Астрахан аудандық мәслихатының 2013 жылғы 29 наурыздағы № 5С-14-7 "Астрахан ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) Тұрғын үй көмегін көрсету қағидасын бекіту туралы" шешіміне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2014 жылғы 31 қазандағы № 5С-36-2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 25 қарашада № 4471 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2015 жылғы 13 ақпандағы № 5С-40-8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 13.02.2015 № 5С-40-8 (қол қойылған кезден бастап күшіне енеді және қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97 бабының 2 тармағына, «Тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысына сәйкес, Астрахан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Астрахан аудандық мәслихатының «Астрахан ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасын бекіту туралы» 2013 жылғы 29 наурыздағы № 5С-14-7 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3711 тіркелген, аудандық «Маяк» газетінде 2013 жылғы 24 мамырда жарияланған) шешіміне келесі толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
Аталған шешіммен бекітілген Астрахан ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасында:
кіріспе жаңа редакцияда баяндалсын:
«Осы Астрахан ауданында тұратын аз қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету Қағидасы (бұдан әрі - Қағида) Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 «Тұрғын үй көмегін көрсету Ережесіне», 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 «Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы», 2014 жылғы 5 наурыздағы № 185 «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы» қаулыларына, Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2011 жылғы 5 қазандағы № 353-ө «Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын іске асыру кезінде Қазақстан Республикасы азаматтарын өз бетінше жұмыспен айналысушылар, жұмыссыздар және табысы аз адамдарға жатқызу критерийлерін айқындау жөніндегі қағиданы бекіту туралы» бұйрығына сәйкес әзірленді.»;
10-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«Тұрғын үй көмегiн тағайындау үшiн отбасы (азамат) «Халыққа қызмет көрсету орталығына» немесе «электрондық үкіметтің» веб-порталына хабарласады.

О внесении изменений и дополнений в решение Астраханского районного маслихата от 29 марта 2013 года № 5С-14-7 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Астраханском районе"
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 31 октября 2014 года № 5С-36-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 25 ноября 2014 года № 4471. Утратило силу решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 13 февраля 2015 года № 5С-40-8
Сноска. Утратило силу решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 13.02.2015 № 5С-40-8 (вступает в силу и вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи», Астраханский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Астраханского районного маслихата «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Астраханском районе» от 29 марта 2013 года № 5С-14-7 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3711, опубликовано 24 мая 2013 года в районной газете «Маяк») следующие изменения и дополнения:
в Правилах предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Астраханском районе, утвержденных указанным решением:
преамбулу изложить в новой редакции:
«Настоящие Правила предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Астраханском районе (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи», от 14 апреля 2009 года № 512 «О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам», от 5 марта 2014 года № 185 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства», приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 5 октября 2011 года № 353-ө «Об утверждении Правил определения критериев отнесения граждан Республики Казахстан к самостоятельно занятым, безработным и малообеспеченным при реализации активных мер содействия занятости.»;
пункт 10 изложить в новой редакции:
«Для назначения жилищной помощи семья (гражданин) обращается в «Центр обслуживания населения» либо на веб-портал «электронного правительства».

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 185 қаулысымен бекітілген «Тұрғын үй көмегін тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 9 тармағының 2 бөлімімен анықталған құжаттарды ұсынады.»;
1112 және 13 тармақтар алынып тасталсын.
15-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«Қажет болған жағдайда, тұрғын үй көмегін көрсетуге шешім қабылдау үшін, сәйкес уәкілетті органдардан мәлімет сұрастырады.»;
17 тармақ алынып тасталсын.
келесі мазмұндағы 19-1 тармақпен толықтырылсын:
«19-1. Он сегіз жасқа дейінгі ата-анасынан бөлек тұратын балалары ата-анасының отбасында есепке алынады. Егер ата-анасы ата-ана құқығынан айырылса, балалар қамқоршылардың (асыраушылар) отбасында деп есептеледі.»;
келесі мазмұндағы 21 тармақпен толықтырылсын:
«21. Тұрғын үй көмегiн төлеудi қаржыландыру аудан бюджетінде тиісті қаржылық жылға қарастырылған қаражат шегiнде жүзеге асырылады.».
2. Осы шешім Ақмола облысының әділет Департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Астрахан аудандық мәслихатының
сессия төрайымы                            Ж.Дүйсекеева
Астрахан аудандық
мәслихатының хатшысы                       В.Собеский
КЕЛІСІЛДІ
Астрахан ауданының әкімі                   Т.Ерсейітов

Перечень необходимых документов определяется пунктом 9 раздела 2 стандарта государственной услуги «Назначение жилищной помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 185.»;
пункты 1112 и 13 исключить.
пункт 15 изложить в новой редакции:
«В случае необходимости, уполномоченный орган запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для принятия решения о назначении жилищной помощи.»;
пункт 17 исключить.
дополнить пунктом 19-1 следующего содержания:
«19-1. Дети до восемнадцати лет, проживающие отдельно от родителей, учитываются в семье родителей. В случаях, если родители лишены родительских прав, дети учитываются в семьях опекунов (попечителей).»;
дополнить пунктом 21 следующего содержания:
«21. Финансирование выплат жилищной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных в бюджете района на соответствующий финансовый год.».
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии Астраханского
районного маслихата                        Ж.Дюсекеева
Секретарь Астраханского
районного маслихата                        В.Собеский
СОГЛАСОВАНО
Аким Астраханского района                  Т.Ерсеитов