Ұшуды пайдалану және ұшуға жарамдылығын қолдау саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 19 мамырдағы № 311 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 16 маусымда № 9520 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 1182 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 09.12.2015 № 1182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Ұшуды орындау құқығына куәлік беру (жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы)» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес «Пайдаланушы сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
9) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере летной эксплуатации и поддержания летной годности
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 19 мая 2014 года № 311. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2014 года № 9520. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 1182
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 09.12.2015 № 1182 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
2) утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
3) Регламент государственной услуги «Выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения)» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
5) утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
6) утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
7) утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
8) Регламент государственной услуги «Выдача сертификата эксплуатанта» согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
10) утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);

11) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес «Авиациялық жұмыстарды орындауға куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
13) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. «Азаматтық авиация саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 29 қыркүйектегі № 652 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 8072 тiркелген, Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлер бюллетенiнде жарияланған, 2013 жылғы наурыз, № 12).
3. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (Б.К. Сейдахметов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында, соның ішінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында ресми жариялануын және мемлекеттік органдардың интернет-порталдарында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы «Әділет» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға көшірмелерін жіберуді;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін 5 жұмыс күні ішінде мемлекеттік тіркеу туралы және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға жіберу туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

11) утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
12) Регламент государственной услуги «Выдача свидетельства на выполнение авиационных работ» согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
14) утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
2. Признать утратившим силу приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 29 сентября 2012 года № 652 «Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере гражданской авиации» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 8072, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 12 апреля 2014 года № 71 (27692), в Бюллетене нормативных правовых актов центральных государственных органов Республики Казахстан, март 2013 г. № 3, ст. 12).
3. Комитету гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Сейдахметов Б.К.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в средствах массовой информации, в том числе на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, и размещение его на интранет-портале государственных органов;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление копии на официальное опубликование в информационно-правовую систему «Әділет» республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан»;
4) представление в Юридический департамент Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан сведений о государственной регистрации и о направлении на опубликование в средствах массовой информации в течение 5 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі А.Ғ. Бектұровқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 19 мамырдағы
№ 311 бұйрығына
1-қосымша
«Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік
тіркеу туралы куәліктер беру» мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 19 мамырдағы
№ 311 бұйрығына
2-қосымша
«Азаматтық әуе кемелерінің шет мемлекет берген ұшуға
жарамдылығы сертификатын тану туралы шешім беру» мемлекеттік
қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 19 мамырдағы
№ 311 бұйрығына
3-қосымша
«Ұшуды орындау құқығына куәлік беру
(жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы)»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Ұшуды орындау құқығына куәлік беру (жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы)» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 61-бабының 2-тармағының және «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ұшуға пайдалану және ұшуға жарамдылықта ұстау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетуі мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 25 сәуірдегі № 400 қаулысымен бекітілген «Ұшуды орындау құқығына куәлік беру (жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы)» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының негізінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру қызметті берушінің кеңсесі немесе www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы (бұдан әрі - портал) жүзеге асырылады.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Бектурова А.Г.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Ж. Касымбек
приложение 1
к приказу Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 19 мая 2014 года № 311
Регламент государственной услуги
«Выдача свидетельств о государственной регистрации
гражданских воздушных судов Республики Казахстан»
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
приложение 2
к приказу Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 19 мая 2014 года № 311
Регламент государственной услуги
«Выдача решения о признании сертификата летной годности
гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством»
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
приложение 3
к приказу Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 19 мая 2014 года № 311
Регламент государственной услуги
«Выдача свидетельства на право выполнения полетов
(эксплуатант авиации общего назначения)»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения)» (далее – государственная услуга) оказывается на основании пункта 2 статьи 61 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года «Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации» и стандарта государственной услуги «Выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения)», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2014 года № 400 «О вопросах оказания Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан государственных услуг в сфере летной эксплуатации и поддержания летной годности», Комитетом гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - услугодатель).
2. Прием документов для оказания государственной услуги и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя либо через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz

3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағазбен және (немесе) электрондық түрде (ішінара автоматтандырылған).
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі Ұшуды орындау құқығына куәлік (куәлік телнұсқасын) (бұдан әрі - куәлік, куәліктің телнұсқасы) беру (жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы) беру болып табылады.
2. Қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі
іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Қызмет берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алуы мемлекеттік көрсетілетін қызмет ресімді (әрекетті) бастауға негіздеме болып есептеледі. Қызметті алушы өтініш білдірген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті құжаттардың тізбесі Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылады.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің рәсімдері (іс - қимылдары):
1) қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 30 минут ішінде мемлекеттік қызметті алу үшін қажет қызметті алушының ұсынылған де құжаттарын кiрiс хаттарды тіркеу журналында тіркейді және қызметті берушінің басшысына жолдайды;
2) қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарастырады және оларды қызметті берушінің Ұшуды пайдалану басқармасының (бұдан әрі - Басқарма) басшысына жолдайды:
Куәлікті беру үшін - сертификациялық тексеру аяқталған кезден бастап күнтізбелік бір күн ішінде;
Куәліктің көшірмесін беру үшін – өтінішті тіркеген күнінен бастап күнтізбелік бір күн;
3) Басқарма басшысы күнтізбелік бір күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті қызметті алушының ұсынылған де құжаттарын қарастырады және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшы) жолдайды;
4) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) келесі күнтізбелік 5 (бес) күннен аспайтын мерзімде куәліктің ресімделуін және оған көрсетілетін қызметті беруші басшының қол қоюын қамтамасыз етеді;
Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) келесі күнтізбелік 8 (сегіз) күннен аспайтын мерзімде куәліктің телнұсқасына қызметті беруші басшының қол қоюын қамтамасыз етеді;
5) Басқармасының бас сарапшысы (сарапшы) 15 минут ішінде куәлікті (куәліктің телнұсқасы) қызметті алушының жеке келуінде берілген куәліктерді (куәліктердің телнұсқасы) есепке алу және тіркеу журналында қолхатпен тапсырады.
Куәліктің телнұсқасы мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажет көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеген күннен бастап күнтізбелік 10 күнге дейінгі мерзімде тапсырылады.
7. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсімінің (іс - қимылдың) нәтижесі:

3. Форма оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная.
4. Результатом оказания государственной услуги является выдача свидетельства (дубликата свидетельства) на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения) (далее - свидетельство, дубликат свидетельства).
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и иных документов эксплуатанта авиации общего назначения (далее - услугополучатель), необходимых для оказания государственной услуги, указанных в стандарте государственной услуги «Выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения)».
6. Процедуры (действия) процесса оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут регистрирует представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции и направляет их руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя рассматривает представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их руководителю Управления летной эксплуатации услугодателя (далее - Управление):
для выдачи свидетельства – в течение одного календарного дня с момента завершения сертификационного обследования;
для выдачи дубликата свидетельства – в течение одного календарного дня со дня регистрации заявления;
3) руководитель Управления в течение одного последующего календарного дня рассматривает представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их главному эксперту (эксперту) Управления;
4) главный эксперт (эксперт) Управления обеспечивает оформление и подписание руководителем услугодателя свидетельства в срок не более 5 (пяти) последующих календарных дней;
главный эксперт (эксперт) Управления обеспечивает оформление и подписание руководителем услугодателя дубликата свидетельства в срок не более 8 (восьми) последующих календарных дней;
5) главный эксперт (эксперт) Управления в течение 15 минут выдает свидетельство (дубликат свидетельства) при личном посещении услугополучателя под расписку в журнале учета и регистрации выданных свидетельств (дубликатов свидетельств).
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу және оларды қызметті берушінің басшысына тапсыру;
2) Басқарма басшысының қарауы үшін қызметті беруші басшының қарары;
3) Басқарманың бас сарапшысының (сарапшы) қарауы үшін Басқарма басшысының қарары;
4) Басқарма бас сарапшысының (сарапшы) куәлікті (куәліктің телнұсқасы) ресімдеуі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін тапсыруы;
5) куәлікті (куәліктің телнұсқасын) қызметті алушыға тапсыруы;
6) куәлікпен танысуын және қабылдауын растайтын қызмет алушының қолы.
3. Қызметті берішінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) қызметті берушінің басшысы;
3) Басқарма басшысы;
4) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы).
9. Қызметті беруші құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) дәйектілігінің сипаттамасы:
1) қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 30 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын кiрiс хат хабарларды тіркеу журналында тіркейді және оларды қызметті берушінің басшысына жолдайды;
2) қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарастырады және оларды қызметті берушінің Ұшуды пайдалану басқармасының (бұдан әрі - Басқарма) басшысына жолдайды:
Куәлікті беру үшін - сертификациялық тексеру аяқталған кезден бастап күнтізбелік бір күн ішінде;
Куәліктің көшірмесін беру үшін – өтінішті тіркеген күнінен бастап күнтізбелік бір күн;
3) Басқарма басшысы келесі күнтізбелік бір күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарастырады, және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшы) жолдайды;
4) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) келесі күнтізбелік 5 (бес) күннен аспайтын мерзімде куәліктің ресімделуін және оған көрсетілетін қызметті беруші басшының қол қоюын қамтамасыз етеді;
Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) келесі күнтізбелік 8 (сегіз) күннен аспайтын мерзімде куәліктің телнұсқасына қызметті беруші басшының қол қоюын қамтамасыз етеді;
5) Басқармасының бас сарапшысы (сарапшы) 15 минут ішінде куәлікті (куәліктің телнұсқасы) қызметті алушының жеке келуінде берілген куәліктерді (куәліктердің телнұсқасы) есепке алу және тіркеу журналында қолхатпен тапсырады.

1) регистрация представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя;
2) резолюция руководителя услугодателя для рассмотрения руководителю Управления;
3) резолюция руководителя Управления для рассмотрения главному эксперту (эксперту) Управления;
4) оформление главным экспертом (экспертом) Управления свидетельства (дубликата свидетельства) и передача его для подписания руководителю услугодателя;
5) выдача свидетельства (дубликата свидетельства) услугополучателю.
6) получение свидетельства (дубликата свидетельства) и роспись услугополучателя, подтверждающая ознакомление и принятие свидетельства.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководства услугодателя;
3) руководитель Управления;
4) главный эксперт (эксперт) Управления.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут регистрирует представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции и направляет их руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя рассматривает представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их руководителю Управления летной эксплуатации услугодателя (далее - Управление):
для выдачи свидетельства – в течение одного календарного дня с момента завершения сертификационного обследования;
для выдачи дубликата свидетельства – в течение одного календарного дня со дня регистрации заявления;
3) руководитель Управления в течение одного последующего календарного дня рассматривает представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их главному эксперту (эксперту) Управления;
4) главный эксперт (эксперт) Управления обеспечивает оформление и подписание руководителем услугодателя свидетельства в срок не более 5 (пяти) последующих календарных дней;
главный эксперт (эксперт) Управления обеспечивает оформление и подписание руководителем услугодателя дубликата свидетельства в срок не более 8 (восьми) последующих календарных дней;
5) главный эксперт (эксперт) Управления в течение 15 минут выдает свидетельство (дубликат свидетельства) при личном посещении услугополучателя под расписку в журнале учета и регистрации выданных свидетельств (дубликатов свидетельств).

10. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимыл) жүйелілігінің сипаттамасы блок-сызбада көрсетілген.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
11. Портал арқылы дәйектілігінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде қызметті берушінің өтініші және рәсімдер (іс-қимыл) дәйектілігінің тәртібі:
порталда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) көмегімен тіркелген қызметті алушы мәліметтерінің растылығын талдау;
пайдаланушының мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін сауал үлгісін экранға шығару және сауал үлгісіне қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіте отырып, оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, қызметті алушының үлгіні толтыруы (деректерді енгізуі);
мемлекеттік көрсетілетін қызметке сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректердің) қызметті алушының ЭЦҚ арқылы сұрау салуды куәландыруы (қол қою);
электрондық құжатты (қызметті алушының сұрау салуды) тіркеу және сұрау сауалды порталда өңдеу;
қызметті алушының өтінішін қызметті берушінің тексеруі;
порталмен құрылған қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін (куәлік (куәліктің телнұсқасы) алуы. Электрондық құжат қызметті берушінің көрсетушінің басшысымен ЭЦҚ пайдалану арқылы құрылады.
Қызметті алушы портал арқылы өтініш білдірген кезде комиссия Куәлікті алған кезде қызметті алушыны тексеру актісін жасаған күнінен бастап күнтізбелік 7 (жеті) күннен аспайтын мерзімде немесе Куәліктің телнұсқасын алған кезде қызметті алушының өтінішін және өзге де құжаттарын тіркеген күнінен бастап күнтізбелік 10 (он) күніне аспайтын мерзімде мемлекеттік қызмет нәтижесін электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) расталған электрондық құжат нысанында қызметті алушының жеке кабинетіне жолданады.
12. Портал арқылы электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
«Ұшуды орындау құқығына куәлік беру
(жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы)»
көрсетілетін мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлері)
арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілік сипаттасының
Блок-схемасы
«Ұшуды орындау құқығына куәлік беру
(жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы)»
көрсетілетін мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке іске қосылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 19 мамырдағы
№ 311 бұйрығына
4-қосымша
«Әуе кемесіне шуыл бойынша сертификат беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 19 мамырдағы
№ 311 бұйрығына
5-қосымша
«Радиоберуші аппаратураны пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 19 мамырдағы
№ 311 бұйрығына
6-қосымша
«Арнайы ұшуды орындауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 19 маусымдағы
№ 311 бұйрығына
7-қосымша
«Ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 25 сәуірдегі
№ 400 бұйрығына
8-қосымша
«Пайдаланушы сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Пайдаланушы сертификатын беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - Мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 60-бабының 1-тармағының және «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ұшуға пайдалану және ұшуға жарамдылықта ұстау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетуі мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 25 сәуірдегі № 400 қаулысымен бекітілген «Ұшуды орындау құқығына куәлік беру (жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы)» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының негізінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведены в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению 1 к настоящему Регламенту государственной услуги «Выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения)».
4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
11. Порядок обращения и последовательность процедур (действий) услугодателя при оказании государственной услуги через портал:
проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе посредством электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП);
выбор пользователем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса оказания государственной услуги;
регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и обработка запроса на портале;
проверка услугодателем заявления услугополучателя;
получение услугополучателем результата государственной услуги, сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителем услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал, результат государственной услуги в срок не более 7 (семи) календарных дней со дня составления Комиссией акта обследования услугополучателя при получении свидетельства, или в срок не более 10 (десяти) календарных дней со дня регистрации представленных документов услугополучателя при получении дубликата свидетельства направляется в личный кабинет услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП.
12. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через портал приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства на право
выполнения полетов (эксплуатант
авиации общего назначения)»
Блок-схема описания последовательности
процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками) услугодателя
приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства на право
выполнения полетов (эксплуатант
авиации общего назначения)»
Диаграмма функционального
взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги
приложение 4
к приказу Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 19 мая 2014 года № 311
Регламент государственной услуги
«Выдача сертификата воздушного судна по шуму»
Сноска. Приложение 4 утратило силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
приложение 5
к приказу Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 19 мая 2014 года № 311
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на использование радиопередающей аппаратуры»
Сноска. Приложение 5 утратило силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
приложение 6
к приказу Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 19 мая 2014 года № 311
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на выполнение специального полета»
Сноска. Приложение 6 утратило силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
приложение 7
к приказу Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 19 мая 2014 года № 311
Регламент государственной услуги
«Выдача экспортного сертификата летной годности»
Сноска. Приложение 7 утратило силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
приложение 8
приказу Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 19 мая 2014 года № 311
Регламент государственной услуги
«Выдача сертификата эксплуатанта»
1. Государственная услуга «Выдача сертификата эксплуатанта» (далее - государственная услуга) оказывается на основании пункта 1 статьи 60 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года «Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации» и стандарта государственной услуги «Выдача сертификата эксплуатанта», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2014 года № 400 «О вопросах оказания Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан государственных услуг в сфере летной эксплуатации и поддержания летной годности», Комитетом гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - услугодатель).

2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру қызмет берушінің кеңсесі немесе www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік көрсетілетін үлгісі: қағаз және (немесе) электронды (жартылай автоматтандырылған) түрде.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі Пайдаланушы сертификатын (сертификат телнұсқасын) (бұдан әрі - сертификат, сертификат телнұсқасы) беру болып табылады.
2. Қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі
іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Қызмет берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын алуы мемлекеттік көрсетілетін қызмет ресімді (әрекетті) бастауға негіздеме болып есептеледі. Қызметті алушы өтініш білдірген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті құжаттардың тізбесі Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылады:
1) қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 30 минут ішінде мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын кiрiс хаттарды тіркеу журналында тіркейді және қызметті берушінің басшысына жолдайды;
2) қызметті берушінің басшысы күнтізбелік бір күні ішінде мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарастырады және оларды қызметті берушінің Ұшуды пайдалану басқармасының (бұдан әрі - Басқарма) басшысына жолдайды;
3) Басқарма басшысы күнтізбелік бір күні ішінде мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарастырады және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшы) жолдайды;
4) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеген күнінен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайтын мерзімде және куәліктің телнұсқасын алуға қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеген күнінен бастап күнтізбелік 10 күннен аспайтын мерзімде оларды бекітілген талаптарға сәйкестігін қарайды, қызметті берушінің басшысы қол қойылған қызметті алушының сертификациялық тексеру жүргізу туралы шешімін қызметті алушына жібереді және сертификациялық тексеру жүргізу үшін комиссия құру туралы қызмет берушінің бұйрық шығаруын қамтамасыз етiледi;
5) қызметті берушінің комиссиясы қызметті алушыға күнтізбелік 7 (жеті) күннен аспайтын мерзімде сертификаттық тексеру жүргізеді;
6) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) қызметті алушыға комиссия мүшелері қол қойған сертификаттық тексеру актісін (бұдан әрі - акт) жіберуді және күнтізбелік 3 (үш) күннен аспайтын мерзімде комиссияның сертификаттық тексеруді аяқтаған сәтінен бастап көрсетілетін сертификатты ресімдеуді және оған қызметті беруші басшысының қол қоюын қамтамасыз етеді;

2. Прием документов для оказания государственной услуги и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя либо через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz
3. Форма оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная (частично автоматизированная).
4. Результатом оказания государственной услуги является выдача сертификата эксплуатанта (далее – сертификат, дубликата сертификата).
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, указанных в стандарте государственной услуги «Выдача сертификата эксплуатанта».
6. Процедуры (действия) процесса оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут регистрирует представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции и направляет их руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня рассматривает представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их руководителю Управления летной эксплуатации услугодателя (далее - Управление);
3) руководитель Управления в течение одного рабочего дня рассматривает представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их главному эксперту (эксперту) Управления;
4) главный эксперт (эксперт) Управления в срок не более 30 (тридцати) календарных дней со дня регистрации представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, и не более 10 (десяти) календарных дней со дня регистрации представленных документов услугополучателя, необходимых для выдачи дубликата сертификата, рассматривает их на соответствие установленным требованиям, направляет услугополучателю подписанное руководителем услугодателя решение о проведении сертификационного обследования услугополучателя и обеспечивает принятие приказа услугодателя о создании комиссии для проведения сертификационного обследования услугодателя;
5) проведение комиссией услугодателя сертификационного обследования услугополучателя в срок не более 7 (семи) календарных дней;
6) главный эксперт (эксперт) Управления обеспечивает направление услугополучателю подписанного членами комиссии и руководителем услугодателя акта сертификационного обследования и, в срок не более 3 (трех) календарных дней с момента завершения комиссией сертификационного обследования, оформление и подписание руководителем услугодателя сертификата;

7) Басқармасының бас сарапшысы (сарапшы) 15 минут ішінде сертификатты (сертификаттың телнұсқасы) қызметті алушының жеке келуінде берілген сертификаттарды (сертификаттардың телнұсқасы) есепке алу және тіркеу журналында қолхатпен тапсырады.
Куәліктің телнұсқасы мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеген күнінен бастап күнтізбелік 10 күнге дейінгі мерзімде тапсырылады.
7. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсімінің (іс - қимылдың) нәтижесі:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу және оларды қызметті берушінің басшысына тапсыру;
2) Басқарма басшысының қарауы үшін қызметті беруші басшының қарары;
3) Басқарманың бас сарапшысының (сарапшы) қарауы үшін Басқарма басшысының қарары;
4) қызметті берушінің комиссия мүшелері қызметті алушыға сертификаттық тексеру жүргізуі;
5) Басқарма бас сарапшысының (сарапшы) сертификатты (сертификаттың телнұсқасын) ресімдеуі және қызметті берушінің басшысына қол қою үшін тапсыруы;
6) сертификатты (сертификаттың телнұсқасын) қызметті алушыға тапсыруы;
7) сертификатты алуы және сертификатпен танысуын және қабылдауын растайтын қызметті берушінің қолы.
3. Қызметті берішінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) қызметті берушінің басшысы;
3) Басқарма басшысы;
4) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы).
5) сертификаттау тексеру жөніндегі комиссияның мүшелері.
9. Қызметті беруші құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) дәйектілігінің сипаттамасы:
1) қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 30 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті қызметті алушының өтінішін және өзге де құжаттарын кiрiс хат хабарларды тіркеу журналында тіркейді және оларды қызметті берушінің басшысына жолдайды;
2) қызметті берушінің басшысы күнтізбелік бір күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті қызметті алушының өтінішін және өзге де құжаттарын қарастырады және көрсетілетін қызметті берушінің Басқарма басшысына жолдайды;
3) Басқарма басшысы күнтізбелік бір күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті қызметті алушының өтінішін және өзге де құжаттарын қарастырады және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшы) жолдайды;

7) главный эксперт (эксперт) Управления выдает сертификат (дубликат сертификата) в течение 15 минут при личном посещении услугополучателя под расписку в журнале выдачи сертификатов (дубликатов сертификатов).
Дубликат сертификата выдается в течение 10 (десяти) календарных дней со дня регистрации представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя;
2) резолюция руководителя услугодателя для рассмотрения руководителю Управления;
3) резолюция руководителя Управления для рассмотрения главному эксперту (эксперту) Управления;
4) проведение комиссией услугодателя сертификационного обследования услугополучателя;
5) оформление главным экспертом (экспертом) Управления сертификата и передача его для подписания руководителю услугодателя;
6) выдача сертификата (дубликата сертификата) услугополучателю;
7) получение сертификата (дубликата сертификата) и роспись услугополучателя, подтверждающая ознакомление и принятие сертификата.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководства услугодателя;
3) руководитель Управления;
4) главный эксперт (эксперт) Управления;
5) члены комиссии по сертификационному обследованию.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут регистрирует представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции и направляет их руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня рассматривает представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их руководителю Управления;
3) руководитель Управления в течение одного рабочего дня рассматривает представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их главному эксперту (эксперту) Управления;

4) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті қызметті алушының өтінішін және өзге де құжаттарын тіркеген күнінен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайтын мерзімде және куәліктің телнұсқасын алуға қажет қызметті алушының өтінішін және өзге де құжаттарын тіркеген күнінен бастап күнтізбелік 10 күннен аспайтын мерзімде оларды бекітілген талаптарға сәйкестігін қарайды, қызметті берушінің басшысы қол қойылған қызметті алушының сертификациялық тексеру жүргізу туралы шешімін қызметті алушыға жібереді және сертификациялық тексеру жүргізу үшін комиссия құру туралы қызмет берушінің бұйрық шығаруын қамтамасыз етiледi;
5) қызметті берушінің комиссиясы қызметті алушыға күнтізбелік 7 (жеті) күннен аспайтын мерзімде сертификаттық тексеру жүргізеді;
6) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) қызметті алушыға комиссия мүшелері қол қойған сертификаттық тексеру актісін (бұдан әрі - акт) жіберуді және күнтізбелік 3 (үш) күннен аспайтын мерзімде комиссияның сертификаттық тексеруді аяқтаған сәтінен бастап көрсетілетін сертификатты ресімдеуді және оған қызметті беруші басшысының қол қоюын қамтамасыз етеді;
7) Басқармасының бас сарапшысы (сарапшы) 15 минут ішінде сертификатты (сертификаттың телнұсқасы) қызметті алушының жеке келуінде берілген сертификаттарды (сертификаттардың телнұсқасы) есепке алу және тіркеу журналында қолхатпен тапсырады.
10. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимыл) жүйелілігінің сипаттамасы блок-сызбада көрсетілген.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
11. Портал арқылы дәйектілігінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде қызметті берушінің өтініші және рәсімдер (іс-қимыл) дәйектілігінің тәртібі:
порталда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) көмегімен тіркелген қызметті алушы мәліметтерінің растылығын талдау;
пайдаланушының мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін сауал үлгісін экранға шығару және сауал үлгісіне қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіте отырып, оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, қызметті алушының үлгіні толтыруы (деректерді енгізуі);
мемлекеттік көрсетілетін қызметке сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректердің) қызметті алушының ЭЦҚ арқылы сұрау салуды куәландыру (қол қою);
электрондық құжатты (қызметті алушының сұрау салуды) тіркеу және сұрау сауалды порталда өңдеу;
қызметті алушының өтінішін қызметті берушінің тексеруі;
порталмен құрылған қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (сертификат, сертификаттың телнұсқасы) алуы. Электрондық құжат қызметті берушінің көрсетушінің басшысымен ЭЦҚ пайдалану арқылы құрылады.
Қызметті алушы портал арқылы өтініш білдірген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын порталда тіркеген күнінен бастап күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен аспайтын мерзімде электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) расталған электрондық құжат нысанында қызметті алушының жеке кабинетіне жолданады.

4) главный эксперт (эксперт) Управления в срок не более 30 (тридцати) календарных дней со дня регистрации представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, и не более 10 (десяти) календарных дней со дня регистрации представленных документов услугополучателя, необходимых для выдачи дубликата сертификата, рассматривает их на соответствие установленным требованиям, направляет услугополучателю подписанное руководителем услугодателя решение о проведении сертификационного обследования услугополучателя и обеспечивает принятие приказа услугодателя о создании комиссии для проведения сертификационного обследования услугодателя;
5) проведение комиссией услугодателя сертификационного обследования услугополучателя в срок не более 7 (семи) календарных дней;
6) главный эксперт (эксперт) Управления обеспечивает направление услугополучателю подписанного членами комиссии акта сертификационного обследования и, в срок не более 3 (трех) календарных дней с момента завершения комиссией сертификационного обследования, оформление и подписание руководителем услугодателя сертификата;
7) главный эксперт (эксперт) Управления выдает сертификат (дубликат сертификата) в течение 15 минут при личном посещении услугополучателя под расписку в журнале выдачи сертификатов (дубликатов сертификатов).
10. Описание последовательности процедур (действий) межу структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведены в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению 1 к настоящему Регламенту государственной услуги «Выдача сертификата эксплуатанта».
4. Описание порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
11. Порядок обращения и последовательность процедур (действий) услугодателя при оказании государственной услуги через портал:
проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе посредством электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП);
выбор пользователем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса оказания государственной услуги;
регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и обработка запроса на портале;
проверка услугодателем заявления услугополучателя;
получение услугополучателем результата государственной услуги, сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителем услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал, результат государственной услуги в срок не более 90 (девяноста) календарных дней со дня регистрации на портале представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, направляется в личный кабинет услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП.

12. Портал арқылы электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
«Пайдаланушы сертификатын беру»
көрсетілетін мемлекеттік қызмет
регламентіне
1-қосымша
Қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлері)
арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілік
сипаттамасының Блок-схемасы
«Пайдаланушы сертификатын беру»
көрсетілетін мемлекеттік қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке іске қосылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 19 мамырдағы
№ 311 бұйрығына
9-қосымша
«Аса жеңіл авиация әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын
беру» мемлекеттік қызметінің регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 19 мамырдағы
№ 311 бұйрығына
10-қосымша
«Азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына
сәйкестігіне куәлік беру» мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 19 мамырдағы
№ 311 бұйрығына
11-қосымша
«Азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 19 мамырдағы
№ 311 бұйрығына
12-қосымша
«Авиациялық жұмыстарды орындауға куәлік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Авиациялық жұмыстарды орындауға куәлік беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 60-бабының 1-тармағының және «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ұшуға пайдалану және ұшуға жарамдылықта ұстау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетуі мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 25 сәуірдегі № 400 қаулысымен бекітілген «Авиациялық жұмыстарды орындауға куәлік беру» мемлекеттік қызмет стандартының негізінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

12. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через портал приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача сертификата эксплуатанта»
Блок-схема описания последовательности
процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками) услугодателя
приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача сертификата эксплуатанта»
Диаграмма функционального
взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги
приложение 9
к приказу Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 19 мая 2014 года № 311
Регламент государственной услуги
«Выдача сертификата летной годности воздушного
судна сверхлегкой авиации»
Сноска. Приложение 9 утратило силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
приложение 10
к приказу Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 19 мая 2014 года № 311
Регламент государственной услуги
«Выдача удостоверения соответствия экземпляра
гражданского воздушного судна нормам летной годности»
Сноска. Приложение 10 утратило силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
приложение 11
к приказу Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 19 мая 2014 года № 311
Регламент государственной услуги
«Выдача сертификата летной годности гражданского
воздушного судна»
Сноска. Приложение 11 утратило силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
приложение 12
приказу Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 19 мая 2014 года № 311
Регламент государственной услуги
«Выдача свидетельства на выполнение авиационных работ»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства на выполнение авиационных работ» (далее – государственная услуга) оказывается на основании пункта 1 статьи 60 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года «Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации» и стандарта государственной услуги «Выдача свидетельства на выполнение авиационных работ», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2014 года № 400 «О вопросах оказания Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан государственных услуг в сфере летной эксплуатации и поддержания летной годности», Комитетом гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – услугодатель).

2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру қызмет берушінің кеңсесі немесе www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік көрсетілетін үлгісі: қағаз және (немесе) электронды (жартылай автоматтандырылған) түрде.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі Авиациялық жұмыстарды орындауға куәлік беру (куәлік телнұсқасын) (бұдан әрі - куәлік, куәлік телнұсқасы) беру болып табылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызметті беруші
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме «Авиациялық жұмыстарды орындауға куәлік беру» мемлекеттік қызмет стандартында көрсетілген қызметті берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті өтінішін және қызметті алушының өзге де құжаттарын алу болып табылады.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің рәсімдері (іс-әрекеттер):
1) қызметті беруші кеңсенің қызметкері 30 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын кіріс хат-хабарларды тіркеу журналына тіркейді және оларды қызметті берушінің басшысына жібереді;
2) қызметті берушінің басшысы күнтізбелік бір күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызметті берушінің Ұшуды пайдалану басқармасының (бұдан әрі - Басқарма) басшысына жібереді;
3) Басқарма басшысы күнтізбелік бір күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды Басқарманың бас сарапшысына (сарапшыға) жібереді;
4) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеген күнінен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайтын мерзімде және куәліктің телнұсқасын алуға қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеген күнінен бастап күнтізбелік 10 күннен аспайтын мерзімде оларды бекітілген талаптарға сәйкестігін қарайды, қызметті берушінің басшысы қол қойылған қызметті алушының сертификациялық тексеру жүргізу туралы шешімін қызметті алушына жібереді және сертификациялық тексеру жүргізу үшін комиссия құру туралы қызмет берушінің бұйрық шығаруын қамтамасыз етiледi;
5) қызметті берушінің комиссиясы қызметті алушыға күнтізбелік 5 (бес) күннен аспайтын мерзімде сертификаттық тексеру жүргізеді;

2. Прием документов для оказания государственной услуги и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя либо через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz
3. Форма оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная (частично автоматизированная).
4. Результатом оказания государственной услуги является выдача свидетельства (дубликата свидетельства) на выполнение авиационных работ (далее – свидетельство, дубликат свидетельства).
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, указанных в стандарте государственной услуги «Выдача свидетельства на выполнение авиационных работ».
6. Процедуры (действия) процесса оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут регистрирует представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции и направляет их руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня рассматривает представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их руководителю Управления летной эксплуатации услугодателя (далее - Управление);
3) руководитель Управления в течение одного рабочего дня рассматривает представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их главному эксперту (эксперту) Управления;
4) главный эксперт (эксперт) Управления в срок не более 30 (тридцати) календарных дней со дня регистрации представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, и не более 10 (десяти) календарных дней со дня регистрации представленных документов услугополучателя, необходимых для выдачи дубликата свидетельства, рассматривает их на соответствие установленным требованиям, направляет услугополучателю подписанное руководителем услугодателя решение о проведении сертификационного обследования услугополучателя и обеспечивает принятие приказа услугодателя о создании комиссии для проведения сертификационного обследования услугодателя;
5) проведение комиссией услугодателя сертификационного обследования услугополучателя в срок не более 5 (пяти) календарных дней;

6) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) қызметті алушыға комиссия мүшелері қол қойған сертификаттық тексеру актісін (бұдан әрі - акт) жіберуді және күнтізбелік 3 (үш) күннен аспайтын мерзімде комиссияның сертификаттық тексеруді аяқтаған сәтінен бастап көрсетілетін сертификатты ресімдеуді және оған қызметті беруші басшысының қол қоюын қамтамасыз етеді;
7) Басқармасының бас сарапшысы (сарапшы) 15 минут ішінде сертификатты (сертификаттың телнұсқасы) қызметті алушының жеке келуінде берілген сертификаттарды (сертификаттардың телнұсқасы) есепке алу және тіркеу журналында қолхатпен тапсырады.
Куәліктің телнұсқасы мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеген күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде беріледі.
7. Мынадай рәсімдерді (іс-әрекеттерді) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу және оларды қызметті берушінің басшысына тапсыру;
2) Басқарма басшысының қарауына берілетін көрсетілетін қызмет беруші басшының қарары;
3) Басқарманың бас сарапшысының (сарапшының) қарауына берілетін Басқарма басшысының қарары;
4) қызметті берушінің комиссия мүшелері қызметті алушыға сертификаттық тексеру жүргізуі
5) Басқарманың бас сарапшысының (сарапшының) куәлікті (куәлік телнұсқасын) ресімдеуі және оған қол қою үшін қызмет берушінің басшысына беруі;
6) көрсетілетін қызметті алушыға куәлік (куәлік телнұсқасын) беру;
7) сертификатты алуы және сертификатпен танысуын және қабылдауын растайтын қызметті берушінің қолы.
3. Мемлекеттік көретілетін қызмет процесінде құрылымдық
бөлімшелердің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің
сипаттамасы
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне көрсетілетін қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) қызмет беруші кеңсесінің қызметкері;
2) қызмет берушінің басшысы;
3) Басқарма басшысы;
4) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы);
5) сертификаттау тексеру жөніндегі комиссияның мүшелері.
9. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) Қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 30 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын кіріс хат-хабарларды тіркеу журналына тіркейді және оларды қызметті берушінің басшысына жібереді;
2) қызмет көрсетушінің басшысы күнтізбелік бір күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды қызмет көрсетушінің Басқарма басшысына жібереді;

6) главный эксперт (эксперт) Управления обеспечивает направление услугополучателю подписанного членами комиссии акт сертификационного обследования и, в срок не более 3 (трех) календарных дней с момента завершения комиссией сертификационного обследования, оформление и подписание руководителем услугодателя свидетельства;
7) главный эксперт (эксперт) Управления выдает свидетельство (дубликат свидетельства) в течение 15 минут при личном посещении услугополучателя под расписку в журнале выдачи свидетельств (дубликатов свидетельств).
Дубликат свидетельства выдается в течение 10 (десяти) календарных дней со дня регистрации представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя;
2) резолюция руководителя услугодателя для рассмотрения руководителю Управления;
3) резолюция руководителя Управления для рассмотрения главному эксперту (эксперту) Управления;
4) проведение комиссией услугодателя сертификационного обследования услугополучателя;
5) оформление главным экспертом (экспертом) Управления свидетельства и передача его для подписания руководителю услугодателя;
6) выдача свидетельства (дубликата свидетельства) услугополучателю.
7) получение свидетельства (дубликата свидетельства) и роспись услугополучателя, подтверждающая ознакомление и принятие свидетельства.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководства услугодателя;
3) руководитель Управления;
4) главный эксперт (эксперт) Управления;
5) члены комиссии по сертификационному обследованию.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут регистрирует представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции и направляет их руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня рассматривает представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их руководителю Управления;

3) Басқарма басшысы күнтізбелік бір күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды Басқарманың бас сарапшысына (сарапшыға) жібереді;
4) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) мемлекеттік көрсетілетін қызметке қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеген күнінен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімде және куәлік телнұсқасын беруге қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеген күнінен бастап күнтізбелік 10 (он) күннен аспайтын мерзімде олардың белгіленген талаптарға сәйкестігін қарайды, қызметті берушінің басшысы қол қойылған қызметті алушының сертификациялық тексеру жүргізу туралы шешімін қызметті алушыға жібереді және сертификациялық тексеру жүргізу үшін комиссия құру туралы қызмет берушінің бұйрық шығаруын қамтамасыз етiледi;
5) қызметті берушінің комиссиясы қызметті алушыға күнтізбелік 5 (бес) күннен аспайтын мерзімде сертификаттық тексеру жүргізеді;
6) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) қызметті алушыға комиссия мүшелері қол қойған сертификаттық тексеру актісін жібереді және күнтізбелік 3 (үш) күннен аспайтын мерзімде комиссияның сертификаттық тексеруді аяқтаған сәтінен бастап көрсетілетін сертификатты ресімдеуді және оған қызметті беруші басшысының қол қоюын қамтамасыз етеді;
7) көрсетілетін қызметті алушы өзі келген жағдайда Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) 15 минут ішінде куәліктерді (куәліктердің телнұсқаларын) беру журналына қол қойғызып, куәлікті (куәліктің телнұсқасын) береді.
10. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимыл) жүйелілігінің сипаттамасы блок-сызбада көрсетілген.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
11. Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде өтініш беру тәртібі және қызмет беруші рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) жүйелілігі:
порталда тіркелген қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы тексеру;
пайдаланушының мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және сұрау салу нысанына электрондық түрде қажетті құжаттарды тіркеп, оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі);
қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша толтырылған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) куәландыру (қол қою);
электрондық құжатты (қызметті алушының сұрау салуы) тіркеу және сұрау салуды порталда пысықтау;
қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тексеруі;
қызметті алушының порталда жасалған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуы (куәлік (куәлік телнұсқасы). Электрондық құжатты қызметті берушінің басшысы ЭЦҚ-ны пайдалану арқылы әзірлейді.
Қызметті алушы портал арқылы өтініш білдірген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті қызметті алушының ұсынылған құжаттарын порталда тіркеген күнінен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен аспайтын мерзімде электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) расталған электрондық құжат нысанында қызметті алушының жеке кабинетіне жолданады.

3) руководитель Управления в течение одного рабочего дня рассматривает представленных документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет их главному эксперту (эксперту) Управления;
4) главный эксперт (эксперт) Управления в срок не более 30 (тридцати) календарных дней со дня регистрации представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, и не более 10 (десяти) календарных дней со дня регистрации представленных документов услугополучателя, необходимых для выдачи дубликата свидетельства, рассматривает их на соответствие установленным требованиям, направляет услугополучателю подписанное руководителем услугодателя решение о проведении сертификационного обследования услугополучателя и обеспечивает принятие приказа услугодателя о создании комиссии для проведения сертификационного обследования услугодателя;
5) проведение комиссией услугодателя сертификационного обследования услугополучателя в срок не более 5 (пяти) календарных дней;
6) главный эксперт (эксперт) Управления обеспечивает направление услугополучателю подписанного членами комиссии акт сертификационного обследования и, в срок не более 3 (трех) календарных дней с момента завершения комиссией сертификационного обследования, оформление и подписание руководителем услугодателя свидетельства;
7) главный эксперт (эксперт) Управления выдает свидетельство (дубликат свидетельства) в течение 15 минут при личном посещении услугополучателя под расписку в журнале выдачи свидетельств (дубликатов свидетельств).
10. Описание последовательности процедур (действий) межу структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведены в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению 1 к настоящему Регламенту государственной услуги «Выдача свидетельства на выполнение авиационных работ».
4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
11. Порядок обращения и последовательность процедур (действий) услугодателя при оказании государственной услуги через портал:
проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе посредством электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП);
выбор пользователем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса оказания государственной услуги;
регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и обработка запроса на портале;
проверка услугодателем заявления услугополучателя;
получение услугополучателем результата государственной услуги, сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителем услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал, результат государственной услуги в срок не более 60 (шестидесяти) календарных дней со дня регистрации на портале представленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, направляется в личный кабинет услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП.

12. Портал арқылы электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезіндегі функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
«Авиациялық жұмыстарды орындауға
куәлік беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері)
арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) жүйелілігі
сипаттамасының
Блок-сызбасы
«Авиациялық жұмыстарды орындауға
куәлік беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 19 мамырдағы
№ 311 бұйрығына
13-қосымша
«Азаматтық әуе кемесінің үлгі сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 19 мамырдағы
№ 311 бұйрығына
14-қосымша
«Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет
көрсететін және оны жөндейтін ұйымға сертификат беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 622 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

12. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через портал приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства на
выполнение авиационных работ»
Блок-схема описания последовательности
процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками) услугодателя
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства на
выполнение авиационных работ»
Диаграмма функционального
взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги
приложение 13
к приказу Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 19 мая 2014 года № 311
Регламент государственной услуги
«Выдача сертификата типа гражданского воздушного судна»
Сноска. Приложение 13 утратило силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
приложение 14
к приказу Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 19 мая 2014 года № 311
Регламент государственной услуги
«Выдача сертификата организации по техническому
обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации»
Сноска. Приложение 14 утратило силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 622 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).