"Элиталық тұқымдарды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 28 тамыздағы № А-8/398 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 3 қазанда № 4381 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 21 тамыздағы № А-9/396 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 21.08.2015 № А-9/396 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Элиталық тұқымдарды субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің бірінші орынбасары Р.Қ. Әкімовке жүктелсін.
3. Осы облыс әкімдігінің қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап 10 күнтізбелік күн аяқталған соң, алайда «Элиталық тұқымдарды субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 843 қаулысының қолданысқа енгізілгенінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 28 тамыздағы № А-8/398
қаулысымен бекітілді
«Элиталық тұқымдарды субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Элиталық тұқымдарды субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Ақмола облысының ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлем шоттарының тізілімін ұсыну.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 843 қаулысымен бекітілген «Элиталық тұқымдарды субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование элитных семян"
Постановление акимата Акмолинской области от 28 августа 2014 года № А-8/398. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 3 октября 2014 года № 4381. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 21 августа 2015 года № А-9/396
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 21.08.2015 № А-9/396 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Субсидирование элитных семян».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Акмолинской области Акимова Р.К.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие по истечению 10 календарных дней после дня его официального опубликования, но не ранее введения в действие постановления Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 843 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Субсидирование элитных семян».
Аким области                               С.Кулагин
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской области
от 28 августа 2014 года № А-8/398
Регламент государственной услуги «Субсидирование элитных семян»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Субсидирование элитных семян» (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Управление сельского хозяйства Акмолинской области» (далее – услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги – бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета услугополучателей.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель либо его представитель (по нотариально заверенной доверенности) представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Субсидирование элитных семян», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 843 (далее – Стандарт).

5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әр рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
5.1. элиталық тұқым шаруашылықтарының (бұдан әрі – элиттұқымшар) жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, сояның, көкөніс және жемшөп дақылдарының бірегей тұқымдарын шетелдерден іс жүзінде сатып алуға жұмсалған шығындарын ішінара өтеуге бюджеттік субсидиялар алу үшін:
1) қызмет берушінің кеңсесі есеп беру айынан кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде, бірақ тиісті жылдың 10 қарашасынан кешіктірмей ұсынылған құжаттарды қабылдайды – 15 минут. Нәтижесі – ұсынылған құжаттарды қызмет берушінің басшысына жолдау;
2) қызмет берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны белгілейді – 60 минут. Нәтижесі – құжаттарды жауапты орындаушыға жолдау;
3) қызмет берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың анықтығын тексеруді іске асырады, қызмет алушының ауылшаруашылық өсімдіктерінің түпнұсқалық тұқымдарын нақты сатып алу көлемдері бойынша облыс бойынша жиынтық тізілім жасайды және бюджеттік субсидиялардың белгіленген нормативтері негізінде қызмет алушыларға төлеуге тиесілі қаражат көлемін анықтайды, қызмет алушыларға жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, қытайбұршақтың, көкөніс пен азықтық дақылдардың түпнұсқалық тұқымдарын шет елдерден нақты сатып алғандық үшін бюджеттік субсидия төлеу үшін тізімдеме қалыптастырады, 2 данада төлемге шоттарды қоса берумен, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттар тізілімін ұсынады – он алты жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – төлемге шоттарды қоса берумен, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттар тізілімін ұсыну.
5.2. Бюджеттік субсидияларды алу үшін жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көп жылдық аналық екпелерiн отырғызу және жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң отырғызылған көп жылдық аналық екпелерiнің аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету бойынша:
1) қызмет берушінің кеңсесі есеп беру айынан кейінгі айдың 5-не дейін мерзімде, бірақ тиісті жылдың 30 қарашасынан кешіктірмей ұсынылған құжаттарды қабылдайды – 15 минут. Нәтижесі – ұсынылған құжаттарды қызмет берушінің басшысына жолдау:
2) қызмет берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны белгілейді – 60 минут. Нәтижесі – құжаттарды жауапты орындаушыға жолдайды;

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
5.1. Для получения бюджетных субсидий на частичное возмещения затрат элитно-семеноводческих хозяйств (далее – элитсемхоз) за фактически приобретенные в зарубежных странах оригинальные семена кукурузы, сахарной свеклы, рапса, сои, овощных и кормовых культур:
1) канцелярия услугодателя принимает представленные документы в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным, но не позднее 10 ноября соответствующего года – 15 минут. Результат – направление представленных документов руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя – ознакамливается с представленными документами, определяет ответственного исполнителя – 60 минут. Результат – направляет документы ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверяет достоверность представленных документов, утверждает реестр по объемам фактического приобретения услугополучателем оригинальных семян сельскохозяйственных растений, составляет сводный реестр по объемам фактического закупа оригинальных семян сельскохозяйственных растений по области и на основе установленных нормативов бюджетных субсидий определяет объемы средств, подлежащих к уплате услугополучателям, формирует ведомость для выплаты бюджетных субсидий услугополучателям за фактически приобретенные в зарубежных странах оригинальные семена кукурузы, сахарной свеклы, рапса, сои, овощных и кормовых культур, представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате в 2-х экземплярах - в течение шестнадцати рабочих дней. Результат - представление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате с приложением счетов к оплате.
5.2. Для получения бюджетных субсидий услугополучатели оригинаторы по результатам понесенных затрат по закладке маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда:
1) канцелярия услугодателя принимает представленные документы в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным, но не позднее 30 ноября соответствующего года – 15 минут. Результат – направление представленных документов руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя – ознакамливается с представленными документами, определяет ответственного исполнителя – 60 минут. Результат – направляет документы ответственному исполнителю;

3) қызмет берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың анықтығын тексереді, тізімдеме қалыптастырады, шоттарды қоса берумен, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттар тізілімін ұсынады – он бес жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – төлемге шоттарды қоса берумен, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттар тізілімін ұсыну.
5.3. Нарықтық құн бойынша сатып алынған ауыл шаруашылығы дақылдарының элиталық тұқымдарына бюджеттік субсидиялар алу үшін:
1) ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі – ВАК) тиісті жылдың 20 маусымына дейін мерзімде – жаздық дақылдар бойынша, тиісті жылдың 10 қарашасына дейін – күздік дақылдар бойынша ұсынылған құжаттарды қабылдайды – 15 минут. Нәтижесі – қабылданған күнін көрсете отырып, қызмет алушыға өтінімнің көшірмелерін беру;
2) ВАК ұсынылған құжаттарды тексереді, әр тұқым шаруашылығы (бұдан әрі – тұқымшар) және тұқымды тұтынушы үшін элита тұқымдарының әр түрі бойынша алдын ала квота қалыптастырады, оларды ауданның жергілікті атқарушы органына бекітуге жолдайды – құжаттар қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – алдын ала квоталарды қызмет берушінің жауапты орындаушысына бекітуге жолдау;
3) қызмет берушінің жауапты орындаушысы әр тұқымшар және (немесе) тұқымды тұтынушы үшін элита тұқымдарының әр түрі бойынша алдын ала квоталарды бекітеді – құжаттарды алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – алдын ала квоталарды бекіту;
4) қызмет берушінің жауапты орындаушысы Ақмола облысының ауыл шаруашылығы басқармасына (бұдан әрі – Басқарма) әр тұқымшар және тұқымды тұтынушы үшін элита тұқымдарының әр түрі бойынша бекітілген алдын ала квоталарды және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 наурыздағы № 304 қаулысымен бекітілген, Тұқым шаруашылығын қолдауға субсидиялау қағидасының (бұдан әрі – Қағида) 24-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады – екі жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – Басқармаға бекітілген алдын ала квоталарды ұсыну;
5) Басқарма ұсынылған құжаттарды тексереді, әр тұқымшар және тұқымды тұтынушы үшін элита тұқымдарының әр түрі бойынша квоталарды және облыс бойынша элита тұқымдары нақты сатып алу көлемдері бойынша жиынтық акт жасайды және бекітеді, бюджеттік субсидиялар төлеу үшін жиынтық тізімдеме қалыптастырады, 2 данада төлемге шоттарды қоса берумен, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттар тізілімін ұсынады – он бір жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – төлемге шоттарды қоса берумен, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттар тізілімін ұсыну.
5.4. Отандық ауылшаруашылық тауар өндірушілерге өткізілген жүгерінің, күнбағыстың, күріштің, қант қызылшасының, мақтаның элита тұқымдарын және жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің екпелерін өткізгендік үшін бюджеттік субсидиялар алу үшін:

3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет достоверность представленных документов, формирует ведомость, представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов - в течение пятнадцати рабочих дней. Результат - представление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате с приложением счетов.
5.3. Для получения бюджетных субсидий за приобретенные по рыночной стоимости элитные семена сельскохозяйственных растений:
1) Межведомственная комиссия принимает представленные документы в срок до 20 июня соответствующего года - по яровым культурам, до 10 ноября соответствующего года - по озимым культурам – 15 минут. Результат – выдача услугополучателю копии заявки с указанием даты принятия;
2) МВК проверяет представленные документы, формирует предварительные квоты для каждого семеноводческого хозяйства (далее - семхоз) и потребителя семян по каждому виду элитных семян, направляет их на утверждение местному исполнительному органу района - в течение двух рабочих дней после завершения срока приема документов. Результат - направление предварительных квот на утверждение ответственному исполнителю услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя утверждает предварительные квоты для каждого семхоза и (или) потребителя семян по каждому виду элитных семян – в течение одного рабочего дня после получения документов. Результат – утверждение предварительных квот;
4) ответственный исполнитель услугодателя представляет в Управление сельского хозяйства Акмолинской области (далее - Управление) утвержденные предварительные квоты для каждого семхоза и потребителя семян по каждому виду элитных семян и документы, указанные в пункте 24 Правил субсидирования на поддержку семеноводства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2013 года № 304 (далее - Правила) - в течение двух рабочих дней. Результат – представление в Управление утвержденных предварительных квот;
5) Управление проверяет представленные документы, составляет и утверждает квоты для каждого семхоза и потребителя семян по каждому виду элитных семян и сводный акт по объемам фактического закупа элитных семян по области, формирует сводную ведомость для выплаты бюджетных субсидий, представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате в 2-х экземплярах - в течение одиннадцати рабочих дней. Результат - представление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате с приложением счетов к оплате.
5.4 Для получения бюджетных субсидий за реализованные элитные семена кукурузы, подсолнечника, риса, сахарной свеклы, хлопчатника и саженцев плодово-ягодных культур и винограда, реализованных отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям:

1) ВАК тиісті жылдың 20 маусымына дейін мерзімде – жаздық дақылдар бойынша, тиісті жылдың 10 қарашасына дейін – күздік дақылдар бойынша ұсынылған құжаттарды қабылдайды – 15 минут. Нәтижесі – қабылданған күнін көрсете отырып, қызмет алушыға өтінімнің көшірмелерін беру;
2) ВАК алғашқы төлем құжаттарының көшірмелерін түпнұсқаларымен салыстырып тексереді және өзінің мөрімен куәландырады, алғашқы төлем құжаттарының куәландырылған көшірмелерін, элита тұқымдары мен екпелерді нақты өткізу көлемдері бойынша жиынтық тізілінің бір данасын және сату-сатып алу шартының бір данасын жауапты орындаушыға сақтауға тапсырады – құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – тиісті құжаттарды жауапты орындаушыға сақтауға жолдау;
3) қызмет берушінің жауапты орындаушысы Басқармаға Қағиданың 29-тармағы 5) тармақшасында көрсетілген құжаттарды ұсынады – құжаттарды алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – тиісті құжаттарды Басқармаға ұсыну.
4) Басқарма ұсынылған құжаттарды тексереді, облыс бойынша элита тұқымдары мен екпелердің нақты өткізу көлемдері бойынша жиынтық акт жасайды және бекітеді, тиесілі бюджет қаражатының көлемін белгілейді, бюджеттік субсидия төлеу үшін жиынтық тізімдеме қалыптастырады, 2 данада төлемге шоттарды қоса берумен, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттар тізілімін ұсынады – он үш жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – төлемге шоттарды қоса берумен, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттар тізілімін ұсыну;
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметшілерінің) өзара әрекеті тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) тізбесі:
1) кеңсе;
2) қызмет берушінің басшысы;
3) қызмет берушінің жауапты орындаушысы;
4) ВАК;
5) Басқарма.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметшілер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау:
7.1. элиталық тұқым шаруашылықтарының (бұдан әрі – элиттұқымшар) жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, сояның, көкөніс және жемшөп дақылдарының бірегей тұқымдарын шетелдерден іс жүзінде сатып алуға жұмсалған шығындарын ішінара өтеуге бюджеттік субсидиялар алу үшін:
1) ВАК тиісті жылдың 20 маусымына дейін мерзімде – жаздық дақылдар бойынша, тиісті жылдың 10 қарашасына дейін – күздік дақылдар бойынша ұсынылған құжаттарды қабылдайды – 15 минут;

1) МВК принимает представленные документы в срок до 20 июня соответствующего года - по яровым культурам, до 10 ноября соответствующего года - по озимым культурам – 15 минут. Результат – выдача услугополучателю копии заявки с указанием даты принятия;
2) МВК сверяет представленные копии первичных платежных документов с оригиналами и заверяет своей печатью, сдает на хранение ответственному исполнителю заверенные копии первичных платежных документов, один экземпляр сводного реестра по объемам фактической реализации элитных семян и саженцев и один экземпляр договора купли-продажи - в течение двух рабочих дней после завершения сроков приема документов. Результат - сдача на хранение ответственному исполнителю соответствующих документов;
3) ответственный исполнитель услугодателя представляет в Управление документы, указанные в подпункте 5) пункта 29 Правил - в течение одного рабочего дня после получения документов. Результат - представление в Управление соответствующих документов;
4) Управление проверяет представленные документы, составляет и утверждает сводный акт по объемам фактической реализации элитных семян и саженцев по области, определяет объемы причитающихся бюджетных средств, формирует сводную ведомость для выплаты бюджетных субсидий, представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате в 2-х экземплярах - в течение тринадцати рабочих дней. Результат - представление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате с приложением счетов к оплате.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) МВК;
5) Управление.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
7.1. Для получения бюджетных субсидий на частичное возмещения затрат элитно-семеноводческих хозяйств (далее – элитсемхоз) за фактически приобретенные в зарубежных странах оригинальные семена кукурузы, сахарной свеклы, рапса, сои, овощных и кормовых культур:
1) канцелярия услугодателя принимает представленные документы в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным, но не позднее 10 ноября соответствующего года и направляет представленные документы руководителю услугодателя – 15 минут;

2) қызмет берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны белгілейді, құжаттарды жауапты орындаушыға жолдайды – 60 минут;
3) қызмет берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың анықтығын тексеруді іске асырады, қызмет алушының ауылшаруашылық өсімдіктерінің түпнұсқалық тұқымдарын нақты сатып алу көлемдері бойынша тізілімді бекітеді, ауылшаруашылық өсімдіктерінің түпнұсқалық тұқымдарын нақты сатып алу көлемдері бойынша облыс бойынша жиынтық тізілім жасайды және бюджеттік субсидиялардың белгіленген нормативтері негізінде қызмет алушыларға төлеуге тиесілі қаражат көлемін анықтайды, қызмет алушыларға жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, қытайбұршақтың, көкөніс пен азықтық дақылдардың түпнұсқалық тұқымдарын шет елдерден нақты сатып алғандық үшін бюджеттік субсидия төлеу үшін тізімдеме қалыптастырады, 2 данада төлемге шоттарды қоса берумен, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттар тізілімін ұсынады – он алты жұмыс күні ішінде;
7.2. Бюджеттік субсидияларды алу үшін жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көп жылдық аналық екпелерiн отырғызу және жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң отырғызылған көп жылдық аналық екпелерiнің аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету бойынша қызмет алушы түпнұсқашылар бюджеттік субсидиялар алу үшін:
1) қызмет берушінің кеңсесі есеп беру айынан кейінгі айдың 5-не дейін мерзімде, бірақ тиісті жылдың 30 қарашасынан кешіктірмей ұсынылған құжаттарды қабылдайды және ұсынылған құжаттарды қызмет берушінің басшысына жолдайды – 15 минут;
2) қызмет берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны белгілейді, құжаттарды жауапты орындаушыға жолдайды – 60 минут;
3) қызмет берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың анықтығын тексереді, тізімдеме қалыптастырады, шоттарды қоса берумен, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттар тізілімін ұсынады – он бес жұмыс күні ішінде.
7.3. Нарықтық құн бойынша сатып алынған ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық дақылдарына бюджеттік субсидиялар алу үшін:
1) ВАК тиісті жылдың 20 маусымына дейін мерзімде – жаздық дақылдар бойынша, тиісті жылдың 10 қарашасына дейін – күздік дақылдар бойынша ұсынылған құжаттарды қабылдайды, қызмет алушыға өтінімнің көшірмелерін береді – 15 минут;
2) ВАК ұсынылған құжаттарды тексереді, әр тұқымшар және тұқымды тұтынушы үшін элита тұқымдарының әр түрі бойынша алдын ала квота қалыптастырады, оларды ауданның жергілікті атқарушы органына бекітуге жолдайды – құжаттар қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде;

2) руководитель услугодателя – ознакамливается с представленными документами, определяет ответственного исполнителя, направляет документы ответственному исполнителю – 60 минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверяет достоверность представленных документов, утверждает реестр по объемам фактического приобретения услугополучателем оригинальных семян сельскохозяйственных растений, составляет сводный реестр по объемам фактического закупа оригинальных семян сельскохозяйственных растений по области и на основе установленных нормативов бюджетных субсидий определяет объемы средств, подлежащих к уплате услугополучателям, формирует ведомость для выплаты бюджетных субсидий услугополучателям за фактически приобретенные в зарубежных странах оригинальные семена кукурузы, сахарной свеклы, рапса, сои, овощных и кормовых культур, представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате в 2-х экземплярах - в течение шестнадцати рабочих дней.
7.2. Для получения бюджетных субсидий услугополучатели оригинаторы по результатам понесенных затрат по закладке маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда:
1) канцелярия услугодателя принимает представленные документы в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным, но не позднее 30 ноября соответствующего года и направляет представленные документы руководителю услугодателя – 15 минут;
2) руководитель услугодателя – ознакамливается с представленными документами, определяет ответственного исполнителя и направляет документы ответственному исполнителю – 60 минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет достоверность представленных документов, формирует ведомость, представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов - в течение пятнадцати рабочих дней.
7.3. Для получения бюджетных субсидий за приобретенные по рыночной стоимости элитные семена сельскохозяйственных растений:
1) МВК принимает представленные документы в срок до 20 июня соответствующего года - по яровым культурам, до 10 ноября соответствующего года - по озимым культурам, выдает услугополучателю копию заявки – 15 минут;
2) МВК проверяет представленные документы, формирует предварительные квоты для каждого семхоза и потребителя семян по каждому виду элитных семян, направляет их на утверждение местному исполнительному органу района и направляет предварительные квоты на утверждение ответственному исполнителю - в течение двух рабочих дней после завершения срока приема документов;

3) қызмет берушінің жауапты орындаушысы әр тұқымшар және (немесе) тұқымды тұтынушы үшін элита тұқымдарының әр түрі бойынша алдын ала квоталарды бекітеді – құжаттарды алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде;
4) қызмет берушінің жауапты орындаушысы Басқармаға әр тұқымшар және тұқымды тұтынушы үшін элита тұқымдарының әр түрі бойынша бекітілген алдын ала квоталарды және Қағиданың 24-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады – екі жұмыс күні ішінде;
5) Басқарма ұсынылған құжаттарды тексереді, әр тұқымшар және тұқымды тұтынушы үшін элита тұқымдарының әр түрі бойынша квоталарды және облыс бойынша элита тұқымдары нақты сатып алу көлемдері бойынша жиынтық акт жасайды және бекітеді, бюджеттік субсидиялар төлеу үшін жиынтық тізімдеме қалыптастырады, 2 данада төлемге шоттарды қоса берумен, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттар тізілімін ұсынады – он бір жұмыс күні ішінде;
7.4. Жүгерінің, күнбағыстың, күріштің, қант қызылшасының, мақтаның өткізілген элиталық тұқымдары мен екпелер үшін бюджеттік субсидиялар алу үшін:
1) ВАК тиісті жылдың 20 маусымына дейін мерзімде – жаздық дақылдар бойынша, тиісті жылдың 10 қарашасына дейін – күздік дақылдар бойынша ұсынылған құжаттарды қабылдайды және ұсынылған құжаттарды жаздық дақылдар бойынша қызмет берушінің басшысына, ал күздік дақылдар бойынша ВАК-қа жолдайды, қызмет алушыға өтінімнің көшірмелерін береді – 15 минут;
2) ВАК алғашқы төлем құжаттарының көшірмелерін түпнұсқаларымен салыстырып тексереді және өзінің мөрімен куәландырады, алғашқы төлем құжаттарының куәландырылған көшірмелерін, элита тұқымдары мен екпелерді нақты өткізу көлемдері бойынша жиынтық тізілінің бір данасын және сату-сатып алу шартының бір данасын жауапты орындаушыға сақтауға тапсырады – құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде;
3) қызмет берушінің жауапты орындаушысы Басқармаға Қағиданың 29-тармағы 5) тармақшасында көрсетілген құжаттарды ұсынады – құжаттарды алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде;
6) Басқарма ұсынылған құжаттарды тексереді, облыс бойынша элита тұқымдары мен екпелерді нақты өткізу көлемдері бойынша жиынтық актіні жасайды және бекітеді, бюджет қаражатының тиесілі көлемін анықтайды, бюджеттік субсидия төлеу үшін жиынтық тізімдеме қалыптастырады, 2 данада төлемге шоттарды қоса берумен, қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлемге шоттар тізілімін ұсынады – он үш жұмыс күні ішінде;
8. Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 1-2-3-4-қосымшасына сәйкес блок-схемасымен сүйемелденеді.

3) ответственный исполнитель услугодателя утверждает предварительные квоты для каждого семхоза и (или) потребителя семян по каждому виду элитных семян – в течение одного рабочего дня после получения документов;
4) ответственный исполнитель услугодателя представляет в Управление утвержденные предварительные квоты для каждого семхоза и потребителя семян по каждому виду элитных семян и документы, указанные в пункте 24 Правил - в течение двух рабочих дней;
5) Управление проверяет представленные документы, составляет и утверждает квоты для каждого семхоза и потребителя семян по каждому виду элитных семян и сводный акт по объемам фактического закупа элитных семян по области, формирует сводную ведомость для выплаты бюджетных субсидий, представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате в 2-х экземплярах - в течение одиннадцати рабочих дней;
7.4 Для получения бюджетных субсидий за реализованные элитные семена кукурузы, подсолнечника, риса, сахарной свеклы, хлопчатника и саженцы:
1) МВК принимает представленные документы в срок до 20 июня соответствующего года - по яровым культурам, до 10 ноября соответствующего года - по озимым культурам и направляет представленные документы по яровым культурам руководителю услугодателя, а по озимым культурам в МВК, выдает услугополучателю копию заявки – 15 минут;
2) МВК сверяет представленные копии первичных платежных документов с оригиналами и заверяет своей печатью, сдает на хранение ответственному исполнителю заверенные копии первичных платежных документов, один экземпляр сводного реестра по объемам фактической реализации элитных семян и саженцев и один экземпляр договора купли-продажи - в течение двух рабочих дней после завершения сроков приема документов;
3) ответственный исполнитель услугодателя представляет в Управление документы, указанные в подпункте 5) пункта 29 Правил - в течение одного рабочего дня после получения документов;
6) Управление проверяет представленные документы, составляет и утверждает сводный акт по объемам фактической реализации элитных семян и саженцев по области, определяет объемы причитающихся бюджетных средств, формирует сводную ведомость для выплаты бюджетных субсидий, представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате в 2-х экземплярах - в течение тринадцати рабочих дней.
8. Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1234 к настоящему регламенту.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара әрекет ету тәртібінің, сондай-ақ басқа қызмет көрсетушілермен өзара әрекет ету тәртібінің егжей-тегжейлі сипаттамасы осы регламенттің 5-6-7-,  8-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығында бейнеленген.
«Элита тұқымдарын субсидиялау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, қытайбұршақтың, көкөніс пен азықтық дақылдардың түпнұсқалық тұқымдарын шет елдерден нақты сатып алғандық үшін шығындардың орнын ішінара толтыруға бюджеттік субсидиялар алу үшін «Элита тұқымдарын субсидиялау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің блок-сызбасы
«Элита тұқымдарын субсидиялау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көпжылдық екпелерiнің көпжылдық аналықтарын отырғызу және өсiру және жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көпжылдық екпелерiнің отырғызылған көпжылдық аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету бойынша шеккен шығындарының нәтижесі бойынша бюджеттік субсидия алу үшін «Элита тұқымдарын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің блок-сызбасы
«Элита тұқымдарын субсидиялау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Нарықтық құн бойынша ауыл шаруашылық өсімдіктерінің элита тұқымдарын сатып алғандық үшін бюджеттік субсидия алу үшін «Элита тұқымдарын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің блок-сызбасы
«Элита тұқымдарын субсидиялау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
Жүгерінің, күнбағыстың, күріштің, қант қызылшасының, мақта мен екпелердің өткізілген элита тұқымдары үшін бюджеттік субсидия алу үшін «Элита тұқымдарын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің блок-сызбасы
«Элита тұқымдарын субсидиялау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 5-қосымша
Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, қытайбұршақтың, көкөніс пен азықтық дақылдардың түпнұсқалық тұқымдарын шет елдерден нақты сатып алғандық үшін шығындардың орнын ішінара толтыруға бюджеттік субсидия алу үшін «Элита тұқымдарын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің бизнес-процесінің анықтамалығы
«Элита тұқымдарын субсидиялау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 6-қосымша
Жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көпжылдық екпелерiнің көпжылдық аналықтарын отырғызу және өсiру және жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көпжылдық екпелерiнің отырғызылған көпжылдық аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету бойынша шеккен шығындарының нәтижесі бойынша бюджеттік субсидия алу үшін «Элита тұқымдарын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің бизнес-процесінің анықтамалығы
«Элита тұқымдарын субсидиялау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 7-қосымша
Ауылшаруашылық өсімдіктерінің элита тұқымдарын нарықтық баға бойынша сатып алғандық үшін бюджеттік субсидия алу үшін «Элита тұқымдарын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің бизнес-процесінің анықтамалығы
«Элита тұқымдарын субсидиялау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 8-қосымша
Жүгерінің, күнбағыстың, күріштің, қант қызылшасының, мақта мен екпелердің өткізілген элита тұқымдары үшін бюджеттік субсидия алу үшін «Элита тұқымдарын субсидиялау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің бизнес-процесінің анықтамалығы

9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5678 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги
«Субсидирование элитных семян»
Блок-схема оказание государственной услуги «Субсидирование элитных семян» для получения бюджетных субсидий на частичное возмещения затрат элитно-семеноводческих хозяйств за фактически приобретенные в зарубежных странах оригинальные семена кукурузы, сахарной свеклы, рапса, сои, овощных и кормовых культур
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги
«Субсидирование элитных семян»
Блок-схема оказания государственной услуги «Субсидирование элитных семян» для получения бюджетных субсидий по результатам понесенных затрат по закладке маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
Приложение 3 к Регламенту
государственной услуги
«Субсидирование элитных семян»
Блок-схема оказания государственной услуги «Субсидирование элитных семян» для получения бюджетных субсидий за приобретенные по рыночной стоимости элитные семена сельскохозяйственных растений
Приложение 4 к Регламенту
государственной услуги
«Субсидирование элитных семян»
Блок-схема оказания государственной услуги «Субсидирование элитных семян» для получения бюджетных субсидий за реализованные элитные семена кукурузы, подсолнечника, риса, сахарной свеклы, хлопчатника и саженцев
Приложение 5 к Регламенту
государственной услуги
«Субсидирование элитных семян»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Субсидирование элитных семян» для получения бюджетных субсидий на частичное возмещения затрат элитно-семеноводческих хозяйств за фактически приобретенные в зарубежных странах оригинальные семена кукурузы, сахарной свеклы, рапса, сои, овощных и кормовых культур
Приложение 6 к Регламенту
государственной услуги
«Субсидирование элитных семян»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Субсидирование элитных семян» для получения бюджетных субсидий по результатам понесенных затрат по закладке маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
Приложение 7 к Регламенту
государственной услуги
«Субсидирование элитных семян»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Субсидирование элитных семян» для получения бюджетных субсидий за приобретенные по рыночной стоимости элитные семена сельскохозяйственных растений
Приложение 8 к Регламенту
государственной услуги
«Субсидирование элитных семян»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Субсидирование элитных семян» для получения бюджетных субсидий за реализованные элитные семена кукурузы, подсолнечника, риса, сахарной свеклы, хлопчатника и саженцев