Астана қаласында автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жер үшін салықтың базалық ставкалары туралы
Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 307/45-V шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2015 жылғы 16 қаңтарда № 877 болып тіркелді
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы кодексі 386-бабының 3-тармағына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласындағы автотұрақтардың (паркингтердің) санаты белгіленсін (1-қосымша).
2. Автотұрақтардың (паркингтердің) санатына қарай Астана қаласында автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жер үшін салықтың базалық ставкаларының мөлшері белгіленсін (2-қосымша).
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы                       З. Шибкенов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                       С. Есілов
Астана қаласы мәслихатының
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 307/45-V шешіміне
1-қосымша
Астана қаласындағы автотұрақтардың (паркингтердің)
санаты
Р/с № Автотұрақтардың (паркингтердің) үлгілері мен түрлері Автотұрақтардың (паркингтердің) санаты
1.
Ақылы негізде көлік құралдарын сақтау жөнінде қызмет көрсету үшін пайдаланылатын автотұрақтар (паркингтер)
I санат
2.
Тегін негізде көлік құралдарын сақтау үшін пайдаланылатын автотұрақтар (паркингтер)
II санат
3.
Кідіртілген көлікті сақтау үшін пайдаланылатын автотұрақтар (паркингтер)
III санат
Астана қаласы мәслихатының
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 307/45-V шешіміне
2-қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердің) санатына қарай
Астана қаласында автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген
жер үшін салықтың базалық ставкаларының мөлшері
Автотұрақтың (паркингтің) санаты Тұрғын үй қоры, оның ішінде құрылыстар мен құрылғылар орналасқан жерді қоспағанда Астана қаласындағы жердің базалық ставкасы 1 ш.м үшін (теңге) Қазақстан Республикасының Салық кодексі 386-бабының 3-тармағына сәйкес автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жер үшін базалық ставкалардың ұлғайтылған мөлшері (есе) Ұлғайтылған мөлшерді ескерумен Астана қаласында автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жер үшін базалық ставка (теңге)
I санат
19,30
10
193,0
II санат
19,30
1
19,30
III санат
19,30
1
19,30

О базовых ставках налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) города Астаны
Решение маслихата города Астаны от 11 декабря 2014 года № 307/45-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 16 января 2015 года № 877. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 9 ноября 2018 года № 325/41-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата г. Астаны от 09.11.2018 № 325/41-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 386 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) в городе Астане (Приложение 1).
2. Установить размеры базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) города Астаны в зависимости от категории автостоянок (паркингов) (Приложение 2).
3. Настоящее решение вводится в действие в течение десяти дней со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
З. Шибкенов
Секретарь
маслихата города Астаны
С. Есилов
Приложение 1
к решению маслихата
города Астаны
от 11 декабря 2014 года № 307/45-V
Категории
автостоянок (паркингов)
в городе Астане
п/п
Типы и виды
автостоянок (паркингов)
Категория автостоянок (паркинга)
1.
Автостоянки (паркинги), используемые для оказания услуг по хранению транспортных средств на платной основе
I категория
2.
Автостоянки (паркинги), используемые для хранения транспортных средств на бесплатной основе
II категория
3.
Автостоянки (паркинги), используемые для хранения задержанного транспорта
III категория
Приложение 2
к решению маслихата
города Астаны
от 11 декабря 2014 года № 307/45-V
Размер базовых ставок налога
на земли, выделенные под автостоянки
(паркинги) города Астаны в зависимости
от категории автостоянок (паркингов)
Категория автостоянки (паркинга)
Базовая ставка на земли города Астаны, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем за один кв.м (тенге)
Размер увеличения базовых ставок на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в соответствии с пунктом 3 статьи 386 Налогового кодекса Республики Казахстан (раз)
Базовая ставка на земли города Астаны, выделенные под автостоянки (паркинги), с учетом размера увеличения (тенге)
I категория
19,30
10
193,0
II категория
19,30
1
19,30
III категория
19,30
1
19,30