Азаматтық хал актілерін тіркеу және апостильдеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 36 бұйрығы. Қазақстан Әділет министрлігінде 2014 жылы 31 қаңтарда № 9114 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 367 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 30.06.2015 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктер немесе анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Әкені анықтауды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік қызмет регламенті:
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру» мемлекеттік қызмет регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес «Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік қызмет регламенті;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес «Бала асырап алуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік қызмет регламенті;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес «Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік қызмет регламенті;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.

Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации актов гражданского состояния и апостилирования
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 36. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 января 2014 года № 9114. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 367
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 30.06.2015 № 367 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпункта 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Регламент государственной услуги «Регистрация рождения, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги «Регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Регламент государственной услуги «Выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Регламент государственной услуги «Регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Регламент государственной услуги «Регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Регламент государственной услуги «Восстановление записей актов гражданского состояния» согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Регламент государственной услуги «Регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния» согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Регламент государственной услуги «Регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния» согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Регламент государственной услуги «Регистрация расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния» согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Регламент государственной услуги «Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также нотариусов Республики Казахстан» согласно приложению 10 к настоящему приказу.

2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 29 қарашадағы «Электрондық мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы» № 389 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 8133 тіркелді) 1-тармағының 5)6)7)8)9)10)тармақшалары;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 29 қарашадағы «Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 27 маусымдағы «Мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» № 235 бұйрығына өзгерістер мен түзетулер енгізу және азаматтық хал актілері саласы бойынша мемлекеттік қызметтер регламентін бекіту туралы» № 390 бұйрығының 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде 8134 тіркелді).
3. Аталған бұйрықтың орындалуын бақылауды Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің төрағасы Б.Ш. Әбішевке жүктелсін.
4. Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен аталған бұйрықты мемлекеттік тіркеуді және оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі                                 Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 36 бұйрығына
1-қосымша
«Тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің
жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер
енгізу» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті «Тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1559 қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде әзірленді.
«Тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аумақтық әділет органдары көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру:
көрсетілетін қызмет беруші;
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы жүзеге асырылады.
«электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) баламалы негізде жүзеге асырылады.

2. Признать утратившими силу:
1) подпункты 5)6)7)8)9)10) пункта 1 приказа Министра юстиции Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 389 «Об утверждении регламентов электронных государственных услуг» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8133);
2) пункт 1 приказа Министра юстиции Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 390 «Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере регистрации актов гражданского состояния и о внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстане от 27 июня 2011 года № 235 «Об утверждении регламентов государственных услуг»» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8134).
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан Абишева Б.Ш.
4. Комитету регистрационной службы и оказания правовой помощи в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       Б. Имашев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 36
Регламент государственной услуги
«Регистрация рождения, в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Регистрация рождения, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния» разработан на основании Стандарта государственной услуги «Регистрация рождения, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1559 (далее – Стандарт).
Государственная услуга «Регистрация рождения, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатели).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется на альтернативной основе через:
услугодателя;
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде:
тууды тіркеу және жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде тууды тіркеу туралы куәлікті қағаз жеткізгіште беру;
жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде өзгерістер, толықтырулар енгізілген және түзетілген құжатты қағаз жеткізгіште берген көрсетілетін қызметті берушінің қолы қойылған жаңа куәлік беру;
2) орталықта:
жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде туу туралы куәлікті қағаз жеткізгіште беру;
жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде өзгерістер, толықтырулар енгізілген және түзетілген құжатты қағаз жеткізгіште.
3) порталда – көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының электронды-цифрлы қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында электрондық өтінішті және тууды тіркеу күнін белгілеуді қабылдау туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекет тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9-тармағымен көрсетілген қажетті құжаттарды немесе электрондық сұрау салуды алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық түрде алуға мүмкіндігі бар.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы немесе орталық қызметкерімен құжаттарды қабылдау және өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің маманымен өтінішті қарау және ұсынылған құжаттарды тексеру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманымен мемлекеттік қызметтің нәтижесін рәсімдеу;
4) көрсетілетін қызметті алушыға немесе орталық қызметкеріне көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
әрекет тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет үрдісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізімі:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің азаматтық хал актілерінің тіркеу және апостильдеу бөлімінің басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің азаматтық хал актілерінің тіркеу және апостильдеу бөлімінің маманы.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) у услугодателя:
регистрация рождения и выдача свидетельства о регистрации рождения на бумажном носителе при предъявлении документа, удостоверяющего личность;
выдача нового свидетельства с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленные подписью услугодателя, выдавшего документ на бумажном носителе при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
2) в центре:
выдача свидетельства о рождении на бумажном носителе, при предъявлении документа, удостоверяющего личность;
выдача нового свидетельства с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленные подписью услугодателя, выдавшего документ на бумажном носителе при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
3) на портале – уведомление о приеме электронного заявления и назначения даты на регистрацию рождения в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя или работником центра и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги услуполучателю или работнику центра.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
сотрудник канцелярии услугодателя;
руководитель услугодателя;
руководитель отдела по регистрации актов гражданского состояния и апостилирования услугодателя;
специалист отдела по регистрации актов гражданского состояния и апостилирования услугодателя;

7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында өзара әрекет тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш және қажетті құжаттар түскен соң Электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінде тіркеуді жүзеге асырады, Стандарттың 4-тармағымен бекітілген мерзімге сәйкес бақылауға қояды және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы қарарға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының өтінішін азаматтық хал актілерін тіркеу және апостильдеу бөлімінің басшысына немесе азаматтық хал актілерін тіркеу және апостильдеу бөлімінің маманына (бөлім басшының бірлігі қарастырылмаған аумақтық әділет органдарында) орындау үшін береді;
3) азаматтық хал актілерін тіркеу және апостильдеу бөлімінің маманы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9-тармағына, сондай-ақ «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасы Кодексіне сәйкестігін тексереді;
4) ұсынылған құжаттарды тексеріп, талдау жасағаннан кейін көрсетілетін қызмет берушінің маманы «Азаматтық хал актілерінің жазбасы» тіркеу пункті ақпараттық жүйесінде акт жазбасын қалыптастырады, тіркеуді жүзеге асырады және тиісті азаматтық хал актілері туралы куәлікті жазады;
5) тиісті азаматтық хал актілері туралы куәлікті қалыптастырғаннан кейін көрсетілетін қызмет берушінің маманы көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қол қоюға береді, одан кейін азаматтық хал актілері туралы куәлікке көрсетілетін қызмет берушінің елтаңбалы мөрі қойылады;
6) дайын азаматтық хал актілері туралы куәлік көрсетілетін қызметті алушыға қолхат негізінде немесе орталық қызметкеріне тізімге сәйкес қол қойылып беріледі.
Орталықтан түскен өтініштер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде тіркелмейді.
8. Көрсетілетін қызметті берушіде құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында бекітілген.
Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар:
1) өтініштің қабылданған күні;

7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и передает на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя руководителю отдела регистрациии актов гражданского состояния и апостилирования или специалисту отдела регистрации актов гражданского состояния и апостилирования (в территориальных органах юстиции, где не предусмотрена единица руководителя отдела) для исполнения;
3) специалист отдела регистрации актов гражданского состояния и апостилирования проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта, а также Кодексу Республики Казахстан «О браке (супружестве) и семье»;
4) после проверки и анализа представленных документов специалист услугодателя в информационной системе регистрационный пункт «Запись акта гражданского состояния» формирует актовую запись, осуществляет регистрацию и распечатывает соответствующее свидетельство о регистрации акта гражданского состояния;
5) после формирования соответствующего свидетельства о регистрации акта гражданского состояния специалист услугодателя передает на подпись руководителю услугодателя, затем на свидетельство о регистрации акта гражданского состояния ставится гербовая печать услугодателя;
6) готовое свидетельство о регистрации акта гражданского состояния передается услугополучателю на основании расписки или работнику центра согласно реестру под роспись.
Заявления, поступающие с центра в информационной системе государственных органов не регистрируется.
8. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется услугодателем – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
9. Сроки оказания государственной услуги установлены пунктом 4 Стандарта.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги через услугодателя услугополучателю выдается расписка с указанием:
1) даты приема заявления;

2) қоса берілген құжаттардың саны;
3) құжаттарды беру күні, уақыты;
4) құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған маманның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат беріледі.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық қызметкерлерінің арасында өзара әрекет тәртібін сипаттау осы Регламентке 1-қосымшаға кестеге сәйкес келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа да
көрсетілетін қызмет берушілермен өзара әрекет тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
11. Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру орталықта – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 20.00-ға дейін үзіліссіз, жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезекке тұру тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы бекітіп қоюға мүмкіндік бар.
Мемлекеттік қызметті орталық арқылы көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға:
1) сұрау салудың нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
5) құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызмет алушының жеке куәлігінің құжаттары туралы, сондай-ақ азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктердің мәліметтерін егер тіркеу 2008 жылдан кейін жүргізілсе, көрсететін қызмет беруші не орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері құжаттардың түпнұсқаларының дұрыстығын мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырады, кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызмет алушыға қайтарады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын берген жағдайда орталық қызметкері өтінішті қабылдап алудан бас тартады Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша ақпаратты, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету бағыты туралы мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша бірыңғай байланыс-орталығы 1414 телефоны бойынша ұсынылады.

2) количества приложенных документов;
3) даты, времени выдачи документов;
4) фамилии, имени, отчества специалиста, принявшего заявление на оформление документов.
10. Описание последовательности процедур между специалистами услугодателя приведено в таблице согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
11. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в центре – с понедельника по субботу включительно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и в соответствии с установленным графиком работы.
Государственная услуга оказывается в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги через центр услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактных телефонов.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, а также свидетельств о регистрации актов гражданского состояния, если регистрация была произведена после 2008 года, работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Сотрудник центра сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренный пунктом 9 Стандарта, работник центра отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к Стандарту.
Информация по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги предоставляется по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.

12. Дайын құжаттарды беруді жеке куәлікті көрсеткен жағдайда қолхат негiзiнде онда көрсетiлген мерзiмде орталықтың қызметкері жүзеге асырады.
13. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызмет алушы:
1) көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
2) егер азаматтық хал актілерді тіркеу 2008 жылға дейін тіркеу жүргізілсе, көрсетілетін қызмет алушының құжаттары электрондық көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеу ұсынылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанда тууды тіркеудің электрондық өтінішін қабылданғандығы және уақытын белгіленгендігі туралы хабарлама алу болып табылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің мамандарының өзара әрекеті, процедураларының (іс-әрекет) сабақтастығы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйесін қолдану тәртібі және орталықпен өзара әрекет тәртібі осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес графикалық түрде толық сипатталған.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Ескерту. Регламент 15-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 215 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық
хал актілеріне өзгерістер, толықтырулар
мен түзетулер енгізу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасында рәсімдердің (іс-әрекеттердің)
сабақтастығын сипаттау
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
2
3
4
5
6
2
Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы
Бөлім басшысы не бөлім маманы (бөлім бастығы бірлігі қарастырылмағанда)
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі
3
Рәсімдердің (іс-әрекеттердің) сабақтастығы
Тізілімге сәйкес құжаттарды қабылдау
Бөлім басшысына немесе бөлім маманына (бөлім бастығы бірлігі қарастырылмағанда) қарауға жолдайды
Құжаттарды қабылдау және тексеру, құжаттарға талдау жасау, «АХАЖ» ақпараттық жүйесіне мәліметтер енгізу, азаматтық хал актілері туралы куәлікті рәсімдеу
Азаматтық хал актілері туралы куәлікке қол қою, көрсетілетін қызмет берушінің мөрін басу
Дайын құжатты көрсетілетін қызмет алушыға қолхат негізінде және орталық қызметкеріне тізілмі бойынша беру
4
Аяқталу нысаны (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәлік)
Бірыңғай электронды құжат айналымы жүйесінде тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға қолхат беру
Бірыңғай электронды құжат айналымы жүйесінде белгі соғу және құжаттарды қарауға ұсыну
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәлікті көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қол қоюға жолдау
Ұсыну үшін кеңсеге беру
Көрсетілетін қызметті алушымен немесе орталық қызметкерімен құжатты алу
5
Әр рәсімнің ұзақтығы
30 минут
15 минут
2 жұмыс күні, сұрау салу жолдағанда және қосымша тексеріс жүргізгенде 15 күнтізбелік күн
30 минут
15 минут
«Тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық
хал актілерінің жазбаларына өзгерістер,
толықтырулар мен түзетулер енгізу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық арақатынастың диаграммасы
ХҚКО инспекторы/операторы
Жинақ бөлімінің инспекторы/операторы
АХАЖ
«Тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық
хал актілерінің жазбаларына өзгерістер,
толықтырулар мен түзетулер енгізу»
мемлекеттік қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің
АНЫҚТАМАСЫ
«Тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің
жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу»
(көрсетілетін мемлекеттік қызметтің атауы)

12. Выдача готовых документов осуществляется работником центра на основании расписки, указанной в ней срок, при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
13. Для оказания государственной услуги через портал услугополучателем предоставляется:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
2) в случае, если регистрация актов гражданского состояния произведена до 2008 года, документ в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу.
Результатам оказания государственной услуги на портале является получение уведомления о приеме электронного заявления и назначения даты регистрации рождения в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Выдача готовых документов при обращении через портал осуществляется в центре.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с центром и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги указаны в графическом виде согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
15. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 15 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 215 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация рождения, в том числе
внесение изменений, дополнений и исправлений
в записи актов гражданского состояния)»
Описание последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками) услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
2
3
4
5
6
2
Перечень
структурных
подразделений
(работников)
услугодателя
Канцелярия
услугодателя
Руководитель
услугодателя
Руководитель
отдела либо
специалист
отдела
(где не предусмотрена
единица
начальника
отдела)
Руководитель
услугодателя
Канцелярия
услугодателя
3
Описание
последователь-
ности
процедур
(действий)
Прием
документов
по реестру
Отписывает
документы
на
рассмотрение
руководителю
отдела или
специалисту
отдела
(где не предусмотрена
единица
начальника
отдела)
Прием
и проверка
документов,
проведения
анализа
документов,
внесение
сведений
в Ииформацион-
ную
систему
регистрацион-
ный пункт
«ЗАГС»,
Оформление
свидетельство
о регистрации
акта
гражданского
состояния
Подписание
свидетельства
о регистрации
акта
гражданского
состояния,
поставление
гербовой
печати
услугодателя
Выдача
готовых
документов
услугополучателю
на основании
расписки
или работнику
центра по
реестру
4
Форма
завершения
(свидетельство
о рождении)
Регистрация
в Единой
системе
электрон-
ного
документо-
оборота
услугодателя
и выдача
расписки
услугополучателю
Отметка
в Единой
системе
электрон-
ного
документо-
оборота
услугодателя
и передача
документов
на
рассмотрение
Направление
свидетельство
о регистрации
акта
гражданского
состояния на
подписание
руководителю
услугодателя
Передача
в
канцелярию
для выдачи
Получение
документа
услугополучателем
или
работникам
центра
5
Длительность
каждой
процедуры
30 минут
15 минут
2 рабочих дня,
в случае
направления
запроса и
дополнительной
проверки 15
календарных
дней
30 минут
15 минут
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация рождения, в том числе
внесение изменений, дополнений и исправлений
в записи актов гражданского состояния)»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация рождения, в том числе внесение
изменений, дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Регистрация рождения, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния»
(наименование государственной услуги)

Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 215 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
*Қызмет уәкілетті орган арқылы көрсетілгенде
*Халыққа қызмет көрсету арқылы көрсетілгенде
*Қызмет Электронды үкімет порталы арқылы көрсетілгенде
** Қызметті электронды түрде Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсеткенде
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 36 бұйрығына
2-қосымша
«Некені (ерлі-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал
актілеріне өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Некені (ерлі-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілеріне өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті «Некені (ерлі-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілеріне өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1559 қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде әзірленді.
«Некені (ерлі-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілеріне өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аумақтық әділет органдары көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру:
көрсетілетін қызмет беруші;
«электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) баламалы негізде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:
6. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде:
неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) мемлекеттік тіркеу және жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қағаз жеткізгіште беру не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту;
жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде өзгерістер, толықтырулар енгізілген және түзетілген құжатты қағаз жеткізгіште берген уәкілетті адамның қолы қойылған жаңа куәлік беру не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту;
2) порталда:
көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электронды-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында электрондық өтінішті және неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу күнін белгілеуді қабылдау туралы хабарлама не электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.

Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 215 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги через уполномоченный орган
*При оказании услуги через Центры обслуживания населения
*При оказании услуги посредством Портала электронного правительства
**При предоставлении услуги в электронном формате через Центры обслуживания населения
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 36
Регламент государственной услуги
«Регистрация брака (супружества), в том числе внесение
изменений, дополнений и исправлений в акты
гражданского состояния»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Регистрация брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в акты гражданского состояния» разработан на основании Стандарта государственной услуги «Регистрация брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в акты гражданского состояния», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1559 (далее – Стандарт).
Государственная услуга «Регистрация брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в акты гражданского состояния» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатели).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
услугодателя;
веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz
(далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
у услугодателя:
регистрация заключения брака (супружества) и выдача свидетельства о государственной регистрации заключения брака (супружества) на бумажном носителе, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги на бумажном носителе при предъявлении документа, удостоверяющего личность;
выдача нового свидетельства с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленные подписью уполномоченного лица, выдавшего документ на бумажном носителе либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги на бумажном носителе при предъявлении документа, удостоверяющего личность;
на портале:
получение уведомления о приеме электронного заявления и назначения даты государственной регистрации заключения брака (супружества) в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
При обращении через портал мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги услугополучатель получает в письменном виде либо в «личном кабинете» в виде электронного документа, удостоверенный ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

4) ұсынылған құжаттарды тексеріп, талдау жасағаннан кейін көрсетілетін қызмет берушінің маманы «Азаматтық хал актілерінің жазбасы» тіркеу пункті ақпараттық жүйесінде акт жазбасын қалыптастырады, тіркеуді жүзеге асырады және тиісті азаматтық хал актілері туралы куәлікті басып шығарады.
Салтанатты түрде некені (ерлі-зайыптылықты) тіркеуді жүзеге асырады.
Қажет болған жағдайда тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салуды жолдайды, жауап алынған соң «Азаматтық хал актілерінің жазбасы» тіркеу пункті ақпараттық жүйесінде акт жазбасын қалыптастырады, дайын азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәлікті көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қол қоюға береді.
5) тиісті азаматтық хал актілері туралы куәлікті қалыптастырғаннан кейін көрсетілетін қызмет берушінің маманы көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қол қоюға береді, одан кейін азаматтық хал актілері туралы куәлікке көрсетілетін қызмет берушінің елтаңбалы мөрі қойылады;
6) дайын азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәлік көрсетілетін қызметті алушыға некені (ерлі-зайыптылықты) тіркеу рәсімін жүргізген кезде ұсыну үшін маманға беріледі.
Ұсынылған құжаттар қолданыстағы заңнамаға және Стандарттың 9-тармағына сәйкес болмаған жағдайда бөлім маманы заңнамаға сілтеме жасай отырып мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жасайды және көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасына қол қоюға жолдайды.
Көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға қол қояды және көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесіне көрсетілетін қызметті алушыға ұсыну үшін жолдайды.
Көрсетілетін қызмет алушыға бас тарту көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесіне құжаттарды тапсырған күннен бастап 2 жұмыс күн ішінде беріледі.
Некені (ерлі-зайыптылықты) мемлекеттік тіркеу некеге (ерлі-зайыптылықты) тұру туралы бірлескен өтінішті берген күннен бастап бір ай мерзімі өткеннен кейін тіркеуші органмен жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші мамандарының рәсімдері кезектілігінің сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес кестеде келтірілген.
Некені (ерлі-зайыптылықты) қию мемлекеттік тіркеу уақыты некеге (ерлі-зайыптылықты) тұруға білдірген тұлғалардың келісімі бойынша тіркеуші органымен белгіленеді.
Мемлекеттік қызмет мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушылар үшін жағдайлар қарастырылған ғимаратта көрсетіледі.
Неке (ерлі-зайыптылықты) қиюды мемлекеттік тіркеу музыкалық шығарып салусыз және салтанатты рәсімсіз, азаматтарды қабылдау үшін кабинеттер қарастырылған уәкілетті органның ғимаратында жүргізіледі.
Тұрғын-жайда мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушылар үшін жағдайлар қарастырылған.
Қол жетімді жерлерде толтырылған бланк үлгілерімен ақпараттық стендтер орналастырылған.
Неке (ерлі-зайыптылықты) қиюды салтанатты түрде мемлекеттік тіркеу кезінде неке (ерлі-зайыптылықты) қиюды мемлекеттік тіркеу уәкілетті органның арнайы жабдықталған не неке (ерлі-зайыптылықты) қиюды тіркеуді салтанатты жүргізу үшін қажетті атрибуттары (Мемлекеттік елтаңба, Мемлекеттік ту), сондай-ақ музыкалық сүйемелдеуі (Ф. Мендельсонның «Той маршы») бар арнайы неке қиюға арналған мемлекеттік неке қию сарайларында жүргізіледі.
Неке (ерлі-зайыптылықты) қиюды мемлекеттік тіркеу рәсімін салтанатты түрде өткізу кезінде коммерциялық ұйымның қатысуына жол етілмейді.
Некеге (ерлі-зайыпты болу) отырушы тұлғалардың ниеті бойынша неке қию рәсімін уәкілетті органның қатысуынсыз коммерциялық ұйымдар жүргізе алады.

4) после проверки и анализа представленных документов специалист услугодателя в информационной системе регистрационный пункт «Запись акта гражданского состояния» формирует актовую запись, распечатывает соответствующее свидетельство о регистрации акта гражданского состояния.
Проводит государственную регистрацию заключения брака (супружества) в торжественной обстановке.
В случае необходимости направляет запросы в соответствующие государственные органы, после получения ответа также формирует актовую запись в информационной системе регистрационный пункт «Запись акта гражданского состояния», затем передает готовое свидетельство о регистрации акта гражданского состояния на подпись руководителю услугодателя.
5) после формирования соответствующего свидетельства о регистрации акта гражданского состояния специалист услугодателя передает на подпись руководителю услугодателя, затем на свидетельство о регистрации акта гражданского состояния ставится гербовая печать услугодателя;
6) готовое свидетельство о регистрации акта гражданского состояния передается специалисту для выдачи услугополучателю при проведении процедуры (церемонии) регистрации брака (супружества).
При несоответствии представленных документов действующему законодательству и пункту 9 Стандарта специалист услугодателя формирует отказ в оказании государственной услуги с ссылкой на законодательство, и передает на подпись должностному лицу услугодателя.
Должностное лицо услугодателя подписывает отказ в оказании государственной услуги и направляет в канцелярию услугодателя для выдачи услугополучателю.
Отказ услугополучателю выдается в течение 2 рабочих дней со дня сдачи документов в канцелярию услугодателя.
Государственная регистрация брака (супружества) производится регистрирующим органом по истечении месячного срока со дня подачи совместного заявления о вступлении в брак (супружество).
Описание последовательности процедур между специалистами услугодателя приведено в таблице согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Время государственной регистрации заключения брака (супружества) назначается регистрирующим органом по согласованию с лицами, желающими вступить в брак (супружество).
Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей государственной услуги с ограниченными возможностями.
Государственная регистрация заключения брака (супружества) производится в помещении уполномоченного органа, где предусмотрены кабинеты для приема граждан, без музыкального сопровождения и торжественного оформления.
В помещении предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей государственной услуги с ограниченными возможностями.
В доступных местах расположены информационные стенды с образцами заполненных бланков.
При государственной регистрации заключения брака (супружества) в торжественной обстановке государственная регистрация заключения брака (супружества) производится в специально оборудованных помещениях уполномоченных органов либо в специально предназначенных государственных дворцах бракосочетания, где имеются необходимые атрибуты для проведения торжественной регистрации заключения брака (супружества) (Государственный герб, Государственный флаг), а также музыкальное сопровождение («Свадебный марш» Ф. Мендельсона).
При проведении церемонии государственной регистрации заключения брака (супружества) в торжественной обстановке участие коммерческих организаций не допускается.
По желанию лиц, вступающих в брак (супружество), церемония бракосочетания может проводиться коммерческими организациями без участия услугодателя.

Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 215 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Ескерту. Регламент 8-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 215 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу тіркеу,
оның ішінде азаматтық хал актілерінің
жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен
түзетулер енгізу» Мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша

Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 215 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 8 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 215 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация заключения брака (супружества),
в том числе внесение изменений, дополнений
исправлений в записи актов гражданского
состояния»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайтадан куәліктер немесе анықтамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті «Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайтадан куәліктер немесе анықтамалар беру» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1559 қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет  стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде әзірленді.
« Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайтадан куәліктер немесе анықтамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аумақтық әділет органдары көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет берушілер).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру:
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық);
«электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) www.е.gov.kz арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:
орталықта – жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде қайтадан куәлікті қағаз жеткізгіште немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтамаларды электронды-цифрлы қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында беру не қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап.
порталда:
қайтадан куәлік алғанда – электронды өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама;
электрондық нысанда ЭЦҚ қойылған азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтамалар алу.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекет тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9-тармағымен көрсетілген қажетті құжаттарды  немесе электрондық сұрау салуды алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызмет алушының  ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық түрде алуға мүмкіндігі бар.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы немесе орталық қызметкерімен құжаттарды қабылдау және өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің маманымен өтінішті қарау және ұсыныслған құжаттарды тексеру;

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния» разработан на основании Стандарта государственной услуги «Выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1559 (далее – Стандарт).
Государственная услуга «Выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатели).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
в центре – выдача повторного свидетельства на бумажном носителе или справки о регистрации актов гражданского состояния в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП) либо мотивированный ответ о результатах рассмотрения при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
на портале:
при получении повторного свидетельства – уведомление о приеме электронного заявления;
получение справок о регистрации актов гражданского состояния в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Описанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов работником центра и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом услугодателя;

2) егер азаматтық хал актілерді тіркеу 2008 жылға дейін тіркеу жүргізілсе, көрсетілетін қызмет алушының құжаттары электрондық көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеу ұсынылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанда тууды тіркеудің электрондық өтінішін қабылданғандығы және уақытын белгіленгендігі туралы хабарлама алу болып табылады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің мамандарының өзара әрекеті, процедураларының (іс-әрекет) сабақтастығы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйесін қолдану тәртібі және орталықпен өзара әрекет тәртібі осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес графикалық түрде толық сипатталған.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Ескерту. Регламент 14-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 215 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Азаматтық хал актілерін тіркеу
туралы қайтадан куәліктер немесе
анықтамалар беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасында рәсімдердің (іс-әрекеттердің)
сабақтастығын сипаттау
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
2
3
4
5
6
2
Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы
Бөлім басшысы не бөлім маманы (бөлім бастығы бірлігі қарастырылмағанда)
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі
3
Рәсімдердің (іс-әрекеттердің) сабақтастығы
Тізілімге сәйкес  орталық қызметкерінен құжаттарды қабылдау
Бөлім басшысына немесе бөлім маманына (бөлім бастығы бірлігі қарастырылмағанда) қарауға жолдайды
Құжаттарды қабылдау және тексеру, құжаттарға талдау жасау, азаматтық хал актілері туралы куәлікті немесе анықтаманы рәсімдеу
Азаматтық хал актілері туралы куәлікке немесе анықтамаға қол қою, көрсетілетін қызмет берушінің мөрін басу
Дайын құжатты  орталық кызметкеріне тізілімге сәйкес беру
4
Аяқталу нысаны (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәлік)
Өтінішті тіркеу
Құжатты орындаушыға орындауға беру
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы  куәлікті немесе анықтаманы көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қол қоюға жолдау
Ұсыну үшін кеңсеге беру
Орталық қызметкерімен тізілімге сәйкес құжатты алу
5
Әр рәсімнің ұзақтығы
30 минут
15 минут
5 жұмыс күні, республика бойынша акт жазбасының электронды көшірмесі болғанда анықтама 1 жұмыс күні ішінде, сұрау салу жолдағанда – 30 күнтізбелік күн
30 минут
15 минут
«Азаматтық хал актілерін тіркеу
туралы қайталама куәліктер немесе
анықтамалар беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық арақатынастың диаграммасы
ХҚКО инспекторы/операторы
Жинақ бөлімінің инспекторы/операторы
АХАЖ
«Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы
қайтадан куәліктер немесе анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің
АНЫҚТАМАСЫ
«Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайтадан куәліктер немесе анықтамалар беру» (көрсетілетін мемлекеттік қызметтің атауы)
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 215 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
*Халыққа қызмет көрсету арқылы көрсетілгенде
*Қызмет Электронды үкімет порталы арқылы көрсетілгенде
Ескерту:Қызмет 2008 жылдан бері «АХАЖ» ТП АЖ-де тіркелген акт жазбалары бойынша көрсетіледі
**Қызмет электронды түрде Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсеткенде
Ескерту: Қызмет 2008 жылдан бері «АХАЖ» ТП АЖ-де тіркелген акт жазбалары бойынша көрсетіледі
*ҚФБ – Құрылымдық-функционалдық бірлік: қызмет берушінің (жұмыскерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің, халыққа қызмет көрсету орталығының, «электрондық үкімет» веб-порталының өзара әрекеттестігі;
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 36 бұйрығына
4-қосымша
«Әке болуды анықтауды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал
актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер
енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Әке болуды анықтауды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті «Әке болуды анықтауды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1559 қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде әзірленді.
«Әке болуды анықтауды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аумақтық әділет органдары көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет берушілер).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру аумақтық әділет органдары арқылы жүзеге асырылады.

2) в случае, если регистрация актов гражданского состояния произведена до 2008 года, документ в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу.
Результатам оказания государственной услуги на портале является получение уведомления о приеме электронного заявления и назначения даты регистрации рождения в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Выдача готовых документов при обращении через портал осуществляется в центре.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с центром и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги указаны в графическом виде согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 14 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 215 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача повторных свидетельств или
справок о регистрации актов
гражданского состояния»
Описание последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками) услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
2
3
4
5
6
2
Перечень
структурных
подразделений
(работников)
услугодателя
Канцелярия
услугодателя
Руководитель
услугодателя
Руководитель
отдела либо
специалист
отдела (где не предусмотрена
единица
начальника отдела)
Руководитель
услугодателя
Канцелярия
услугодателя
3
Описание
последовательности
процедур
(действий)
Прием
документов
по реестру
от работника
центра
Отписывает
документы
на рассмотрение
руководителю
отдела или специалисту
отдела
(где не предусмотрена
единица
начальника
отдела)
Прием и
проверка
документов,
проведения
анализа,
оформление
свидетельство
или справки
о регистрации
акта
гражданского
состояния
Подписание
свидетельства
или справки
о регистрации
акта гражданского
состояния,
проставление
гербовой
печати
услугодателя
Выдача
готовых
документов
работнику
центра
4
Форма
завершения
(свидетельство
о рождении)
Регистрация
заявления
Передача
документов
исполнителю
на исполнение
Направление
свидетельство
или справки
о регистрации
акта гражданского
состояния
на подписание
руководителю
услугодателя
Передача в
канцелярию
для выдачи
Получение
документа
работникам
центра по
реестру
5
Длительность
каждой
процедуры
30 минут
15 минут
5 рабочих дней,
при наличии
электронных
копий актовых
записей по
республике справка
в течение 1
рабочего дня,
в случае
направления
запроса
– 30 календарных дней
30 минут
15 минут
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача повторных свидетельств или
справок о регистрации актов гражданского состояния»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача повторных свидетельств или
справок о регистрации актов гражданского
состояния»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов
гражданского состояния»
(наименование государственной услуги)
Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 215 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
* Данная услуга оказывается только через Центры обслуживания населения
*При оказании услуги посредством Портала электронного правительства,
Примечание: услуга в электронном формате предоставляется по актам, зарегистрированных в ИС «ЗАГС» с 2008 года.
**При предоставлении услуги в электронном формате через Центры обслуживания населения
Примечание: услуга в электронном формате предоставляется по актам, зарегистрированных в ИС «ЗАГС» с 2008 года
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 36
Регламент государственной услуги
«Регистрация установления отцовства, в том числе
внесение изменений, дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния» разработан на основании Стандарта государственной услуги «Регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1559 (далее – Стандарт).
Государственная услуга ««Регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатели).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через территориальные органы юстиции.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметін көрсету нәтижесі:
әке болуды анықтауды тіркеу және жеке басты куәландыратын құжатты көрсеткен кезде әке болуды анықтау туралы куәлік беру;
әке болуды анықтау туралы акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар және түзетулер енгізілгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға қағаз түріндегі құжатты берген уәкілетті адамның қолы қойылып куәландырылған өзгерістер, толықтырулар және түзетулер енгізілген жаңа куәлік беру.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекет тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9-тармағымен көрсетілген қажетті құжаттарды алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманымен құжаттарды қабылдау және өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің маманымен өтінішті қарау және ұсыныслған құжаттарды тексеру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманымен мемлекеттік қызметтің нәтижесін рәсімдеу;
4) көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара әрекет тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет үрдісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізімі:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің азаматтық хал актілерінің тіркеу және апостильдеу бөлімінің басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің азаматтық хал актілерінің тіркеу және апостильдеу бөлімінің маманы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында өзара әрекет тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш және қажетті құжаттар түскен соң Электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінде тіркеуді жүзеге асырады, Стандарттың 4-тармағымен бекітілген мерзімге сәйкес бақылауға қояды және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы қарарға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының өтінішін азаматтық хал актілерін тіркеу және апостильдеу бөлімінің басшысына немесе азаматтық хал актілерін тіркеу және апостильдеу бөлімінің маманына (бөлім басшының бірлігі қарастырылмаған аумақтық әділет органдарында) орындау үшін береді;

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – регистрация установления отцовства и выдача свидетельства об установлении отцовства при предъявлении документа, удостоверяющего личность;
после внесенных изменений, дополнений и исправлений в актовую запись об установлении отцовства услугополучателю выдается новое свидетельство с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленные подписью уполномоченного лица, выдавшего документ на бумажном носителе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги услуполучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
сотрудник канцелярии услугодателя;
руководитель услугодателя;
руководитель отдела по регистрации актов гражданского состояния и апостилирования услугодателя;
специалист отдела по регистрации актов гражданского состояния и апостилирования услугодателя;
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и передает на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя руководителю отдела регистрациии актов гражданского состояния и апостилирования или специалисту отдела регистрации актов гражданского состояния и апостилирования (в территориальных органах юстиции, где не предусмотрена единица руководителя отдела) для исполнения;

3) азаматтық хал актілерін тіркеу және апостильдеу бөлімінің маманы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9-тармағына, сондай-ақ «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасы Кодексіне сәйкестігін тексереді;
4) ұсынылған құжаттарды тексеріп, талдау жасағаннан кейін көрсетілетін қызмет берушінің маманы «Азаматтық хал актілерінің жазбасы» тіркеу пункті ақпараттық жүйесінде акт жазбасын қалыптастырады, тіркеуді жүзеге асырады және тиісті азаматтық хал актілері туралы куәлікті басып шығарады;
5) тиісті азаматтық хал актілері туралы куәлікті қалыптастырғаннан кейін көрсетілетін қызмет берушінің маманы көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қол қоюға береді, одан кейін азаматтық хал актілері туралы куәлікке көрсетілетін қызмет берушінің елтаңбалы мөрі қойылады;
6) дайын азаматтық хал актілері туралы куәлік көрсетілетін қызметті алушыға қолхат негізінде беріледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушіде құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында бекітілген.
Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар:
1) өтініштің қабылданған күні;
2) қоса берілген құжаттардың саны;
3) құжаттарды беру күні, уақыты;
4) құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған маманның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат беріледі.
10. Көрсетілетін қызметті беруші мамандарының рәсімдері кезектілігінің сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес кестеде келтірілген.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 215 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
Ескерту. Регламент 11-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 215 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әке болуды анықтауды тіркеу, оның ішінде
азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер,
толықтырулар мен түзетулер енгізу»
Мемлекеттік қызмет регламентіне 1-қосымша
Ескерту. Қосымшаның оң жақ жоғары бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 215 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасында рәсімдердің (іс-әрекеттердің)
сабақтастығын сипаттау
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
2
3
4
5
6
2
Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы
Бөлім басшысы не бөлім маманы (бөлім бастығы бірлігі қарастырылмағанда)
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі
3
Рәсімдердің (іс-әрекеттердің) сабақтастығы
Тізілімге сәйкес құжаттарды қабылдау
Бөлім басшысына немесе бөлім маманына (бөлім бастығы бірлігі қарастырылмағанда) қарауға жолдайды
Құжаттарды қабылдау және тексеру, құжаттарға талдау жасау, «АХАЖ» ақпараттық жүйесіне мәліметтер енгізу, азаматтық хал актілері туралы куәлікті рәсімдеу
Азаматтық хал актілері туралы куәлікке қол қою, көрсетілетін қызмет берушінің мөрін басу
Дайын құжатты көрсетілетін қызметті алушыға қолхат негізінде беру
4
Аяқталу нысаны (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәлік)
Бірыңғай электронды құжат айналымы жүйесінде тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға қолхат беру
Бірыңғай электронды құжат айналымы жүйесінде белгі соғу және құжаттарды қарауға ұсыну
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы  куәлікті көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қол қоюға жолдау
Ұсыну үшін кеңсеге беру
Көрсетілетін қызметті алушымен құжатты алу
5
Әр рәсімнің ұзақтығы
30 минут
15 минут
2 жұмыс күні, өзгерістер енгізу 15 күн, сұрау салу жолдағанда және қосымша тексеріс жүргізгенде 30 күнтізбелік күн
30 минут
15 минут
«Әке болуды анықтауды тіркеу, оның ішінде
азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер,
толықтырулар мен түзетулер енгізу»
мемлекеттік қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің
АНЫҚТАМАСЫ
«Әке болуды анықтауды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері
жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу»
(көрсетілетін мемлекеттік қызметтің атауы)
Ескерту. Регламент 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 215 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
*Қызмет тек уәкілетті орган арқылы көрсетіледі
*ҚФБ – Құрылымдық-функционалдық бірлік: қызмет берушінің (жұмыскерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің, халыққа қызмет көрсету орталығының, «электрондық үкімет» веб-порталының өзара әрекеттестігі;
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 36 бұйрығына
5-қосымша
«Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды тіркеу, оның ішінде
азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен
түзетулер енгізу» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті «Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1559 қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде әзірленді.
«Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аумақтық әділет органдары көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет берушілер).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру:
көрсетілетін қызмет беруші арқылы;
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және xалыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық);
«электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-портал (бұдан әрі – портал) баламалы негізінде жүзеге асырады.

3) специалист отдела регистрации актов гражданского состояния и апостилирования проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта, а также Кодексу Республики Казахстан «О браке (супружестве) и семье»;
4) после проверки и анализа представленных документов специалист услугодателя в информационной системе регистрационный пункт «Запись акта гражданского состояния» формирует актовую запись, осуществляет регистрацию и распечатывает соответствующее свидетельство о регистрации акта гражданского состояния;
5) после формирования соответствующего свидетельства о регистрации акта гражданского состояния специалист услугодателя передает на подпись руководителю услугодателя, затем на свидетельство о регистрации акта гражданского состояния ставится гербовая печать услугодателя;
6) готовое свидетельство о регистрации акта гражданского состояния передается услугополучателю на основании расписки.
8. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется услугодателем – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Сроки оказания государственной услуги установлены пунктом 4 Стандарта.
При приеме необходимых документов на оказание государственной услуги сотрудник услугодателя выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
1) даты приема запроса;
2) количества приложенных документов;
3) даты, времени выдачи документов;
4) фамилии, имени, отчества специалиста, принявшего заявление на оформление документов.
10. Описание последовательности процедур между специалистами услугодателя приведено в таблице согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 215 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 11 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 215 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация установления отцовства, в
том числе внесение изменений, дополнений
исправлений в записи актов гражданского
состояния»
Сноска. Правый верхний угол приложения в редакции приказа Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 215 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Описание последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками) услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
2
3
4
5
6
2
Перечень
структурных
подразделений
(работников)
услугодателя
Канцелярия
услугодателя
Руководитель
услугодателя
Руководитель
отдела либо
специалист
отдела
(где не предусмотрена
единица
начальника
отдела)
Руководитель
услугодателя
Канцелярия
услугодателя
3
Описание
последовательности
процедур
(действий)
Прием
документов
Отписывает
документы
на рассмотрение
руководителю
отдела или
специалисту
отдела
(где не предусмотрена
единица
начальника
отдела)
Прием и
проверка
документов,
проведения
анализа
документов,
внесение
сведений
в ииформационную
систему
регистрационный
пункт «ЗАГС»,
оформление
свидетельство
о регистрации
акта
гражданского
состояния
Подписание
свидетельства
о регистрации
акта
гражданского
состояния,
поставление
гербовой
печати
услугодателя
Выдача
готовых
документов
услугополучателю
на основании
расписки
4
Форма
завершения
(свидетельство
о рождении)
Регистрация
в Единой
системе
электронного
документо-
оборота
услугодателя
и выдача
расписки
услугополучателю
Отметка
в Единой
системе
электронного
документо-
оборота
услугодателя
и передача
документов
на рассмотрение
Направление
свидетельство
о регистрации
акта
гражданского
состояния
на подписание
руководителю
услугодателя
Передача
в канцелярию
для выдачи
Получение
документа
услугополучателем
5
Длительность
каждой
процедуры
30 минут
15 минут
2 рабочих дня,
внесение
изменений - 15 дней,
в случае
направления
запроса и
дополнительной
проверки
30 календарных дней
30 минут
15 минут
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация установления отцовства,
в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в записи актов
гражданского состояния»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния»
(наименование государственной услуги)
Сноска. Регламент дополнен приложением 2 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 215 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*Данная услуга оказывается только через уполномоченный орган
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 36
Регламент государственной услуги
«Регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе
внесение изменений, дополнений и исправлений в акты
гражданского состояния»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в акты гражданского состояния» разработан на основании Стандарта государственной услуги «Регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в акты гражданского состояния», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1559 (далее – Стандарт).
Государственная услуга «Регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в акты гражданского состояния» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатели).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
услугодателя;
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде:
атын, әкесінің атын, тегін өзгертуді мемлекеттік тіркеу және жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде атын, әкесінің атын, тегін өзгертуді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қағаз жеткізгіште беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту;
жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде өзгерістер, толықтырулар енгізілген және түзетілген құжатты қағаз жеткізгіште берген көрсетілетін қызметті берушінің қолы қойылған жаңа куәлік беру;
2) орталықта:
жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде атын, әкесінің атын, тегін өзгертуді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қағаз жеткізгіште беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту;
жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде атын,  әкесінің атын, тегін өзгертуді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қағаз жеткізгіште беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту;
өзгерістер, толықтырулар енгізілген және түзетілген құжатты қағаз жеткізгіште берген көрсетілетін қызметті берушінің қолы қойылған жаңа куәлік беру;
3) порталда – көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті тұлғасының электронды-цифрлы қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында электрондық өтінішті және атын, әкесінің атын, тегін өзгертуді тіркеу күнін белгілеуді қабылдау туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекет тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9-тармағымен көрсетілген қажетті құжаттарды немесе электрондық сұрау салуды алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық түрде алуға мүмкіндігі бар.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы немесе орталық қызметкерімен құжаттарды қабылдау және өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің маманымен өтінішті қарау және ұсыныслған құжаттарды тексеру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманымен мемлекеттік қызметтің нәтижесін рәсімдеу;
4) көрсетілетін қызметті алушыға немесе орталық қызметкеріне көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара әрекет тәртібін сипаттау

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) у услугодателя:
регистрация перемены имени отчества, фамилии и выдача свидетельства о государственной регистрации перемены имени, отчества, фамилии на бумажном носителе.
выдача нового свидетельства с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленные подписью услугодателя, выдавшего документ на бумажном носителе.
2) в центре:
выдача свидетельства о государственной регистрации перемены имени, отчества, фамилии на бумажном носителе либо мотивированный отказ.
выдача нового свидетельства с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленные подписью услугодателя, выдавшего документ на бумажном носителе.
3) на портале – получение уведомления о приеме электронного заявления и назначения даты на регистрацию перемены имени, фамилии, отчества в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начало процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя или работником центра и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги услуполучателю или работнику центра.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

11. Дайын құжаттарды беруді жеке куәлікті көрсеткен жағдайда қолхат негiзiнде онда көрсетiлген мерзiмде орталықтың қызметкері жүзеге асырады.
12. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызмет алушы:
1) көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
2) егер азаматтық хал актілерді тіркеу 2008 жылға дейін тіркеу жүргізілсе, көрсетілетін қызмет алушының құжаттары электрондық көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеу ұсынылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанда тууды тіркеудің электрондық өтінішін қабылданғандығы және уақытын белгіленгендігі туралы хабарлама алу болып табылады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің мамандарының өзара әрекеті, процедураларының (іс-әрекет) сабақтастығы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйесін қолдану тәртібі және орталықпен өзара әрекет тәртібі осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес графикалық түрде толық сипатталған.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Ескерту. Регламент 14-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 215 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды
тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілеріне
өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу»
мемлекеттік қызмет регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасында рәсімдердің (іс-әрекеттердің)
сабақтастығын сипаттау
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
2
3
4
5
6
2
Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы
Бөлім басшысы не бөлім маманы (бөлім бастығы бірлігі қарастырылмағанда)
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі
3
Рәсімдердің (іс-әрекеттердің) сабақтастығы
Тізілімге сәйкес құжаттарды қабылдау
Бөлім басшысына немесе бөлім маманына (бөлім бастығы бірлігі қарастырылмағанда) қарауға жолдайды
Құжаттарды қабылдау және тексеру, құжаттарға талдау жасау, «АХАЖ» ақпараттық жүйесіне мәліметтер енгізу, азаматтық хал актілері туралы куәлікті рәсімдеу
Азаматтық хал актілері туралы куәлікке қол қою, көрсетілетін қызмет берушінің мөрін басу
Дайын құжатты көрсетілетін қызмет алушыға қолхат негізінде және орталық қызметкеріне тізілім бойынша беру
4
Аяқталу нысаны (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәлік)
Бірыңғай электронды құжат айналымы жүйесінде тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға қолхат беру
Бірыңғай электронды құжат айналымы жүйесінде белгі соғу және құжаттарды қарауға ұсыну
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы  куәлікті көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қол қоюға жолдау
Ұсыну үшін кеңсеге беру
Көрсетілетін қызметті алушымен немесе орталық қызметкерімен құжатты алу
5
Әр рәсімнің ұзақтығы
30 минут
15 минут
15 күнтізбелік күн, сұрау салу жолдағанда және қосымша тексеріс жүргізгенде 15 күнтізбелік күнге ұзартылады
30 минут
15 минут
«Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды
тіркеу, оның ішінде азаматтық хал
актілері жазбаларына өзгерістер,
толықтырулар мен түзетулер енгізу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық арақатынастың диаграммасы
ХҚКО инспекторы/операторы
Жинақ бөлімінің инспекторы/операторы
АХАЖ
«Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды
тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің
жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен
түзетулер енгізу» мемлекеттік
қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің
АНЫҚТАМАСЫ
«Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды тіркеу, оның ішінде азаматтық
хал актілерінің жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер
енгізу» (көрсетілетін мемлекеттік қызметтің атауы)
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 215 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
*Қызмет уәкілетті орган арқылы көрсетілгенде
*Халыққа қызмет көрсету арқылы көрсетілгенде
*Қызмет Электронды үкімет порталы арқылы көрсетілгенде
**Қызметті электронды түрде Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсеткенде
*ҚФБ – Құрылымдық-функционалдық бірлік: қызмет берушінің (жұмыскерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің, халыққа қызмет көрсету орталығының, «электрондық үкімет» веб-порталының өзара әрекеттестігі;
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 36 бұйрығына
6-қосымша
«Азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы « Азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті «Азаматтық хал актілерінің  жазбаларын калпына келтіру» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1559 қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде әзірленді.
«Азаматтық хал актілерінің  жазбаларын калпына келтіру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аумақтық әділет органдары көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет берушілер).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру:
көрсетілетін қызмет беруші;
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық);

11. Выдача готовых документов осуществляется работником центра на основании расписки, указанной в ней срок, при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
12. Для оказания государственной услуги через портал услугополучателем предоставляется:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины.
В случае, если регистрация актов гражданского состояния произведена до 2008 года, документы услугополучателем в виде электронных копий прикрепляется к электронному запросу.
Результатам оказания государственной услуги на портале является получение уведомления о приеме электронного заявления и назначения даты на регистрацию перемены имени, фамилии, отчества в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с центром и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги указаны в графическом виде согласно приложениию 2 к настоящему Регламенту.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 14 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 215 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация перемены имени, отчества,
фамилии, в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в
акты гражданского состояния»
Описание последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками) услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
2
3
4
5
6
2
Перечень
структурных
подразделений
(работников)
услугодателя
Канцелярия
услугодателя
Руководитель
услугодателя
Руководитель
отдела
либо специалист
отдела
(где не предусмотрена
единица
начальника
отдела)
Руководитель
услугодателя
Канцелярия
услугодателя
3
Описание
последовательности
процедур
(действий)
Прием
документов
по реестру
Отписывает
документы
на
рассмотрение
руководителю
отдела или
специалисту
отдела
(где не предусмотрена
единица
начальника
отдела)
Прием и
проверка
документов,
проведения
анализа
документов,
внесение
сведений в
ииформационную систему
регистрационный
пункт «ЗАГС»,
оформление
свидетельство
о регистрации
акта
гражданского
состояния
Подписание
свидетельства
о регистрации
акта
гражданского
состояния,
поставление
гербовой
печати
услугодателя
Выдача
готовых
документов
услугополучателю
на основании
расписки
или работнику
центра
по реестру
4
Форма
завершения
(свидетельство
о рождении)
Регистрация
в Единой
системе
электронного
документо-
оборота
услугодателя и
выдача
расписки
услугополучателю
Отметка
в Единой
системе
электронного
документо-
оборота
услугодателя
и передача
документов
на рассмотрение
Направление
свидетельство
о регистрации
акта
гражданского
состояния на
подписание
руководителю
услугодателя
Передача
в канцелярию
для выдачи
Получение
документа
услугополучателем
или
работникам
центра
5
Длительность
каждой
процедуры
30 минут
15 минут
15 календарных дней,
в случае
направления
запроса и
дополнительной
проверки
продлевается на
15 календарных дней
30 минут
15 минут
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация перемены имени, отчества,
фамилии, в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в
акты гражданского состояния»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 3
к Регламенту оказания государственной услуги
«Регистрация перемены имени, отчества, фамилии,
в том числе внесение изменений, дополнений и
исправлений в записи актов гражданского состояния»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния»
(наименование государственной услуги)
Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 215 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги через уполномоченный орган
*При оказании услуги через Центры обслуживания населения
*При оказании услуги посредством Портала электронного правительства
**При предоставлении услуги в электронном формате через Центры обслуживания населения
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 36
Регламент государственной услуги
«Восстановление записей актов гражданского состояния»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Восстановление записей актов гражданского состояния» разработан на основании Стандарта государственной услуги «Восстановление записей актов гражданского состояния», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1559 (далее – Стандарт).
Государственная услуга «Восстановление записей актов гражданского состояния» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатели).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется на альтернативной основе через:
услугодателя;
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр).

14. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Ескерту. Регламент 14-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 215 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде
азаматтық хал актілеріне өзгерістер,
толықтырулар мен түзетулер енгізу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасында рәсімдердің (іс-әрекеттердің)
сабақтастығын сипаттау
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
2
3
4
5
6
2
Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы
Бөлім басшысы не бөлім маманы (бөлім бастығы бірлігі қарастырылмағанда)
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі
3
Рәсімдердің (іс-әрекеттердің) сабақтастығы
Тізілімге сәйкес құжаттарды қабылдау
Бөлім басшысына немесе бөлім маманына (бөлім бастығы бірлігі қарастырылмағанда) қарауға жолдайды
Құжаттарды қабылдау және тексеру, құжаттарға талдау жасау, «АХАЖ» ақпараттық жүйесіне мәліметтер енгізу, азаматтық хал актілері туралы куәлікті рәсімдеу
Азаматтық хал актілері туралы куәлікке қол қою, көрсетілетін қызмет берушінің мөрін басу
Дайын құжатты көрсетілетін қызметті алушыға қолхат негізінде немесе орталық қызметкеріне тізілімге сәйкес беру
4
Аяқталу нысаны (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәлік)
Бірыңғай электронды құжат айналымы жүйесінде тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға қолхат беру
Бірыңғай электронды құжат айналымы жүйесінде белгі соғу және құжаттарды қарауға ұсыну
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы  куәлікті көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қол қоюға жолдау
Ұсыну үшін кеңсеге беру
Көрсетілетін қызметті алушымен немесе орталық қызметкерімен құжатты алу
5
Әр рәсімнің ұзақтығы
30 минут
15 минут
1 жұмыс күні, өзгерістер енгізу туралы өтініш – 15 күнтізбелік күн, сұрау салу және қосымша тексеріс қажет болғанда 15 күнтізбелік күнге ұзартылады
30 минут
15 минут
Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде
азаматтық хал актілерінің жазбаларына
өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық арақатынастың диаграммасы
ХҚКО инспекторы/операторы
Жинақ бөлімінің инспекторы/операторы
АХАЖ
«Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде
азаматтық хал актілерінің жазбаларына
өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу»
мемлекеттік қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің
АНЫҚТАМАСЫ
«Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің
жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу»
(көрсетілетін мемлекеттік қызметтің атауы)
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 215 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
*Қызмет уәкілетті орган арқылы көрсетілгенде
*Халыққа қызмет көрсету арқылы көрсетілгенде
*ҚФБ – Құрылымдық-функционалдық бірлік: қызмет берушінің (жұмыскерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің, халыққа қызмет көрсету орталығының, «электрондық үкімет» веб-порталының өзара әрекеттестігі;
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 36 бұйрығына
8-қосымша
«Бала асырап алуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері
жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Бала асырап алуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті «Бала асырап алуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1559 қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде әзірленді.
«Бала асырап алуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аумақтық әділет органдары көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет берушілер).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру аумақтық әділет органдары арқылы жүзеге асырылады.

14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 14 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 215 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация смерти, в том числе
внесение изменений, дополнений и
исправлений в записи актов
гражданского состояния»
Описание последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками) услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
2
3
4
5
6
2
Перечень
структурных
подразделений
(работников)
услугодателя
Канцелярия
услугодателя
Руководитель
услугодателя
Руководитель
отдела либо
специалист
отдела
(где не предусмотрена
единица
начальника
отдела)
Руководитель
услугодателя
Канцелярия
услугодателя
3
Описание
последовательности
процедур
(действий)
Прием
документов
по реестру от работника центра
Отписывает
документы
на рассмотрение
руководителю
отдела или
специалисту
отдела
(где не предусмотрена
единица
начальника
отдела)
Прием
и проверка
документов,
проведения
анализа
документов,
внесение
сведений в
Ииформационную систему
регистрационный
пункт «ЗАГС»,
Оформление
свидетельство
о регистрации акта
гражданского
состояния
Подписание
свидетельства
о регистрации
акта
гражданского
состояния,
поставление
гербовой
печати
услугодателя
Выдача
готовых
документов
услугополучателю
на основании
расписки
или работнику
центра
по ресстру
4
Форма
завершения
(свидетельство
о регистрации
акта
гражданского
состояния)
Регистрация
в Единой
системе
электронного
документо-
оборота
услугодателя
и выдача
расписки
услугополучателю
Отметка
в Единой
системе
электрон-
ного
документо-
оборота
услугодателя
и передача
документов
на рассмотрение
Направление
свидетельство
о регистрации
акта
гражданского
состояния
на подписание
руководителю
услугодателя
Передача
в канцелярию
для выдачи
Получение
документа
услугополучателем
или работникам
центра
5
Длительность
каждой
процедуры
30 минут
15 минут
1 рабочий день,
заявление
о внесении
изменений
15 календарных дней,
в случае
направления
запроса и
дополнительной
проверки
продлевается
на 15 календарных дней
30 минут
15 минут
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация смерти, в том числе
внесение изменений, дополнений и
исправлений в записи актов
гражданского состояния»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация смерти, в том числе
внесение изменений, дополнений
и исправлений в записи актов
гражданского состояния»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и
исправлений в записи актов гражданского состояния»
(наименование государственной услуги)
Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 215 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги через уполномоченный орган
*При оказании услуги через Центры обслуживания населения
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 36
Регламент государственной услуги
«Регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение
изменений, дополнений и исправлений в акты
гражданского состояния»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в акты гражданского состояния» разработан на основании Стандарта государственной услуги «Регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в акты гражданского состояния», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1559 (далее – Стандарт).
Государственная услуга «Регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в акты гражданского состояния» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатели).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через территориальные органы юстиции.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде:
жеке басын куәландыратын құжатты ұсыну кезінде қағаз  жеткізгіште құжатты берген көрсетілетін қызметті берушінің қолы қойылған енгізілген өзгерістер, толықтырулар және түзетулермен жаңа куәлік беру;
2) орталықта:
жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қағаз жеткізгіште беру;
жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде енгізілген өзгерістер, толықтырулар және түзетулермен қағаз жеткізгіште құжатты берген көрсетілетін қызметті берушінің қолы қойылған жаңа куәлік беру;
3) порталда – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электронды-цифрлы қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электронды құжат нысанындағы некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеуге электрондық өтінішті қабылдау және оның күнін белгілеу туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекет тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9-тармағымен көрсетілген қажетті құжаттарды немесе электрондық сұрау салуды алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық түрде алуға мүмкіндігі бар.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы немесе орталық қызметкерімен құжаттарды қабылдау және өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің маманымен өтінішті қарау және ұсынылған құжаттарды тексеру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманымен мемлекеттік қызметтің нәтижесін рәсімдеу;
4) көрсетілетін қызметті алушыға немесе орталық қызметкеріне көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара әрекет тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет үрдісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізімі:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің азаматтық хал актілерінің тіркеу және апостильдеу бөлімінің басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің азаматтық хал актілерінің тіркеу және апостильдеу бөлімінің маманы.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) у услугодателя:
государственная регистрация расторжения брака (супружества) и выдача свидетельства о государственной регистрации расторжения брака (супружества) на бумажном носителе при предъявлении документа, удостоверяющего личность;
выдача нового свидетельства с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленные подписью услугодателя, выдавшего документ на бумажном носителе при предъявлении документа, удостоверяющего личность;
2) в центре:
выдача свидетельства о государственной регистрации расторжении брака (супружества) на бумажном носителе при предъявлении документа, удостоверяющего личность;
выдача нового свидетельства с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленные подписью услугодателя, выдавшего документ на бумажном носителе при предъявлении документа, удостоверяющего личность;
3) на портале – уведомления о приеме электронного заявления и назначения даты на регистрацию расторжения брака (супружества) в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя или работником центра и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги услуполучателю или работнику центра.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
сотрудник канцелярии услугодателя;
руководитель услугодателя;
руководитель отдела по регистрации актов гражданского состояния и апостилирования услугодателя;
специалист отдела по регистрации актов гражданского состояния и апостилирования услугодателя;

Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 215 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
*Қызмет уәкілетті орган арқылы көрсетілгенде
*Халыққа қызмет көрсету арқылы көрсетілгенде
*Қызмет Электронды үкімет порталы арқылы көрсетілгенде
**Қызметті электронды түрде Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілгенде
*ҚФБ – Құрылымдық-функционалдық бірлік: қызмет берушінің (жұмыскерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің, халыққа қызмет көрсету орталығының, «электрондық үкімет» веб-порталының өзара әрекеттестігі;
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 36 бұйрығына
10-қосымша
«Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге
мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустерден шығатын
ресми құжаттарға апостиль қою» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустерден шығатын ресми құжаттарға апостиль қою» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті «Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустерден шығатын ресми құжаттарға апостиль қою» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1559 қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде әзірленді.
«Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустерден шығатын ресми құжаттарға апостиль қою» мемлекеттік қызметі Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті және облыстық, Астана және Алматы қалаларының Әділет департаменттерімен көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және xалыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық);
«электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-портал (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:
1) орталықта – Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес қағаз тасығышта «апостиль» мөртабанымен дайын құжаттарды беру не жеке куәлігін ұсынған кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден қарау нәтижесі туралы дәлелді бас тарту.

Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 215 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги через уполномоченный орган
*При оказании услуги через Центры обслуживания населения
*При оказании услуги посредством Портала электронного правительства
**При предоставлении услуги в электронном формате через Центры обслуживания населения
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 36
Регламент государственной услуги
«Апостилирование официальных документов, исходящих
из органов юстиции и иных государственных органов,
а также от нотариусов Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также от нотариусов Республики Казахстан» разработан на основании Стандарта государственной услуги «Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также от нотариусов Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1559 (далее – Стандарт).
Государственная услуга «Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также от нотариусов Республики Казахстан» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан и департаментами юстиции областей, городов Астаны и Алматы (далее – услугодатели).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) в центре – выдача готовых документов со штампом «апостиль» на бумажном носителе согласно приложению 1 к Стандарту либо мотивированный ответ о результатах рассмотрения оказания государственной услуги при предъявлении документа, удостоверяющего личность.

2) порталда – орталықта жазбаша түрде көрсетілетін қызмет алушы мемлекеттік қызмет көрсетуден қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап не порталда «жеке кабинетінде» электрондық құжат түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекет тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9-тармағымен көрсетілген қажетті құжаттарды немесе электрондық сұрау салуды алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызмет алушының электронды-цифрлы қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық түрде алуға мүмкіндігі бар.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманымен (құжат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетімен апостильденген жағдайда) немесе орталық қызметкерімен құжаттарды қабылдау және өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің маманымен өтінішті қарау және ұсынылған құжаттарды тексеру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманымен мемлекеттік қызметтің нәтижесін рәсімдеу;
4) орталық қызметкеріне көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара әрекет тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет үрдісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізімі:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері (құжат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетімен апостильденген жағдайда );
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің азаматтық хал актілерінің тіркеу және апостильдеу бөлімінің басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің азаматтық хал актілерінің тіркеу және апостильдеу бөлімінің маманы.
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында өзара әрекет тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш және қажетті құжаттар түскен соң Электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінде тіркеуді жүзеге асырады, Стандарттың 4-тармағымен бекітілген мерзімге сәйкес бақылауға қояды және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға береді;

2) на портале – мотивированный ответ о результатах рассмотрения в оказании государственной услуги услугополучатель получает в письменном виде в центре либо в «личном кабинете» на портале в виде электронного документа.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП).
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов сотрудником услугодателя (в случае апостилирования документа Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан) или работником центра и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги работнику центра.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
сотрудник канцелярии услугодателя (в случае апостилирования документа Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан);
руководитель услугодателя;
руководитель отдела по регистрации актов гражданского состояния и апостилирования услугодателя;
специалист отдела по регистрации актов гражданского состояния и апостилирования услугодателя.
Описание последовательности процедур (действий) между сотрудниками подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и передает на рассмотрение руководителю услугодателя;

2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы қарарға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының өтінішін азаматтық хал актілерін тіркеу және апостильдеу бөлімінің басшысына орындау үшін береді;
3) азаматтық хал актілерін тіркеу және апостильдеу бөлімінің маманы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9-тармағына, қолданыстағы заңнамаға, сондай-ақ «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасы Кодексіне сәйкестігін тексереді;
7. Ұсынылған құжаттарды тексеріп, талдау жасағаннан кейін көрсетілетін қызмет берушінің маманы құжатты тізілімде тіркейді, одан кейін көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің маманы «апостиль» штампы қойылған дайын құжатты қағаз жүзінде орталық қызметкеріне тізілімге сәйкес береді;
«Апостиль» штампы қойылған дайын құжатты не көрсетілетін мемлекеттік қызметті қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап беру жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде орталықта жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
Көрсетілетін қызметті берушіде (құжат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетімен апостильденген жағдайда) құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар:
1) өтініштің қабылданған күні;
2) қоса берілген құжаттардың саны;
3) құжаттарды беру күні, уақыты;
4) құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған маманның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат беріледі.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық қызметкерлерінің арасында өзара әрекет тәртібін сипаттау осы Регламентке 1-қосымшадағы кестеге сәйкес келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа да
көрсетілетін қызмет берушілермен өзара әрекет тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
10. Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру орталықта – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 20.00-ға дейін үзіліссіз, жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезекке тұру тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы бекітіп қоюға мүмкіндік бар.
Мемлекеттік қызметті орталық арқылы көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға:

2) руководитель услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя руководителю отдела регистрациии актов гражданского состояния и апостилирования или специалисту отдела регистрации актов гражданского состояния и апостилирования (в территориальных органах юстиции, где не предусмотрена единица руководителя отдела) для исполнения;
3) специалист отдела регистрации актов гражданского состояния и апостилирования проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта, действующему законодательству, а также  КодексуРеспублики Казахстан «О браке (супружестве) и семье».
7. После проверки и анализа представленных документов на соответствие пункту 9 Стандарта специалист услугодателя – регистрирует документы в реестре, после чего сотрудник канцелярии услугодателя выдает готовый документ со штампом «апостиль» на бумажном носителе работнику центра по реестру.
Выдача готовых документов со штампом «апостиль» осуществляется в центре либо мотивированный ответ о результатах рассмотрения оказания государственной услуги при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
8. Сроки оказания государственной услуги установлены пунктом 4 Стандарта.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги через услугодателя услугополучателю выдается расписка с указанием:
1) даты приема заявления;
2) количества приложенных документов;
3) даты, времени выдачи документов;
4) фамилии, имени, отчества специалиста, принявшего заявление на оформление документов.
9. Описание последовательности процедур между специалистами услугодателя приведено в таблице согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодествия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
10. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в центре – с понедельника по субботу включительно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и в соответствии с установленным графиком работы.
Государственная услуга оказывается в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

Ескерту. Регламент 13-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 215 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасының Әділет
органдарынан және өзге мемлекеттік
органдарынан, сондай-ақ нотариустерден
шығатын ресми құжаттарға апостиль қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасында рәсімдердің (іс-әрекеттердің)
сабақтастығын сипаттау
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
2
3
4
5
6
2
Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы
Бөлім басшысы не бөлім маманы (бөлім бастығы бірлігі қарастырылмағанда)
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі
3
Рәсімдердің (іс-әрекеттердің) сабақтастығы
Тізілімге сәйкес құжаттарды қабылдау
Бөлім басшысына немесе бөлім маманына (бөлім бастығы бірлігі қарастырылмағанда) қарауға жолдайды
Құжаттарды қабылдау және тексеру, тізілімде тіркеу, өтінішті және құжаттарды қарау, құжатта «апостиль» штампын қою
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қою
Дайын құжатты орталық қызметкеріне тізілім бойынша беру
4
Аяқталу нысаны («апостиль» штампы қойылған құжат)
Бірыңғай электронды құжат айналымы жүйесінде тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға қолхат беру
Бірыңғай электронды құжат айналымы жүйесінде белгі соғу және құжаттарды қарауға ұсыну
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қол қоюға жолдау
Ұсыну үшін кеңсеге беру
Орталық қызметкерімен тізілім бойынша құжатты алу
5
Әр рәсімнің ұзақтығы
30 минут
15 минут
2 жұмыс күні
30 минут
15 минут
«Қазақстан Республикасының Әділет
органдарынан және өзге мемлекеттік
органдарынан, сондай-ақ нотариустердан
шығатын ресми құжаттарға апостиль қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық арақатынастың диаграммасы
ХҚКО инспекторы/операторы
Жинақ бөлімінің инспекторы/операторы
АХАЖ
«Қазақстан Республикасының әділет
органдарынан және өзге мемлекеттік
органдарынан, сондай-ақ нотариустардан
шығатын ресми құжаттарға апостиль қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің
АНЫҚТАМАСЫ
«Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік
органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға
апостиль қою» (көрсетілетін мемлекеттік қызметтің атауы)
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 215 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
*Халыққа қызмет көрсету арқылы көрсетілгенде
*Қызмет Электронды үкімет порталы арқылы көрсетілгенде
**Қызметті электронды түрде Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілгенде
*ҚФБ – Құрылымдық-функционалдық бірлік: қызмет берушінің (жұмыскерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің, халыққа қызмет көрсету орталығының, «электрондық үкімет» веб-порталының өзара әрекеттестігі;

Сноска. Регламент дополнен пунктом 13 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 215 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Апостилирование официальных документов,
исходящих из органов юстиции и иных
государственных органов, а также
от нотариусов Республики Казахстан»
Описание последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками) услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
2
3
4
5
6
2
Перечень
структурных
подразделений
(работников)
услугодателя
Канцелярия
услугодателя
Руководитель
услугодателя
Руководитель
отдела либо
специалист
отдела
(где не
предусмотрена
единица
начальника
отдела)
Руководитель
услугодателя
Канцелярия
услугодателя
3
Описание
последователь-
ности
процедур
(действий)
Прием
документов
по реестру
Отписывает
документы
на
рассмотрение
руководителю
отдела или
специалисту
отдела
(где не предусмотрена
единица
начальника
отдела)
Прием и
проверка
документов,
регистрация
в реестре,
проведения
анализа,
рассмотрение
заявления и
документов,
проставление
штампа
«апостиль»
на документе
Подписание
результата
оказания
государствен-
ной
услуги
Выдача
готовых
документов
работнику
центра по
реестру
4
Форма завершения
(документ со штампом "апостиль")
Регистрация
в Единой
системе
электрон-
ного
документо-
оборота
услугодателя
и выдача
расписки
услугополучателю
Отметка
в Единой
системе
электрон-
ного
документо-
оборота
услугодателя
и передача
документов
на
рассмотрение
Направление
результата
оказания
государствен-
ной
услуги на
подписание
руководителю
услугодателя
Передача
в канцелярию
для
выдачи
Получение
документа
работникам
центра по
реестру
5
Длительность
каждой
процедуры
30 минут
15 минут
2 рабочих дня
30 минут
15 минут
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Апостилирование официальных документов,
исходящих из органов юстиции и иных
государственных органов, а также
от нотариусов Республики Казахстан»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Апостилирование официальных документов,
исходящих из органов юстиции и иных
государственных органов, а также нотариусов
Республики Казахстан»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции
и иных государственных органов, а также нотариусов
Республики Казахстан»
(наименование государственной услуги)
Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 215 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*Данная услуга оказывается только через Центры обслуживания населения
*При оказании услуги посредством Портала электронного правительства
**При предоставлении услуги в электронном формате через Центры обслуживания населения
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;