"А" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін жыл сайынғы бағалау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 21 қарашадағы № 30 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 23 желтоқсанда № 9993 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 10 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері министрінің 29.12.2015 № 10 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы
№ 327 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметіне жыл сайынғы бағалау жүргізу және оларды аттестаттаудан өткізу қағидаларының 12-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «А» корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін жыл сайынғы бағалау әдістемесі бекітілсін.
2. Агенттік Төрағасының орынбасары Ахметжанов С.Қ. осы бұйрықты Қазақстан Республикасының заңнамасында бекітілген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуді және кейіннен оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді.
Төраға                                     Қ. Қожамжаров
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлықққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2014 жылғы 21 қарашадағы
№ 30 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
«А» корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін
жыл сайынғы бағалау әдістемесі
1. Жалпы ережелер
1. «А» корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін жыл сайынғы бағалау әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) «А» корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің (бұдан әрі – қызметшілер) қызметін жыл сайынғы бағалау тәртібін айқындайды.
2. Қызметшілерінің қызметін жыл сайынғы бағалау (бұдан әрі – бағалау) олардың жұмысының сапасы мен тиімділігін айқындау үшін өткізіледі.
3. Бағалау «А» корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметте болған әрбір жыл өткен сайын, көрсетілген мерзім басталған күннен бастап үш айдан кешіктірілмей, бірақ осы лауазымға орналасқан күннен бастап үш айдан ерте емес мерзiмде жүргізіледі.
4. Бағалау «А» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына тағайындау және одан босату құқығы бар тұлғалармен (органдармен) (бұдан әрі – уәкілетті тұлға) жүргізіледі. Олардың өкілеттік беруі бойынша бағалауды өзге лауазымды тұлға жүргізуі мүмкін.
5. Орталық атқарушы органның жауапты хатшысын бағалауды Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігі жүргізеді.

Об утверждении Методики ежегодной оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "А"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 ноября 2014 года № 30. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2014 года № 9993. Утратил силу приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 10
Сноска. Утратил силу приказом Министра по делам государственной службы РК от 29.12.2015 № 10 (вступает в силу с 01.01.2016).
В соответствии с пунктом 12 Правил проведения ежегодной оценки деятельности и аттестации административных государственных служащих, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года № 327, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Методику ежегодной оценки деятельности административных государственных служащих корпуса «А».
2. Заместителю Председателя Агентства С.К. Ахметжанову обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее официальное опубликование в средствах массовой информации в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Председатель
К. Кожамжаров
УТВЕРЖДЕНА
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
и противодействию коррупции
от 21 ноября 2014 года № 30
Методика
ежегодной оценки деятельности административных государственных
служащих корпуса «А»
1. Общие положения
1. Методика ежегодной оценки деятельности административных государственных служащих корпуса «А» (далее – Методика) определяет порядок ежегодной оценки деятельности административных государственных служащих корпуса «А» (далее – служащие).
2. Ежегодная оценка деятельности служащих (далее – оценка) проводится для определения эффективности и качества их работы.
3. Оценка проводится по истечении каждого года нахождения на административной государственной службе корпуса «А» не позднее трех месяцев со дня наступления указанного срока, но не ранее трех месяцев со дня занятия последней должности.
4. Оценка проводится лицами (органами), имеющими право назначения на должности и освобождения от должностей административной государственной службы корпуса «А» (далее – уполномоченное лицо). По их уполномочию оценку может проводить иное должностное лицо.
5. Оценку ответственного секретаря центрального исполнительного органа проводит Администрация Президента Республики Казахстан.

6. Бағалау мынадай кезекті кезеңдерден тұрады:
1) әңгімелесуде бағалау жүргізуге материалдарды дайындау;
2) жыл өтуі бойынша әңгімелесу.
7. Бағалау құралады:
1) уәкілетті тұлғаның қызметшімен «А» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымына қызметшінің тағайындалған сәттен бастап бір ай ішінде осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалған жыл сайынғы келісімнің басымдықтарын орындауын бағалаудан. Сонымен бірге, келісім жыл сайын алдыңғы келісім жасалғаннан кейін бір жыл өткеннен кейін бір ай ішінде қайта жасалады.
2) кәсіби деңгейі мен тұлғалық қасиеттерін бағалаудан.
8. Бағалаудың ұйымдастырушылық сүйемелдеуі мемлекеттік органның персоналды басқару қызметімен (кадр қызметімен) не ол болмаған жағдайда – бағалауды жүргізетін тұлғалардың (органдардың) бағыныстылығында тұратын, уәкілетті тұлға айқындайтын өзге құрылымдық бөлімшемен (бұдан әрі – персоналды басқару қызметі) қамтамасыз етіледі.
2. Келісімді орындауды бағалау
9. Келісімді орындауды бағалау бағаланатын жылға уәкілетті тұлғамен келісімде қызметшінің жұмыс басымдықтарына негізделеді және келесілерден шығады:
1) аппарат басшылары, Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық (бірінші санаттың бірінші тобы) үшін:
орталық мемлекеттік органдардың және жергілікті атқарушы органдардың қызметінің тиімділігін көрсеткіштерге жетуіне, оның ішінде бюджет қаражаттарын бөлу мен пайдалану тиімділігіне ықпал ету дәрежесі мен сапасы;
2) құрылымдық бөлімшелер жетекшілері (бірінші санаттың екінші тобы бірінші кіші тобы) үшін:
бағаланатын «А» корпусының қызметшісі басқаратын құрылымдық бөлімшенің жұмысын ұйымдастыру тиімділігі;
3) орталық атқарушы органдар комитеттерінің төрағалары лауазымдарын қоспағанда, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) басшысының орынбасарлары, Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының басшысы және оның орынбасарлары, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет  iстерi және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттiгi аумақтық органдары басшыларының орынбасарлары – Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттiгiнің облыстардағы, астанадағы және республикалық маңызы бар қаладағы тәртiптiк кеңестерiнiң төрағалары (бірінші санаттың екінші тобының екінші кіші тобы):
бағаланатын «А» корпусы қызметшісінің қызметінің жетекшілік ететін бағыттары бойынша жұмыс жоспарларының көрсеткіштерге жетуіне ықпал ету дәрежесі мен сапасы;

6. Оценка состоит из следующих последовательных этапов:
1) подготовка материалов к проведению оценки на собеседовании;
2) собеседование по истечении года.
7. Оценка складывается из:
1) оценки реализации приоритетов ежегодного соглашения, заключенного между уполномоченным лицом и служащим в течение одного месяца с момента назначения служащего на административную государственную должность корпуса «А», по форме согласно приложению 1 к настоящей Методике. При этом соглашение вновь заключается в течение одного месяца со дня наступления одного года после заключения предыдущего соглашения.
2) оценки профессионального уровня и личностных качеств.
8. Организационное сопровождение оценки обеспечивается службой управления персоналом (кадровой службой) государственного органа либо в случае ее отсутствия – иным структурным подразделением, определяемым уполномоченным лицом (далее – служба управления персоналом), которое находится в подчинении у лиц (органов), проводящих оценку.
2. Оценка реализации соглашения
9. Оценка реализации соглашения основывается на приоритетах работы служащего, которые установлены уполномоченным лицом в соглашении на оцениваемый год и вытекают из:
1) для руководителей аппаратов, Национального центра по правам человека (группа один первой категории):
степени и качества влияния на достижение показателей эффективности деятельности центральных государственных органов и местных исполнительных органов, в том числе эффективность распределения и использования бюджетных средств;
2) для руководителей структурных подразделений (первая подгруппа группы два первой категории):
эффективности организации работы в возглавляемом оцениваемым служащим корпуса «А» структурном подразделении;
3) для заместителей руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан), руководителя Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан и его заместителей; заместителей руководителей территориальных органов Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции – председателей дисциплинарных советов Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в областях, столицы, города республиканского значения (вторая подгруппа группы два первой категории), за исключением должностей председателей комитетов центральных исполнительных органов:
степени и качества влияния оцениваемого служащего корпуса «А» на достижение показателей планов работы по курируемым направлениям деятельности;

4) орталық атқарушы органдар комитеттерінің төрағалары үшін:
бағаланатын «А» корпусы қызметшісінің қызметінің жетекшілік ететін бағыттары бойынша, оның ішінде көрсетілетін мемлекеттік қызмет сапасы бойынша тиімділік көрсеткіштерге жетуіне ықпал ету дәрежесі мен сапасы;
5) облыстық маңызы бар қалалардың (облыстардың әкімшілік орталығы болып табылатын қалалардың әкімдерін қоспағанда), облыстар аудандарының және қалалардағы аудандардың әкімдері (бірінші санаттың екінші тобының үшінші кіші тобы) үшін:
бағаланатын «А» корпусы қызметшісінің Елді аумақтық-кеңістікте дамыту болжамды схемасы, аумақтарды дамыту бағдарламалары, мемлекеттік және салалық бағдарламалардың көрсеткіштеріне жетуіне;
жергілікті атқарушы органдардың жұмысын ұйымдастыру тиімділігіне;
өңірдің әлеуметтік-экономикалық даму көрсеткіштеріне жету үшін бюджет қаражаттарын бөлу мен пайдалану тиімділігіне өз құзыреті шегінде ықпал ету дәрежесі мен сапасы;
6) облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың тексеру комиссияларының төрағалары және мүшелері (екінші санат) үшін:
облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың тексеру комиссиялары қызметінің тоқсандық жоспарлары және жылдық жоспары;
7) уәкілетті тұлғамен айқындалатын қосымша материалдар.
10. Басымдық қызметшінің басшысы болып табылатын құрылымдық бөлімшенің, мемлекеттік органның ол жұмыс істейтін не жетекшілік ететін саладағы қызметіндегі белгілі бір өзгерістердегі жетістіктен тұрады.
Басымдықтар қызметшінің уәкілеттіктерін және ол оның лауазымдық міндеттеріне сәйкес онымен пайданылатын ресурстарды ескере отырып белгіленеді.
Келісімдегі басымдық саны төрттен көп емес, оның жартысынан кем емес өлшенетін болады.
11. Қызметші белгіленген басымдықтармен келіспеген жағдайда уәкілетті тұлға келісім жобасын Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссияның жұмыс органына (бұдан әрі – жұмыс органы) жолдайды.
Жұмыс органы келісім жобасын қарайды және қажет болған жағдайда оны Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссияның (бұдан әрі – Ұлттық комиссия) қарауына енгізеді.
Ұлттық комиссия келісім жобасын қарау қорытындысы бойынша келесі шешімдердің бірін шығарады:
1) келісімді уәкілетті тұлғаның түзетулерімен қызметшіге қол қоюға ұсыным беру;

4) для председателей комитетов центральных исполнительных органов:
степени и качества влияния оцениваемого служащего корпуса «А» на достижение показателей эффективности деятельности по курируемым направлениям, в том числе по качеству оказания государственных услуг;
эффективности распределения и использования бюджетных средств для достижения показателей государственных и отраслевых программ и стратегических планов по курируемым направлениям деятельности;
5) для акимов городов областного значения (за исключением акимов городов, являющихся административными центрами областей), районов областей и районов в городах (третья подгруппа группы два первой категории):
степени и качества влияния оцениваемого служащего корпуса «А» на достижение показателей Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны, программы развития территорий, государственных и отраслевых программ в рамках своей компетенции;
эффективности организации работы местных исполнительных органов;
эффективности распределения и использования бюджетных средств для достижения показателей социально-экономического развития региона;
6) для председателей и членов ревизионных комиссий областей, столицы, города республиканского значения (вторая категория):
квартальных планов и годового плана деятельности ревизионной комиссии области, столицы, города республиканского значения;
7) дополнительных материалов, определяемых уполномоченным лицом.
10. Приоритет заключается в достижении определенного изменения в деятельности служащего, структурного подразделения, руководителем которого он является, государственного органа, в котором он работает либо в курируемой им сфере, отрасли.
Приоритеты определяются с учетом полномочий служащего и ресурсов, которыми он пользуется в соответствии со своими должностными обязанностями.
Количество приоритетов в соглашении составляет не более четырех, из них не менее половины измеримых.
11. В случае несогласия служащего с установленными приоритетами уполномоченное лицо направляет проект соглашения в рабочий орган Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан (далее – рабочий орган).
Рабочий орган рассматривает проект соглашения и при необходимости выносит его на рассмотрение Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан (далее – Национальная комиссия).
Национальная комиссия по итогам рассмотрения проекта соглашения выносит одно из следующих решений:
1) рекомендовать служащему подписать соглашение с корректировками уполномоченного лица;

2) келісімді түзету енгізусіз уәкілетті тұлғаға қол қоюға ұсыным беру.
12. Қол қойылған келісім персоналды басқару қызметіне сақтауға беріледі.
3. Әңгімелесуге дайындық
13. Әңгімелесуге дайындық персоналды басқару қызметімен осы Әдістеменің 3-тармағында көрсетілген мерзім басталған күннен он бес жұмыс күн ішінде жүзеге асырылады және бағалау өткізу үшін қажетті материалдарды дайындауды және бағалау өткізу кестесін айқындауды қамтиды.
14. Персоналды басқару қызметі уәкілетті тұлғаның келісімі бойынша бағалау өткізу кестесін әзірлейді.
15. Бағалау өткізу үшін қажетті материалдарға:
1) қызметшінің келісімді іске асыруы туралы ақпараты;
2) бағалау кезеңі үшін қызметшінің қызметін сипаттайтын материалдар;
3) уәкілетті тұлғаның тапсырмасы бойынша өзге де материалдар жатады.
16. Қызметшінің персоналды басқару қызметіне оның кәсіби деңгейі мен тұлғалық қасиеттеріне қатысты қосымша ақпарат ұсынуға рұқсат етіледі.
17. Персоналды басқару қызметі қызметшіні әңгімелесу өткізу туралы оны өткізерден он бес жұмыс күн бұрын хабардар етеді.
4. Әңгімелесу
18. Уәкілетті тұлға қызметшінің «А» корпусында мемлекеттік әкімшілік қызметте болған әрбір жыл өткен сайын, осы Әдістеменің 3-тармағында көрсетілген мерзімдерде әңгімелесу өткізеді.
Әңгімелесуге қызметші, персоналды басқару қызметінің өкілі, сондай-ақ уәкілетті тұлғаның шешімі бойынша қызметшінің тікелей басшысы және қызметшімен қызметтік өзара әрекеттестікті жүзеге асыратын өзге лауазымды тұлғалар қатысады.
19. Әңгімелесуде уәкілетті тұлға осы Әдістеменің
15-тармағында көрсетілген материалдарды қарастырады.
Әңгімелесуді өткізу нәтижесі бойынша уәкілетті тұлға келісімді іске асыру бағасының орташа балын, кәсіби деңгейі мен тұлғалық қасиеттеріне бағаның орташа балын, қорытынды бағаны көрсете отырып, осы Әдістемеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалау парағын толтырады және қол қойылады.
20. Бағалау өткізу қорытындысы бойынша уәкілетті тұлға осы Әдістеменің 3-қосымшасына сәйкес нысанда қызметшінің қызметі туралы пікірге қол қояды.
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысының қызметі туралы пікір қызметші жұмыс істейтін мемлекеттік органның бірінші басшысымен, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен қол қойылады.
21. Қызметшінің қорытынды бағасы келесі формула бойынша есептеледі:
a = 0,6b + 0.4c
a – қызметшінің қорытынды бағасы,
b – келісімде көзделген басымдықтарды іске асыру бағасының орташа балы;
c – кәсіби деңгейі мен тұлғалық қасиеттері бағасының орташа балы.

2) рекомендовать уполномоченному лицу подписать соглашение без внесения корректировок.
12. Подписанные соглашения передаются на хранение в службу управления персоналом.
3. Подготовка к собеседованию
13. Подготовка к собеседованию осуществляется службой управления персоналом в течение пятнадцати рабочих дней со дня наступления срока, указанного в пункте 3 настоящей Методики, и включает в себя подготовку материалов, необходимых для проведения оценки, и определение графика проведения оценки.
14. Служба управления персоналом разрабатывает график проведения оценки по согласованию с уполномоченным лицом.
15. К материалам, необходимым для проведения оценки, относятся:
1) информация служащего о реализации соглашения;
2) материалы, характеризующие деятельность служащего за оцениваемый период;
3) иные материалы по поручению уполномоченного лица.
16. Допускается предоставление в службу управления персоналом служащими дополнительной информации, касающейся их профессионального уровня и личностных качеств.
17. Служба управления персоналом уведомляет служащего о проведении собеседования за пятнадцать рабочих дней до начала его проведения.
4. Собеседование
18. Уполномоченное лицо проводит собеседование со служащим по истечении каждого года нахождения служащего на административной государственной службе корпуса «А» в сроки, указанные в пункте 3 настоящей Методики.
В собеседовании принимает участие служащий, представитель службы управления персоналом, а также по решению уполномоченного лица непосредственный руководитель служащего и иные должностные лица, осуществляющие служебное взаимодействие со служащим.
19. На собеседовании уполномоченное лицо рассматривает материалы, указанные в пункте 15 настоящей Методики.
По результатам проведения собеседования уполномоченным лицом заполняется и подписывается оценочный лист с указанием среднего балла оценки реализации соглашения, среднего балла оценки профессионального уровня и личностных качеств, итоговой оценки по форме согласно приложению 2 к настоящей Методике.
20. По итогам проведения оценки уполномоченное лицо подписывает отзыв о деятельности служащего по форме согласно приложению 3 к настоящей Методике.
Отзыв о деятельности ответственного секретаря центрального исполнительного органа подписывается первым руководителем государственного органа, в котором работает служащий, а также Администрацией Президента Республики Казахстан.
21. Итоговая оценка служащего вычисляется по следующей формуле:
a = 0,6b + 0.4c
где a – итоговая оценка служащего,
b – средний балл оценки реализации приоритетов, предусмотренных соглашением,
c – средний балл оценки профессионального уровня и личностных качеств.

22. Қортынды баға келесі мәндегі шкала бойынша қойылады:
3 және одан төмен – «қанағаттанарлықсыз»,
3-тен жоғары және 4-тен төмен – «қанағаттанарлық»,
4 және одан жоғары – «тиімді».
23.  Персоналды басқару қызметі қызметшіні қызметшінің бағалау нәтижелерімен ол аяқталған күннен екі жұмыс күн ішінде таныстырады.
Қызметші бағалау парағына қол қояды. Бағалау нәтижелерімен келіспеген жағдайда қызметші бағалау парағына өз қарсылықтарын қысқаша жазып, қол қояды.
5. Бағалау нәтижелерін мемлекеттік қызмет істері жөніндегі
уәкілетті органға жолдау
24. Қызметшінің бағалау нәтижесі оның қызметтік тізіміне персоналды басқару қызметімен енгізіледі
25. Мемлекеттік орган бағалау аяқталған сәттен соң он жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органға мынадай материалдарды жолдайды:
1) персоналды басқару қызметімен куәландырылған қызметшінің бағалау парағының көшірмесін, бұл ретте бағалау парағының түпнұсқасы персоналды басқару қызметінде сақталады;
2) қызметшінің қызметі туралы пікірдің түпнұсқасы, бұл ретте оның көшірмесі персоналды басқару қызметінде сақталады.
26. Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган ұсынылған ақпаратқа талдау жүргізіп, оны Ұлттық комиссияның жұмыс органына енгізеді.
27. Ұлттық комиссияның жұмыс органы (бұдан әрі – жұмыс органы) мемлекеттік қызмет істері сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органмен ұсынылған материалдар негізінде оларды Ұлттық комиссияның қаруына шығару туралы шешім қабылдайды.
28. Ұлттық комиссия жұмыс органымен ұсынылған материалдарды қарау және қызметшімен әңгімелесу өткізу қорытындысы бойынша келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес;
2) атқаратын лауазымына сәйкес емес.
29. Ұлттық комиссияның шешімі қызметші жұмыс істейтін мемлекеттік органның қызметшімен еңбек шартын ұзарту не оны бұзу туралы шешімді қабылдауға негіз болып табылады.
«А» корпусы мемлекеттік әкімшілік
қызметшілердің қызметін
бағалау әдістемесіне
1-қосымша
Нысан
Бағаланатын жылға жұмыстың басымдықтары туралы келісім
Басымдық
Ескерту*
1
2
*қажет болған жағдайда өлшем бірлігі, іске асыру мерзімі, басымдықтарға жету үшін қажетті шаралар көрсетіледі
Уәкілетті тұлға
Лауазымы _______________________________________
Қолы _________________ Күні __________________
Қызметші
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)  _______________________________________
Қолы _________________Күні __________________
Осы келісімнің __________________________________ интернет ресурсында
(мемлекеттік орган)
жариялануына келісемін       _________________
(қызметші қолы)
«А» корпусы мемлекеттік әкімшілік
қызметшілердің қызметін
бағалау әдістемесіне
2-қосымша
Нысан
Бағалау парағы
№ п/п
Бағаланатын көрсеткіштер

22. Итоговая оценка выставляется по шкале со следующими значениями:
3 и менее баллов – «неудовлетворительно»,
более 3 и менее 4 баллов – «удовлетворительно»,
4 и более баллов – «эффективно».
23. Служба управления персоналом ознакамливает служащего с результатами оценки в течение двух рабочих дней со дня ее завершения.
Оценочный лист подписывается служащим. При несогласии с результатами оценки служащий подписывает оценочный лист с кратким изложением своих возражений.
5. Направление результатов оценки в уполномоченный орган
по делам государственной службы
24. Результаты оценки служащего вносятся службой управления персоналом в его послужной список.
25. Государственный орган в течение десяти рабочих дней со дня завершения оценки направляет в уполномоченный орган по делам государственной службы и противодействию коррупции следующие материалы:
1) копию оценочного листа служащего, заверенную службой управления персоналом, при этом оригинал оценочного листа хранится в службе управления персоналом;
2) оригинал отзыва о деятельности служащего, при этом его копия хранится в службе управления персоналом.
26. Уполномоченный орган по делам государственной службы и противодействию коррупции осуществляет анализ представленных материалов и вносит их в рабочий орган Национальной комиссии.
27. Рабочий орган Национальной комиссии (далее – рабочий орган) на основании материалов, представленных уполномоченным органом по делам государственной службы и противодействию коррупции, принимает решение о вынесении их на рассмотрение Национальной комиссии.
28. Национальная комиссия по итогам рассмотрения материалов, представленных рабочим органом, и проведения собеседования со служащим принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
29. Решение Национальной комиссии является основанием для принятия государственным органом, в котором работает служащий, решения о продлении трудового договора со служащим либо его расторжении.
Приложение 1
к Методике оценки
деятельности административных
государственных служащих
корпуса «А»
Форма
Соглашение о приоритетах работы на оцениваемый год
Приоритет Примечание*
1
2
...
*при необходимости указывается единица измерения, срок реализации, необходимые меры для достижения приоритетов
Уполномоченное лицо
Должность_______________________________________
Подпись _________________ Дата__________________
Служащий
Ф.И.О. (при наличии) _______________________________________________
Подпись _________________ Дата__________________
Согласен с тем, что настоящее соглашение будет опубликовано на
интернет-ресурсе ___________________________________________________
(наименование государственного органа)
__________________________
(подпись служащего)
Приложение 2
к Методике оценки
деятельности административных
государственных служащих
корпуса «А»
Форма
Оценочный лист
№ п/п Оцениваемые показатели Балл

Балл (2-ден 5-ке дейін)
1
2
3
Келісімді іске асыру
1
Басымдық № 1
2
Басымдық № 2
3
Басымдық № 3
4
Басымдық № 4
Орташа балл (көрсеткіштер санына бөлінген барлық баллдардың сомасы)
Кәсіби деңгей мен тұлғалық қасиеттер
1
Лауазымдық міндеттерін орындау
2
Ұжымда қолайлы моральды-психологиялық климат құруға бағытталуы
3
Қызмет этикасын сақтауы
4
Мемлекеттік органның ұжымдық мәдениетін дамытуға үлесі
Орташа балл (көрсеткіштер санына бөлінген барлық баллдардың сомасы)
ҚОРЫТЫНДЫ БАҒА
Уәкілетті тұлғаны жүргізген басшы
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)  _______________________________________
Лауазымы ____________________________________________________________
Қолы _________________Күні __________________________________________
Нәтижелерімен таныстым:
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) _______________________________________
Лауазымы ___________________________________________________________
Қолы _________________Күні _________________________________________
Келіспеген жағдайда негізі _________________________________________
«А» корпусы мемлекеттік әкімшілік
қызметшілердің қызметін
бағалау әдістемесіне
3-қосымша
Нысан
Ұйым хатының бланкі (немесе лауазымды тұлға)
Күні және хат №
Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Кадр саясаты жөніндегі
ұлттық комиссия
«А» корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшінің қызметі
туралы пікір
_____________________________________________________________________
(аты-жөні)
Бағалау кезеңі ______________________________________________________
(бағалау кезеңі көрсетіледі)
Бағалау кезеңі үшін қызметіне бағалау алды __________________________
_____________________________________________________________________
(бағалау кезеңіне «А» корпусы қызметшісінің бағасы көрсетіледі)
_____________________________________________________________________
(бағалау кезеңіне «А» корпусы қызметшісінің
_____________________________________________________________________
қызметіне сипаттама беріледі)
Қосымша ақпарат:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Лауазым қолы      Уәкілетті тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)

(от 2 до 5)
1
2
3
Реализация соглашения
1
Приоритет № 1
2
Приоритет № 2
3
Приоритет № 3
4
Приоритет № 4
Средний балл (сумма всех баллов, деленная на количество показателей)
Профессиональный уровень и личностные качества
1
Исполнение должностных обязанностей
2
Ориентированность на создание благоприятного морально-психологического климата в коллективе
3
Соблюдение служебной этики
4
Вклад в развитие корпоративной культуры государственного органа
Средний балл (сумма всех баллов, деленная на количество показателей)
ИТОГОВАЯ ОЦЕНКА
Уполномоченное лицо
Ф.И.О. (при наличии) _______________________________________
Должность _______________________________________
Подпись _________________ Дата__________________
С результатами оценки ознакомлен (а):
Ф.И.О. (при наличии) _______________________________________
Должность _______________________________________
Подпись _________________ Дата__________________
В случае несогласия обоснование __________________________________
Приложение 3
к Методике оценки
деятельности административных
государственных служащих
корпуса «А»
Форма
Бланк письма организации (или должностного лица)
Дата и № письма
Национальная комиссия
по кадровой политике
при Президенте
Республики Казахстан
Отзыв о деятельности административного государственного
служащего корпуса «А»
_________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Период оценки _______________________________________
(указывается период оценки)
За оцениваемый период получил оценку деятельности ___________________________
__________________________________________________________________________
(указывается оценка служащего корпуса «А» за оцениваемый период)
__________________________________________________________________________
(приводится характеристика деятельности
__________________________________________________________________________
служащего корпуса «А» за оцениваемый период)
Дополнительная информация:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Должность       подпись             Ф.И.О. (при наличии) уполномоченного лица