"Ғарыш қызметi саласындағы аяқталған жобалар бойынша нәтижелердi қабылдау қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық ғарыш агенттiгi төрағасының міндетін атқарушының 2012 жылғы 3 сәуiрдегi № 40/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 362 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 5 ақпанда № 10185 тіркелді
«Ғарыш қызметі туралы» 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабы 1-тармағының 25) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Ғарыш қызметi саласындағы аяқталған жобалар бойынша нәтижелердi қабылдау қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасының Ұлттық ғарыш агенттiгi төрағасының міндетін атқарушының 2012 жылғы 3 сәуiрдегi № 40/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7612 болып тіркелген, 2012 жылғы 16 маусымда № 189-190 (27008-27009) «Казахстанская правда» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ғарыш қызметі саласындағы аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау аяқталған жобаларды орындау нәтижелерін оларды мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының және (немесе) техникалық тапсырмалардың бекітілген көрсеткіштеріне сәйкестігіне бағалау мақсатында жүргізіледі.»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау үшін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Аэроғарыш комитетінің (бұдан әрі – уәкілетті орган) бұйрығымен қабылдау комиссиясы құрылады.
Қабылдау комиссиясы мынадай аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдайды:
1) ғарыш объектілері және (немесе) оның құрамдас бөліктері;
2) ғарыш жүйелері;
3) ғарыш зымыран кешендері;
4) ғарыш айлағы объектілері.
Қабылдау комиссиясының құрамына:
комиссия төрағасы – уәкілетті органның басшысы немесе оның орынбасары;
комиссия төрағасының орынбасары;
комиссия хатшысы (дауыс беру құқығынсыз);
қабылдау комиссиясының мүшелері жобаның ерекшелігіне байланысты: уәкілетті органның, тапсырыс берушінің, орындаушының, пайдаланушы ұйымдардың, мүдделі мемлекеттік органдардың өкілдері (келісім бойынша) кіреді.»;
17-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
«17. Аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдауды жүзеге асыру үшін аяқталған жоба орындаушысы қабылдау комиссиясына мынадай құжаттарды:
1) аяқталған жобаның техникалық тапсырмасына сәйкес жұмыстың толық аяқталғаны туралы есепті;

О внесении изменений в приказ и.о. Председателя Национального космического агентства Республики Казахстан от 3 апреля 2012 года № 40/НК "Об утверждении Правил приемки результатов по завершенным проектам в области космической деятельности"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 362. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 февраля 2015 года № 10185
В соответствии с подпунктом 25) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 января 2012 года «О космической деятельности» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Председателя Национального космического агентства Республики Казахстан от 3 апреля 2012 года № 40/НК «Об утверждении Правил приемки результатов по завершенным проектам в области космической деятельности» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7612, опубликованный в газете «Казахстанская правда» 16 июня 2012 года № 189-190 (27008-27009) следующие изменения:
в Правилах приемки результатов по завершенным проектам в области космической деятельности, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Приемка результатов по завершенным проектам проводится с целью оценки результатов выполнения завершенных проектов на соответствие их утвержденным показателям документов системы государственного планирования и (или) техническим заданиям.»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Для приемки результатов по завершенным проектам приказом Аэрокосмического комитета Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) создается приемочная комиссия.
Приемочная комиссия принимает результаты по следующим завершенным проектам:
1) космические объекты и (или) его составные части;
2) космические системы;
3) космические ракетные комплексы;
4) объекты космодрома.
В состав приемочной комиссии входят:
председатель комиссии – руководитель уполномоченного органа или его заместитель;
заместитель председателя комиссии;
секретарь комиссии (без права голоса);
члены приемочной комиссии в зависимости от специфики проекта: представители уполномоченного органа, заказчика, исполнителя, эксплуатационных организаций, заинтересованных государственных органов (по согласованию).»;
пункт 17 изложить в следующей редакции:
«17. Для осуществления приемки результатов по завершенным проектам исполнитель завершенного проекта представляет приемочной комиссии следующие документы:
1) отчет о полной завершенности работ в соответствии с техническим заданием к завершенному проекту;

2) жұмыстарды орындауға арналған шартты (келісімшартты) және (немесе) аяқталған жобаның барлық кезеңдерінде жұмыстар жүргізуге, қызметтер көрсетуге жеткізіп берушілермен жасалған шарттарды;
3) аяқталған жоба бойынша алынған нәтижелер туралы ақпаратты;
4) пайдаланушы және рұқсат беру құжаттаманың болуы туралы ақпаратты;
5) жүргізілген сынаулар (автономды, кешенді, ұшу) актілерін, оларды өткізу бағдарламалары мен әдістемелерін;
6) аяқталған жоба жұмыстарының аралық кезеңдерін қабылдау нәтижелерін;
7) ғарыш объектісінің, ғарыш жүйесінің, ғарыш зымыран кешенінің, ғарыш айлағының объектісі, оларға кіретін (бар болған кезде) құрамдас бөліктерінің және жүйелерінің төлқұжаттарын (формулярларын);
8) ғарыш объектісін, ғарыш жүйесін, ғарыш зымыран кешенін, ғарыш айлағының объектісін, оларға кіретін құрамдас бөліктері мен жүйелерін әзірлеуге, жобалауға және өндіруге қатысатын ұйымдар тізбесін;
9) қорғалатын аймақтар үшін жер телімін бөлу туралы құжаттарды (бар болған кезде);
10) пайдалануға берілген (ғарыш саласының объектілері және ғарыш техникасы өндірісінің құралдары) (бар болған кезде) салынған объектілерді қабылдау туралы тиісті қабылдау комиссиясының актісін;
11) қоршаған ортаны ластайтын заттарды тастауға, ығыстыруға, көмуге арналған рұқсат беру туралы құжаттарды (бар болған кезде) ұсынады;
12) тапсырыс беруші мен өнім беруші арасындағы шарт (келісімшарт) шеңберінде ғарыш объектісін қабылдау актісі (бар болған кезде).»;
2-қосымшада:
бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Уәкілетті органның 20___ жылғы «___» _________ № ____ бұйрығымен құрылған қабылдау комиссиясы (бұдан әрi – Комиссия) мынадай құрамда:».
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті (Т.А. Мұсабаев):
1) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде оның көшірмесін бұқаралық ақпарат құралдарында және «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялау үшін жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күн жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.

2) договор (контракт) на выполнение работ и (или) договоры с поставщиками на проведение работ, оказание услуг всех этапов завершенного проекта;
3) информация о полученных результатах по завершенному проекту;
4) информация о наличии эксплуатационной и разрешительной документации;
5) акты проведенных испытаний (автономные, комплексные, летные), программы и методики их проведения;
6) результаты приемки промежуточных этапов работ завершенного проекта;
7) паспорта (формуляры) космического объекта, космической системы, космического ракетного комплекса, объекта космодрома, составных частей и систем, в них входящих (при наличии);
8) перечень организаций, участвовавших в разработке, проектировании и производстве космического объекта, космической системы, космического ракетного комплекса, объекта космодрома, составных частей и систем, в них входящих;
9) документы об отводе земельных участков для охранных зон (при наличии);
10) акт соответствующей приемочной комиссии о приемке построенных объектов в эксплуатацию (объектов космической отрасли и средств производства космической техники) (при наличии);
11) документы о разрешении на выброс, сброс, захоронение, размещение загрязняющих окружающую среду веществ (при наличии);
12) акт приемки космического объекта в рамках договора (контракта) между заказчиком и поставщиком (при наличии).»;
в приложении 2:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«Приемочная комиссия, созданная приказом уполномоченного органа от «__» ____ 20__ года № ____ (далее - Комиссия) в составе:».
2. Аэрокосмическому комитету Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Мусабаев Т.А.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление копии на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе «Әділет» республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего приказа.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі Е.К. Сағадиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі                  Ә. Исекешев

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан Сагадиева Е.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан                        А. Исекешев