Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 21 сәуірдегі № А-4/154 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 2 маусымда № 4219 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 10 шілдедегі № А-7/328 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 10.07.2015 № А-7/328 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) «Дәрігердің қабылдауына жазылу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) «Дәрігерді үйге шақыру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) «Наркологиялық диспансерден анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) «Психоневрологиялық диспансерден анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) «Туберкулез диспансерінен анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) «АИТВ-инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде жасырын және міндетті түрде құпия медициналық зерттеліп-қаралу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің бірінші орынбасары Р.Қ.Әкімовке жүктелсін.
3. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және оны ресми жарияланған күнінен кейін, алайда «Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысының қолданысқа енгізілуінен ерте емес 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Қ.Айтмұхаметов
Ақмола облысы әкімінің
2014 жылғы 21 сәуірдегі
№ А-4/154 қаулысымен
бекітілді
«Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Ақмола облысының медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), сондай-ақ www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.

Об утверждении регламентов государственных услуг в области здравоохранения
Постановление акимата Акмолинской области от 21 апреля 2014 года № А-4/154. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 2 июня 2014 года № 4219. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 10 июля 2015 года № А-7/328
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 10.07.2015 № А-7/328 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь»;
2) регламент государственной услуги «Запись на прием к врачу»;
3) регламент государственной услуги «Вызов врача на дом»;
4) регламент государственной услуги «Выдача справки с наркологического диспансера»;
5) регламент государственной услуги «Выдача справки с туберкулезного диспансера»;
6) регламент государственной услуги «Выдача справки с психоневрологического диспансера»;
7) регламент государственной услуги «Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Акмолинской области Акимова Р.К.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие по истечению 10 календарных дней после дня его официального опубликования, но не ранее введения в действие постановления Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения».
Аким области                               К.Айтмухаметов
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 21 апреля 2014 года
№ А-4/154
Регламент государственной услуги «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь» (далее – государственная услуга) оказывается медицинскими организациями Акмолинской области, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – Портал).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі:
Тіркеу туралы қағаз түрінде (жазбаша түрінде) анықтама (талон) немесе нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған анықтама беру (электрондық түрде) мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген «Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне кіретін әр рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) тіркеу орны медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу журналына келесі мәліметтерді тіркейді:
- пациенттің тегі, аты, әкесінің аты, жасы және жынысы;
- тіркелген мекенжайы және байланыс телефоны.
Тіркелгені туралы (талон) анықтаманы қағаз түрінде береді. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу журналына жазу, тіркелгені туралы (талон) анықтаманы қағаз түрінде беру – 1 жұмыс күні.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің өзара әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:
тіркеу орны.
7. Әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтылығын көрсету арқылы қызметкерлер арасындағы кезеңділіктің сипаттамасы:
тіркеу орны медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу журналына келесі мәліметтерді тіркейді:
- пациенттің тегі, аты, әкесінің аты, жасы және жынысы;
- тіркелген мекенжайы және байланыс телефоны.
Тіркелгені туралы (талон) анықтаманы қағаз түрінде береді. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу журналына жазу, тіркелгені туралы (талон) анықтаманы қағаз түрінде беру – 1 жұмыс күні.
8. Рәсімдер (іс-әрекеттер) кезеңділігін сипаттау осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді.
4. www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы өзара әрекет ету тәртібінің, сонымен қатар мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы

2. Форма оказываемой государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
Результат оказания государственной услуги является справка (талон) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме) или в форме электронного документа, подписанной электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя.
2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
регистратура фиксирует в журнале прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную следующие данные:
- фамилия, имя, отчество, возраст и пол пациента;
- адрес прописки и контактный телефон.
Выдает справку (талон) о прикреплении в бумажном виде. Результат – запись в журнале о прикреплении услугополучателя, выдача справки (талона) о прикреплении в бумажном виде – 1 рабочий день.
3. Описание порядка взаимодействия работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
регистратура.
7. Описание последовательности действий между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
регистратура фиксирует в журнале прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную следующие данные:
- фамилия, имя, отчество, возраст и пол пациента;
- адрес прописки и контактный телефон.
Выдает справку (талон) о прикреплении в бумажном виде. Результат – запись в журнале о прикреплении услугополучателя, выдача справки (талона) о прикреплении в бумажном виде – 1 рабочий день.
8. Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

9. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттармен қоса өтінішті портал арқылы береді.
Көрсетілетін қызметті берушіге немесе портал арқылы өтініш білдірген жағдайда тұлғаны куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер, осы көрсетілетін қызметті берушіге бекітілуінің болуын көрсетілетін қызметті алушы уәкілетті лауазымды тұлғалардың ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерде алады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстары болып табылатын құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық-цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжаттар нысанында орталықтардың ақпараттық жүйелері арқылы алады.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін көрсетілетін қызметті берушінің әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтылығы:
1) Порталға кіру үшін пайдаланушымен жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН), логинді және парольді енгізуі;
2) осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдау;
3) «online» қызметіне тапсырыс беру» батырмасының көмегімен қызметке тапсырыс беру;
4) сұрау салуды толтыру және электронды түрде қажетті құжаттарды бекіту;
порталға пайдаланушы тіркелуінің қорытындысы бойынша ЖСН автоматты түрде таңдалады;
пайдаланушы «сұрау салуды жөнелту» батырмасының көмегімен сұрау салу (қол қою) куәлігіне ауысуды жүзеге асырады;
5) пайдаланушымен ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) сұрау салудың (қол қою) куәлігі – пайдаланушы «қол қою» батырмасының көмегімен ЭЦҚ сұрау салуды (қол қою) растауды жүзеге асырады, одан кейін сұрау салу көрсетілетін қызметті берушінің автоматтандырылған жұмыс орнына (АЖО) өңдеуге жіберіледі;
7) көрсетілетін қызметті берушімен АЖО сұрау салуды өңдеу;
8) пайдаланушының экранында келесі ақпарат шығады: ЖСН; сұрау салу нөмірі; қызмет түрі; сұрау салудың мәртебесі; қызмет көрсету мерзімі;
«мәртебені жаңарту» батырмасының көмегімен пайдаланушыға сұрау салуды өңдеу нәтижелерін қарауына мүмкіндік ұсынылады;
порталда жауапты алу кезінде «нәтижесін қарап шығу» батырмасы пайда болады;
сұрау салу өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға өңдеу нәтижесін қарап шығу мүмкіндігі келесі түрде ұсынылады:
«ашу» батырмасын басқаннан кейін – сұрау салу нәтижесі дисплейдің экранына шығарылады;
«сақтау» батырмасын басқаннан кейін – сұрау салу нәтижесі Adobe Acrobat форматында алушымен берілген магниттік тасығышта сақталады;
қажетті ақпаратты және қызмет көрсету бойынша кеңесті саll–орталығының (1414) телефон нөмірі бойынша алуға болады.

9. Для получения государственной услуги услугополучатель подает через портал заявление с документами, указанные в пункте 9 Стандарта.
При обращении к услугодателю или на портал сведения о документах, удостоверяющих личность, наличие прикрепления к данному услугодателю услугополучатель получает в государственных информационных системах посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров в форме электронных документов, подписанные электронно-цифровой подписью.
10. Содержание каждой процедуры (действия), услугополучателя входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ввод пользователем индивидуального идентификационного номера (ИИН), логина и пароля для входа в Портал;
2) выбор услуги, указанной в настоящем Регламенте;
3) заказ услуги с помощью кнопки «Заказать услугу online»;
4) заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде:
ИИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в Портал;
пользователь с помощью кнопки «отправить запрос» осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП пользователем;
6) удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки «подписать» осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в автоматизированное рабочее место (АРМ) услугодателя;
7) обработка запроса в АРМ услугодателя;
8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: ИИН; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки «обновить статус» пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на Портал появляется кнопка «просмотр результата».
После обработки запроса получателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» – результат запроса сохраняется на заданном получателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).

11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының әрбір рәсімдеуінің (іс-әрекетінің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтылығы:
1) алушы ЖСН және парольдің көмегімен Порталда тіркеуді жүзеге асырады (Порталда тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады) – 1 минут. Нәтижесі – сұрау салудың табысты құрастырылғаны туралы хабарламаның көрінуі;
2) 1 - үдеріс – алушымен қызметті алуы үшін Порталда ЖСН және парольді (авторизациялау процесі) енгізуі;
3) 1 - шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген алушы туралы мәліметтердің түпнұсқасын Порталда тексеру;
4) 2 - үдеріс – алушының мәліметтерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаның құрастырылуы – 30 секунд. Нәтижесі – сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаның құрастырылуы;
5) 3 - үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанының экранға шығуы және алынған нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыру (мәліметтерді енгізу), сондай-ақ алушымен сұрау салуды растау үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы – 1,5 минут. Нәтижесі – сұрау салудың маршрутизациялануы;
6) 2 - шарт – Порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктердің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БИН және ЭСҚ тіркелген куәлігінде көрсетілген ЖСН/БИН арасындағы) тексеру;
7) 4 - үдеріс – алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның құрастырылуы – 1,5 минут. Нәтижесі – сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаның құрастырылуы;
8) 5 - үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсету үшін сұрау салуды куәландыру және электрондық құжатты (сұрау салуды) көрсетілетін қызметті берушінің АЖО көрсетілетін қызметті берушімен өңдеу үшін жолдау – 1 минут. Нәтижесі – сұрау салудың маршрутизациялануы;
9) 6 - үдеріс – электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің АЖО тіркеу – 1 минут. Нәтижесі – өтінішке нөмір беру арқылы сұрау салуды тіркеу;
10) 3 - үдеріс – көрсетілетін қызметті берушімен электрондық құжаттың (сұрау салудың) қызмет көрсету үшін негіздемелерге сәйкестілігін тексеруі;
11) 7 - үдеріс – орын алған бұзушылықтарға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның құрастырылуы – 1 жұмыс күні. Нәтижесі – дәлелді бас тартуды құрастыру;

11. Содержание каждой процедуры (действия) услугодателя и услугополучателя, входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) получатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на Портале) - 1 минута. Результат - отображение уведомления об успешном формировании запроса;
2) процесс 1 – ввод получателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном получателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя – 30 секунд. Результат - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса – 1,5 минуты. Результат - маршрутизация запроса;
6) условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя - 1,5 минуты. Результат - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) в АРМ услугодателя для обработки услугодателем - 1 минута. Результат - маршрутизация запроса;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя- 1 минута. Результат - регистрация запроса с присвоением номера заявлению;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями – 1 рабочий день. Результат - формирование мотивированного отказа;

12) 8 - үдеріс – көрсетілетін қызметті алушымен көрсетілетін қызметті берушінің АЖО құрастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанында тіркеу туралы анықтаманы (талонды) беру) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы құрастырылады – 1 жұмыс күні. Нәтижесі – шығыс құжатының көрінуі.
12. Көрсетілетін қызметті берушінің қадамдық әрекеттері және шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасында (қызмет көрсету барысында функционалдық өзара әрекет етудің диаграммаларда) көрсетілген:
1) 1 - үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен көрсетілетін қызметті берушінің АЖО қызмет көрсету үшін ЖСН және парольді енгізуі (авторизациялау процесі) – 15 секунд. Нәтижесі – өтінішке нөмір беру арқылы сұрау салуды жүйеде тіркеу;
2) 2 - үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметтерді таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанының экранға шығуы және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен алушының мәліметтерін енгізуі – 10 секунд. Нәтижесі – сұрау салудың табысты құрастырылғаны туралы хабарламаның шығуы:
3) 3 - үдеріс – сұрау салуды алушының мәліметтері туралы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЖТ МДБ ЭҮШ) арқылы жіберу – 1,5 минут. Нәтижесі – сұрау салуды маршрутизациялау;
4) 1 - шарт – алушы мәліметтерінің болуын ЖТ МДБ тексеру;
5) 4 - үдеріс – алушы мәліметтерінің ЖТ МДБ болмауына байланысты мәліметтерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаның құрастырылуы – 15 секунд. Нәтижесі – дәлелді бас тартуды құрастыру;
6) 5 - үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (мәліметтерді енгізу) ЭЦҚ арқылы растау – 15 секунд. Нәтижесі – сұрау салуды маршрутизациялау;
7) 6 - үдеріс – электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің АЖО тіркеу – 1,5 минут. Нәтижесі – өтінішке нөмір беру арқылы сұрау салуды тіркеу;
8) 2 - шарт – көрсетілетін қызметті берушімен электрондық құжаттың қызмет көрсету үшін негіздемелерге сәйкестілігін тексеруі (өңдеуі);
9) 7 - үдеріс – алушының құжаттарында орын алған бұзушылықтарға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның құрастырылуы – 1 жұмыс күні. Нәтижесі – дәлелді бас тартудың құрастырылуы;
10) 8 - үдеріс – алушымен қағаз түрінде (жазбаша түрінде) тіркелгені туралы анықтаманы (талонды) беру) қызмет нәтижесін алуы – 1 жұмыс күні. Нәтижесі – қызмет нәтижесін құрастыру.
13. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет етулері осы Регламенттің 2-қосымшаларына сәйкес диаграммаларда көрсетілген.
«Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететін медициналық ұйымға тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің
регламентіне 1-қосымша
Рәсімдеулердің (іс-әрекеттердің) кезеңділігін сипаттау
Көрсетілетін қызметті алушы
1 жұмыс күні
Ү
Тіркеу орны
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу журналында келесі мәліметтерді көрсетеді:
- пациенттің тегі, аты, әкесінің аты, жасы мен жынысы;
- тіркелген мекенжайы және байланыс телефоны;
Қағаз түрінде тіркелгені туралы анықтама (талон) береді. Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу журналында жазу, тіркелгені туралы анықтама (талон) беру.
«Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететін медициналық ұйымға тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің
регламентіне 2-қосымша
ПЭП арқылы электронды мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды әрекеттесудің № 1 кестесі
электронды мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды әрекеттесудің № 2 кестесі
Ақмола облысы әкімдігінің

12) процесс 8 – получение услугополучателем результата услуги (выдача справки (талона) о прикреплении в форме электронного документа), сформированный АРМ услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя - 1 рабочий день. Результат - отображение выходного документа.
12. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграммами функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ услугодателя ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги - 15 секунд. Результат - регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя - 10 секунд. Результат - отображение уведомления об успешном формировании запроса;
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства в государственную базу данных физических лиц (далее - ШЭП в ГБД ФЛ) о данных получателя - 1,5 минут. Результат - маршрутизация запроса;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ - 15 секунд. Результат - формирование мотивированного отказа;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги - 15 секунд. Результат - маршрутизация запроса;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя - 1,5 минут. Результат - регистрация запроса с присвоением номера заявлению;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя - 1 рабочий день. Результат - формирование мотивированного отказа;
10) процесс 8 – получение получателем результата услуги (выдача справки (талона) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме) - 1 рабочий день. Результат - формирование результата услуги.
13. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал приведены диаграммами согласно приложениям 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Прикрепление к медицинской
организации, оказывающей
первичную медико-санитарную помощь»
Описание последовательности процедур (действий)
Услугополучатель
1 рабочий день
Ү
Регистратура
фиксирует в журнале прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную следующие данные:
- фамилия, имя, отчество, возраст и пол пациента;
- адрес прописки и контактный телефон.
выдает справку (талона) о прикреплении в бумажном виде. Результат – запись в журнале о приклеплении услугополучателя, выдача справки (талона) о прикреплении.
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной
услуги «Прикрепление к медицинской
организации, оказывающей первичную
медико-санитарную помощь»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области

2014 жылғы 21 сәуірдегі
№ А-4/154 қаулысымен
бекітілді
«Дәрігердің қабылдауына жазылу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге тікелей өтініш білдірген немесе телефон арқылы байланысқан кезде алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін медициналық ұйымдармен (учаскелік терапевт/учаскелік педиатр/жалпы практика дәрігері) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), сондай-ақ Қазақстан Республикасының бірыңғай ақпараттық денсаулық сақтау жүйесінің аясында www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге тікелей өтініш білдірген немесе телефон арқылы байланысқан кезде – көрсетілетін қызметті беруші дәрігерінің қабылдауына алдын ала жазылу журналында жазылу және одан кейін дәрігерлердің қабылдау кестесіне (бұдан әрі – кесте) сәйкес дәрігердің қабылдайтын күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап беру;
2) порталға электрондық форматта өтініш білдірген кезде - нысан бойынша электрондық түрде дәрігердің қабылдауына жазылу туралы анықтама беру, қызметті берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген «Дәрігердің қабылдауына жазылу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі - Стандарт) қосымшасына сәйкес.
Бұл ретте, мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраныс қабылданғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға белгіленген уақыт ішінде медициналық көмек көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушіге тікелей өтініш білдірген немесе телефон арқылы байланысқан кезде, көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау барысында дәрігердің бос уақытын таңдау мүмкіндігі кестеге сәйкес беріледі.
Порталда электрондық форматта көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау барысында дәрігердің бос уақытын таңдау мүмкіндігі кестеге сәйкес берілді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген «Дәрігердің қабылдауына жазылу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.

от 21 апреля 2014 года
№ А-4/154
Регламент государственной услуги «Запись на прием к врачу»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается медицинскими организациями Акмолинской области, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (участковый терапевт/участковый педиатр/врач общей практики) (далее – услугодатель) при непосредственном обращении или по телефонной связи услугополучателя или его представителя к услугодателю, а также в рамках единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан через веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и(или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи к услугодателю – запись в журнале предварительной записи на прием к врачу услугодателя и затем устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей (далее – график);
2) в электронном формате при обращении на портал – выдача справки о записи на прием к врачу в электронном виде по форме, согласно приложению к настоящему стандарту государственных услуг, подписанной электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя.
При этом, после принятия запроса на оказание государственной услуги в установленное время услугополучателю оказывается медицинская помощь.
При непосредственном обращении или по телефонной связи к услугодателю услугополучателю при выборе государственной услуги предоставляется возможность выбрать свободное время врача согласно графику.
В электронном формате на портале услугополучателю при выборе государственной услуги предоставляется возможность выбрать свободное время врача согласно графику.
2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Запись на прием к врачу», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее – Стандарт).

5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
диспетчер дәрігердің қабылдауына алдын-ала жазылу журналында келесі мәліметтерді көрсетеді:
- пациенттің тегі, аты, әкесінің аты, жасы мен жынысы;
- пациенттің жағдайы мен бақытсыздық уақиғасының немесе сырқаттануының мән-жайы туралы қысқаша мәліметтер;
- нақтылы мекенжайы мен телефоны.
Дәрігерлердің қабылдау кестесіне сәйкес дәрігердің қабылдау күнін, уақытын хабарлайды. Нәтижесі – дәрігерінің қабылдауына алдын-ала жазылу журналында жазу және одан кейін дәрігерлердің қабылдау кестесіне сәйкес дәрігердің қабылдау күнін, уақытын көрсету арқылы ауызша жауап беру – 9 минут, немесе портал арқылы электронды жауап - 29 минут.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің өзара әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:
Диспетчердің бөлмесі.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, қызметкерлердің арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы:
диспетчер дәрігердің қабылдауына алдын-ала жазылу журналында келесі мәліметтерді көрсетеді:
- пациенттің тегі, аты, әкесінің аты, жасы мен жынысы;
- пациенттің жағдайы мен бақытсыздық уақиғасының немесе сырқаттануының мән-жайы туралы қысқаша мәліметтер;
- нақтылы мекенжайы мен телефоны.
Дәрігерлердің қабылдау кестесіне сәйкес дәрігердің қабылдау күнін, уақытын хабарлайды. Нәтижесі – дәрігерінің қабылдауына алдын-ала жазылу журналында жазу және одан кейін дәрігерлердің қабылдау кестесіне сәйкес дәрігердің қабылдау күнін, уақытын көрсету арқылы ауызша жауап беру – 9 минут, немесе портал арқылы электронды жауап - 29 минут.
8. Рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді.
4. www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы өзара әрекет ету тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттармен қоса өтінішін портал арқылы береді.
Көрсетілетін қызметті берушіге немесе порталға өтініш білдірілген кезде көрсетілетін қызметті алушы тұлғалығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді уәкілетті лауазымды тұлғалардың ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттардың нысанында портал арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
диспетчер фиксирует в журнале предварительной записи на прием к врачу следующие данные:
- фамилия, имя, отчество, возраст и пол пациента;
- краткие данные по состоянию пациента и обстоятельствам несчастного случая или заболевания;
- точный адрес и телефон.
Сообщает дату, время приема врача в соответствии с графиком приема врачей. Результат – запись в журнале предварительной записи на прием к врачу и затем устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей – 9 минут, либо электронный ответ через портал - 29 минут.
3. Описание порядка взаимодействия работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
Диспетчер.
7. Описание последовательности действий между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
диспетчер фиксирует в журнале предварительной записи на прием к врачу следующие данные:
- фамилия, имя, отчество, возраст и пол пациента;
- краткие данные по состоянию пациента и обстоятельствам несчастного случая или заболевания;
- точный адрес и телефон.
Сообщает дату, время приема врача в соответствии с графиком приема врачей. Результат – запись в журнале предварительной записи на прием к врачу и затем устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей – 9 минут, либо электронный ответ через портал - 29 минут.
8. Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Для получения государственной услуги услугополучатель подает через портал заявление с документами, указанные в пункте 9 Стандарта.
При обращении к услугодателю или на портал сведения о документах, удостоверяющих личность, услугополучатель получает в государственных информационных системах посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін көрсетілетін қызметті алушының әрбір рәсімдерінің (әрекеттерінің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтылығы:
1) Порталға кіру үшін көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН), логинді және парольды енгізуі;
2) осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдау;
3) «online қызметіне тапсырыс беру» батырмасының көмегімен қызметке тапсырыс беру;
4) сұрау салуды толтыру және қажетті құжаттарды электронды түрде тіркеу:
порталда пайдаланушы тіркеудің нәтижелері бойынша ЖСН автоматты түрде таңдайды;
пайдаланушы «сұрау салуды жіберу» батырмасының көмегімен сұрау салудың куәландыруға (қол қою) ауысуын жүзеге асырады;
5) көрсетілетін қызметті алушымен ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) сұрау салуды куәландыру (қол қою) – көрсетілетін қызметті алушы «қол қою» батырмасының көмегімен ЭЦҚ сұрау салуды куәландыруды (қол қою) жүзеге асырады, одан кейін сұрау салу көрсетілетін қызметті берушінің автоматтандырылған жұмыс орнына (АЖО) өңдеуге жіберіледі;
7) көрсетілетін қызметті берушінің АЖО сұрау салуды өңдеу;
8) пайдаланушы дисплейінің экранында келесі ақпарат шығады: ЖСН; сұрау салу нөмірі; қызмет түрі; сұрау салу мәртебесі; қызметті көрсету мерзімі;
«мәртебені жаңарту» батырмасының көмегімен пайдаланушыға сұрау салуды өңдеу нәтижелерін қарап шығуына мүмкіндік ұсынылады;
Порталда жауап алу кезінде «нәтижесін қарап шығу» батырмасы пайда болады.
Сұрау салуды өңдегеннен кейін, көрсетілетін қызметті алушыға сұрау салуды өңдеу нәтижелерін қарап шығу мүмкіндігі мынадай жолдармен ұсынылады:
«ашу» батырмасын басқаннан кейін – сұрау салу нәтижесі дисплейдің экранына шығарылады.
Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпаратты және кеңесті саll-орталығының телефоны арқылы (1414) алуға болады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін көрсетілетін қызметті берушінің әрбір рәсімдерінің (әрекеттерінің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтылығы:
1) алушы ЖСН және парольдің көмегімен Порталда тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 - үдеріс – көрсетілетін қызметті алушымен қызмет алу үшін ЖСН және парольді (авторизациялау процесі) ЭҮП енгізуі – 1 минут. Нәтижесі – сұрау салудың сәтті құрастырылғандығы туралы хабарламаның көрсетілуі;
3) 1 - шарт – Порталда ЖСН және пароль арқылы тіркелген алушы туралы деректердің түпнұсқасын тексеру;
4) 2 - үдеріс – Порталмен алушының мәліметтерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты, авторизациялаудан бас тарту туралы хабарландыруды құрастыру – 1 минут. Нәтижесі – сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарландыруды құрастыру;

10. Содержание каждой процедуры (действия), услугополучателя входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ввод услугополучателем индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН), логина и пароля для входа в Портал;
2) выбор услуги, указанной в настоящем Регламенте;
3) заказ услуги с помощью кнопки «Заказать услугу online»;
4) заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде:
ИИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в Портал;
пользователь с помощью кнопки «отправить запрос» осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП услугополучателем;
6) удостоверение (подписание) запроса – услугополучатель с помощью кнопки «подписать» осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в автоматизированное рабочее место (далее - АРМ) услугодателя;
7) обработка запроса в АРМ услугодателя;
8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: ИИН; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки «обновить статус» пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на Портале появляется кнопка «просмотр результата».
После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» – результат запроса выводится на экран дисплея.
Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
11. Содержание каждой процедуры (действия) услугодателя, входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) получатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале электронного правительства (ПЭП) для получения услуги - 1 минута. Результат - отображение уведомления об успешном формировании запроса;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном получателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя – 1 минута. Результат – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге;

5) 3 - үдеріс – көрсетілетін қызметті алушымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, алушымен нысанды (мәліметтерді енгізу) толтыруы үшін, сұрау салу нысанының экранға шығарылуы, сондай-ақ алушымен сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы – 1 минут. Нәтижесі – сұрау салуды маршрутизациялау.
6) 2 - шарт – Порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру мәліметтерінің (сұрау сауалда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестілігін тексеру;
7) 4 - үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама құрастыру – 1,5 минут. Нәтижесі – сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
8) 5 - үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсету үшін сұрау салуды куәландыру және электрондық құжатты (сұрау салуды) электрондық үкімет шлюзі (ЭҮШ) арқылы өңдеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің АЖО жіберу – 1 минут. Нәтижесі - сұрау салуды маршрутизациялау.
9) 6 - үдеріс – электронды құжатты көрсетілетін қызметті берушінің АЖО тіркеу – 1 минут. Нәтижесі - өтінішке нөмір беру арқылы сұрау салуды тіркеу;
10) 3 - шарт – көрсетілетін қызметті берушімен электрондық құжаттың (сұрау салудың) қызмет көрсету үшін негіздерге сәйкестілігін тексеруі (өңдеуі);
11) 7 - үдеріс – орын алған бұзушылықтарға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру – 1 минут. Нәтижесі – дәлелді бас тартуды құрастыру;
12) 8 - үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің АЖО құрастырылған қызмет нәтижесінің көрсетілетін қызметті алушымен алынуы (дәрігерді үйге шақыру туралы анықтаманы беру (электронды түрде) – 10 минут. Нәтижесі – шығыс құжаттың көрінуі.
12. Қадамдық әрекеттер және көрсетілетін қызметті берушінің шешімдері:
1) 1 - үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушінің АЖО ЖСН және парольді (авторизациялау процесі) енгізуі – 15 секунд. Нәтижесі - өтінішке нөмір беру арқылы жүйеде сұрау салуды тіркеу;
2) 2 - үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен алушының мәліметтерін енгізу – 10 секунд. Нәтижесі – сұрау салудың сәтті құрастырылғандығы туралы хабарламаның шығуы;

5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса – 1 минута. Результат - маршрутизация запроса;
6) условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя - 1,5 минуты. Результат - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП получателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз электронного правительства в государственную базу данных физических лиц (далее - ШЭП в АРМ услугодателя для обработки услугодателем - 1 минута. Результат - маршрутизация запроса;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя- 1 минута. Результат - регистрация запроса с присвоением номера заявлению;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями - 1 минута. Результат - формирование мотивированного отказа;
12) процесс 8 – получение услугополучателем результата услуги (запись в журнале предварительной записи на прием к врачу услугодателя и затем устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей, сформированный АРМ услугодателя - 10 минут. Результат - отображение выходного документа.
12. Пошаговые действия и решения услугодателя:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ услугодателя ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги – 15 секунд. Результат - регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя – 10 секунд. Результат - отображение уведомления об успешном формировании запроса;

3) 3 - үдеріс – алушының мәліметтері туралы сұрау салуды ЭҮШ арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына (ЖТ МДБ) жіберу – 1,5 минут. Нәтижесі – сұрау салуды маршрутизациялау;
4) 1 - шарт – ЖТ МДБ алушы мәліметтерінің бар-жоқтығын тексеру;
5) 4 - үдеріс – ЖТ МБД алушы мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкіндігінің жоқтығы туралы хабарламаны құрастыру. Нәтижесі – дәлелді бас тарту дайындау;
6) 5 - үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен сұрау салу нысанын толтыру және ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған сұрау салуын куәландыру (енгізілген мәліметтерді) - 15 секунд. Нәтижесі - сұрау салуды маршрутизациялау;
7) 6 - үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің АЖО электрондық құжатты тіркеу – 1,5 минут. Нәтижесі - өтінішке нөмір беру арқылы сұрау салуды тіркеу;
8) 2 - шарт – көрсетілетін қызметті берушімен электрондық құжаттың (сұрау салудың) қызмет көрсету үшін негіздерге сәйкестілігін тексеруі (өңдеуі);
9) 7 - үдеріс – алушының құжаттарында орын алған бұзушылықтарға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру – 15 минут. Нәтижесі – дәлелді бас тартуды құрастыру;
10) 8 - үдеріс – алушымен қызметтің нәтижесін алуы (уәкілетті ұйымды шақыруды тіркеу журналындағы жазба, одан кейін дәрігер келуінің күні мен уақытын көрсету арқылы ауызша жауап) - 5 минут. Нәтижесі – қызмет нәтижесін құрастыру.
13. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалды өзара әрекет ету, осы Регламенттің 2-қосымшаларына сәйкес диаграммаларда келтірілді.
«Дәрігердің қабылдауына жазылу»
электронды мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің Регламентіне 1-қосымша
Рәсімдер (әрекеттер) кезеңділігінің сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы
Ү
Диспетчер
тікелей немесе телефон байланысы арқылы шақыртуларды қабылдайды, дәрігердің қабылдауына алдынан ала жазылған және анық датасымен ауызша жауап беру арқылы, тіркеу журналына жазба жазады - 9 минут; порталға өтінгенде, тіркеу жүргізеді және дәрігердің қабылдауына алдын ала жазылу датасын көрсетіп электронды жауап жолдайды – кем дегенде 29 минут;
Осылайша мемлекеттік қызметті көрсетуге мемлекеттік қызметті таңдағанда сұраныс қабылданғаннан кейін кестеге сәйкес дәрігердің бос уақытын таңдау мүмкіндігі ұсынылады.
«Дәрігердің қабылдауына жазылу»
электронды мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің Регламентіне 2-қосымша
ЭҮП арқылы электронды мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды өзара әрекет етудің № 1 диаграммасы
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы электронды мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды өзара әрекет етудің № 2 диаграммасы
Ақмола облысы әкімінің

3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя – 1,5 минут. Результат - маршрутизация запроса;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в государственной базе данных физических лиц (далее - ГБД ФЛ);
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ - 15 секунд. Результат - формирование мотивированного отказа;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги - 15 секунд. Результат - маршрутизация запроса;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя - 1,5 минут. Результат - регистрация запроса с присвоением номера заявлению;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя - 5 минут. Результат - формирование мотивированного отказа;
10) процесс 8 – получение получателем результата услуги - 5 минут. Результат - формирование результата услуги (запись в журнале предварительной записи на прием к врачу услугодателя и затем устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей).
13. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал приведены диаграммами согласно приложению 2 к настоящему Регламенту
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Запись на прием к врачу»
Описание последовательности процедур (действий)
Услугополучатель
Ү
Диспетчер
при непосредственном обращении или по телефонной связи принимает вызов, производит запись в журнале регистрации затем устный ответ с указанием даты, предварительной записи на прием к врачу - 9 минут; при обращении на портал, производит регистрацию и направляет электронный ответ с указанием даты, предварительной записи на прием к врачу - 29 минут.
При этом после принятия запроса на оказание государственной услуги при выборе государственной услуги предоставляется возможность выбрать свободное время врача согласно графику.
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной
услуги «Запись на прием к врачу»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области

2014 жылғы 21 сәуірдегі
№ А-4/154 қаулысымен
бекітілді
«Дәрігерді үйге шақыру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Дәрігерді үйге шақыру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы өтініш берген кезде Ақмола облысының медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдарымен (учаскелік терапевт/учаскелік педиатр/жалпы практика дәрігері) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі, сондай-ақ www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы Қазақстан Республикасының бірыңғай ақпараттық денсаулық сақтау жүйесінің аясында көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі:
1) тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті берушінің шақыруларды тіркеу журналында жазылу, одан кейін дәрігердің келетін күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап беру;
2) порталға электронды форматта өтініш білдірілген кезде – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны бойынша көрсетілетін қызметті берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған дәрігерді үйге шақыру туралы анықтама беру (электрондық түрде).
Бұл ретте, мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраныс қабылданғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға белгіленген уақытта үйде медициналық көмек көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бектіліген, «Дәрігерді үйге шақыру» мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет беруші мемлекеттік қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін әр рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтылығы:
диспетчер дәрігерді үйге шақыру жөнінде алдын ала жазу журналында келесі мәліметтерді көрсетеді:
- пациенттің тегі, аты, әкесінің аты, жасы мен жынысы;
- пациенттің жағдайы мен бақытсыздық уақиғасының немесе сырқаттануының мән-жайы туралы қысқаша мәліметтер;
- нақтылы мекенжайы және телефоны.
Дәрігерлерді шақыру кестесіне сәйкес дәрігердің үйге келу күнін, уақытын хабарлайды. Нәтижесі – дәрігерді үйге шақырудың алдын ала көрсету журналына жазу және одан кейін кестеге сәйкес дәрігердің үйге келу күнін, уақытын көрсету арқылы ауызша жауап беру – 9 минут, немесе портал арқылы электронды жауап – 29 минут.

от 21 апреля 2014 года
№ А-4/154
Регламент государственной услуги «Вызов врача на дом»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Вызов врача на дом» (далее – государственная услуга) оказывается медицинскими организациями Акмолинской области, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (участковый терапевт/участковый педиатр/врач общей практики) (далее – услугодатель) при непосредственном обращении или по телефонной связи услугополучателя или его представителя к услугодателю, а также в рамках единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан через веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи – запись в журнале регистрации вызовов услугодателя затем устный ответ с указанием даты, времени посещения врача;
2) в электронном формате при обращении на портал – выдача справки о вызове врача на дом (в электронном виде) по форме, подписанной электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя.
При этом после принятия запроса на оказание государственной услуги услугополучателю в установленное время на дому оказывается медицинская помощь.
2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Вызов врача на дом», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
диспетчер фиксирует в журнале предварительной записи по вызову врача на дом следующие данные:
- фамилия, имя, отчество, возраст и пол пациента;
- краткие данные по состоянию пациента и обстоятельствам несчастного случая или заболевания;
- точный адрес и телефон.
Сообщает дату, время прибытия врача на дом в соответствии с графиком вызова врачей. Результат – запись в журнале предварительной записи вызова врача на дом и затем устный ответ с указанием даты, времени прибытие врача в соответствии с графиком – 9 минут, либо электронный ответ через портал - 29 минут.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:
1) диспетчер;
2) дәрігер.
7. Диспетчер дәрігерді үйге шақыру кезде журналға алдынан ала шақыруларды тіркеу нысанында алады:
- аты-жөні, есімі, тегі, дәрігерге емделушінің жасы мен жынысы;
- дәрігерге емделушінің қысқаша сауалының өңделуі және апаттық уақиғаның немесе ауруға шалдығудың жай-жапсарлары;
- нақты мекен-жайы мен телефон байланысы.
Дәрігердің шақырту кестесіне сәйкес, дәрігердің келу уақытын, датасын хабарландырады. Нәтижесі- дәрігерді үйге шақыру кезде журналға алдынан ала көрсетілетін қызметті берушінің шақыру кезінен тіркелген және анық датасымен ауызша жауап беру арқылы, дәрігердің болған уақыты кестесіне сәйкес - 9 минут;
немесе электронды жауап – 29 минут.
8. Рәсімдердің (іс-қимылдардың) кезеңділігін сипаттау осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді.
4. www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы өзара әрекет ету тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттармен қоса өтінішін портал арқылы береді.
Көрсетілетін қызметті берушіге немесе порталда өтініш білдірілген кезде тұлғалығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді, осы көрсетілетін қызметті берушіге бекітілгендін көрсетілетін қызметті алушы уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін көрсетілетін қызметті алушының әрбір рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) мазмұны, оны орындау ұзақтылығы:
1) Порталға кіру үшін пайдаланушымен жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН), логинді және парольді енгізуі;
2) осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдау;
3) «online» қызметіне тапсырыс беру» батырмасының көмегімен қызметке тапсырыс беру;
4) сұрау салуды толтыру және электронды түрде қажетті құжаттарды бекіту;
Порталға пайдаланушы тіркелуінің қорытындысы бойынша ЖСН автоматты түрде таңдалады;
Пайдаланушы «сұрау салуды жөнелту» батырмасының көмегімен сұрау салу (қол қою) куәлігіне ауысуды жүзеге асырады;
5) пайдаланушымен ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) сұрау салудың (қол қою) куәлігі – пайдаланушы «қол қою» батырмасының көмегімен ЭЦҚ сұрау салуды (қол қою) растауды жүзеге асырады, одан кейін сұрау салу көрсетілетін қызметті берушінің автоматтандырылған жұмыс орнына (АЖО) өңдеуге жіберіледі;

3. Описание порядка взаимодействия работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Диспетчер;
2) Врач.
7. Описание последовательности действий между работниками с указанием длительности процедуры (действия):
Диспетчер фиксирует в журнале предварительной записи по вызову врача данные услугополучателя, дает устный ответ-9 минут;
Либо электронный ответ- 29 минут.
8. Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемами согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Для получения государственной услуги услугополучатель подает через портал заявление с документами, указанные в пункте 9 Стандарта.
При обращении к услугодателю или на портал сведения о документах, удостоверяющих личность, наличие прикрепления к данному услугодателю услугополучатель получает в государственных информационных системах посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
10. Содержание каждой процедуры (действия), услугополучателя входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ввод услугополучателем индивидуального идентификационного номера (ИИН), логина и пароля для входа в Портал;
2) выбор услуги, указанной в настоящем Регламенте;
3) заказ услуги с помощью кнопки «Заказать услугу online»;
4) заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде:
ИИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в Портал;
пользователь с помощью кнопки «отправить запрос» осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (ЭЦП) услугополучателем;
6) удостоверение (подписание) запроса – услугополучатель с помощью кнопки «подписать» осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) услугодателя;

7) көрсетілетін қызметті берушімен АЖО сұрау салуды өңдеу;
8) пайдаланушының экранында келесі ақпарат шығады: ЖСН; сұрау салу нөмірі; қызмет түрі; сұрау салудың мәртебесі; қызмет көрсету мерзімі;
«мәртебені жаңарту» батырмасының көмегімен пайдаланушыға сұрау салуды өңдеу нәтижелерін қарауына мүмкіндік ұсынылады;
порталда жауапты алу кезінде «нәтижесін қарап шығу» батырмасы пайда болады.
Сұрау салу өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға өңдеу нәтижесін қарап шығу мүмкіндігі келесі түрде ұсынылады:
«ашу» батырмасын басқаннан кейін – сұрау салу нәтижесі дисплейдің экранына шығарылады;
«сақтау» батырмасын басқаннан кейін – сұрау салу нәтижесі Adobe Acrobat форматында алушымен берілген магниттік тасығышта сақталады;
Қажетті ақпаратты және қызмет көрсету бойынша кеңесті саll–орталығының (1414) телефон нөмірі бойынша алуға болады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін көрсетілетін қызметті берушінің әрбір рәсімдеулерінің (іс-әрекеттерінің) мазмұны, оны орындау ұзақтылығы:
1) алушы ЖСН және парольдің көмегімен Порталда тіркеуді жүзеге асырады (Порталда тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 - үдеріс – көрсетілетін қызметті алушымен ЖСН және парольді (авторизациялау процесі) Порталға қызмет алу үшін енгізуі – 1 минут. Нәтижесі – сұрау салудың сәтті құрастырылғаны туралы хабарламаның көрінуі;
3) 1 - шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген алушы туралы мәліметтердің түпнұсқасын Порталда тексеру;
4) 2 - үдеріс – алушының мәліметтерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаның құрастырылуы – 30 секунд. Нәтижесі – сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаның құрастырылуы;
5) 3 - үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанының экранға шығуы және алынған нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыру (мәліметтерді енгізу), сондай-ақ алушымен сұрау салуды растау үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы – 1,5 минут. Нәтижесі – сұрау салудың маршрутизациялануы;
6) 2 - шарт – Порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктердің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭСҚ тіркелген куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) тексеру;
7) 4 - үдеріс – алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның құрастырылуы – 1,5 минут. Нәтижесі – сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаның құрастырылуы;

7) обработка запроса в АРМ услугодателя;
8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: ИИН; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки «обновить статус» пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на Портал появляется кнопка «просмотр результата».
После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» – результат запроса выводится на экран дисплея.
Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
11. Содержание каждой процедуры (действия) услугодателя, входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) получатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на Портал);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на Портал для получения услуги - 1 минута. Результат – отображение уведомления об успешном формировании запроса;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном получателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя – 30 секунд. Результат - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса – 1,5 минуты. Результат - маршрутизация запроса;
6) условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя - 1,5 минуты. Результат - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге;

8) 5 - үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсету үшін сұрау салуды куәландыру және электрондық құжатты (сұрау салуды) электрондық үкімет шлюзі арқылы (бұдан әрі – ЭҮШ) көрсетілетін қызметті берушінің АЖО көрсетілетін қызметті берушімен өңдеу үшін жолдау – 1 минут. Нәтижесі – сұрау салудың маршрутизациялануы;
9) 6 - үдеріс – электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің АЖО тіркеу – 1 минут. Нәтижесі – өтінішке нөмір беру арқылы сұрау салуды тіркеу;
10) 3 - шарт – көрсетілетін қызметті берушімен электрондық құжаттың (сұрау салудың) қызмет көрсету үшін негіздемелерге сәйкестілігін тексеруі;
11) 7 - үдеріс – орын алған бұзушылықтарға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаның құрастырылуы – 5 минут. Нәтижесі – дәлелді бас тартуды құрастыру;
12) 8 - үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің АЖО құрастырылған қызмет нәтижесінің көрсетілетін қызметті алушымен алынуы (дәрігерді үйге шақыру туралы анықтаманы беру (электронды түрде) – 10 минут. Нәтижесі – шығыс құжаттың көрінуі.
12. көрсетілетін қызметті берушінің қадамдық әрекеттері және шешімдері:
1) 1 - үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен көрсетілетін қызметті берушінің АЖО қызмет көрсету үшін ЖСН және парольді енгізуі (авторизациялау процесі) – 15 секунд. Нәтижесі – өтінішке нөмір беру арқылы сұрау салуды жүйеде тіркеу;
2) 2 - үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметтерді таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанының экранға шығуы және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен алушының мәліметтерін енгізуі – 10 секунд. Нәтижесі – сұрау салудың табысты құрастырылғаны туралы хабарламаның шығуы:
3) 3 - үдеріс – сұрау салуды алушының мәліметтері туралы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЖТ МДБ ЭҮШ) арқылы жіберу – 1,5 минут. Нәтижесі – сұрау салуды маршрутизациялау;
4) 1 - шарт – алушы мәліметтерінің болуын ЖТ МДБ тексеру;
5) 4 - үдеріс – алушы мәліметтерінің ЖТ МДБ болмауына байланысты мәліметтерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаның құрастырылуы – 15 секунд. Нәтижесі – дәлелді бас тартуды құрастыру;
6) 5 - үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (мәліметтерді енгізу) ЭЦҚ арқылы растау – 15 секунд. Нәтижесі – сұрау салуды маршрутизациялау;
7) 6 - үдеріс – электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің АЖО тіркеу – 1,5 минут. Нәтижесі – өтінішке нөмір беру арқылы сұрау салуды тіркеу;

8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП получателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз электронного правительства (далее - ШЭП) в АРМ услугодателя для обработки услугодателем - 1 минута. Результат - маршрутизация запроса;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя- 1 минута. Результат - регистрация запроса с присвоением номера заявлению;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями - 5 минут. Результат - формирование мотивированного отказа;
12) процесс 8 – получение услугополучателем результата услуги (выдача справки о вызове врача на дом (в электронном виде), сформированный АРМ услугодателя - 10 минут. Результат - отображение выходного документа.
12. Пошаговые действия и решения услугодателя:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ услугодателя ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги – 15 секунд. Результат - регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя – 10 секунд. Результат - отображение уведомления об успешном формировании запроса;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в государственную базу данных физических лиц (далее - ГБД ФЛ) о данных получателя – 1,5 минут. Результат - маршрутизация запроса;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ - 15 секунд. Результат - формирование мотивированного отказа;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги - 15 секунд. Результат - маршрутизация запроса;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя - 1,5 минуты. Результат - регистрация запроса с присвоением номера заявлению;

8) 2 - шарт – көрсетілетін қызметті берушімен электрондық құжаттың қызмет көрсету үшін негіздемелерге сәйкестілігін тексеруі (өңдеуі);
9) 7 - барысы – алушы құжаттарының бұзушылықтарына байланысты сұрастырылған қызметтер бас тарту хабарламасын қалыптастыру - 5 минут. Қорытынды - дәлелденген бас тартуды қалыптастыру;
10) 8 - барысы – алушымен қызмет қорытындысының алынуы (уәкілетті ұйымда шақыруларды тіркеу журналындағы жазу кейін дәрігерге келген күні, уақытының ауызша жауабы) - 5 минут. Қорытынды – қызмет қорытындысын қалыптастыру.
13. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет етулері осы Регламенттің 2-қосымшаларына сәйкес диаграммаларда көрсетілген.
«Дәрігерді үйге шақыру»
Электронды мемлекеттік
қызмет Регламентінің
1-қосымшасы
Рәсімдер (әрекеттер) кезеңділігінің сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы
9 минут
Ү
Диспетчер
тікелей немесе телефон байланысы арқылы шақыртуларды қабылдайды, дәрігердің қабылдауына алдынан ала жазылған және анық датасымен ауызша жауап беру арқылы, тіркеу журналына жазба жазады - 9 минут, порталға өтінгенде, тіркеу жүргізеді және дәрігердің қабылдауына алдын ала жазылу датасын көрсетіп электронды жауап жолдайды – кем дегенде 29 минут;
Осы реттен кейін мемлекеттік қызметінің сұранысы қабылдау арқылы қызметті алушыға берілген уақытта тағайындалып үйде медициналық көмек көрсетіледі.
«Дәрігерді үйге шақыру»
Электронды мемлекеттік
қызмет Регламентінің
2-қосымшасы
ПЭП арқылы электронды мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды әрекеттесудің № 1 кестесі
электронды мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды әрекеттесудің № 2 кестесі
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 21 сәуірдегі
№ А-4/154 қаулысымен
бекітілді
«Наркологиялық диспансерден анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Наркологиялық диспансерден анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы «Облыстық наркологиялық сауықтыру орталығы» шаруашылық жүргізуші құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген, «Наркологиялық диспансерден анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының қосымшасына сай, нарколог-дәрігермен және анықтама берген медициналық тіркеушімен қол қойылған және тіркеу журналында анықтаманы тіркеу арқылы дәрігердің және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен бекітілген наркологиялық диспансерден қағаз түріндегі анықтама.

8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя - 5 минут. Результат - формирование мотивированного отказа;
10) процесс 8 – получение получателем результата услуги (запись в журнале регистрации вызовов уполномоченной организации затем устный ответ с указанием даты, времени посещения врача) - 5 минут. Результат - формирование результата услуги.
13. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал приведены диаграммами согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Вызов врача на дом»
Описание последовательности процедур (действий)
Услугополучатель
Ү
Диспетчер
При непосредственном обращении или по телефонной связи принимает вызов, производит запись в журнале регистрации затем устный ответ с указанием даты, времени посещения врача - 9 минут; при обращении на портал, производит регистрацию и направляет электронный ответ с указанием даты, времени посещения врача - 29 минут.
При этом после принятия запроса на оказание государственной услуги услугополучателю в установленное время на дому оказывается медицинская помощь.
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Вызов врача на дом»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через Портал
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 21 апреля 2014 года
№ А-4/154
Регламент государственной услуги «Выдача справки с наркологического диспансера»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки с наркологического диспансера» (далее – государственная услуга) оказывается государственным казенным предприятием на праве хозяйственного ведения «Областной наркологический реабилитационный центр» при управлении здравоохранения Акмолинской области (далее – услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка с наркологического диспансера в бумажной форме, согласно приложению к Стандарту государственной услуги «Выдача справки с наркологического диспансера», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее – Стандарт), подписанная врачом-наркологом и медицинским регистратором, выдавшими справку, и заверенная печатью врача и услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации оказания государственной услуги.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әр рәсімдеудің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтылығы:
1) Тіркеу орны тұрғылықты жері бойынша психиатриялық қадағалауда тұрғаны/тұрмағаны туралы мәліметтер базасы бойынша тұлғаны тексеруді жүзеге асырады. Базадағы серпінді қадағалу фактісі туралы мәліметтер болмаған жайдайда, базадан алынған мәліметтерге «ТЕКСЕРІЛДІ» мөртабанын қояды және көрсетілетін қызметті алушыны психиатриялық куәландыруға жіберіледі. Нәтижесі – тұлғаны деректер базасында тексеру, психиатриялық куәландыруға жіберу – 10 минут;
2) тіркеу орны көрсетілетін қызметті алушы тіркелмеген жерінен өтініш білдірген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының өтінішімен қоса бұрынғы тіркелген жері бойынша психиатриялық ұйымға сұрау салу рәсімдейді. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға бұрынғы тіркелген жері бойынша сұрау салуды жолдау – 1 сағат;
3) психиатр және/немесе кем дегенде үш психиатр-дәрігерлердің комиссиясы психиатриялық куәландыруды жүргізеді. Комиссиялық куәландыру қорытындысы бланкте көрсетіледі және барлық комиссия мүшелерінің қолдары қойылып, мөрмен бекітіледі. Нәтижесі – психиатриялық куәландыру – 1 сағат;
4) тіркеу орны психиатриялық куәландыруға «ТЕКСЕРІЛДІ» мөртабанын қояды;
Бұрынғы тіркелген жерінен психиатриялық куәландыру туралы мәліметтер ұсынылған жағдайда, психиатриялық куәландыруға «ТЕКСЕРІЛДІ» мөртабаны қойылады және бұрынғы тіркелген жерінен алынған нәтижелерді тіркейді. Нәтижесі – психиатриялық куәландыру туралы мәліметтерді растау – 10 минут;
5) тіркеу орны көрсетілетін қызметті алушыны шақырады, психиатриялық куәландыру туралы қорытындыны береді. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыны шақыру және психиатриялық куәландыру туралы қорытындыны беру – 40 минут.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің өзара әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:
1) тіркеу орны;
2) психиатр және/немесе психиатр-дәрігерлердің комиссиясы.
7. Әр рәсім (іс-қимыл) ұзақтылығын көрсету арқылы қызметкерлердің арасындағы әрекет етудің кезеңділігін сипаттау:
1) Тіркеу орны тұрғылықты жері бойынша психиатриялық қадағалауда тұрғаны/тұрмағаны туралы мәліметтер базасы бойынша тұлғаны тексеруді жүзеге асырады. Базадағы серпінді қадағалу фактісі туралы мәліметтер болмаған жайдайда, базадан алынған мәліметтерге «ТЕКСЕРІЛДІ» мөртабанын қояды және көрсетілетін қызметті алушыны психиатриялық куәландыруға жіберіледі – 10 минут;

2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистратура осуществляет проверку лица по базе данных о наличии/отсутствии на динамическом наблюдении в психиатрической организации по месту жительства. При отсутствии сведений о факте динамического наблюдения заверяет полученные из базы данные штампом «ТЕКСЕРІЛДІ» и направляет услугополучателя на психиатрическое освидетельствование. Результат – проверку лица по базе данных, направление на психиатрическое освидетельствование – 10 минут;
2) регистратура в случае обращения услугополучателя не по месту прописки, оформляет запрос с заявлением от услугополучателя в психиатрическую организацию по месту прежней регистрации. Результат – направление запроса на услугополучателя по месту прежней регистрации – 1 час;
3) психиатр и/или комиссия врачей – психиатров в количестве не менее трех проводит психиатрическое освидетельствование. Заключение комиссионного освидетельствования фиксируется на бланке и закрепляется печатями и подписями всех членов комиссии. Результат – психиатрическое освидетельствование – 1 час;
4) регистратура заверяет психиатрическое освидетельствование штампом «ТЕКСЕРІЛДІ».
В случае предоставления сведений о психиатрическом освидетельствовании с места прежней прописки заверяет психиатрическое освидетельствование штампом «ТЕКСЕРІЛДІ» и прикладывает полученные результаты с места прежней прописки. Результат – подтверждение сведений о психиатрическом освидетельствовании – 10 минут;
5) регистратура вызывает услугополучателя, выдает заключение о психиатрическом освидетельствовании. Результат – вызов услугополучателя, выдача заключения о психиатрическом освидетельствовании – 40 минут.
3. Описание порядка взаимодействия работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) регистратура;
2) психиатр и/или комиссия врачей – психиатров.
7. Описание последовательности действий между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистратура осуществляет проверку лица по базе данных о наличии/отсутствии на динамическом наблюдении в психиатрической организации по месту жительства. При отсутствии сведений о факте динамического наблюдения заверяет полученные из базы данные штампом «ТЕКСЕРІЛДІ» и направляет услугополучателя на психиатрическое освидетельствование – 10 минут;

1) психолог АИТВ-инфекциясының бар-жоғына медициналық зерттеліп-қарауды жүргізу қажеттілігін анықтау мақсатында көрсетілетін қызметті алушымен тестілеуге дейінгі кеңес өткізеді. Нәтижесі – кеңес беруді өткізу – 14 минут;
2) ем-шара кабинетінің медбикесі қан алуды жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушыға жеке код беріледі (өңірдің әріптік белгіленуі, анасы атының алғашқы екі әрпі, әкесі атының алғашқы екі әрпі, жынысы (1-ер, 2-әйел), туған жылы, күні, айы). Нәтижесі – қан алуды жүзеге асыру – 9 минут;
3) зертханашы АИТВ антиденеге алдыңғы зерттеп-қарауды жүргізеді. Нәтижесі – АИТВ қанды зерттеп-қарау – 60 минут;
4) ем-шара кабинетінің медбикесі зерттеп-қараудың теріс нәтижесі болған жағдайда, АИТВ-инфекцияға медициналық қорытындыны көрсетілетін қызметті алдыңғы көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жеке өзіне қолма-қол береді. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды беру журналына қол қоюы - 4 минут.
5) психолог АИТВ-инфекцияның бар-жоқтығына оң нәтижені алған кезде алдағы уақытта зерттеліп-қаралуы үшін кеңес беру жүргізеді. Нәтижесі – кеңес беруді жүргізу – 14 минут;
6) ем-шара кабинетінің медбикесі екінші қайтара қан алады. Нәтижесі – қанды екінші қайтара алуды жүргізу – 9 минут.
7) зертханашы АИТВ антителаға қайталама зерттеп-қарауды жүргізеді. Нәтижесі – АИТВ-ға қанды тексеру – 60 минут;
8) ем-шара кабинетінің медбикесі медициналық қорытындыны Республикалық ЖИТС орталығына жібереді. Нәтижесі – АИТВ-инфекциясының бар-жоқтығына соңғы медициналық қорытындыны алу – 17 жұмыс күні;
9) ем-шара кабинетінің медбикесі АИТВ-инфекцияның бар-жоқтығына медициналық қорытындыны көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды беру журналына қол қоюы - 4 минут.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің өзара әрекет етуінің тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:
1) психолог;
2) медбике;
3) зертханашы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, қызметкерлердің арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы:
1) психолог АИТВ - инфекциясының бар-жоғына медициналық зерттеліп-қарауды жүргізу қажеттілігін анықтау мақсатында көрсетілетін қызметті алушымен тестілеуге дейінгі кеңес өткізеді – 14 минут;
2) ем-шара кабинетінің медбикесі қан алуды жүзеге асырады – 9 минут;
3) зертханашы АИТВ антиденеге зерттеп-қарауды жүргізеді. Нәтижесі – АИТВ қанды зерттеп-қарау – 60 минут;

1) психолог проводит до тестовую консультацию с услугопоучателем с целью выявления необходимости проведения медицинского обследования на заражение ВИЧ-инфекций. Результат – проведение консультации – 14 минут;
2) медсестра процедурного кабинета проводит забор крови. Услугополучателю присваивается индивидуальный код (буквенное обозначение региона, первые две буквы имени матери, первые две буквы имени отца, пол (1-м, 2-ж), число, месяц, год рождения). Результат – проведение забора крови – 9 минут;
3) лаборант проводит обследование на антитела к ВИЧ. Результат – обследование крови на ВИЧ – 60 минут;
4) медсестра процедурного кабинета выдает услугополучателю медицинское заключение на наличие ВИЧ-инфекции при отрицательном результате, при личном посещении нарочно. Результат – роспись услугополучателя в журнале выдачи документов – 4 минут;
5) психолог при получении положительного результата на наличие ВИЧ-инфекции проводит консультацию с услугопоучателем, для дальнейшего обследования. Результат – проведения консультации – 14 минут;
6) медсестра процедурного кабинета проводит повторный забор крови. Результат – проведение повторного забора крови – 9 минут;
7) лаборант проводит повторное обследование на антитела к ВИЧ. Результат – обследование крови на ВИЧ – 60 минут;
8) медсестра процедурного кабинета направляет медицинское заключение в Республиканский центр СПИД. Результат – получение заключительного медицинского заключения на наличие ВИЧ-инфекции – 4 минуты.
9) медсестра процедурного кабинета выдает услугополучателю медицинское заключение на наличие ВИЧ-инфекции.
Результат – роспись услугополучателя в журнале выдачи документов – 4 минуты.
3. Описание порядка взаимодействия работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) психолог;
2) медсестра;
3) лаборант.
7. Описание последовательности действий между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) психолог проводит до тестовую консультацию с услугопоучателем с целью выявления необходимости проведения медицинского обследования на заражение ВИЧ-инфекций – 14 минут;
2) медсестра процедурного кабинета проводит забор крови – 9 минут;
3) лаборант проводит обследование на антитела к ВИЧ. Результат – обследование крови на ВИЧ – 60 минут;

4) психолог АИТВ-инфекциясының бар-жоғына зерттеп-қараудың оң нәтижесін алғанда, одан әрі тексеру жүргізу үшін қызметті алушымен кеңес жүргізеді - 4 минут;
5) психолог АИТВ-инфекцияның бар-жоқтығына оң нәтижені алған кезде алдағы уақытта зерттеліп-қаралуы үшін кеңес беру жүргізеді. Нәтижесі – 14 минут;
6) ем-шара кабинетінің медбикесі екінші қайтара қан алады – 9 минут;
7) зертханашы АИТВ антителаға қайталама зерттеп-қарауды жүргізеді – 60 минут;
8) ем-шара кабинетінің медбикесі медициналық қорытындыны Республикалық ЖИТС орталығына жібереді – 4 минут;
9) ем-шара кабинетінің медбикесі көрсетілетін қызметті алушыға АИТВ-инфекцияның бар-жоқтығына медициналық қорытындыны береді – 4 минут.
8. Рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшаларына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді.
«АИТВ-инфекциясының бар-жоғына
ерікті түрде жасырын және міндетті
түрде құпия медициналық зерттеліп-
қаралу» мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің регламентіне қосымша
Рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы
Рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы

4) медсестра процедурного кабинета выдает услугополучателю медицинское заключение на наличие ВИЧ-инфекции при личном посещении нарочно – 4 минут;
5) психолог при получении положительного результата на наличие ВИЧ-инфекции проводит консультацию с услугопоучателем, для дальнейшего обследования - 14 минут;
6) медсестра процедурного кабинета проводит повторный забор крови - 9 минут;
7) лаборант проводит повторное обследование на антитела к ВИЧ - 3 часа;
8) медсестра процедурного кабинета направляет медицинское заключение в Республиканский центр СПИД - 4 минут;
9) медсестра процедурного кабинета выдает услугопоучателю медицинское заключение на наличие ВИЧ-инфекции - 4 минут.
8. Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Добровольное анонимное и обязательное
конфиденциальное медицинское
обследование на наличие ВИЧ-инфекции»
Описание последовательности процедур (действий)
Описание последовательности процедур (действий)