Жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандарды даярлауға 2014-2015 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2014 жылғы 23 шілдедегі № 412 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 30 шілдеде № 9652 тіркелді
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі кодексінің 7 бабының 1-тармағының 15) тармақшасын іске асыру мақсатында, «Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қарулы Күштер басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен мамандар даярлауға 2014 - 2015 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 мамырдағы № 604 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарында жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандарды даярлауға 2014-2015 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаменті (А.Ә.Сыздықова):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3) осы бұйрықты осы бұйрыққа қосымшада көрсетілген денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарына жеткізсін, және олармен жоғарғы медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандарды даярлау бойынша білім беру қызметін көрсетуге шарт жасасуды қамтамасыз етсін;
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Экономика және қаржы департаменті (Г.Р. Сүйінтаева) жасалған шарттарға сәйкес денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарын қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын: бақылау Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә.Байжүнісовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2014 жылғы 1 тамыздан бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі                   С.Қайырбекова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2014 жылғы 23 шілдедегі
№ 412 бұйрығына
қосымша
Жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандарды

О размещении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим медицинским и фармацевтическим образованием на 2014-2015 учебный год
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 июля 2014 года № 412. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июля 2014 года № 9652
В целях реализации подпункта 15) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2014 года № 604 «Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2014 - 2015 учебный год», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Разместить государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим медицинским и фармацевтическим образованием в организациях образования в области здравоохранения на 2014-2015 учебный год, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Сыздыковой А.А.):
1) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и размещение на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
2) после прохождения государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации;
3) довести настоящий приказ до сведения организаций образования в области здравоохранения, указанных в приложении к настоящему приказу, и обеспечить заключение с ними договоров на оказание образовательных услуг по подготовке специалистов с высшим медицинским и фармацевтическим образованием.
3. Департаменту экономики и финансов Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Суентаевой Г.Р.) обеспечить финансирование организаций образования в области здравоохранения в соответствии с заключенными договорами.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице - министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 августа 2014 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
С. Каирбекова
Приложение
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 23 июля 2014 года № 412

даярлауға 2014-2015 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру
тапсырысы
р/с №
Денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдары
Мамандықтардың атауы
Мамандық бойынша бөлінген орындардың саны
1
2
3
4
1.
С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті
Жалпы медицина
700, оның ішінде 525 қазақ тілінде білім алушылар
Стоматология
40, оның ішінде 20 қазақ тілінде білім алушылар
Мейіргер ісі
20, оның ішінде 10 қазақ тілінде білім алушылар
Фармация
5, оның ішінде 3 қазақ тілінде білім алушылар
Қоғамдық денсаулық сақтау
5, оның ішінде 3 қазақ тілінде білім алушылар
Медициналық-профилактикалық іс
5, оның ішінде 3 қазақ  тілінде білім алушылар
2.
«Астана медицина университеті» акционерлік қоғамы
Жалпы медицина
600, оның ішінде 425 қазақ тілінде білім алушылар
3.
Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік фармацевтика академиясы
Фармация
70, оның ішінде 50 қазақ тілінде білім алушылар
Қоғамдық денсаулық сақтау
60, оның ішінде, 40 қазақ тілінде білім алушылар
Медициналық-профилактикалық іс
50, оның ішінде 40 қазақ тілінде білім алушылар

Государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим медицинским и фармацевтическим образованием на 2014-2015 учебный год
п/
п
Организации образования в области здравоохранения
Наименование
специальности
Количество выделенных мест по специальности
1
2
4
5
1.
Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова
Общая медицина
700, в том числе 525 с казахским языком обучения
Стоматология
40, в том числе 20 с казахским языком обучения
Сестринское
дело
20, в том числе 10 с казахским языком обучения
Фармация
5, в том числе 3 с казахским языком обучения
Общественное
здравоохранение
5, в том числе 3 с казахским языком обучения
Медико- биологическое дело
5, в том числе 3 с казахским языком обучения
2.
Медицинский университет Астана
Общая медицина
600, в том числе 425 с казахским языком обучения
3.
Южно-Казахстанская
государственная фармацевтическая академия
Фармация
70, в том числе 50 с казахским языком обучения
Общественное здравоохранение
60, в том числе 40 с казахским языком обучения
Медико- профилактическое дело
50, в том числе 40 с казахским языком обучения