Ақтөбе облысында мал шаруашылығын дамытуды мемлекеттік қолдау туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 457 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 25 желтоқсанда № 4120 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2015 жылғы 3 наурыздағы № 78 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 03.03.2015 № 78 қаулысымен (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидаларының 4, 5-тармақтарына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) жеке қосалқы шаруашылықтарда мүйізді ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуге, ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларын дайындау және сатып алу шығындарын арзандатуға арналған субсидиялар нормативтері;
2) жеке қосалқы шаруашылықтарда мүйізді ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер жеткізушілерге, ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша тауар өндірушілерге қойылатын өлшемдері және талаптары;
3) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға субсидиялар көлемдері;
4) мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруға субсидиялар көлемдері бекітілсін.
2. "Актөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.С.Жұмағазиевке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізілсін.
Облыс әкімі
А.Мұхамбетов
Келісілді:
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
А.Мамытбеков
Облыс әкімдігінің

О государственной поддержке развития животноводства в Актюбинской области
Постановление акимата Актюбинской области от 24 декабря 2014 года № 457. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 25 декабря 2014 года № 4120. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 3 марта 2015 года № 78
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 03.03.2015 № 78 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктами 4, 5 Правил субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства", акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) нормативы субсидий на возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах, удешевления затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок;
2) критерии и требования к поставщикам услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах, товаропроизводителям по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок;
3) объемы субсидий на развитие племенного животноводства;
4) объемы субсидий на повышение продуктивности и качества продукции животноводства.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Джумагазиева М.С.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области
А.Мухамбетов
Согласовано:
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А.Мамытбеков
Утвержден
постановлением акимата

2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 457 қаулысымен бекітілді
Жеке қосалқы шаруашылықтарда мүйізді ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуге, ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандатуға арналған субсидиялар нормативтері
Р/н
Субсидиялау бағытының
атауы
Өлшем
бірлік
1 басқа субсидия нормативі,
теңге
1.
Жеке қосалқы шаруашылықтардағы мүйізді ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас

области от 24 декабря 2014 года
№ 457
Нормативы субсидий на возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах, удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
п/п
Наименование направления
субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 голову, тенге
1.
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
голов

1 000
2.9.
асыл тұқымды жылқының аналық мал басы
бас
2 000
2.10.
асыл тұқымды түйенің аналық мал басы
бас
3 000
Облыс әкімдігінің
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 457 қаулысымен бекітілді
Жеке қосалқы шаруашылықтарда мүйізді ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер жеткізушілерге, ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша тауар өндірушілерге қойылатын өлшемдер және талаптар
Р/н
Субсидиялау бағытының атауы
Өлшемдер және талаптар
1.
Жеке қосалқы шаруашылықтардағы мүйізді ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру

1 000
2.9.
племенное маточное поголовье лошадей
голов
2 000
2.10.
племенное маточное поголовье верблюдов
голов
3 000
Утвержден
постановлением акимата
области от 24 декабря 2014 года
№ 457
Критерии и требования к поставщикам услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах, товаропроизводителям по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
№ п/п
Направление субсидирования
Критерии и требования
1.
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах

1. Зоотехникалық және ветеринарлық-санитарлық талаптарға сәйкес келетін және жарақталған қолдан ұрықтандыру пунктерінің болуы;
2. Арнайы дайындық курстардан өткен, асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілерінің реестрінде тіркелген техник-ұрықтандырушылардың болуы.
2.
Ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларын дайындау және сатып алу шығындарын арзандату
1. Мүйізді ірі қара мал және қой аналық басының тұқымдық түрлендіруге қатысуы;

1. Наличие пунктов по искусственному осеменению, оснащенных и соответствующих зоотехническим и ветеринарно-санитарным требованиям;
2. Наличие техников-осеменаторов, прошедших специальные подготовительные курсы, зарегистрированных в реестре субъектов племенного животноводства.
2.
Удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
1. Участие маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в породном преобразовании;

2. Мүйізді ірі қара мал және қой аналық мал басының ақпараттық сараптамалық жүйесі және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру базында тіркеуде болуы;
3. Жылқылар және түйелердің асыл тұқымды аналық мал басының болуы;
4. Жеткілікті көлемде сапалы мал азығының болуы.
Облыс әкімдігінің
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 457 қаулысымен бекітілді
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға субсидия көлемдері
Өнімдердің атауы
Өлшем бірлік
2014 жылға субсидия көлемдері
субсидияланатын көлем
субсидия сомасы, мың теңге
1
Етті бағыттағы асыл тұқымды мүйізді ірі қара малдың аналық мал басына асыл тұқымдық және селекциялық жұмысты жүргізу
бас

2. Наличие регистрации маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в базе данных информационной аналитической системы и идентификации сельскохозяйственных животных;
3. Наличие племенного маточного поголовья лошадей и верблюдов
4. Наличие достаточного объема качественных кормов.
Утвержден
постановлением акимата
области от 24 декабря 2014 года
№ 457
Объемы субсидий на развитие племенного животноводства
Наименование показателей
Единица измерения
Объемы субсидий на 2014 год
субсидируемый объем
сумма субсидий, тысяч тенге
1
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем племенного крупного рогатого скота мясного направления
голов