"Дербес шоттарды жүргізу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 622 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 8 шілдедегі № 300 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 15 тамызда № 9692 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 306 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 27.02.2018 № 306 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 588-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Дербес шоттарды жүргізу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 622 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылғы 29 желтоқсанда № 5446 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған, 2009 жыл № 3) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Дербес шоттарды жүргізу ережелерінде (бұдан әрі – Ереже):
4-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, сондай-ақ міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі құжаттама.
17. Салықтарды, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды, сондай-ақ өсімақылар мен айыппұлдарды есепке алу жөніндегі құжаттама іс номенклатурасына сәйкес құжаттардың түрлері бойынша топтастырылады және қағаз және (немесе) электронды тасығыштарда жүргізіледі:
1) уәкілетті мемлекеттік органдардан алынған құжаттар;
2) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімақылардың, айыппұлдардың артық (қате) төленген сомаларын есепке жатқызу және қайтару жөніндегі құжаттар;
3) қосылған құн салығын есепке жатқызу және қайтару жөніндегі құжаттар;
4) дербес шоттарды беру және қабылдау жөніндегі құжаттар;
5) салықтар, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар, сондай-ақ өсімақылар мен айыппұлдар бойынша салыстыру актілері;
6) салықтарды төлеу бойынша салық міндеттемелерін орындау мерзімдерінің өзгеруі туралы құжаттар;

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 622 "Об утверждении Правил ведения лицевых счетов"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 300. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 августа 2014 года № 9692. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 27.02.2018 № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 588 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан
от 29 декабря 2008 года № 622 "Об утверждении Правил ведения лицевых счетов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 29 декабря 2008 года № 5446, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, 2009 год, № 3) следующие изменения:
в Правилах ведения лицевых счетов, утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
главу 4 изложить в следующей редакции:
"4. Документация по учету налогов и других обязательных платежей в бюджет, а также обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и социальных отчислений.
17. Документация по учету налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и социальных отчислений, а также пеней и штрафов группируется по видам документов в соответствии с номенклатурой дел и ведется на бумажных и (или) электронных носителях:
1) документы, полученные от уполномоченных государственных органов;
2) документы по зачету и возврату излишне (ошибочно) уплаченных сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, пеней, штрафов;
3) документы по зачету и возврату налога на добавленную стоимость;
4) документы по передаче и приему лицевых счетов;
5) акты сверок по налогам, другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, а также пеней и штрафам;
6) документы об изменениях сроков исполнения налоговых обязательств по уплате налогов;

7) банкрот деп танылған салық төлеушілердің салық берешегі жөніндегі құжаттары;
8) салық міндеттемелерінің тоқтатылуы туралы құжаттары;
9) таратылған салық төлеушілердің салық міндеттемелерін орындауы жөніндегі құжаттар;
10) заңды тұлғаның қайта ұйымдастырылуы кезіндегі салық міндеттемелерінің орындалуы жөніндегі құжаттар;
11) бірыңғай бюджеттік сыныптамасы бойынша бюджет деңгейлерінің арасында кірістер сыныптамасының түсімдерін бөлуді бекіту туралы бұйрықтар.
18. Салық төлеушінің (салық агентінің) өтініші бойынша салық органы осындай өтінішті алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей осы Ережеге 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық міндеттемесін, сондай-ақ міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстау және аудару, әлеуметтік аударымдарды есептеу және төлеу бойынша міндеттемелерді орындау бойынша бюджетпен есеп айырысудың жай-күйі туралы жеке шоттан үзінді көшірме ұсынылады.
19. Салық төлеушінің (салық агентінің) талабы бойынша бір жұмыс күні ішінде осы Ережеге 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша есеп-қисаптарды салыстырып тексеру актісін береді.
20. Осы Ережеге 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешектерінің жоқ (бар) екені туралы анықтама (бұдан әрі - берешектің жоқ (бар) екені туралы анықтама) салық төлеушінің салықтық өтініші бойынша Салық кодексінің 598-бабында белгіленген тәртіпте және мерзімдерде беріледі.
Берешектерінің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама беруге салықтық өтініштерін есепке алу үшін осы Ережеге 20-қосымшасына сәйкес нысан бойынша салықтық өтініштерін тіркеу және салық берешегі, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегiнiң жоқ (бар) екені туралы анықтамаларды беру Журналында жүргізіледі.
21. Берешектің жоқ (бар) екені туралы анықтама салық төлеушінің тіркеу орны бойынша салық органдарында ашылған дербес шоттардың деректері бойынша салықтық өтініш берілген күнге жасалады.
Салық төлеушінің талабы бойынша салықтық өтініші негізінде осындай өтініш берілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде бұрын берілген Берешектің жоқ (бар) екені туралы анықтаманың көшірмесі беріледі.
22. Салық төлеуші Берешектің жоқ (бар) екені туралы анықтама беруге салықтық өтініш берген кезде салық есептілігі бойынша бақылауды жүзеге асыратын лауазымды тұлға дербес шоттарда ұсынылған есептер, декларациялар, сондай-ақ салық тексерулерінің актілері бойынша есептелген сомалардың бар екендігіне тексеру жүргізеді. Салық есептілігін табыс ету мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда, салық төлеуші және оның құрылымдық бөлімшелері өтінішті тапсыру күніне салық есептілігін тапсырмаған жағдайда, Берешектің жоқ (бар) екені туралы анықтама берілмейді.

7) документы по налоговой задолженности налогоплательщиков, признанных банкротами;
8) документы о прекращении налоговых обязательств;
9) документы по исполнению налоговых обязательств ликвидированных налогоплательщиков;
10) документы по исполнению налоговых обязательств при реорганизации юридического лица;
11) приказы об утверждении распределения поступлений классификации доходов между уровнями бюджетов по единой бюджетной классификации.
18. По налоговому заявлению налогоплательщика (налогового агента) не позднее двух рабочих дней со дня получения налоговым органом такого заявления представляется Выписка из лицевого счета о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства, а также обязательств по исчислению, удержанию и перечислению обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, исчислению и уплате социальных отчислений по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам.
19. По требованию налогоплательщика (налогового агента) в течение одного рабочего дня представляется Акт сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам.
20. Справка об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям (далее - справка об отсутствии (наличии) задолженности), по форме согласно приложению 18 к настоящим Правилам выдается по налоговому заявлению налогоплательщика в порядке и сроки, установленные статьей 598 Налогового кодекса.
Для учета налоговых заявлений на выдачу Справки об отсутствии (наличии) задолженности ведется Журнал регистрации налоговых заявлений и выдачи Справки об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам.
21. Справка об отсутствии (наличии) задолженности составляется на дату представления налогового заявления по данным лицевых счетов, открытых в налоговых органах по месту регистрационного учета налогоплательщика.
По требованию налогоплательщика на основании налогового заявления в течение двух рабочих дней со дня представления такого заявления выдается копия ранее выданной Справки об отсутствии (наличии) задолженности.
22. При представлении налогоплательщиком налогового заявления на выдачу Справки об отсутствии (наличии) задолженности должностным лицом, осуществляющим контроль по налоговой отчетности, производится проверка наличия в лицевых счетах начисленных сумм по представленным расчетам, декларациям, а также актам налоговых проверок. В случае непредставления налогоплательщиком и его структурными подразделениями налоговой отчетности на дату подачи заявления, за исключением случаев продления срока ее представления, Справка об отсутствии (наличии) задолженности не выдается.

23. Құрылымдық бөлімшелері бар заңды тұлғалар бойынша Берешектің жоқ (бар) екені туралы анықтама заңды тұлғаның және оның құрылымдық бөлімшелерінің тіркеу есебінің орны бойынша салық органдарында ашылған заңды тұлғаның және оның құрылымдық бөлімшелерінің дербес шоттарының жағдайын есепке ала отырып заңды тұлғаның орналасқан орны бойынша жасалады.
24. Құрылымдық бөлімшенің Берешектің жоқ екені туралы анықтамасында осы құрылымдық бөлімшенің тіркеу есебінің орны бойынша салық органдарында ашылған құрылымдық бөлімшенің дербес шоттарының ақпараты көрсетіледі.
25. Берешектің жоқ (бар) екені туралы анықтамада барлық салық органдарынан жиынтықталған дербес шоттардың жағдайы туралы ақпарат көрсетіледі. Берешектің жоқ (бар) екені туралы анықтаманың әрбір салық органы бойынша ақпарат көрсетілетін қосымшалары бар. Салық органында артық төлеу және (немесе) салық берешегі, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі болмаған жағдайда мұндай ақпарат қосымшаларда көрсетілмейді.
26. Берешектің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама осы анықтама жасаған салық органы басшысының немесе оны ауыстыратын тұлғаның қолымен және мөрімен куәландырылады.
Берешектің жоқ (бар) екені туралы анықтамада барлық салық органдарынан дербес шоттар бойынша мәліметтер алынған уақыты мен күні көрсетіледі. Берешектің жоқ (бар) екендігі туралы анықтамада қосымшаларының саны көрсетіледі.";
көрсетілген Ережеге 16, 17, 18 және 20-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ә.С. Жұмаділдаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Орынбасары - Қазақстан
Республикасының Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің 2014 жылғы
8 шілдедегі № 300 бұйрығына
1-қосымша
Дербес шоттарды жүргізу
ережелеріне
16-қосымша
нысан
Салық міндеттемесін, сондай-ақ міндетті зейнетақы жарналарын,
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстау және
аудару, әлеуметтік аударымдарды есептеу және төлеу бойынша
міндеттемелерді орындау бойынша бюджетпен есеп айырысудың
жағдайы туралы жеке шоттан
КӨШІРМЕ
Көшірме күні: _____________
____________________________________
(салық органының атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 13cf1 , 20-баптарынаcf1 , Сіздің 20___ж. өтінішіңізге сәйкес 20 ж. - 20 ж. кезеңі үшін салық міндеттемесінің орындалуы бойынша бюджетпен есеп айырысудың жағдайы туралы ________ БСН/ СТН_________
____________________________Сізге хабарлайды
(салық төлеушінің (салық агентінің) атауы/Т.А.Ә.)
(теңге)
Салықтың (төлемнің) атауы мен коды
Кезең басына сальдо (бересі -, артық төлеу (асып түсу)+)
Қабылданған сальдо (бересі -, артық төлеу (асып түсу)+)
Есептелді
Азайтылды
салық (төлем)
өсімпұл
айыппұл
салық (төлем)
өсімпұл
айыппұл
салық (төлем)
өсімпұл
айыппұл
салық (төлем)
өсімпұл
айыппұл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
БАРЛЫҒЫ:
Кестенің жалғасы
Төленді
Қайтарылды
Берілген сальдо (бересі -, артық төлеу (асып түсу)+)
Есептен шығарылған сальдо (бересі -, артық төлеу (асып түсу) +)
Кезеңнің соңына сальдо (бересі -, артық төлеу(асып түсу) +)
салық (төлем)
өсімпұл
айыппұл
салық (төлем)
өсімпұл
айыппұл
салық (төлем)
өсімпұл
айыппұл
салық (төлем)
өсімпұл
айыппұл
салық (төлем)
өсімпұл
айыппұл
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Кестенің жалғасы
Бұрын бюджеттен қайтарылған, қайтарылуы расталмаған ҚҚС асып кету сомасы және өсімпұлдар
Анықтама: салық міндеттемелерін орындаудың өзгертілген мерзімімен салық сомасы
Анықтама: шағымдану және шағымдалған сатысында болып табылатын салық тексеруінің актісі бойынша есептелген сома
Есепке жатқызуды және/немесе қайтаруды жүргізудің мерзімін бұзғаны үшін салық органына өсімпұл есептелді
салық төлеушіге өсімпұл аударылды
29
30
31
32
33
Лауазымды тұлға_____________________________
(Т.А.Ә. қолы)
қосылған құн салығы бойынша оң сальдо асып түсу және/немесе артық төленген сома ретінде қарастырылады
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2014 жылғы 8 шілдедегі
№ 300 бұйрығына
2-қосымша
Дербес шоттарды жүргізу
ережелеріне
17-қосымша
№ 23 нысан
Салық төлеушінің
(салық агентінің) БСН/СТН-і ____________________
20___ж. "__" ______жағдай бойынша
салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер,
міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша есеп айырысулардың
салыстыра тексеру
АКТІСІ
_________ салық органы және салық төлеуші ______20__ж. "__" _____кезеңі үшін
үшін салықтар және бюджетке төленетін баска да міндетті төлемдер. міндетті зейнетақы жарналары. міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша есеп-айырысуларды салыстыра тексеруді жүргізді
(теңге)
Кезең басына сальдо (бересі -, асыра төлеу (асып түсу)+)
Қабылданған сальдо
Есептелді
Азайтылды
Төленді
Қайтарылды
Бұрын бюджеттен қайтарылған, қайтарылуы расталмаған ҚҚС асып кету сомасы және өсімпұлдар
Есептен
Берілген сальдо
қабылдау күні
сома
шығару күні
сомасы
беру күні
сомасы
Салықтың (төлемнің) атауы мен коды
салық комитетінің деректері бойынша
салық
өсімпұл
айыппұл
салық төлеушінің деректері бойынша
салық
өсімпұл
айыппұл
айырмашылық (+,-)
салық
өсімпұл
айыппұл
және т.б.
Салық берешек жиыны:
салық
өсімпұл
айыппұл
Салық және бюджетке төленетін міндетті төлемдер бойынша (артық төлеу) жиыны:
салық
өсімпұл
айыппұл
Жиыны:
салық
өсімпұл
айыппұл
Міндетті зейнетақы жарналары
салық комитетінің деректері бойынша
Берешек
салық
өсімпұл
айыппұл
Артық төлеу
салық
өсімпұл
айыппұл
салық төлеушінің деректері бойынша
Берешек
салық
өсімпұл
айыппұл
Артық төлеу
салық
өсімпұл
айыппұл
айырмашылық (+,-)
Берешек
салық
өсімпұл
айыппұл
Артық төлеу
салық
өсімпұл
айыппұл
Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары
салық комитетінің деректері бойынша
Берешек
салық
өсімпұл
айыппұл
Артық төлеу
салық
өсімпұл
айыппұл
салық төлеушінің деректері бойынша
Берешек
салық
өсімпұл
айыппұл
Артық төлеу
салық
өсімпұл
айыппұл
айырмашылық (+,-)
Берешек
салық
өсімпұл
айыппұл
Артық төлеу
салық
өсімпұл
айыппұл
Әлеуметтік аударымдар
салық комитетінің деректері бойынша
Берешек
салық
өсімпұл
айыппұл
Артық төлеу
салық
өсімпұл
айыппұл
салық төлеушінің деректері бойынша
Берешек
салық
өсімпұл
айыппұл
Артық төлеу
салық
өсімпұл
айыппұл
айырмашылық (+,-)
Берешек
салық
өсімпұл
айыппұл
Артық төлеу
салық
өсімпұл
айыппұл
кестенің жалғасы
Кезеңнің соңына сальдо (бересі -, асыра төлеу(асып түсу) +)
соның ішінде
Есепке жатқызуды және/немесе қайтаруды жүргізудің мерзімін бұзғаны үшін салық органына өсімпұл есептелді
Салық төлеушіге өсімпұл есептелді
салық міндеттемесін орындау мерзімімен өзгертілген сома
шағымдану және шағымдалған сатысында болып табылатын сома
қосылған құн салығы бойынша оң сальдо асып түсу және/немесе артық
төленген сома ретінде қарастырылады.
Салыстыра тексеру актісін жасау күні 20 ж. " "
Лауазымды тұлға ______________ Салық төлеуші: ________________
(қолы) (қолы)
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2014 жылғы 8 шілдедегі
№ 300 бұйрығына
3-қосымша
Дербес шоттарды жүргізу
ережелеріне
18-қосымша
нысан
____________________________________________________
(анықтама берген салық органының атауы)
20__ ж. "___"____________жағдай бойынша
салық төлеушінің салық берешегiнiң, міндетті зейнетақы
жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және
әлеуметтік аударымдар бойынша берешегiнiң жоқ (бар) екендiгi
туралы
№___ АНЫҚТАМА
_____________________________________________________________ берiлдi
(салық төлеушінің БСН/ЖСН, Т.А.Ә. немесе атауы)
20__ж."__"_____________жағдай бойынша салық төлеушiнiң
_______теңге сомада салық берешегі, мiндетті зейнетақы жарналары,
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар
бойынша берешегi бар,
салық берешегі, мiндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік
зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі жоқ
(теңге)
р/с №
Салық және басқа да мiндетті төлемдердiң атауы және бюджеттік сыныптама коды
Салық және басқа да мiндетті төлемдер сомасы
Өсiмпұл сомасы
Айыппұл сомасы
берешек
артық төлеу (асып түсу)
берешек
артық төлеу
берешек
артық төлеу
1
2
3
4
5
6
7
8
қосылған құн салығы бойынша оң сальдо асып түсу және/немесе артық төленген сома peтінде қарастырылады.

23. По юридическим лицам, имеющим структурные подразделения, Справка об отсутствии (наличии) задолженности составляется по месту нахождения юридического лица с учетом состояния лицевых счетов юридического лица и его структурных подразделений, открытых в налоговых органах по месту регистрационного учета юридического лица и его структурных подразделений.
24. Справка об отсутствии (наличии) задолженности структурного подразделения отражается информация лицевых счетов данного структурного подразделения, открытых в налоговых органах по месту регистрационного учета структурного подразделения.
25. В Справке об отсутствии (наличии) задолженности отражается сводная со всех налоговых органов информация о состоянии лицевых счетов. Справка об отсутствии (наличии) задолженности имеет приложения, где отражается информация по каждому налоговому органу. В случае отсутствия переплаты и (или) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям в налоговом органе такая информация в приложениях не отражается.
26. Справка об отсутствии (наличии) задолженности заверяется подписью руководителя или лица, его замещающего, и печатью налогового органа, составившего справку.
В Справке об отсутствии (наличии) задолженности указывается время и дата, когда были получены сведения по лицевым счетам со всех налоговых органов. В Справке об отсутствии (наличии) задолженности указывается количество приложений.";
приложения 16, 17, 18 и 20 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Джумадильдаев А.С.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официального опубликование;
2) размещение настоящего приказа на интернет–ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр
финансов Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 июля 2014 года № 300
Приложение 16
к Правилам ведения лицевых счетов
форма
ВЫПИСКА
из лицевого счета о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению
налогового обязательства, а также обязательств по исчислению,
удержанию и перечислению обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных пенсионных взносов, исчислению
и уплате социальных отчислений
Дата выписки:______________
В соответствии со статьями 13cf1 , 20cf1 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет", согласно Вашего
заявления от "___"______20__г.
_____________________________________________________________________
(наименование налогового органа)
сообщает Вам_______________________________ БИН/ИИН _________________
(наименование/Ф.И.О. налогоплательщика (налогового агента)
о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налогового
обязательства за период с _______20__г. по_______20__г.
Наименование и код налога (платежа)
Сальдо на начало периода (недоимка -, переплата (превышение)+)
Сальдо принятое (недоимка -, переплата (превышение)+)
Начислено
Уменьшено
Уплачено
Возвращено
налога (платежа)
пени
штрафа
налога (платежа)
пени
штрафа
налога (платежа)
пени
штрафа
налога (платежа)
пени
штрафа
налога (платежа)
пени
штрафа
налога (платежа)
пени
штрафа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
ИТОГО:
продолжение таблицы:
Сальдо переданное (недоимка -, переплата (превышение)+)
Сальдо списанное (недоимка -, переплата (превышение)+)
Сальдо на конец периода (недоимка -, переплата (превышение)+)
Сумма превышения НДС, не подтвержденная к возврату, и пени, ранее возвращенные из бюджета
Справочно: сумма налогов и пени с измененным сроком исполнения налоговых обязательств
Справочно: сумма начисленная по акту налоговой проверки находящаяся а стадии обжалования и обжалованные
Начислено пени налоговому органу за нарушение срока проведения зачета (возврата)
Перечислено пени налогоплательщику
налога (платежа)
пени
штрафа
налога (платежа)
пени
штрафа
налога (платежа)
пени
штрафа
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
Должностное лицо: _______________________ _______________________
(Ф.И.О., подпись)
Примечание: по налогу на добавленную стоимость положительное сальдо
рассматривается как превышение и/или излишне уплаченная сумма
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 июля 2014 года № 300
Приложение 17
к Правилам ведения лицевых счетов
форма № 23
форма
БИН/ИИН налогоплательщика (налогового агента) _____________________
АКТ
сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в
бюджет, обязательным пенсионным взносам, обязательным
профессиональным пенсионным по состоянию
на "___" ___________20__г.
Налоговый орган ___________________________________________________
и налогоплательщик _______________________________ произвели сверку
расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет,
обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным
пенсионным взносам и социальным отчислениям за
период с "__" ___________по "__" __________20__г.
Сальдо на начало периода (недоимка -, переплата (превышение)+)
Сальдо принятое (недоимка -, переплата (превышение) +)
Начислено
Уменьшено
Уплачено
Возвращено
дата принятия
сумма
Наименование и код налога (платежа)
по данным налогового комитета
налог
пеня
штраф
по данным налогоплательщика
налог
пеня
штраф
расхождения (+, -)
налог
пеня
штраф
и т.д.
Итого налоговая задолженность:
налог
пеня
штраф
Итого переплата (превышение) по налогам и другим обязательным платежам в бюджет:
налог
пеня
штраф
Итого:
налог
пеня
штраф
Обязательные пенсионные взносы
по данным налогового комитета
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
по данным налогоплательщика
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
расхождения (+, -)
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
обязательные профессиональные пенсионные взносы
по данным налогового комитета
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
по данным налогоплательщика
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
расхождения (+, -)
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
социальные отчисления
по данным налогового комитета
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
по данным налогоплательщика
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
расхождения (+, -)
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
продолжение таблицы:
Сумма превышения НДС, не подтвержденная к возврату, и пени, ранее возвращенные из бюджета
Сальдо списанное (недоимка -, переплата (превышение) +)
Сальдо переданное (недоимка -, переплата (превышение) +)
Сальдо на конец периода (недоимка -, переплата (превышение)+)
в т.ч.
Начислено пени налоговому органу за нарушение срока проведения зачета (возврата)
Перечислено пени налогоплательщику
дата списания
сумма
дата передачи
сумма
сумма с измененным сроком исполнения налогового обязательства
сумма находящаяся на стадии обжалования и обжалованная
по налогу на добавленную стоимость положительное сальдо
рассматривается как превышение и/или излишне уплаченная сумма
Дата составления акта сверки "____" ___________ 20__г.
Должностное лицо _____________________________________
(подпись)
Налогоплательщик:_____________________________________
..........................(подпись)
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 июля 2014 года № 300
Приложение 18
к Правилам ведения лицевых счетов
форма
___________________________________________________________
(наименование налогового органа, выдавшего справку)
СПРАВКА № ____
об отсутствии (наличии) налоговой задолженности
налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным
взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и
социальным отчислениям по состоянию
на "___" __________ 20 __ г.
Дана_________________________________________________________________
(БИН/ИИН, Ф.И.О. или наименование налогоплательщика)
В том, что по состоянию на "___" _________ 20 __ г. налогоплательщик
имеет налоговую задолженность, задолженность по обязательным
пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам
и социальным отчислениям в сумме ______________ тенге, не имеет
налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным
взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и
социальным отчислениям
(тенге)
№ п/п
Код бюджетной классификации и наименование налога и другого обязательного платежа
Сумма налога и другого обязательного платежа
Сумма пени
Сумма штрафа
недоимка
переплата (превышение)
недоимка
переплата
недоимка
переплата
1
2
3
4
5
6
7
8
по налогу на добавленную стоимость положительное сальдо
рассматривается как превышение и/или излишне уплаченная сумма

1. Салық берешегiнiң барлығы
теңге;
2. Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша берешек
теңге;
3. Әлеуметтiк аударымдар бойынша берешек
теңге;
4. Ескерту. Берешектерінің жалпы сомасында көрсетiлмеген (жою жағдайын қоспағанда):
1) шағымдалу сатысында болып табылатын және шағымдалған салық тексеруі нәтижелері бойынша есептелген сомалар
теңге;
2) төлеу мерзiмдерi өзгертілген сомалар
теңге;
3) оңалту рәсiмi қолданылған сомалар
теңге.
Анықтама________________________________________ берiлдi
(талап еткен жер)
20__ж."__"_________________
(берген күнi)
Салық органының басшысы _____________ ______________
(қолы) (Т.А.Ә.)
M.O.
Лауазымды тұлға _____________ ______________
(қолы) (Т.А.Ә.)
- анықтамада_______салық органдарының ақпараттары көрсетілген
- анықтамада_______ құрылымдық бөлiмшесінiң ақпараттары көрсетілген
___________________________________________________
(анықтама берген салық органының атауы)
20 __ ж. "___" __________ жағдай бойынша
салық берешегiнiң міндетті зейнетақы жарналары, міндетті
кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша
берешегiнiң жоқ (бар) екендiгi туралы анықтамаға қосымша
Салық төлеушінің БСН/ЖСН, Т.А.Ә. немесе атауы _______________________
Салық төлеушiнiң немесе оның құрылымдық бөлiмшесінiң БСН/ЖСН
Салық төлеушiнiң немесе оның құрылымдық бөлiмшесінiң атауы
БСК
Салықтық төлемнiң, жарналардың, аударымдарының сомалары (+. -)
Өсiмпұл сомасы (+. -)
Айыппұл сомасы (+. -)
Барлығы
берешек
артық төлеу
1 CО коды
1 СО атауы
Жиыны
бересi
артық төлеу
Жиыны
бересi
артық төлеу
2 CО коды
2 СО атауы
Жиыны
бересi
артық төлеу
Жиыны
бересi
артық төлеу
3 CО коды
3 СО атауы
Жиыны
бересi
артық төлеу
Жиыны
бересi
артық төлеу
Салық берешегінiң барлығы
Салық және бюджетке төленетін басқа да мiндеттi төлем бойынша артық төлеулердiң барлығы
Мiндеттi зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша берешек
Мiндеттi зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша артық төлеу
Әлеуметтiк аударымдар бойынша берешек
Әлеуметтiк аударымдар бойынша артық төлеу
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2014 жылғы 8 шілдедегі
№ 300 бұйрығына
4-қосымша
Дербес шоттарды жүргізу
ережелеріне
20-қосымша
нысан
_____________________________________
(салық органының атауы)
20___ жыл үшін салық өтініштерін тіркеу және салық берешегі,
әлеуметтік аударымдар мен міндетті зейнетақы жарнасы бойынша
берешегiнiң жоқ (бар) екендiгi туралы анықтамаларды
беру журналы
р/с №
Жазу күні
Салық төлеушінің атауы
БСН/ЖСН
Өтінішті қабылдау күні
Өтініш №
Құрастыру мақсаты
Көрінетін орган
Құрастыру күні
Беру күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

1. Всего налоговой задолженности
тенге;
2. Задолженность по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам
тенге;
3. Задолженность по социальным отчислениям
тенге;
4. Примечание. В общей сумме задолженности не отражены (за исключением случаев ликвидации):
1) суммы начисленные по результатам налоговой проверки, находящиеся на стадии обжалования и обжалованные
тенге;
2) суммы по которым изменены сроки уплаты
тенге;
3) суммы, по которым применена реабилитационная процедура
тенге.
Справка выдана ______________________________________________________
(место требования)
"___" _____________ 20 __ г.
(дата выдачи)
Руководитель налогового органа __________________ _______________
(подпись) (Ф.И.О.)
М.П.
Должностное лицо _________________ _______________
(подпись) (Ф.И.О.)
в справке отражена информация _________ налоговых органов
в справке отражена информация __________ структурных подразделений
___________________________________________________________
(наименование налогового органа, выдавшего справку)
Приложение к справке об отсутствии (наличии)
налоговой задолженности налогоплательщика,
задолженности по обязательным пенсионным взносам,
обязательным профессиональным пенсионным взносам
и социальным отчислениям по состоянию
на "___" __________ 20 __ г.
БИН/ИИН ______________, Ф.И.О. или наименование налогоплательщика:
БИН/ИИН налогоплательщика и/или его структурного подразделения
Наименование налогоплательщика и его структурного подразделения
КБК
Сумма налога, платежа, взносов, отчислений (+. -)
Сумма пени (+. -)
Сумма штрафа (+. -)
Всего
задолженность
переплата
Код НО 1
Наименование НО 1
Итого
недоимки
переплаты
Итого
недоимки
переплаты
Код НО 2
Наименование НО 2
Итого
недоимки
переплаты
Итого
недоимки
переплаты
Код НО 3
Наименование НО 3
Итого
недоимки
переплаты
Итого
недоимки
переплаты
Всего налоговой задолженности
Всего переплаты по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
Задолженность по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам
Переплата по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам
Задолженность по социальным отчислениям
Переплата по социальным отчислениям
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 июля 2014 года № 300
Приложение 20
к Правилам ведения лицевых счетов
форма
_____________________________________
(наименование налогового органа)
Журнал
регистрации налоговых заявлений и выдачи Справки об
отсутствии (наличии) налоговой задолженности,
задолженности по обязательным пенсионным взносам,
обязательным профессиональным пенсионным взносам и
социальным отчислениям за 20___г.
№ п/п
Дата записи
Наименование налогоплательщика
БИН/ИИН
Дата приема заявления
№ заявления
Цель формирования
Орган, куда представляется
Дата формирования
Дата выдачи
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10