Зеренді аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 22-177 "Зеренді ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2014 жылғы 8 қазандағы № 31-240 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 14 қазанда № 4397 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2015 жылғы 3 ақпандағы № 29 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 03.02.2015 № 29 хатымен).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына және 109 бабының 1 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Зеренді аудандық мәслихаттың «Зеренді ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы» 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 22-177 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3946 тіркелген, 2014 жылғы 17 қаңтарда «Зерделі–Зеренді» аудандық газетінде, 2014 жылғы 17 қаңтарда «Зерен» аудандық газетінде, жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. Зеренді ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 484 864,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 859 018,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 752,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 59 950,1 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 535 144,3 мың теңге;
2) шығындар – 4 494 051,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 55 622,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 66 672,0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 11 050,0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – -110,3 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 9 000,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 9 110,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -64 697,8 мың теңге;

О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 24 декабря 2013 года № 22-177 "О бюджете Зерендинского района на 2014-2016 годы"
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 8 октября 2014 года № 31-240. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 14 октября 2014 года № 4397. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 3 февраля 2015 года № 29)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 03.02.2015 № 29).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 и пунктом 1 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зерендинского районного маслихата «О бюджете Зерендинского района на 2014-2016 годы» от 24 декабря 2013 года № 22–177 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3946, опубликовано 17 января 2014 года в районной газете «Зерделі–Зеренді», 17 января 2014 года в районной газете «Зерен») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет Зерендинского района на 2014-2016 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 484 864,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 859 018,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 752,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 59 950,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 535 144,3 тысяч тенге;
2) затраты – 4 494 051,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 622,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 66 672,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 050,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -110,3 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 9 000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 9 110,3 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -64 697,8 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 64 697,8 мың теңге.»;
көрсетілген шешімнің 157 қосымшалары осы шешімнің 123 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                            Г.Шегенова
Аудандық мәслихаттың хатшысы               Қ.Ауғалиев
«КЕЛІСІЛДІ»
Зеренді ауданының әкімі                    Қ.Әлібеков
Зеренді аудандық мәслихатының

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 64 697,8 тысяч тенге.»;
приложения 157 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 123 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии                        Г.Шегенова
Секретарь районного маслихата              К.Аугалиев
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Зерендинского района                  К.Алибеков
Приложение 1 к решению
Зерендинского районного маслихата

190165,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
184344,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
137847,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7267,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
99376,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
24513,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
6691,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
29294,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12495,0
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
10540,0
003
Жастар саясаты саласындағы іс-шараларды iске асыру
6259,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
17203,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10494,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3936,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2773,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
106167,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10878,0
099
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларды іске асыру
10878,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
5403,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5403,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8672,9
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7317,9
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1355,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
81214,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10854,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
607,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
270,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру

190165,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
184344,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
137847,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7267,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
99376,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
24513,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
6691,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
29294,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
12495,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
10540,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6259,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
17203,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
10494,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3936,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2773,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
106167,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10878,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10878,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
5403,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
5403,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8672,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7317,9
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1355,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
81214,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
10854,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
607,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
270,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек

65 586,0
Облыстық бюджеттен бруцеллезбен ауырған ұсақ қара малды санитарлық союды ұйымдастыру іс-шараларды жүргізуге берілген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
270,0
Облыстық бюджеттен санитарлық союға бағытталған ауыл шаруашылығы жануарларының құнын (50 %-ға дейін) өтеуіне берілген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
1 247,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
195 856,7
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
195 856,7
Чаглинка станциясындағы 80 орындық мектеп құрылысы
160 726,3
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй жобалау, құрылысы және (немесе) сатып алу
31 104,4
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттер
4 026,0
Зеренді аудандық мәслихатының
2014 жылғы 8 қазандағы № 31-240
шешіміне 3 қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 22-177
шешіміне 7 қосымша
2014 жылға кент, ауыл, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары
№ п/п
Сома, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
Барлығы
278202,0
Ақкөл ауылдық округі әкімінің аппараты
14905,9
01
123
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11391,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
344,0
008
Елді мекендердің көшелерін жарықтандыру
1118,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
322,0
040
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
1730,9
Бұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
13109,8
02
123
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
9548,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
762,0
008
Елді мекендердің көшелерін жарықтандыру
812,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
406,0
040
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
1581,8
Викторовка ауылдық округі әкімінің аппараты
11937,0
03
123
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8523,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру

65 586,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на проведение санитарного убоя мелко рогатого скота больных бруцеллезом
270,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на возмещение (до 50 %) стоимости сельскохозяйственных животных направляемых на санитарный убой
1 247,0
Целевые трансферты на развитие
195 856,7
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
195 856,7
Строительство школы на 80 мест станция Чаглинка
160 726,3
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
31 104,4
Целевые трансферты на развитие на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 026,0
Приложение 3 к решению
Зерендинского районного маслихата
от 8 октября 2014 года № 31-240
Приложение 7 к решению
Зерендинского районного маслихата
от 24 декабря 2013 года № 22-177
Бюджетные программы поселка, села, сельских округов на 2014 год
№ п/п
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
Всего
278202,0
Аппарат акима Аккольского сельского округа
14905,9
01
123
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11391,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
344,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
1118,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
322,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
1730,9
Аппарат акима Булакского сельского округа
13109,8
02
123
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
9548,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
762,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
812,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
406,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
1581,8
Аппарат акима Викторовского сельского округа
11937,0
03
123
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
8523,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности