Целиноград ауданының Ақмол ауылы мен ауылдық елді мекендеріндегі бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2014 жылғы 13 ақпандағы № 185/26-5 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 17 наурызда № 4036 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2022 жылғы 25 шілдедегі № 161/29-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 25.07.2022 № 161/29-7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 11 бабының 1 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы 1 тармағының 13) тармақшасына сәйкес, Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Целиноград ауданының Ақмол ауылы мен ауылдық елді мекендеріндегі бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері 1, 2 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық
мәслихаты сессиясының
төрағасы
М.Байшолақов
Целиноград аудандық
мәслихатының хатшысы
Р.Түлкібаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданының әкімі Б.Мауленов
"Целиноград ауданының
жер қатынастары бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
А.Төлегенова
"Целиноград ауданының
сәулет және қалақұрылысы
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
басшысы
Ж.Нұрқасымов
Целиноград аудандық
мәслихатының 2014 жылғы
13 ақпандағы № 185/26-5
шешіміне 1-қосымша
Целиноград ауданының Ақмол ауылындағы бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
Аймақ №
Жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
Аймақ шекарасының сипаттамасы
1
2
3
І
2,0

Об утверждении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки в селе Акмол и сельских населенных пунктах Целиноградского района
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 13 февраля 2014 года № 185/26-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 17 марта 2014 года № 4036. Утратило силу решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 25 июля 2022 года № 161/29-7
Сноска. Утратило силу решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 25.07.2022 № 161/29-7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 05.11.2015 № 331/47-5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 11 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки в селе Акмол и сельских населенных пунктах Целиноградского района согласно приложениям 1, 2.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 05.11.2015 № 331/47-5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Целиноградского
районного маслихата
М.Байшолаков
Секретарь Целиноградского
районного маслихата
Р.Тулькубаев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского района Б.Мауленов
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел земельных отношений
Целиноградского района"
А.Тулегенова
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел архитектуры и
градостроительства
Целиноградского района"
Ж.Нуркасымов
Приложение 1 к решению
Целиноградского районного маслихата
от 13 февраля 2014 года
№ 185/26-5
Границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки в селе Акмол Целиноградского района
Сноска. В заголовке и по всему тексту приложения 1 слова "ауле", "аула" заменены словами "селе", "села" решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 05.11.2015 № 331/47-5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
№ зоны
Поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки
Описание границ зон
1
3
2
І
2,0

Аймақ Ақмол ауылының орталық бөлігінде орналасқан. Солтүстік-батыс жақтан аймақ шекарасы "Астана-Қорғалжын" қатынасындағы автокөлік жолы бойынша өтеді. Солтүстік шығыс жағынан шекара "Алжир" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының, № 5 орта мектебінің, "Қазақтелеком" акционерлік қоғамының солтүстік-шығыс шекараларынан өтетін жылу беру жүйесі бойынан, 2-шағын ауданының оңтүстік-батыс шекарасынан Жалаңаш көліне дейін өтеді. Шығыс жағынан аймақ шекарасы Жалаңаш өзенінің бойынан өтеді. Оңтүстік жағынан шекара Ш.Исенов көшесі бойынша "Акмола-Феникс Плюс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі жер телімдерінің шекарасы бойынша өтеді. Гараж кооперативін қосу арқылы саябақ аймағына дейін. Оңтүстік-шығыс жағынан шекара тұрғын массивін қосу арқылы оңтүстікке қарай саябақ аймағының жолы бойынша, солтүстікке қарай "Өрт сөндіру қызметі" мемлекеттік мекемесі учаскесіне солтүстікке қарай орналасқан бұрынғы бақ шаруашылығы бірлестігі жерлерін қосу арқылы "Астана-Дор-Строй" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне солтүстікке қарай жол бойынша өтеді.
ІІ
2,0

Зона расположена в центральной части села Акмол. С северо-западной стороны граница зоны проходит по автомобильной дороге сообщением "Астана-Коргалжын". С северо-восточной стороны граница проходит вдоль теплокоммуникаций, идущих с северо-восточных границ государственного коммунального казенного предприятия "Алжир", средней школы № 5, акционерного общества "Казтелеком", с юго-западной границы микрорайона 2 до озера Жаланаш. С восточной стороны граница зон проходит вдоль озера Жаланаш. С южной стороны граница проходит по границе земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Акмола-Феникс Плюс" по улице Ш.Исенова. Включает гаражный кооператив до парковой зоны. С юго-восточной стороны граница проходит по дороге южнее парковой зоны и включает жилой массив, севернее товарищества с ограниченной ответственностью "Астана-Дор-Строй", включая земли бывшего садоводческого товарищества, расположенного севернее участка государственного учреждения "Служба пожаротушения".
II
2,0

Аймақ Ақмол ауылының солтүстік бөлігінде орналасқан. Солтүстік бөлікте шекара "Астана-Қорғалжын" автожолы бойынша өтеді және одан тыс жердегі "Қалалық жылжымайтын мүлік" мемлекеттік мекемесі, сондай-ақ "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысы Ішкі істер департаментінің Целиноград ауданының ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесінің нысандарын қосады. Шығыс бөлігінде аймақ шекарасы демалыс аймағын қосу арқылы бас жоспармен жобаланған 3-шағын ауданы мен Жалаңаш көлінің шекарасы бойынша өтеді. Аймақтың оңтүстік-батыс шекарасы 2-шағын ауданы бойынан өтетін жылу беру жүйесі бойынша, № 5 орта мектебі мен "Жұлдыз" балабақшасы арасында, "Алжир" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнынан "Астана-Қорғалжын" автожолына дейінгі шекаралар бойынан өтеді.
ІІІ
2,0
Аймақ Ақмол ауылының оңтүстік бөлігінде орналасқан. Солтүстік-шығыс бөлігінде шекара "Астана-Қорғалжын" автожолының бойынан өтеді. Солтүстік бөлігінде бірінші аймақпен шекараласады, шығысында Жалаңаш көлінің бойынан өтеді. Оңтүстік және оңтүстік-шығыс бөлігінде автожол бойынша өтеді және "Акмола-Феникс Плюс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің, "Ақмола пайдалану бөлімі" мемлекеттік мекемесінің, тазарту құрылыстары жерлерін қосады.
Целиноград аудандық
мәслихатының 2014 жылғы
13 ақпандағы № 185/26-5
шешіміне 2-ші қосымша
Целиноград ауданының ауылдық елді мекендеріндегі бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 17.03.2020 № 389/58-6 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Аймақ
Жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
Аймаққа кіретін ауылдық елді мекендердің атауы (ауылдық округтер бойынша)
1
2
3
І
2,0
01-011-009 Нұресіл ауылы (Нұресіл ауылдық округі)
01-011-015 Қараөткел ауылы (Қараөткел ауылдық округі)
01-011-016 Қосшы ауылы (Қосшы ауылдық округі)
01-011-034 (-035) Қабанбай батыр ауылы (Қабанбай батыр ауылдық округі)
01-011-046 Софиевка ауылы (Софиевка ауылдық округі)
01-011-002 Арайлы ауылы (Арайлы ауылдық округі)
01-011-068 Талапкер ауылы (Талапкер ауылдық округі)
01-011-069 Қоянды ауылы
01-011-023 Өтеміс ауылы (Ақмол ауылдық округі)
01-011-033 Рахымжан Қошқарбаев ауылы (Рахымжан Қошқарбаев ауылдық округі)
01-011-070 Қаражар ауылы (Қараөткел ауылдық округі)
01-011-081 Қызылжар ауылы (Қабанбай батыр ауылдық округі)
01-011-085 Шұбар ауылы (Қызыл суат ауылдық округі)
01-011-064 Раздольное ауылы (Нұресіл ауылдық округі)

Зона расположена в северной части села Акмол. В северной части граница проходит по автодороге "Астана-Коргалжын" и включает за ее пределами объекты государственного учреждения "Городская недвижимость", а также государственного учреждения "Отдел внутренних дел Целиноградского района Департамента внутренних дел Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан". В восточной части граница зоны проходит по проектируемой генеральным планом границе микрорайона 3 и озера Жаланаш, включает зону отдыха. Юго-западная граница зоны проходит по теплокоммуникациям, идущим вдоль микрорайона 2, между средней школой № 5 и детским садом "Жулдыз", вдоль границ государственного коммунального казенного предприятия "Алжир" до автодороги "Астана-Коргалжын".
III
2,0
Зона расположена в южной части села Акмол. В северо-восточной части граница проходит вдоль автодороги "Астана-Коргалжын". В северной части граничит с первой зоной, на востоке проходит вдоль озера Жаланаш. В южной и юго-восточной части проходит по автодороге и включает земли товарищества с ограниченной ответственностью "Акмола-Феникс Плюс", государственного учреждения "Акмолинская эксплуатационная часть", очистные сооружения.
Приложение 2
к решению Целиноградского
районного маслихата
от 13 февраля 2014 года
№ 185/26-5
Границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки в сельских населенных пунктах Целиноградского района
Сноска. Приложение 2 - в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 17.03.2020 № 389/58-6 (вводится в действие со дня официального опубликования).
№ зоны
Поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки
Название сельских населенных пунктов, входящих в зону (по сельским округам)
1
2
3
І
2,0
01-011-009 село Нуресиль (Нуресильский сельский округ)
01-011-015 село Караоткель (Караоткельский сельский округ)
01-011-016 село Косшы (Косшынский сельский округ)
01-011-034 (-035) село Кабанбай батыра (сельский округ Кабанбай батыра)
01-011-046 село Софиевка (Софиевский сельский округ)
01-011-002 село Арайлы (Арайлынский сельский округ)
01-011-068 село Талапкер (Талапкерский сельский округ)
01-011-069 село Коянды
01-011-023 село Отемис (сельский округ Акмол)
01-011-033 село Рахымжана Кошкарбаева (сельский округ Рахымжана Кошкарбаева)
01-011-070 село Каражар (Караоткельский сельский округ)
01-011-081 село Кызылжар (сельский округ Кабанбай батыра)
01-011-085 село Шубар (Кызылсуатский сельский округ)
01-011-064 село Раздольное (Нуресильский сельский округ)

01-011-072 Тайтөбе ауылы (Қосшы ауылдық округі)
01-011-057 Төңкеріс ауылы (Арайлы ауылдық округі)
01-011-060 Ынтымақ ауылы (Арайлы ауылдық округі)
01-011-010 Қажымұқан ауылы (Талапкер ауылдық округі)
01-011-086 Қызыл суат ауылы (Қызыл суат ауылдық округі)
01-011-088 Аққайың ауылы (Қызыл суат ауылдық округі)
01-011-065 Жаңа Жайнақ ауылы (Нұресіл ауылдық округі)
01-011-059 Жайнақ станциясы (Арайлы ауылдық округі)
01-011-091 Ыбырай Алтынсарин ауылы (Талапкер ауылдық округі)
01-011-080 Нұра ауылы (Қабанбай батыр ауылдық округі)
01-011-077 Преображенка ауылы (Рахымжан Қошқарбаев ауылдық округі)
01-011-075 Қаратомар ауылы (Шалқар ауылдық округі)
01-011-071 Жаңажол ауылы (Қараөткел ауылдық округі)
01-011-082 Сарыадыр ауылы (Қабанбай батыр ауылдық округі)
01-011-089 Жабай ауылы (Софиевка ауылдық округі)
ІІ
1,55
01-011-027 Оразақ ауылы (Оразақ ауылдық округі)
01-011-028 Шалқар ауылы (Шалқар ауылдық округі)
01-011-076 Мәншүк ауылы
01-011-007 Жаңаесіл ауылы (Жаңаесіл ауылдық округі)
01-011-061 Родина ауылы (Родина ауылдық округі)
01-011-055 Тасты ауылы (Тасты ауылдық округі)
ІІІ
1,05
01-011-047 Приречное ауылы (Приречный ауылдық округі)
01-011-031 Жалғызқұдық ауылы (Жарлыкөл ауылдық округі)
01-011-073 Бірлік ауылы (Оразақ ауылдық округі)
01-011-074 Отаутүскен ауылы (Шалқар ауылдық округі)
01-011-001 Қараменді батыр ауылы (Жаңаесіл ауылдық округі)
01-011-003 Тастақ станциясы (Тасты ауылдық округі)
01-011-058 Қосшоқы станциясы (Арайлы ауылдық округі)
01-011-006 Садовое ауылы (Родина ауылдық округі)
ІV
0,79
01-011-063 Мортық ауылы (Жаңаесіл ауылдық округі)
01-011-062 Зеленый Гай ауылы (Родина ауылдық округі)
01-011-056 Ақмешіт ауылы (Тасты ауылдық округі)
01-011-090 Опан ауылы (Приречный ауылдық округі)
01-011-036 Сарыкөл ауылы (Рахымжан Қошқарбаев ауылдық округі)
01-011-030 Жарлыкөл ауылы (Жарлыкөл ауылдық округі)

01-011-072 село Тайтюбе (Косшынский сельский округ)
01-011-057 село Тонкерис (Арайлынский сельский округ)
01-011-060 село Ынтымак (Арайлынский сельский округ)
01-011-010 село Кажымукан (Талапкерский сельский округ)
01-011-086 село Кызыл суат (Кызылсуатский сельский округ)
01-011-088 село Аккайын (Кызылсуатский сельский округ)
01-011-065 село Жана Жайнак (Нуресильский сельский округ)
01-011-059 станция Жайнак (Арайлынский сельский округ)
01-011-091 село Ыбырая Алтынсарина (Талапкерский сельский округ)
01-011-080 село Нура (сельский округ Кабанбай батыра)
01-011-077 село Преображенка (сельский округ Рахымжана Кошкарбаева)
01-011-075 село Каратомар (Шалкарский сельский округ)
01-011-071 село Жанажол (Караоткельский сельский округ)
01-011-082 село Сарыадыр (сельский округ Кабанбай батыра)
01-011-089 село Жабай (Софиевский сельский округ)
ІІ
1,55
01-011-027 село Оразак (Оразакский сельский округ)
01-011-028 село Шалкар (Шалкарский сельский округ)
01-011-076 село Маншук
01-011-007 село Жанаесиль (Жанаесильский сельский округ)
01-011-061 село Родина (сельский округ Родина )
01-011-055 село Тасты (сельский округ Тасты)
ІІІ
1,05
01-011-047 село Приречное (Приреченский сельский округ)
01-011-031 село Жалгызкудук (Жарлыкольский сельский округ)
01-011-073 село Бирлик (Оразакский сельский округ)
01-011-074 село Отаутускен (Шалкарский сельский округ)
01-011-001 село Караменды батыра (Жанаесильский сельский округ)
01-011-003 станция Тастак (сельский округ Тасты)
01-011-058 станция Косчеку (Арайлынский сельский округ)
01-011-006 село Садовое (сельский округ Родина)
ІV
0,79
01-011-063 село Мортык (Жанаесильский сельский округ)
01-011-062 село Зеленый Гай (сельский округ Родина)
01-011-056 село Акмечеть (сельский округ Тасты)
01-011-090 село Опан (Приреченский сельский округ)
01-011-036 село Сарыколь (сельский округ Рахымжана Кошкарбаева)
01-011-030 село Жарлыколь (Жарлыкольский сельский округ)