Көкшетау қалалық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № С-23/2 "2014-2016 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 30 сәуірдегі № C-26/4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 15 мамырда № 4185 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106 бабының 2 тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Көкшетау қалалық мәслихатының «2014-2016 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № С-23/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3949 тіркелген, 2014 жылғы 16 қаңтарда «Көкшетау» және «Степной Маяк» газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2014–2016 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20 549 788,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 285 524 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 44 790 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 492 607,6 мың теңге;
трансферттік түсімдер – 6 726 867 мың теңге;
2) шығындар – 20 900 070 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 52 951,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 55 560,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 609 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялары бойынша сальдо – 397 097 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алу – 397 097 мың теңге;
5) бюджеттік дефицит – -800 329,9 мың теңге;
6) бюджеттік дефицитті қаржыландыру – 800 329,9 мың теңге.»;
5 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«5. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттің қаражаттары есебінен білім беру саласына 1 758 903 мың теңге сомасында ағымдағы мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) ағымдағы мақсатты трансферттер 1 458 903 мың теңге сомасында, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдықтарымен жарақтандыруға – 8 194 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 476 798 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 44 790 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кокшетауского городского маслихата от 25 декабря 2013 года № С-23/2 "О городском бюджете на 2014-2016 годы"
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 30 апреля 2014 года № C-26/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 15 мая 2014 года № 4185
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кокшетауского городского маслихата «О городском бюджете на 2014-2016 годы» от 25 декабря 2013 года № С-23/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3949, опубликовано 16 января 2014 года в газетах «Көкшетау» и «Степной маяк») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить городской бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 549 788,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 285 524 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 44 790 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 492 607,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 726 867 тысяч тенге;
2) затраты – 20 900 070 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 951,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 55 560,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 609 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 397 097 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 397 097 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -800 329,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 800 329,9 тысяч тенге.»;
пункт 5 изложить в новой редакции:
«5. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета на образование в сумме 1 758 903 тысячи тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 1 458 903 тысячи тенге, в том числе:
8 194 тысячи тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
476 798 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
44 790 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;

бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруға – 929 121 мың теңге;
2) дамытуға мақсатты трансферттер 300 000 мың теңге сомасында, соның ішінде:
Ақмола облысы Көкшетау қаласындағы 500 орындық № 2 орта мектебіне қосымша құрылысқа – 300 000 мың теңге.»;
7 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«7. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз етуге ағымдағы нысаналы трансферттер 65 839 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 13 758 мың теңге;
Көкшетау қаласында арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 37 881 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 13 575 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 625 мың теңге.»;
8 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«8. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет қаражаттары есебінен 2 295 934 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) ағымдағы нысаналы трансферттер 180 182 мың теңге сомасында, соның ішінде:
мүгедектердің өмір сапасын жақсартуына және құқықтарын қамтамасыз ету үшін амал жоспарын жүзеге асыру шегінде, мүгедектерге қызмет көрсету жерлерінде жол белгілерін және көрсеткіштер орнатуына – 1 246 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге – 178 936 мың теңге;
2) дамытуға нысаналы трансферттер 2 115 752 мың теңге сомасында, соның ішінде:
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және сатып алуына – 1 130 171 мың теңге;
кезекте тұратындарға тұрғын үй құрылысына – 174 271 мың теңге;
жас отбасыларға тұрғын үй құрылысына – 414 213 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 397 097 мың теңге.»;
11 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«11. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет есебінен 888 442 мың теңге сомасындағы бюджеттік кредит қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 55 560 мың теңге;
тұрғын үй жобалау, құрылысы және сатып алуына – 832 882 мың теңге.»;
көрсетілген шешімнің 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

929 121 тысяча тенге – на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего образования.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 300 000 тысяч тенге, в том числе:
300 000 тысяч тенге – на строительство пристройки на 500 мест к средней школе № 2 в городе Кокшетау Акмолинской области.»;
пункт 7 изложить в новой редакции:
«7. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 65 839 тысяч тенге, в том числе:
13 758 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу;
37 881 тысяча тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг в городе Кокшетау;
13 575 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
625 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет.»;
пункт 8 изложить в новой редакции:
«8. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств республиканского бюджета в сумме 2 295 934 тысячи тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 180 182 тысячи тенге, в том числе:
1 246 тысяч тенге – на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов, в рамках реализации плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
178 936 тысяч тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 2 115 752 тысячи тенге, в том числе:
1 130 171 тысяча тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
174 271 тысяча тенге – на строительство жилья для очередников;
414 213 тысячи тенге – на строительство жилья для молодых семей;
397 097 тысяч тенге – на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций.»;
пункт 11 изложить в новой редакции:
«11. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрены бюджетные кредиты за счет средств республиканского бюджета в сумме 888 442 тысячи тенге, в том числе:
55 560 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов;
832 882 тысячи тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья.»;
приложения 15 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 к настоящему решению.

2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Бесінші шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының 26 кезекті
сессияның төрағасы                         С.Кәкенов
Бесінші шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы                       Б.Бегалин
«КЕЛІСІЛДІ»
Көкшетау қаласының әкімі                   Ж.Жұмағұлов
Көкшетау қалалық мәслихатының

2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель
26 очередной сессии
Кокшетауского городского
маслихата пятого созыва                    С.Какенов
Секретарь
Кокшетауского городского
маслихата пятого созыва                    Б.Бегалин
«СОГЛАСОВАНО»
Аким города Кокшетау                       Ж.Жумагулов
Приложение 1
к решению Кокшетауского
городского маслихата