"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2014 жылғы 7 сәуірдегі № 93 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 11 сәуірде № 9310 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2014.09.18 № 403 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8397 болып тіркелген, 2013 жылғы 18 маусымдағы № 170-171 (27444-27445) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
2 «Салықтық емес түсiмдер» санатында:
04 «Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар» сыныбында:
1 «Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар» кіші сыныбында:
21 «Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын әкiмшiлiк айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар»  ерекшелігі мынадай редакцияда жазылсын:
«21 Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын әкiмшiлiк айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар»;
мынадай мазмұндағы 56 - ерекшелікпен толықтырылсын:
«56 Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық органдары салатын әкімшілік  айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар»;
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 «Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер» функционалдық тобында:
4 «Iргелi ғылыми зерттеулер» функционалдық кіші тобында:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 7 апреля 2014 года № 93. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 апреля 2014 года № 9310. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.09.2014 № 403.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8397, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 18 мая 2013 года № 170-171 (27444-27445) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 2 «Неналоговые поступления»:
в классе 04 «Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан»:
в подклассе 1 «Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора»:
наименование специфики 21 «Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством культуры и информации Республики Казахстан, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора» изложить в следующей редакции:
«21 Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством культуры Республики Казахстан, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора»;
дополнить спецификой 56 следующего содержания:
«56 Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Агентством Республики Казахстан по связи и информации, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора»;
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 «Государственные услуги общего характера»:
в функциональной подгруппе 4 «Фундаментальные научные исследования»:

мынадай мазмұндағы 131 бюджеттік бағдарламасы бар 238 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«238 Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету»;
9 «Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 005, 010, 015, 016, 017, 018, 019, 020 және 021 бюджеттік бағдарламалары бар 621 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«621 Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі
005 «Электрондық үкiмет» шеңберiнде халықты оқыту қызметтерi
010 Жеке және заңды тұлғаларға «жалғыз терезе» қағидаты бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету жөнiндегi халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн ұйымдастыру
015 Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
016 Мемлекеттiк органдардың ақпараттық инфрақұрылымын құру
017 Орталық мемлекеттiк және жергiлiктi атқарушы органдар қызметiнiң ақпараттық технологияларды қолдану тиiмдiлiгiн бағалауды жүргiзу жөнiндегi қызметтерi
018 «Е-лицензиялау» мемлекеттiк деректер базасын дамыту
019 «Электрондық үкiмет» дамыту
020 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
021 Қазақстан Республикасы мобильдiк Үкiметi ақпараттық жүйесiн құру»;
04 «Бiлiм беру» функционалдық тобында:
5 «Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру» кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік бағдарламасы бар 238 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«238 Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
013 Мемлекеттік мәдениет ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау»;
06 «Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру» функционалдық тобында:
9 «Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 146 бюджеттік бағдарламасы бар 238 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«238 Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
146 Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету»;
08 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік» функционалдық тобында:
1 «Мәдениет саласындағы қызмет» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 007, 008, 009, 010 012, 014, 015 және 126 бюджеттік бағдарламалары бар 238 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«238 Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
007 Ұлттық фильмдер шығару
008 Әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу
009 Театр-концерт ұйымдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
010 Тарихи-мәдени мұраларды сақтауды қамтамасыз ету
012 Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, салу
014 Қазақ халқының мәдени мұрасын зерделеуді жинақтау және жүйелеу
015 Республикалық маңызы бар көпшілік кітапханаларында ақпаратқа қол жеткізуді қамтамасыз ету

дополнить администратором бюджетных программ 238 с бюджетной программой 131 следующего содержания:
«238 Министерство культуры Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие государственные услуги общего характера»:
дополнить администратором бюджетных программ 621 с бюджетными программами 005, 010, 015, 016, 017, 018, 019, 020 и 021 следующего содержания:
«621 Агентство Республики Казахстан по связи и информации
005 Услуги по обучению населения в рамках «электронного правительства»
010 Организация деятельности центров обслуживания населения по предоставлению государственных услуг физическим и юридическим лицам по принципу «одного окна»
015 Обеспечение функционирования межведомственных информационных систем
016 Создание информационной инфраструктуры государственных органов
017 Услуги по проведению оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов по применению информационных технологий
018 Развитие государственной базы данных «Е-лицензирование»
019 Развитие «электронного правительства»
020 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство специализированных центров обслуживания населения
021 Создание информационной системы мобильного Правительства Республики Казахстан»;
в функциональной группе 04 «Образование»:
в функциональной подгруппе 5 «Переподготовка и повышение квалификации специалистов»:
дополнить администратором бюджетных программ 238 с бюджетной программой 013 следующего содержания:
«238 Министерство культуры Республики Казахстан
013 Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций культуры»;
в функциональной группе 06 «Социальная помощь и социальное обеспечение»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения»:
дополнить администратором бюджетных программ 238 с бюджетной программой 146 следующего содержания:
«238 Министерство культуры Республики Казахстан
146 Обеспечение разработки профессиональных стандартов»;
в функциональной группе 08 «Культура, спорт, туризм и информационное пространство»:
в функциональной подгруппе 1 «Деятельность в области культуры»:
дополнить администратором бюджетных программ 238 с бюджетными программами 007, 008, 009, 010, 012, 014, 015 и 126 следующего содержания:
«238 Министерство культуры Республики Казахстан
007 Производство национальных фильмов
008 Проведение социально значимых и культурных мероприятий
009 Обеспечение функционирования театрально-концертных организаций
010 Обеспечение сохранности историко-культурного наследия
012 Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия
014 Свод и систематизация изучения культурного наследия казахского народа
015 Обеспечение доступа к информации в публичных библиотеках республиканского значения

126 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде мәдениет объектілерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу»;
3 «Ақпараттық кеңістік » функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 016 бюджеттік бағдарламалары бар 238 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«238 Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
011 Ішкі саяси тұрақтылық және қоғамдық келісім саласында мемлекеттік саясатты жүргізу
016 Әлеуметтiк маңызы бар әдебиет түрлерiн басып шығару»;
мынадай мазмұндағы 022 және 023 бюджеттік бағдарламалары бар 621 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«621 Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі
022 Мұрағат құжаттары мен баспа мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету
023 Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу»;
9 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 100, 103 және 104 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 001 бюджеттік бағдарламасы бар 238 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«238 Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
001 Мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
100 Мәдениет саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
103 Әлеуметтік, сараптамалық зерттеулер жүргізу және консалтинг қызметтерін көрсету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету»;
мынадай мазмұндағы 002, 003 және 004 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«002 Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің күрделі шығыстары
003 Мәдениет саласындағы қайраткерлерді ынталандыру
004 Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту»;
мынадай мазмұндағы 100 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 005 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«005 Қолданбалы ғылыми зерттеулер
100 Мәдениет саласындағы»;
мынадай мазмұндағы 006, 100, 101, 102, 105, 109, 111, 114 және 116 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«006 Мәдениет саласындағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстары
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
101 Өкілдiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
105 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу

126 Капитальный, средний и текущий ремонт объектов культуры в рамках Дорожной карты занятости 2020»;
в функциональной подгруппе 3 «Информационное пространство»:
дополнить администратором бюджетных программ 238 с бюджетными программами 011 и 016 следующего содержания:
«238 Министерство культуры Республики Казахстан
011 Проведение государственной политики в области внутриполитической стабильности и общественного согласия
016 Издание социально-важных видов литературы»;
дополнить администратором бюджетных программ 621 с бюджетными программами 022 и 023 следующего содержания:
«621 Агентство Республики Казахстан по связи и информации
022 Обеспечение сохранности архивных документов и архива печати
023 Проведение государственной информационной политики»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства»:
дополнить администратором бюджетных программ 238 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 100, 103 и 104 следующего содержания:
«238 Министерство культуры Республики Казахстан
001 Формирование государственной политики в области культуры
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области культуры
103 Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа»;
дополнить бюджетными программами 002, 003 и 004 следующего содержания:
«002 Капитальные расходы Министерства культуры Республики Казахстан
003 Стимулирование деятелей в сфере культуры
004 Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана»;
дополнить бюджетной программой 005 с бюджетной подпрограммой 100 следующего содержания:
«005 Прикладные научные исследования
100 В области культуры»;
дополнить бюджетными программами 006, 100, 101, 102, 105, 109, 111, 114 и 116 следующего содержания:
«006 Капитальные расходы государственных организаций в области культуры
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты

111 Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011-2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында іс-шараларды жүргізу
114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер»;
мынадай мазмұндағы 024 және 025 бюджеттік бағдарламалары бар 621 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«621 Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі
024 Ақпарат саласындағы қайраткерлерді ынталандыру
025 Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күресті насихаттау»;
12 «Көлiк және коммуникация» функционалдық тобында:
2 «Байланыс жүйелерi» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 004, 006, 007, 011, 012 және 013 бюджеттік бағдарламалары бар 621 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«621 Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі
004 Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап байланыс қызметтерiн ұсыну жөнiндегi залалдарын субсидиялау
006 Радиожиiлiк спектрiнiң және радиоэлектрондық құралдардың мониторингi жүйесiн техникалық сүйемелдеу
007 Қазақстан Республикасы ұялы байланыс жүйелерінде нөмірлерді тасымалдауды енгізу
011 Байланыс операторларының басқару жүйесiн және желiлердiң мониторингiн сүйемелдеу
012 Қазақстан Республикасының Радиожиiлiк спектрi мониторингi жүйесiн жаңғырту
013 Қазақстан Республикасының орбиталдық-жиiлiк ресурсын халықаралық-құқықтық қорғау және үйлестiру»;
9 «Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
215 «Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 «Көлiк, коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестіру, бақылау, инфрақұрылымды және бәсекелес нарықты дамыту жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасының және 100 «Көлiк, коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестіру, бақылау, инфрақұрылымды және бәсекелес нарықты дамыту жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету» кіші бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«001 Көлiк және коммуникация саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестіру, бақылау, инфрақұрылымды және бәсекелес нарықты дамыту жөніндегі қызметтер
100 Көлiк және коммуникация саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестіру, бақылау, инфрақұрылымды және бәсекелес нарықты дамыту жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету»;

111 Проведение мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан «Саламатты Қазақстан» на 2011-2015 годы
114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты»;
дополнить администратором бюджетных программ 621 с бюджетными программами 024 и 025 следующего содержания:
«621 Агентство Республики Казахстан по связи и информации
024 Стимулирование деятелей в сфере информации
025 Пропаганда борьбы с наркоманией и наркобизнесом»;
в функциональной группе 12 «Транспорт и коммуникации»:
в функциональной подгруппе 2 «Системы связи»:
дополнить администратором бюджетных программ 621 с бюджетными программами 004, 006, 007, 011, 012 и 013 следующего содержания:
«621 Агентство Республики Казахстан по связи и информации
004 Субсидирование убытков операторов сельской связи по предоставлению универсальных услуг связи
006 Техническое сопровождение системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств
007 Внедрение переносимости номера в сетях сотовой связи Республики Казахстан
011 Сопровождение системы управления и мониторинга сетей операторов связи
012 Модернизация системы мониторинга радиочастотного спектра Республики Казахстан
013 Международно-правовая защита и координация орбитально-частотного ресурса Республики Казахстан»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций»:
по администратору бюджетных программ 215 «Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан»:
наименование бюджетной программы 001 «Услуги по формированию политики, координации, контроля, развития инфраструктуры и конкурентного рынка в области транспорта, коммуникаций, связи и информатизации» и бюджетной подпрограммы 100 «Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию политики, координации, контроля, развития инфраструктуры и конкурентного рынка в области транспорта, коммуникаций, связи и информатизации» изложить в следующей редакции:
«001 Услуги по формированию политики, координации, контроля, развития инфраструктуры и конкурентного рынка в области транспорта и коммуникаций
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию политики, координации, контроля, развития инфраструктуры и конкурентного рынка в области транспорта и коммуникаций»;

мынадай мазмұндағы 100, 103 және 104 бюджеттік кіші бағдарламалары бар және 001 бюджеттік бағдарламасы бар 621 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«621 Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі
001 Байланыс, ақпарат және ақпараттандыру саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестiру, бақылау, инфрақұрылымды және бәсекелес нарықты дамыту жөнiндегi қызметтер
100 Байланыс, ақпарат және ақпараттандыру саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестiру, бақылау, инфрақұрылымды және бәсекелес нарықты дамыту жөнiндегi уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
103 Әлеуметтік, сараптамалық зерттеулер жүргізу және консалтинг қызметтерін көрсету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету»;
мынадай мазмұндағы 002, 003, 008, 009, 014, 100, 101, 102, 105, 109, 114 және 116 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«002 Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттiгiнiң күрделi шығыстары
003 Байланыс және ақпарат саласындағы қолданбалы зерттеулер
008 «Зерде» ұлттық инфокоммуникациялық холдингi» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
009 Байланыс және ақпарат саласында қызметтерiн жүзеге асыратын заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын ұлғайту
014 Ақпараттық-коммуникациялық желiлердiң мониторингi жүйесiн сүйемелдеу
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
101 Өкілдiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
105 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер»;
13 «Басқалар» функционалдық тобында:
9 «Басқалар» функционалдық кіші тобында:
458 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі», 483 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі», 487 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі», 490 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі», 491 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі», 492 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі», 495 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі», 496 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі» және 497 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
060 «Мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайту» бюджеттік бағдарлама бойынша:

дополнить администратором бюджетных программ 621 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 100, 103 и 104 следующего содержания:
«621 Агентство Республики Казахстан по связи и информации
001 Услуги по формированию политики, координации, контроля, развития инфраструктуры и конкурентного рынка в области связи, информации и информатизации
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию политики, координации, контроля, развития инфраструктуры и конкурентного рынка в области связи, информации и информатизации
103 Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа»;
дополнить бюджетными программами 002, 003, 008, 009, 014, 100, 101, 102, 105, 109, 114 и 116 следующего содержания:
«002 Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по связи и информации
003 Прикладные исследования в области связи и информации
008 Увеличение уставного капитала АО «Национальный инфокоммуникационный холдинг «Зерде»
009 Увеличение уставных капиталов юридических лиц, осуществляющих деятельность в области связи и информации
014 Сопровождение системы мониторинга информационно-коммуникационных сетей
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты»;
в функциональной группе 13 «Прочие»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие»:
по администраторам бюджетных программ 458 «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)», 483 «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)», 487 «Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)», 490 «Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)», 491 «Отдел жилищных отношений района (города областного значения)», 492 «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)», 495 «Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)», 496 «Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)» и 497 «Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)»:
по бюджетной программе 060 «Увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций»:

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен».
2. Бюджеттік жоспарлау және болжамдау департаменті (Ж.Т. Тоқабекова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және оның «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және ресми бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Министр                                               Е. Досаев

дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета».
2. Департаменту бюджетного планирования и прогнозирования (Токабекова Ж.Т.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» и в официальных средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр                                    Е. Досаев