«Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және Бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 03 ақпандағы № 35 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 14 ақпанда № 9154 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2014.09.18 № 403 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8397 болып тіркелген, 2013 жылғы 18 маусымдағы № 170-171 (27444-27445) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 «Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер» функционалдық тобында:
4 «Iргелi ғылыми зерттеулер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 131 бюджеттік бағдарламасы бар 607 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«607 Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету»;
04 «Бiлiм беру» функционалдық тобында:
5 «Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 006 бюджеттік бағдарламасы бар 607 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«607 Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі
006 Тұтынушылардың құқықтарын қорғау және санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау»;
05 «Денсаулық сақтау» функционалдық тобында:
2 «Халықтың денсаулығын қорғау» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 004 және 005 бюджеттік бағдарламалары бар 607 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«607 Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі
004 Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету
005 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
9 «Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:

О внесении дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 3 февраля 2014 года № 35. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 февраля 2014 года № 9154. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.09.2014 № 403.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8397, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 18 мая 2013 года № 170-171 (27444-27445) следующие дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 «Государственные услуги общего характера»:
в функциональной подгруппе 4 «Фундаментальные научные исследования»:
дополнить администратором бюджетных программ 607 с бюджетной программой 131 следующего содержания:
«607 Агентство Республики Казахстан по защите прав потребителей
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности»;
в функциональной группе 04 «Образование»:
в функциональной подгруппе 5 «Переподготовка и повышение квалификации специалистов»:
дополнить администратором бюджетных программ 607 с бюджетной программой 006 следующего содержания:
«607 Агентство Республики Казахстан по защите прав потребителей
006 Повышение квалификации и переподготовка кадров в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия»;
в функциональной группе 05 «Здравоохранение»:
в функциональной подгруппе 2 «Охрана здоровья населения»:
дополнить администратором бюджетных программ 607 с бюджетными программами 004 и 005 следующего содержания:
«607 Агентство Республики Казахстан по защите прав потребителей
004 Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
005 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение иммунопрофилактики населения»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области здравоохранения»:

мынадай мазмұндағы 111 бюджеттік бағдарламасы бар 607 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«607 Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі
111 Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 - 2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде іс-шараларды өткізу»;
06 «Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру» функционалдық тобында:
9 «Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 013 бюджеттік бағдарламасы бар 701 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«701 Облыстың кәсіпкерлік, сауда және туризм басқармасы
013 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдағы кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
07 «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық» функционалдық тобында:
1 «Тұрғын үй шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
281 «Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 092 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«092 Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларға тұрғын үй салуға кредит беру»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 093 және 094 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«093 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
094 «Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 042 бюджеттік бағдарламасы бар 700 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«700 Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
042 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді абаттандыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
08 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк» функционалдық тобында:
4 «Туризм» функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 607 с бюджетной программой 111 следующего содержания:
«607 Агентство Республики Казахстан по защите прав потребителей
111 Проведение мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан «Саламатты Қазақстан» на 2011-2015 годы»;
в функциональной группе 06 «Социальная помощь и социальное обеспечение»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения»:
дополнить администратором бюджетных программ 701 с бюджетной программой 013 и бюджетными подпрограммами 013 и 015 следующего содержания:
«701 Управление предпринимательства, торговли и туризма
013 Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 07 «Жилищно-коммунальное хозяйство»:
в функциональной подгруппе 1 «Жилищное хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 281 «Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области»:
дополнить бюджетной программой 092 следующего содержания:
«092 Кредитование социально-предпринимательских корпораций на строительство жилья»;
дополнить бюджетными программами 093 и 094 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«093 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
094 Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить администратором бюджетных программ 700 с бюджетной программой 042 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«700 Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов
042 Благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 08 «Культура, спорт, туризм и информационное пространство»:
в функциональной подгруппе 4 «Туризм»:

мынадай мазмұндағы 004 бюджеттік бағдарламасы бар 701 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«701 Облыстың кәсіпкерлік, сауда және туризм басқармасы
004 Туристік қызметті реттеу»;
10 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары» функционалдық тобында:
2 «Су шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 005, 006 және 007 бюджеттік бағдарламалары бар 700 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«700 Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
005 Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
006 Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
007 Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру»;
3 «Орман шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 008 және 009 бюджеттік бағдарламалары бар 700 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«700 Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
008 Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсіру
009 Жануарлар дүниесін қорғау»;
5 «Қоршаған ортаны қорғау» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011, 012 және 017 бюджеттік бағдарламалары бар 700 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«700 Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
011 Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
012 ІІ, ІІІ және ІV санаттар объектілеріне мемлекеттiк экологиялық сараптама жүргізу
017 Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 022 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«022 Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
9 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 035 бюджеттік бағдарламасы бар 701 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«701 Облыстың кәсіпкерлік, сауда және туризм басқармасы
035 Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру»;
11 «Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі» функционалдық тобында:
2 «Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 095 бюджеттік бағдарламасы бар 281 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
095 Төтенше жағдайлар нәтижесінде зардап шеккен әлеуметтік сала объектілерін және азаматтардың тұрғын үйлерін қалпына келтіру жөніндегі іс-шаралар»;
13 «Басқалар» функционалдық тобында:
3 «Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау» функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 701 с бюджетной программой 004 следующего содержания:
«701 Управление предпринимательства, торговли и туризма
004 Регулирование туристской деятельности»;
в функциональной группе 10 «Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения»:
в функциональной подгруппе 2 «Водное хозяйство»:
дополнить администратором бюджетных программ 700 с бюджетными программами 005, 006 и 007 следующего содержания:
«700 Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов
005 Установление водоохранных зон и полос водных объектов
006 Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
007 Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем»;
в функциональной подгруппе 3 «Лесное хозяйство»:
дополнить администратором бюджетных программ 700 с бюджетными программами 008 и 009 следующего содержания:
«700 Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов
008 Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
009 Охрана животного мира»;
в функциональной подгруппе 5 «Охрана окружающей среды»:
дополнить администратором бюджетных программ 700 с бюджетными программами 011, 012 и 017 следующего содержания:
«700 Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов
011 Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
012 Проведение государственной экологической экспертизы объектов II, III и IV категорий
017 Мероприятия по охране окружающей среды»;
дополнить бюджетной программой 022 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«022 Развитие объектов охраны окружающей среды
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений»:
дополнить администратором бюджетных программ 701 с бюджетной программой 035 следующего содержания:
«701 Управление предпринимательства, торговли и туризма
035 Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров»;
в функциональной группе 11 «Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность»:
в функциональной подгруппе 2 «Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность»:
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 095 следующего содержания:
«281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
095 Мероприятия по восстановлению объектов социальной сферы и жилья граждан, пострадавших в результате чрезвычайных ситуаций»;
в функциональной группе 13 «Прочие»:
в функциональной подгруппе 3 «Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции»:

мынадай мазмұндағы 008 бюджеттік бағдарламасы бар 701 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«701 Облыстың кәсіпкерлік, сауда және туризм басқармасы
008 Кәсіпкерлік қызметті қолдау»;
9 «Басқалар» функционалдық кіші тобында:
214 «Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 134 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«134 Облыстық бюджеттерге Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
мынадай мазмұндағы 100, 101 және 102 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 001 бюджеттік бағдарламасы бар 607 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«607 Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі
001 Тұтынушылардың құқықтарын қорғау және санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
100 Тұтынушылардың құқықтарын қорғау және санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
101 Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтинг қызметтерін көрсету
102 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету»;
мынадай мазмұндағы 002, 003, 100, 101, 102, 105, 106, 109, 114 және 116 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«002 Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің күрделі шығыстары
003 Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің мемлекеттік ұйымдарының күрделі шығыстары
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
101 Өкілдiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
105 Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және сараптау
106 Республикалық бюджеттік концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және сараптау
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер»;

дополнить администратором бюджетных программ 701 с бюджетной программой 008 следующего содержания:
«701 Управление предпринимательства, торговли и туризма
008 Поддержка предпринимательской деятельности»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие»:
по администратору бюджетных программ 214 «Министерство регионального развития Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 134 следующего содержания:
«134 Целевые текущие трансферты областным бюджетам на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы»;
дополнить администратором бюджетных программ 607 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 100, 101 и 102 следующего содержания:
«607 Агентство Республики Казахстан по защите прав потребителей
001 Формирование государственной политики в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения
101 Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг
102 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа»;
дополнить бюджетными программами 002, 003, 100, 101, 102, 105, 106, 109, 114 и 116 следующего содержания:
«002 Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей
003 Капитальные расходы государственных организаций Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований республиканских бюджетных инвестиционных проектов
106 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований республиканских бюджетных концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты»;

мынадай мазмұндағы 001, 002, 003, 032, 065, 100, 102, 103, 106, 107, 108, 109, 113, 114, 115, 116, 121, 123, 124, 125 және 126 бюджеттік бағдарламалары бар 700 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«700 Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
001 Жергілікті деңгейде жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002 Ақпараттық жүйелер құру
003 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
103 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және оған сараптама жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
113 Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114 Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
115 Жергілікті атқарушы орган резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
121 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
123 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
125 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
126 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері»;

дополнить администратором бюджетных программ 700 с бюджетными программами 001, 002, 003, 032, 065, 100, 102, 103, 106, 107, 108, 109, 113, 114, 115, 116, 121, 123, 124, 125 и 126 следующего содержания:
«700 Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов
001 Услуги по реализации государственной политики в сфере недропользования, окружающей среды и водных ресурсов на местном уровне
002 Создание информационных систем
003 Капитальные расходы государственного органа
032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
113 Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114 Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
121 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
125 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
126 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы»;

мынадай мазмұндағы 001, 002 және 003 бюджеттік бағдарламалары бар 701 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«701 Облыстың кәсіпкерлік, сауда және туризм басқармасы
001 Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, сауданы және туризм дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002 Ақпараттық жүйелер құру
003 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 005, 006, 007 және 009 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«005 «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
006 «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде бизнесті жүргізуді сервистік қолдау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
007 «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
009 «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 010 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«010 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге кредиттер беру
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 012 және 019 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«012 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
019 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 032, 065, 100, 102, 103, 106, 107, 108, 109, 113, 114, 115, 116, 121, 123, 124, 125 және 126 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
103 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және оған сараптама жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
113 Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114 Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
115 Жергілікті атқарушы орган резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
121 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
123 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
125 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
126 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері».

дополнить администратором бюджетных программ 701 с бюджетными программами 001, 002 и 003 следующего содержания:
«701 Управление предпринимательства, торговли и туризма
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, торговли и туризма
002 Создание информационных систем
003 Капитальные расходы государственного органа»;
дополнить бюджетными программами 005, 006, 007 и 009 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«005 Поддержка частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
006 Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
007 Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
009 Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетной программой 010 с бюджетными подпрограммами 013 и 015 следующего содержания:
«010 Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на содействие развитию предпринимательства в моногородах
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетными программами 012 и 019 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«012 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
019 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на поддержку частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетными программами 032, 065, 100, 102, 103, 106, 107, 108, 109, 113, 114, 115, 116, 121, 123, 124, 125 и 126 следующего содержания:
«032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
113 Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114 Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
121 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
125 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
126 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы».

2. Бюджеттік жоспарлау және болжамдау департаменті (Ж.Т. Тоқабекова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және оның «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және ресми бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Министр                                    Е. Досаев

2. Департаменту бюджетного планирования и прогнозирования (Токабекова Ж. Т.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» и в официальных средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр                                    Е. Досаев