Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 19 наурыздағы № А-3/93 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 28 сәуірде № 4134 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 15 маусымдағы № А-6/276 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 15.06.2015 № А-6/276 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
«Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті;
«Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары Д.З.Әділбековке жүктелсін.
3. Осы облыс әкімдігінің қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап 10 күнтізбелік күн аяқталған соң, алайда «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, жергілікті атқарушы органдар дене шынықтыру және спорт саласында көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 118 қаулысының қолданысқа енгізілгенінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі                     Қ.Айтмұхаметов
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ А-3/93 қаулысымен
бекітілді
«Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта
Постановление акимата Акмолинской области от 19 марта 2014 года № А-3/93. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 28 апреля 2014 года № 4134. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 15 июня 2015 года № А-6/276
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 15.06.2015 № А-6/276 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
«присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории»;
«присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области Адильбекова Д.З.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие по истечению 10 календарных дней после дня его официального опубликования, но не ранее введения в действие постановления Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 118 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта и о внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан».
Аким Акмолинской области                   К.Айтмухаметов
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 19 марта 2014 года
№ А-3/93
Регламент государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории»

1. Жалпы ережелер
1. «Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет «Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы» мемлекеттік мекемесі көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші).
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – спорттық атақ беру туралы, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушы-спортшыларға санаттар беру туралы, спорттан төреші санатын беру туралы бұйрықтан үзінді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызмет алушы мемлекеттік қызметті алу үшiн Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 118 қаулысымен бекітілген «Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 2-бөліміндегі 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі құжаттарды қабылдауды, оларды тіркеуді және басшылыққа тапсыруды жүзеге асырады - 15 минут. Нәтижесі – Орталық курьеріне қол қойылған тізілімді беру;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшылығы хат-хабармен танысады - 30 минут. Нәтижесі – жауапты орындаушыны анықтау;
3) жауапты орындаушы құжаттардың толықтығын тексеріп, оларды спорттық атақтар, разрядтар мен санаттар беру жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) отырысына дайындауды жүзеге асырады – 1 (бір) күн; Нәтижесі – жауапты орындаушы құжаттарды комиссияның қарауына тапсырады.
4) Комиссия ұсынылған құжаттарды 26 (жиырма алты) күн ішінде қарайды. Отырыста қарау кезінде спорттық атақ, разряд және спорт төрешісі санатын беру немесе спорттық атақ, разряд және спорт төрешісі санатын беруге ұсынылған құжаттарды қараудан бас тарту туралы шешім қабылдайды. Нәтижесі – Комиссия отырысының хаттамасы;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории» оказывается государственным учреждением «Управление физической культуры и спорта Акмолинской области» (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результатов государственной услуги осуществляется через Центр обслуживания населения (далее - Центр).
2. Форма оказываемой государственной услуги - бумажная.
3. Результат государственной услуги – выписка из приказа о присвоении спортивного звания, о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, о присвоении судейской категории по спорту.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает документы, указанные в пункте 9 раздела 2 Стандарта государственной услуги «присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории», утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 118 (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию, направляет документы руководству для наложения резолюции – 15 (пятнадцать) минут. Результат - выдача подписанного реестра курьеру Центра;
2) руководство услугодателя ознакамливается с корреспонденцией – 30 (тридцать) минут. Результат - определение ответственного исполнителя;
3) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты и передачу документов на заседание Комиссии по присвоению спортивных званий, разрядов и категорий (далее - Комиссия) – 1 (один) день. Результат – передача документов ответственным исполнителем комиссии;
4) Комиссия рассматривает представленные документы в течение 26 (двадцати шести) календарных дней со дня поступления. При рассмотрении на заседании, комиссия принимает решение о присвоении спортивного звания, разряда и судейской категорий по спорту или отказе в рассмотрении представленных документов на присвоение спортивного звания, разряда и судейской категории по спорту. Результат – протокол заседания Комиссии;

5) жауапты орындаушы Комиссия хаттамасының негізінде спорттық атақ, разряд немесе санат беру туралы материалдарды, немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды - 1 (бір) күн. Нәтижесі – спорттық атақ, разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндісін немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау;
6) қызмет берушінің басшылығы хат-хабармен танысады - 1 күн. Нәтижесі - спорттық атақ, разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндісіне немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою.
7) жауапты орындаушы бұйрықтан көшірмені бекітіп, мемлекеттік қызметті көрсетуді тіркеу журналына тіркейді – 15 (он бес) минут. Нәтижесі – спорттық атақ, разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндісін, немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру;
8) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі Орталық курьеріне спорттық атақ, разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндісін, немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді – 15 (он бес) минут. Нәтижесі – мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі журналға Орталық курьерінің қол қоюы.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) тізімі:
1) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы;
4) Комиссия.
7. Әрбір рәсімнің ұзақтығы көрсетілген құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) бірізділігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі құжаттарды бұрыштама қою үшін басшылыққа жолдайды – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшылығы бұрыштама қойып, құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді – 30 (отыз) минут;
3) жауапты орындаушы құжаттардың толықтығын тексеріп, оларды Комиссия отырысына дайындауды жүзеге асырады – 1 (бір) күн;
4) Комиссия ұсынылған құжаттарды келіп түскен күннен бастап 26 (жиырма алты) күнтізбелік күн ішінде қарайды. Отырыста қарау кезінде спорттық атақ, разряд және спорт төрешісі санатын беру немесе спорттық атақ, разряд және спорт төрешісі санатын беруге ұсынылған құжаттарды қараудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.

5) ответственный исполнитель на основании протокола Комиссии подготавливает материалы о присвоении спортивного звания, разряда или категории либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги – 1 (один) день. Результат - подготовка выписки из приказа о присвоении спортивного звания, разряда или категории либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
6) руководство услугодателя ознакамливается с корреспонденцией – 1 (один) день. Результат - подписание выписки из приказа о присвоении спортивного звания, разряда или категории либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
7) ответственный исполнитель заверяет выписку из приказа и регистрирует в журнале регистрации оказания государственной услуги - 15 (пятнадцать) минут. Результат – выдача выписки из приказа о присвоении спортивного звания, разряда или категории либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
8) Канцелярия услугодателя выдает курьеру Центра выписку из приказа о присвоении спортивного звания, разряда или категории или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 15 (пятнадцать) минут. Результат – роспись курьера Центра в журнале по оказанию государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя;
4) Комиссия.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя направляет документы руководству для наложения резолюции – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководство услугодателя накладывает резолюцию, отправляет документы ответственному исполнителю – 30 (тридцать) минут;
3) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты и передачу документов на заседание Комиссии – 1 (один) день;
4) комиссия рассматривает представленные документы в течение 26 (двадцати шести) календарных дней со дня поступления. При рассмотрении на заседании, комиссия принимает решение о присвоении спортивного звания, разряда и судейской категорий по спорту или отказе в рассмотрении представленных документов на присвоение спортивного звания, разряда и судейской категории по спорту;

5) жауапты орындаушы спорттық атақ, разряд және спорт төрешісі санатын беру туралы материалдарды немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап әзірлейді – 1 (бір) күн;
6) көрсетілетін қызмет берушінің басшылығы спорттық атақ, разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндісіне немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды – 1 (бір) күн.
7) жауапты орындаушы бұйрықтың үзіндісін бекітеді және оны мемлекеттік қызметті көрсетудің журналына тіркейді – 15 (он бес) минут.
8) Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі Орталық курьеріне спорттық атақ, разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндесін немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді - 15 (он бес) минут.
8. Рәсімдер (іс-әрекеттер) бірізділігінің сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес блок-сызба арқылы беріледі.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге қызметті берушілермен қарым-қатынас жасау тәртібінің, сонымен қатар мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Қызметті алу үшін көрсетілетін қызмет алушы Халыққа қызмет көрсету орталығына Стандартқа сәйкес құжаттарды тапсырады.
Көрсетілетін қызмет алушы жеке басын куәландыратын құжат, жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерін орталық қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік қызметтерді көрсетуді мониторингілеудің ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті лауазымды тұлғаның электронды цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Орталық қызметкері құжаттардың түпнұсқаларын мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтерімен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызмет алушыға қайтарады.
10. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін көрсетілетін қызмет алушыға:
тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат:
өтінішті қабылдау күні мен нөмірі;
сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны; құжаттарды беру күні, уақыты мен орны; құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары беріледі.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактілері анықталған жағдайда, ХҚКО өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат береді.

5) ответственный исполнитель подготавливает материалы о присвоении спортивного звания, разряда или категории либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги – 1 (один) день.
6) руководство услугодателя подписывает выписку из приказа о присвоении спортивного звания, разряда или категории или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 1 (один) день;
7) ответственный исполнитель заверяет выписку из приказа и регистрирует в журнале регистрации оказания государственной услуги - 15 (пятнадцать) минут;
8) канцелярия услугодателя выдает курьеру Центра выписку из приказа о присвоении спортивного звания, разряда или категории или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 15 (пятнадцать) минут.
8. Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Для получения услуги услугополучатель представляет в Центр обслуживания населения документы согласно Стандарта.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, удостоверяющих личность уполномоченного представителя физического лица – при обращении представителя услугополучателя, содержащиеся в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных электронно-цифровой подписью уполномоченных лиц государственных органов.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
10. После сдачи всех необходимых документов услугополучателю выдается:
расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны.
В случае установления факта неполноты представленных документов, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту с указанием недостающих документов.

11. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (немесе бас тарту туралы хабарламаны) беру «терезе» арқылы орталыққа тікелей бару кезінде жүзеге асырылады.
12. Егер қызметті алушы белгіленген мерзімде құжаттарын алуға келмесе, орталық бір ай мерзім ішінде олардың сақталуын қамтамасыз етеді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық қарым-қатынас жасауы 3-қосымшада көрсетілген.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметкерлерінің) өзара әрекетінің, рәсімдер (әрекеттер) кезеңділігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара әрекет етудің тәртібін сипаттау осы регламентке 4-ші және 5-қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 14-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы әкімдігінің 31.07.2014 № А-7/336 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Cпорт шеберiне кандидат,
бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi бірiншi
санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бірiншi санатты
әдiскер, бірiншi санатты
спорт төрешiсi» cпорттық
разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету процесі (барысы, жұмыс ағымы)
Қысқарманың мағынасын ашу: ҚФБ-құрылымдық-функционалдық бірлік.
«Cпорт шеберiне кандидат,
бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi бірiншi
санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бірiншi санатты
әдiскер, бірiншi санатты
спорт төрешiсi» cпорттық
разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызмет алушының
тегі, аты, болса әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә)
немесе қызмет алушы ұйымының атауы)
________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 2-тармағын басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының №__ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік қызметтің атауын мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес көрсету) құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартыңызда көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық пакетін, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

11. Выдача результата оказания государственной услуги (либо уведомления об отказе) осуществляется при личном обращении в центр посредством «окон».
12. В случаях, если услугополучатель не обратился за получением документов в срок, Центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца.
13.Функциональное взаимодействие информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведено в приложении 3.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 45 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 14 в соответствии с постановлением акимата Акмолинской области от 31.07.2014 № А-7/336 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги
«Присвоение спортивных
разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта,
первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего
уровня квалификации первой
категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации
первой категории, методист
высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Процесс оказания государственной услуги (хода, потока работы)
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги
«Присвоение спортивных
разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта,
первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего
уровня квалификации первой
категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации
первой категории, методист
высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Форма
(Ф.И.О., либо наименование
организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) _______________________________;
2) _______________________________;
3) ....
ұсынбауыңызға байланысты бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Аты-жөні (ҚКО қызметкерінің)            (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә.
Телефон.
Алды: аты-жөні / көрсетілетін қызмет алушының қолы
20__ ж. «___» _________
«Cпорт шеберiне кандидат,
бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi бірiншi
санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бірiншi санатты
әдiскер, бірiншi санатты
спорт төрешiсi» cпорттық
разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (шаралардың)
қарым-қатынасы және бірізділігінің сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процестің әрекеті (жұмыстардың барысы, ағымы)
Әрекет №
(жұмыстардың барысы, ағымы)
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Әрекеттің атауы (процесс, ресми, операция) және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинақтайды
Тізілім құрастырады және құжаттарды жолдайды
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат,ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Журналға тіркеу, өтініш білдірушіге қолхат беру және құжаттарды жинақтау бөліміне тапсыру
Жинақтау бөліміне құжаттарды жинау
Уәкілетті органға құжаттарды жолдау
Орындалу мерзімдері
15 минут
Күніне 3 рет
Өтінішті қабылдау күні кемінде 2 рет
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі процестің әрекеті (жұмыстардың барысы, ағымы)
Әрекет №
(жұмыстардың барысы, ағымы)
4
5
6
7
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның басшылығы
Жауапты орындаушы
Комиссия
Әрекеттің атауы
(процесс, процедура, операция) және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен танысу
Құжаттардың толықтығын тексеру және оларды Комиссияның отырысына дайындау
Ұсынылған құжаттарды қарау және спорттық разряд немесе санатты беру немесе спорттық атақты, разрядты немесе санатты беруден бас тарту туралы шешім шығару
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты орындаушыға орындау үшін жолдау
Құжаттарды комиссияның қарауына тапсыру
Құжаттарды жауапты орындаушыға орындау үшін тапсыру
Орындалу мерзімдері
15 минут
30 минут
1 күн
26 күн ішінде
Келесі әрекеттің нөмірі
5
6
7
8
Негізгі процестің әрекеті (жұмыстардың барысы, ағымы)
Әрекет №
(жұмыстардың барысы, ағымы)
9
10
11
12
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесі
Орталық инспекторы
Әрекеттің атауы (процесс, процедура, операция) және олардың сипаттамасы
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндісін немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндісіне немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндісін немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндісін немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Аяқталу нысаны
(мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндісін немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты басшылыққа қол қою үшін тапсыру
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндісін немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тапсыру
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндісін немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндісін немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты беру туралы қолхат
Орындалу мерзімдері
1 күн
1 күн
15 минут
15 минут
Келесі әрекеттің нөмірі
10
11
12
13
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі процесс.
1-топ ҚФБ
Орталық инспекторы
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсесі
3-топ ҚФБ
Жауапты орындаушы
4-топ ҚФБ
атақтар, разрядтар және санаттар беру жөніндегі комиссия
5-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 2 әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, құжаттарды уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 3 әрекет
орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 4 әрекет
Құжаттардың толықтығын тексеру және құжаттарды Комиссияның отырысына дайындау
№ 5 әрекет
Ұсынылған құжаттарды қарау және спорттық разряд немесе санат беру немесе спорттық атақ, разряд немесе санат беруден бас тарту туралы шешім қабылдау
№ 6 әрекет
спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықты дайындау
№ 7 әрекет
спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрыққа қол қою
№ 8 әрекет
спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықты тіркеу және спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндісін Орталыққа тапсыру
№ 9 әрекет
Орталықтан спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндісін беру
3-кесте. Қолдану нұсқалары. Баламалы процесс.
1-топ ҚФБ
Орталық инспекторы
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсесі
3-топ ҚФБ
Жауапты орындаушы
4-топ ҚФБ
атақтар, разрядтар және санаттар беру жөніндегі комиссия
5-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 2 әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, құжаттарды уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 3 әрекет
орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 4 әрекет
Құжаттардың толықтығын тексеру және құжаттарды Комиссияның отырысына дайындау
№ 5 әрекет
Ұсынылған құжаттарды қарау және спорттық разряд немесе санат беруден бас тарту туралы шешім қабылдау
№ 6 әрекет
Дәлелді бас тартуды ресімдеу
№ 7 әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 8 әрекет
Дәлелді жауапты тіркеу және Орталыққа тапсыру
№ 9 әрекет
Орталықтан дәлелді жауапты беру
Қысқарманың мағынасын ашу: ҚФБ-құрылымдық-функционалдық бірлік.
«Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi
спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi бірiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты
әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
«Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы әкімдігінің 31.07.2014 № А-7/336 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), халыққа қызмет көрсету орталықтарының, «электрондық үкімет» веб-порталының өзара іс-қимылдары;
«Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi
спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi бірiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты
әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен санаттарын
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 5-қосымша
«Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 5-қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы әкімдігінің 31.07.2014 № А-7/336 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), халыққа қызмет көрсету орталықтарының, «электрондық үкімет» веб-порталының өзара іс-қимылдары;
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ А-3/93 қаулысымен
бекітілді
«Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ...
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН)                        (подпись)
Исп. Ф.И.О._____________
Тел.__________
Получил: Ф.И.О. /подпись услугополучателя/
«___» _________ 20__ г.
Приложение 3 к Регламенту
государственной услуги
«Присвоение спортивных
разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта,
первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего
уровня квалификации первой
категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации
первой категории, методист
высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела
Инспектор накопительного отдела
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Расписывается в журнале и собирает документы
Составляет реестр и направляет документы
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале, выдача расписки заявителю и передача документов в накопительный отдел
Сбор документов в накопительный отдел
Отправка документов в уполномоченный орган
Сроки исполнения
15 минут
3 раза в день
Не менее 2-х раз в день приема заявлений
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
7
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель
Комиссия
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией
Проверка полноты и подготовка документов на заседание Комиссии
Рассмотрение представленных документов и принятие решения о присвоении спортивного звания, разряда или категории либо об отказе в присвоении спортивного звания, разряда или категории
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, передача документов на исполнение ответственному исполнителю
Передача документов на рассмотрение комиссии
Передача документов на исполнение ответственному исполнителю
Сроки исполнения
15 минут
30 мин
1 день
в течении 26 дней
Номер следующего действия
5
6
7
8
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
9
10
11
12
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель Канцелярия уполномоченного органа
Инспектор Центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Оформление выписки из приказа либо мотивированного ответа об отказе
Подписание выписки из приказа либо мотивированного ответа об отказе
Регистрация выписки приказа либо мотивированного ответа об отказе
Выдача выписки из приказа либо мотивированного ответа об отказе
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача на подписание руководству выписки из приказа либо мотивированного ответа об отказе
Передача выписки из приказа либо мотивированного ответа об отказе
Выдача выписки из приказа либо мотивированного ответа об отказе
Расписка о выдаче выписки из приказа либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
1 день
1 день
15 минут
15 минут
Номер следующего действия
10
11
12
13
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель
Группа 4 СФЕ
Комиссия по присвоению званий, разрядов и категорий
Группа 5 СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием документов, регистрация, направление документов руководству уполномоченного органа
Действие № 3
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 4
Проверка полноты и подготовка документов на заседание Комиссии
Действие № 5
Рассмотрение представленных документов и принятие решения о присвоении спортивного звания, разряда или категории
Действие № 6
Подготовка приказа о присвоении спортивного звания, разряда или категории
Действие № 7
Подписание приказа о присвоении спортивного звания, разряда или категории
Действие № 8
Регистрация приказа о присвоении спортивного звания, разряда или категории и передача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории в Центр
Действие № 9
Выдача выписки из приказа о присвоении спортивного звания, разряда или категории в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель
Группа 4 СФЕ
Комиссия по присвоению званий, разрядов и категорий
Группа 4 СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием документов, регистрация, направление документов руководству уполномоченного органа
Действие № 3
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 4
Проверка полноты и подготовка документов на заседание Комиссии
Действие № 5
Рассмотрение представленных документов и принятие решения об отказе в присвоении спортивного звания, разряда или категории
Действие № 6
Оформление мотивированного отказа
Действие № 7 Подписание мотивированного отказа
Действие № 8
Регистрация мотивированного отказа и передача в Центр
Действие № 9
Выдача мотивированного отказа в Центре
Расшифровка аббревиатуры: СФЕ - структурно-функциональная единица
Приложение 4 к Регламенту
государственной услуги «Присвоение
спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый
спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор-спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории»
Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением акимата Акмолинской области от 31.07.2014 № А-7/336 (вводится в действие со дня официального опубликования).
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 5 к Регламенту
государственной услуги «Присвоение
спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый
спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор-спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории»
Сноска. Регламент дополнен приложением 5 в соответствии с постановлением акимата Акмолинской области от 31.07.2014 № А-7/336 (вводится в действие со дня официального опубликования).
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 19 марта 2014 года
№ А-3/93
Регламент государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту»

1. Жалпы ережелер
1. «Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті «Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы» мемлекеттік мекемесі көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші).
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – спорттық атақ беру туралы, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушы-спортшыларға санаттар беру туралы, спорттан төреші санатын беру туралы бұйрықтан үзінді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызмет алушы мемлекеттік қызметті алу үшiн Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 118 қаулысымен бекітілген «Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 2-бөліміндегі 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі құжаттарды қабылдауды, оларды тіркеуді және басшылыққа тапсыруды жүзеге асырады – 15 (он бес) минут. Нәтижесі – Орталық курьеріне қол қойылған тізілімді беру;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшылығы хат-хабармен танысады – 30 (отыз) минут. Нәтижесі – орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау;
3) жауапты орындаушы құжаттардың толықтығын тексеріп, оларды спорттық атақтар, разрядтар мен санаттар беру жөніндегі комиссияның (бұдан әрі - Комиссия) отырысына дайындауды жүзеге асырады – 1 (бір) күн; Нәтижесі – Жауапты орындаушы құжаттарды Комиссияның қарауына тапсыруды жүзеге асырады.
4) Комиссия ұсынылған құжаттарды келіп түскен күннен бастап 26 (жиырма алты) күнтізбелік күн ішінде қарайды. Отырыста қарау кезінде спорттық атақ, разряд және спорт төрешісі санатын беру немесе спорттық атақ, разряд және спорт төрешісі санатын беруге ұсынылған құжаттарды қараудан бас тарту туралы шешім қабылдайды. Нәтижесі – Комиссия отырысының хаттамасы;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту» оказывается государственным учреждением «Управление физической культуры и спорта Акмолинской области» (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результатов государственной услуги осуществляется через Центр обслуживания населения.
2. Форма оказываемой государственной услуги - бумажная.
3. Результат государственной услуги – выписка из приказа о присвоении спортивного звания, о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, о присвоении судейской категории по спорту.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает документы, указанные в пункте 9 раздела 2 Стандарта государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту», утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 118 (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию, направляет документы руководству для наложения резолюции – 15 (пятнадцать) минут. Результат - выдача подписанного реестра курьеру Центра;
2) руководство услугодателя ознакамливается с корреспонденцией – 30 (тридцать) минут. Результат - определение ответственного исполнителя;
3) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты и передачу документов на заседание Комиссии по присвоению спортивных званий, разрядов и категорий (далее - Комиссия) – 1 (один) день. Результат – передача документов ответственным исполнителем комиссии;
4) Комиссия рассматривает представленные документы в течение 26 (двадцати шести) календарных дней со дня поступления. При рассмотрении на заседании, комиссия принимает решение о присвоении спортивного звания, разряда и судейской категорий по спорту или отказе в рассмотрении представленных документов на присвоение спортивного звания, разряда и судейской категории по спорту. Результат – протокол заседания Комиссии;

5) жауапты орындаушы спорттық разряд немесе санат беру туралы материалдарды немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап әзірлейді – 1 (бір) күн;
6) көрсетілетін қызмет берушінің басшылығы спорттық атақ, разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндісіне немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды – 1 (бір) күн.
7) жауапты орындаушы бұйрықтан үзіндіні бекітеді және мемлекеттік қызметті көрсету журналына тіркейді – 15 (он бес) минут.
8) қызмет берушінің кеңсесі Орталық курьеріне спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтың үзіндісін немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді – 15 (он бес) күн.
8. Рәсімдер (іс-әрекеттер) бірізділігінің сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес блок-сызба арқылы беріледі.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге қызметті берушілермен қарым-қатынас жасау тәртібінің, сонымен қатар мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызмет алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Халыққа қызмет көрсету орталығына стандартқа сәйкес құжаттарды тапсырады.
Көрсетілетін қызмет алушы жеке басын куәландыратын құжат, жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерін орталық қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік қызметтерді көрсетуді мониторингілеудің ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Орталық қызметкері құжаттардың түпнұсқаларын мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтерімен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
10. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін көрсетілетін қызмет алушыға:
тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат:
өтінішті қабылдау күні мен нөмірі;
сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны; құжаттарды беру күні, уақыты мен орны; құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары беріледі.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактілері анықталған жағдайда, ХҚКО өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат береді.

5) ответственный исполнитель подготавливает материалы о присвоении спортивного звания, разряда или категории либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги – 1 (один) день.
6) руководство услугодателя подписывает выписку из приказа о присвоении спортивного звания, разряда или категории или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 1 (один) день;
7) ответственный исполнитель заверяет выписку из приказа и регистрирует в журнале регистрации оказания государственной услуги - 15 (пятнадцать) минут;
8) канцелярия услугодателя выдает курьеру Центра выписку из приказа о присвоении спортивного звания, разряда или категории или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 15 (пятнадцать) минут.
8. Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Для получения услуги услугополучатель представляет в Центр обслуживания населения документы согласно Стандарта.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, удостоверяющих личность уполномоченного представителя физического лица – при обращении представителя услугополучателя, содержащиеся в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных электронно-цифровой подписью уполномоченных лиц государственных органов.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
10. После сдачи всех необходимых документов услугополучателю выдается:
расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества работника Центра принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны.
В случае установления факта неполноты представленных документов, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту с указанием недостающих документов.

11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін (немесе бас тарту туралы хабарламаны) беру «терезе» арқылы орталыққа тікелей бару кезінде жүзеге асырылады.
12. Егер қызмет алушы белгіленген мерзімде құжаттарын алуға келмесе, орталық бір ай мерзім ішінде олардың сақталуын қамтамасыз етеді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық қарым-қатынас жасауы 3-қосымшада көрсетілген.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметкерлерінің) өзара әрекетінің, рәсімдер (әрекеттер) кезеңділігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процессінде халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара әрекет етудің тәртібін сипаттау осы регламентке 4-ші және 5-қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 14-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы әкімдігінің 31.07.2014 № А-7/336 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi
жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi екiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi
санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi екiншi санатты
әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету процесі (барысы, жұмыс ағымы)
Қысқарманың мағынасын ашу: ҚФБ-құрылымдық-функционалдық бірлік.
«Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi
жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi екiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi
санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi екiншi санатты
әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызмет алушының
тегі, аты, болса әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә)
немесе қызмет алушы ұйымының атауы)
____________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 2-тармағын басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының №__ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік қызметтің атауын мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес көрсету) құжаттарды қабылдаудан сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартыңызда көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық пакетін, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

11. Выдача результата оказания государственной услуги (либо уведомления об отказе) осуществляется при личном обращении в центр посредством «окон».
12. В случаях, если услугополучатель не обратился за получением документов в срок, Центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца.
13.Функциональное взаимодействие информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведено в приложении 3.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 45 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 14 в соответствии с постановлением акимата Акмолинской области от 31.07.2014 № А-7/336 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: второй и третий,
первый, второй и третий
юношеские, тренер высшего
и среднего уровня квалификации
второй категории,
инструктор-спортсмен высшего
уровня квалификации второй
категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту»
Процесс оказания государственной услуги (хода, потока работы)
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: второй и третий,
первый, второй и третий
юношеские, тренер высшего
и среднего уровня квалификации
второй категории,
инструктор-спортсмен высшего
уровня квалификации второй
категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту»
Форма
(Ф.И.О., либо наименование
организации услугополучателя)
________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №___ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов: