"Көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу ережесін және Көлік құралдарының жекелеген түрлерін басқару құқығына емтихандарға адамдарды жіберу және куәліктер беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 90 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 15 қаңтарда № 11 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 15 ақпанда № 9164 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 862 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 02.12.2014 № 862 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу ережесін және Көлік құралдарының жекелеген түрлерін басқару құқығына емтихандарға адамдарды жіберу және куәліктер беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 90 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6103 болып тіркелген және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 2010 жылғы сәуір, № 4) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Көлік құралдарының жекелеген түрлерін басқару құқығына емтихандарға адамдарды жіберу, оларды тапсыру және куәліктер беру ережесін бекіту туралы»;
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«Көлік құралдарының жекелеген түрлерін басқару құқығына емтихандарға адамдарды жіберу, оларды тапсыру және куәліктер беру ережесі осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көлік құралдарының жекелеген түрлерін басқару құқығына емтихандарға адамдарды жіберу және куәліктер беру ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Көлік құралдарының жекелеген түрлерін басқару құқығына емтихандарға адамдарды жіберу, оларды тапсыру және куәліктер беру ережесі (бұдан әрі – Ереже) Қазақстан Республикасының азаматтарын, шетелдік азаматтар мен азаматтығы жоқ адамдарды емтихандарға жіберу, оларды тапсыру және көлік құралдарын басқару құқығына жүргізуші куәліктерін беру тәртібін белгілейді.»;
5-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Көлік құралдарын басқару құқығын алу үшін емтихандар өткізу және тапсыру тәртібі»;
Ережеге 1-қосымшаның жоғарғы оң бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
«
Көлік құралдарының жекелеген
түрлерін басқару құқығына
емтихандарға адамдарды жіберу,
оларды тапсыру және куәліктер
беру ережесіне 1-қосымша
»;
Көлік құралдарының жекелеген түрлерін басқару құқығына емтихандарға адамдарды жіберу, оларды тапсыру және куәліктер беру ережесіне 2-қосымша алынып тасталсын;
Ережеге 3-қосымшаның жоғарғы оң бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
«
Көлік құралдарының жекелеген
түрлерін басқару құқығына
емтихандарға адамдарды жіберу,
оларды тапсыру және куәліктер
беру ережесіне 3-қосымша
»;
Ережеге 4-қосымшаның жоғарғы оң бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
«
Көлік құралдарының жекелеген
түрлерін басқару құқығына
емтихандарға адамдарды жіберу,
оларды тапсыру және куәліктер
беру ережесіне 4-қосымша
»;
Ережеге 5-қосымшаның жоғарғы оң бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
«
Көлік құралдарының жекелеген
түрлерін басқару құқығына
емтихандарға адамдарды жіберу,
оларды тапсыру және куәліктер
беру ережесіне 5-қосымша
»;
Ережеге 6-қосымшаның жоғарғы оң бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
«
Көлік құралдарының жекелеген
түрлерін басқару құқығына
емтихандарға адамдарды жіберу,
оларды тапсыру және куәліктер
беру ережесіне 6-қосымша
»;
Ережеге 7-қосымшаның жоғарғы оң бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
«
Көлік құралдарының жекелеген
түрлерін басқару құқығына
емтихандарға адамдарды жіберу,
оларды тапсыру және куәліктер
беру ережесіне 7-қосымша
»;
Ережеге 8-қосымшаның жоғарғы оң бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
«
Көлік құралдарының жекелеген
түрлерін басқару құқығына
емтихандарға адамдарды жіберу,
оларды тапсыру және куәліктер
беру ережесіне 8-қосымша
»;
Ережеге 9-қосымшаның жоғарғы оң бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
«
Көлік құралдарының жекелеген
түрлерін басқару құқығына
емтихандарға адамдарды жіберу,
оларды тапсыру және куәліктер
беру ережесіне 9-қосымша
».

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 90 "Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств и Правил допуска лиц к экзаменам и выдачи удостоверений на право управления отдельными видами транспортных средств"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 января 2014 года № 11. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 15 февраля 2014 года № 9164. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 02.12.2014 № 862 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 90 «Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств и Правил допуска лиц к экзаменам и выдачи удостоверений на право управления отдельными видами транспортных средств» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6103, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, апрель 2010 года, № 4), следующие изменения:
наименование приказа изложить в следующей редакции:
«Об утверждении Правил допуска лиц к экзаменам, их сдачи и выдачи удостоверений на право управления отдельными видами транспортных средств»;
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«Правила допуска лиц к экзаменам, их сдачи и выдачи удостоверений на право управления отдельными видами транспортных средств согласно приложению 2 к настоящему приказу.»;
в Правила допуска лиц к экзаменам и выдачи удостоверений на право управления отдельными видами транспортных средств, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Правила допуска лиц к экзаменам, их сдачи и выдачи удостоверений на право управления отдельными видами транспортных средств (далее – Правила) устанавливают порядок допуска лиц к экзаменам, их сдачи и выдачи гражданам Республики Казахстан, иностранным гражданам и лицам без гражданства водительских удостоверений на право управления транспортными средствами.»;
наименование главы 5 изложить в следующей редакции:
«5. Порядок проведения и сдачи экзаменов для получения права на управление транспортными средствами»;
правый верхний угол приложения 1 к Правилам изложить в следующей редакции:
«                                       Приложение 1 к Правилам
допуска лиц к экзаменам, их
сдачи и выдачи удостоверений
на право управления
отдельными видами
транспортных средств
»;
приложение 2 к Правилам допуска лиц к экзаменам, их сдачи и выдачи удостоверений на право управления отдельными видами транспортных средств исключить;
правый верхний угол приложения 3 к Правилам изложить в следующей редакции:
«                                       Приложение 3 к Правилам
допуска лиц к экзаменам, их
сдачи и выдачи удостоверений
на право управления
отдельными видами
транспортных средств
»;
правый верхний угол приложения 4 к Правилам изложить в следующей редакции:
«                                        Приложение 4 к Правилам
допуска лиц к экзаменам, их
сдачи и выдачи удостоверений
на право управления
отдельными видами
транспортных средств
»;
правый верхний угол приложения 5 к Правилам изложить в следующей редакции:
«                                        Приложение 5 к Правилам
допуска лиц к экзаменам, их
сдачи и выдачи удостоверений
на право управления
отдельными видами
транспортных средств
»;
правый верхний угол приложения 6 к Правилам изложить в следующей редакции:
«                                        Приложение 6 к Правилам
допуска лиц к экзаменам, их
сдачи и выдачи удостоверений
на право управления
отдельными видами
транспортных средств
»;
правый верхний угол приложения 7 к Правилам изложить в следующей редакции:
«                                        Приложение 7 к Правилам
допуска лиц к экзаменам, их
сдачи и выдачи удостоверений
на право управления
отдельными видами
транспортных средств
»;
правый верхний угол приложения 8 к Правилам изложить в следующей редакции:
«                                        Приложение 8 к Правилам
допуска лиц к экзаменам, их
сдачи и выдачи удостоверений
на право управления
отдельными видами
транспортных средств
»;
правый верхний угол приложения 9 к Правилам изложить в следующей редакции:
«                                        Приложение 9 к Правилам
допуска лиц к экзаменам, их
сдачи и выдачи удостоверений
на право управления
отдельными видами
транспортных средств
».

2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті (И.В. Лепеха) белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды және оны Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Е.З. Тургумбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр
полиция генерал-лейтенанты                       Қ. Қасымов

2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.) в установленном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации и размещение его на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Тургумбаева Е.З.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-лейтенант полиции                  К. Касымов