Ауыл шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарға оларды пайдалану үшін ауыл шаруашылық алқаптарын алып қоюмен туындаған ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарын өтеу нормативтерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 161 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 19 қаңтарда № 10100 тіркелді
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 106-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ауыл шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарға оларды пайдалану үшін ауыл шаруашылық алқаптарын алып қоюмен туындаған ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарын өтеу нормативтері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті (Қ.Қ. Айтмұхаметов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министрі Қ.А. Өскенбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жapиялaнғaн күнiнeн кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2014 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 161 бұйрығымен
бекітілген
Ауыл шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарға оларды
пайдалану үшін ауыл шаруашылығы алқаптарын алып қоюдан
туындаған ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарын өтеу
нормативтері
бір гектар үшін мың теңге
Р/с
Облыстар
Ауылшаруашылығы алқаптарының түрлері
топырактың түрлері мен түр тармақтары
Қара топырақты
қою-қызыл қоңыр
қызыл қоңыр
ашық- қызыл қоңыр
қоңыр
шайылған қарапайым
оңтүстік
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Ақмола (Астана қаласының жерін коса)
Суарылмайтын егістік

Об утверждении нормативов возмещения потерь сельскохозяйственного производства, вызванных изъятием сельскохозяйственных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением сельского хозяйства
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 декабря 2014 года № 161. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 января 2015 года № 10100
В соответствии с пунктом 3 статьи 106 Земельного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые нормативы возмещения потерь сельскохозяйственного производства, вызванных изъятием сельскохозяйственных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением сельского хозяйства.
2. Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан (Айтмухаметову К.К.) обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в информационно-правовой системе «Әдiлет» и в средствах массовой информации;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра национальной экономики Республики Казахстан Ускенбаева К.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Е. Досаев
Утверждены
приказом Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 23 декабря 2014 года № 161
Нормативы
возмещения потерь сельскохозяйственного производства, вызванных
изъятием сельскохозяйственных угодий для использования их в
целях, не связанных с ведением сельского хозяйства
тыс. тенге за один гектар
№ п/п
Область
Виды сельскохозяйственных угодий
Типы и подтипы почв
черноземы
темно- каштановые
каштановые
светло- каштановые
бурые
серо- бурые
серо-бурые (зона рисосеяния)
пески
сероземы, светло-каштановые
сероземы (зона хлопководства)
горные черноземы и каштановые
субальпийские и альпийские
выщелоченные, обыкновенные
южные
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
1.
Акмолинская (включая земли г. Астаны)
Пашня неорошаемая