландыру табысты өткенде
9 – көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі
«Жеке сот орындаушысы қызметiмен
айналысу құқығына біліктілік емтиханын
өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер (әрекеттер)
салдарларын сипаттау
«Жеке сот орындаушысы қызметiмен
айналысу құқығына біліктілік емтиханын
өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Қызметті берушінің мен көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП
арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі мен
рәсімдері (әрекеттері) салдарларының 2 диаграммасы
2-Кесте. ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметті
берушінің мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері
(әрекеттері) сипаттамасы
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮТШ
ЭҮП
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
Іс-әрекет атауы (үдеріс, рәсім, операциялар) және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне бекіту
Көрсетілетін қызметті алушының деректеріндегі бұзушылықтармен байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Қажетті құжаттарды электрондық түрде бекітумен сауал деректерін қалыптастырады және қызметті таңдайды
Қызмет төлемақысын жасау
Төлемақының жоқтығына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдауы
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ шынайылығының расталмауымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭЦҚ көмегімен сауалды куәландыру (қол қою)
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сауалын) тіркеу және «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы сауалды өңдеу
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы көрсетілетін қызметті алушының деректеріндегі бұзушылықтардың болуымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат
Орындалу мерзімі
10–15 сек.
20 сек.
1,5 мин.
1,5 мин.
10–15 сек.
10–15 сек.
10–15 сек.
1,5 мин.
10-15 сек.
15 жұмыс күні
Келесі іс-әрекет нөмірі

11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 11 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 216 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Проведение квалификационного экзамена и выдача
лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на право занятия деятельностью
частного судебного исполнителя»
Диаграмма 1 процесса оказания государственной услуги
Таблица 1. Описание процедур (действий)
в процессе оказания государственной услуги
действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
ГБД ФЛ
Услугодатель
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Услугодатель
Наименование действия
(процесса, процедуры, операции) и их описание
Осуществляет прием документов для оказания государственной услуи
Осуществляет регистрацию заявления в АСУКИП и журнале регистрации входящей корреспонденции
Авторизуется на ИС ГБД «Е-лицензирование»
Выбор сотрудником услугодателя государственной услуги
Направление запроса на проверку данных услугополучателя в ГБД ФЛ
Формирование сообщения об отказе
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Регистрация электронного документа в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»
Электронный документ
Сроки
исполнения
15 мин.
5 мин.
10–15 сек.
10 сек.
1,5 мин.
1,5 мин.
1,5 мин.
10–15 сек.
10–15 сек.
10-15 сек.
Номер следующего действия
6 – если есть нарушения в данных услцгополучателя; 7 – если авторизация прошла успешно
9 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Проведение квалификационного экзамена и выдача
лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на право занятия деятельностью
частного судебного исполнителя»
Описание последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Проведение квалификационного экзамена и выдача
лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на право занятия деятельностью
частного судебного исполнителя»
Диаграмма 2 порядка обращения и последовательности
процедур (действий) услугодателя и услугополучателя
при оказании государственной услуги через ПЭП
Таблица 2. Описание процедур (действий)
услугодателя и услугополучателя при оказании
государственной услуги через ПЭП
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Услугополучатель
ПЭП
Услугополучатель
ПШЭП
ПЭП
Услугополучатель
ПЭП
Услугополучатель
ПЭП
ПЭП
ПЭП
Наименование действия
(процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с нарушениями в данных услугополучателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Оплата услуги
Формирует сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя
Удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявления (запроса) услугополучателя в ИС «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС «Е-лицензирование»
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя в ИС «Е-лицензирование»
Электронный документ
Сроки
исполнения
10–15
сек.
20 сек.
1,5 мин.
1,5 мин.
10–15
сек.
10–15
сек.
10–15
сек.
1,5 мин.
10-15
сек.
15 рабочих дней
Номер следующего действия

2 – көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтар болғанда; 3–авторландыру табысты өткенде
4
5 – төлемақысын жасамағанда; 6 – төлемақысын жасағанда
7 – ЭЦҚ-да қателік болғанда; 9 – ЭЦҚ-да қате болмағанда
10 - көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі
Шартты белгілер:
«Жеке сот орындаушысы қызметiмен
айналысу құқығына біліктілік емтиханын
өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 216 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына біліктілік
емтиханын өткізу және лицензия беру, қайта рәсімдеу,
лицензиясының телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет көрсету
бизнес-процестерінің анықтамалығы

2 – если есть нарушения в данных услугополучателя; 3 – если авторизация прошла успешно
4
5 – если не оплатил, 6 – если оплатил
7 - если в ЭЦП ошибка, 9 – если ЭЦП без ошибки
10 - проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Проведение квалификационного
экзамена и выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов
лицензии на право занятия деятельностью
частного судебного исполнителя»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии на право
занятия деятельностью частного судебного исполнителя»
Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 216 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).