Бюджеттік инвестициялар және концессиялар мәселелері бойынша құжаттамаға сараптама өткізу мен бағалаудың құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2014 жылғы 11 мамырдағы № 132 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 11 маусымда № 9500 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 129 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 25.02.2015 № 129 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1116 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 72) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Бюджеттік инвестициялар және концессиялар мәселелері бойынша құжаттамаға сараптама өткізу мен бағалаудың құнын айқындау әдістемесі бекітілсін (бұдан әрі - Әдістеме).
2. Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің Инвестициялық саясат департаменті инвестициялар және концессиялар мәселелері бойынша құжаттамаға сараптама өткізу мен бағалау жөніндегі және бюджеттік инвестициялық жобалар мен заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу жөніндегі бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарды жоспарлау, сондай-ақ бюджеттік инвестициялар және концессиялар мәселелері бойынша құжаттамаға сараптама өткізу мен бағалау және бюджеттік инвестициялық жобалар мен заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу бойынша қызмет көрсету туралы шарт жасасу кезінде Әдістемені басшылыққа алсын.
3. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің Инвестициялық саясат департаменті (Қ.М. Тұмабаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және ресми бұқаралық ақпарат көздерінде ресми жариялауын қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау вице-министрі М.Ә. Құсайыновқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жариялануға жатады.
Министр                                    Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2014 жылғы 11 мамырдағы
№ 132 бұйрығымен бекітілген
Бюджеттік инвестициялар және концессиялар мәселелері бойынша
құжаттамаға сараптама өткізу мен бағалау құнын айқындау
әдістемесі

Об утверждении Методики определения стоимости проведения экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессий
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 11 мая 2014 года № 132. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2014 года № 9500. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 129
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 25.02.2015 № 129 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 72) пункта 16 Положения о Министерстве экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1116, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Методику определения стоимости проведения экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессий (далее – Методика).
2. Департаменту инвестиционной политики Министерства экономики и бюджетного планирования при планировании расходов по бюджетным программам по экспертизе и оценке документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессий и по проведению оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, а также заключения договора об оказании услуг по экспертизе и оценке документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессий и по проведению оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, руководствоваться Методикой.
3. Департаменту инвестиционной политики Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (Тумабаев К.М.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» и в официальных средствах массовой информации;
2) опубликование настоящего приказа на официальном Интернет-ресурсе Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Кусаинова М.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр                                    Е. Досаев
Утверждена
приказом Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 11 мая 2014 года № 132
Методика определения стоимости проведения экспертизы и оценки
документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессий

1. Осы Бюджеттік инвестициялар және концессиялар мәселелері бойынша құжаттамаға сараптама өткізу мен бағалау құнын айқындау әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) бюджеттік инвестициялар және концессиялар мәселелері бойынша құжаттамаға сараптама өткізу мен бағалау құнын айқындау тәсілдерін белгілеу мақсатында әзірленген.
2. Бюджеттік инвестициялар және концессиялар мәселелері бойынша құжаттамаға сараптама өткізу мен бағалаудың құны (бұдан әрі – Қызмет көрсету) концессия мәселелері бойынша мамандандырылған ұйымның қызметтің бір бірлігіне арналған нормативтік еңбек шығындарына байланысты осы Әдістемеге сәйкес айқындалады.
3. Қызмет көрсету бағасы мынадай формула бойынша айқындалады:
Pn = Сn х (1 + R), мұндағы      (2)
Pn (price) – қосылған құн салығын есепке алмағандағы құжаттар (сараптама) топтамасын қарау құны;
R – пайызбен алынған рентабельділік нормасы.
4. Қызмет көрсетудің өзіндік құны мынадай формула бойынша айқындалады:
Сn = cl х ln, мұндағы    (1)
Сn (cost) – қызмет көрсетудің өзіндік құны;
cl – 1 адам – сағат құны;
ln – Қызмет көрсетудің бір бірлігіне арналған еңбек шығындарының нормативі. Қызметті бір бірлігіне арналған еңбек шығындарының нормативі осы Әдістемеге қосымшаға сәйкес келтірілген.

1. Настоящая Методика определения стоимости проведения экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессий (далее – Методика) разработана в целях установления способов определения стоимости проведения экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессий.
2. Стоимость проведения экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессий (далее – Услуга) определяется согласно настоящей Методике в зависимости от нормативных трудозатрат на единицу услуги специализированной организации по вопросам концессии.
3. Цена Услуги определяется по формуле:
Pn = Сn x (1 + R), где                                 (1)
Pn (price) – стоимость рассмотрения пакета документов (экспертизы) без учета налога на добавленную стоимость;
R – норма рентабельности в процентах.
4. Себестоимость Услуги определяется по формуле:
Сn = cl x ln, где (2)
Сn (cost) – себестоимость соответствующей Услуги;
cl – стоимость 1 человеко-часа;
ln – нормативы трудозатраты на единицу Услуги. Нормативы трудозатраты на единицу услуги приведены в приложении к настоящей Методике.

5. Қызмет көрсетудің құнын есептеу үшін айқындалған рентабельділік нормасы 1,27 пайызды құрайды.
6. Қызмет көрсетудің құнын есептеуге арналған бір адам-сағаттың құны қосылған құн салығын есепке алмай 6 358,57 теңге мөлшерінде айқындалған.
7. Қызмет көрсетулерге төлеу тәртібі мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган мен концессия мәселелері бойынша мамандандырылған ұйым арасында жасалған келісіммен айқындалады.
Бюджеттік инвестициялар және
концессиялар мәселелері
бойынша құжаттамаға сараптама
өткізу мен бағалау құнын айқындау
әдістемесіне қосымша
Көрсетілетін қызметтің бір бірлігіне арналған еңбек
шығындарының нормативі
Р/с №
Көрсетілетін қызмет түрі
Қызмет көрсетуге арналған еңбек шығындары, адам-сағат
1.
концессиялық ұсыныстар сараптамасы

5. Норма рентабельности определенная для расчетов цены Услуги составляет 1,27 процентов.
6. Стоимость одного человеко-часа для расчетов цены Услуги определена в размере 6358,57 тенге без учета налога на добавленную стоимость.
7. Порядок оплаты Услуг определяется соглашением между уполномоченным органом по государственному планированию и специализированной организацией по вопросам концессии.
Приложение
к Методике определения
стоимости проведения экспертизы
и оценки документации по вопросам
бюджетных инвестиций и концессий
Нормативные трудозатраты на единицу услуги
п/п
Вид услуги
трудозатраты на оказание услуги человеко-часа
1.
экспертиза концессионных предложений

361,72
2.
екі кезеңдік рәсімдерді пайдаланбайтын конкурс тандалған жағдайда құрамында (әзірленген жобалау-сметалық құжаттамасы бар, сондай-ақ техникалық күрделі болып табылмайтын, үлгі жобалар, үлгі жобалық шешімдер және қайта қолданылатын жобалардың негізінде іске асырылатын жобалар бойынша) жобалау-сметалық құжаттаманы қамтитын конкурстық құжаттамаға сараптама
1 974,73
3.
екі кезеңдік рәсімдерді пайдаланбайтын конкурс таңдалған жағдайда құрамына
техникалық-экономикалық негіздемені, оның ішінде түзетілгендерін (техникалық күрделі және (немесе) бірегей болып табылатын жобалар бойынша) қамтитын конкурстық құжаттамаға сараптама
2 824,28
4.
екі кезеңдік рәсімдерді пайдалана отырып, концессионерді таңдау бойынша конкурс өткізу кезіндегі конкурстық құжаттамаға сараптама
1 494,71
5.
өзгерістер мен толықтырулар енгізілген кездегі конкурстық құжаттамаға сараптама
289,51
6.
екі кезеңдік рәсімдерді пайдаланбай концессионерді таңдау бойынша конкурсты өткізу кезінде конкурс қатысушы ұсынған концессиялық өтінімге сараптамасы
2 171,35
7.
екі кезеңдік рәсімдерді пайдалана отырып, концессионерді таңдау бойынша конкурсты өткізу кезінде құрамында техникалық-экономикалық негіздемені қамтитын конкурсқа қатысушы ұсынған концессиялық өтінімге сараптама
2 824,28
8.
концессия шарттарының жобаларына сараптама
1 447,56
9.
концессия шарттарының жобаларына, оның ішінде концессия шарттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілген кездегі сараптама
723,78
10.
концессионердің мемлекеттік кепілдіктерді алуға арналған ұсыныстарына сараптама
417,77
11.
мемлекеттік кепілдіктерді беруге арналған инвестициялық жобаларға экономикалық сараптама
688,84
12.
республикалық бюджеттік инвестициялық, оның ішінде түзетілген жобаларға экономикалық сараптама
69,72
13.
республикалық бюджет қаражаты есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асырылуы жоспарланған бюджеттік инвестицияларға экономикалық сараптама, оның ішінде түзетілген қаржы-экономикалық негіздеме
422,90
14.
республикалық бюджет есебінен заңды тұлғалардың (жаңа құрылған) жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асырылуы жоспарланған бюджеттік инвестицияларға экономикалық сараптама
195,84
15.
концессиялық жобалардың іске асырылуын бағалау
346,64
16.
бюджеттік инвестициялық жобалардың іске асырылуын бағалау
7 447,25
17.
заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік ивестициялардың іске асырылуын бағалау
4 916,58

361,72
2.
экспертиза конкурсной документации в случае выбора конкурса без использования двухэтапных процедур, включающей в свой состав проектно-сметную документацию (по проектам, имеющим разработанные проектно-сметные документации, а также являющимся технически несложными, реализуемым на основании типовых проектов, типовых проектных решений и проектов повторного применения).
1 974,73
3.
экспертиза конкурсной документации в случае выбора конкурса без использования двухэтапных процедур, включающей в свой состав технико-экономическое обоснование, в том числе скорректированное (по проектам, являющимся технически сложными и (или) уникальными)
2 824,28
4.
экспертиза конкурсной документации при проведении конкурса по выбору концессионера с использованием двухэтапных процедур
1 494,71
5.
экспертиза конкурсной документации при внесении в нее изменений и дополнений
289,51
6.
экспертиза концессионной заявки, представленной участником конкурса при проведении конкурса по выбору концессионера без использования двухэтапных процедур
2 171,35
7.
экспертиза концессионной заявки, представленной участником конкурса при проведении конкурса по выбору концессионера с использованием двухэтапных процедур, включающий в свой состав технико-экономическое обоснование
2 824,28
8.
экспертиза проектов договоров концессии
1 447,56
9.
экспертиза проектов договоров концессии при внесении в договоры концессии изменений и дополнений
723,78
10.
экспертиза предложений концессионера на получение поручительства государства
417,77
11.
экономическая экспертиза инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий
688,84
12.
экономическая экспертиза республиканских бюджетных инвестиционных проектов, в том числе скорректированных
69,72
13.
экономическая экспертиза бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц за счет средств республиканского бюджета, в том числе скорректированных финансово-экономическое обоснование
422,90
14.
экономическая экспертиза бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц за счет средств республиканского бюджета (вновь созданные)
195,84
15.
оценка реализации концессионных проектов
346,64
16.
оценка реализации бюджетных инвестиционных проектов
7 447,25
17.
оценка реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц
4 916,58