"Әкімшілік қадағалауда тұрған адамдарды есепке алу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 11 ақпандағы № 97 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 852 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 29 желтоқсанда № 10033 тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз
"Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды әкімшілік қадағалау туралы" 1996 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі Қылмыстық-атқару кодексінің 171 және 172-баптарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әкімшілік қадағалауда тұрған адамдарды есепке алу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 11 ақпандағы № 97 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3505 болып тіркелген, "Юридическая газета" газетінде 2005 жылғы 4 қарашада № 204-205 (938-939) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Облыстардың, Астана, Алматы қалаларының, Көліктегі ішкі істер департаменттерінің бастықтары:
1) сынақтар қабылдай отырып, әкімшілік полиция, криминалдық полиция, ақпараттық-аналитикалық орталықтар бөлімшелері жеке құрамының осы Ережені әскери және қызметтік даярлық жүйесінде зерделеуін;
ішкі істер органдарының әкімшілік полиция, криминалдық полиция және ақпараттық-аналитикалық орталықтар бөлімшелерінің арасында әр тоқсан сайын әкімшілік қадағалау орнатылған адамдардың есебін салыстыра тексеруді, сондай-ақ жедел кеңестерде қарай отырып, рецидивтік қылмысқа қарсы күрес жөніндегі жұмыстың жай-күйі мен нәтижелерін талдауды ұйымдастырсын;
2) әкімшілік қадағалауда тұратын және соттылық белгілері бойынша "Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды әкімшілік қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) қолданысына түсетін адамдардың тарапынан қадағалау ережелері мен белгіленген шектеулерді бұзуды анықтау мақсатында қоғамдық тәртіпті қорғауға түсетін патрульдік жасақшаларының олардың тізімімен;
соттылық белгілері бойынша Заңның қолданысына түсетін адамдарға қажетті есепке алу материалдарын ашу, оларды ашудың негізділігіне, толықтығына және профилактикалық жұмыстың нәтижелеріне комиссиялық тексеруді жүзеге асыруды;
ойластырылып, дайындалып жатқан немесе жасалған қылмыстар туралы ақпаратты уақтылы алу, әкімшілік қадағалауда тұрған және соттылық белгілері бойынша Заңның қолданысына түсетін адамдардың қылмыстық әрекетінің алдын алу және жолын кесу, әкімшілік қадағалаудан жалтарып жүрген адамдарды іздестіру мақсатында оларға бақылау жүргізуде жедел-іздестіру мүмкіндіктерін белсенді пайдалануды;
әкімшілік қадағалау орнатылуы мүмкін адамдарға қатысты ақпарат алу мақсатында олардың мінез-құлқы мен өмір салты туралы жедел хабардар болуды арттыру жөніндегі қосымша шараларды әзірлеу және жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі органдарымен өзара іс-қимыл жасасуды;
әкімшілік қадағалауда тұрған адамдар қасақана жасаған қылмыстың әрбір фактісі бойынша анықталған кемшіліктерді жою және қадағаланушылармен жүргізілетін жеке профилактикалық жұмыстың тиімділігін арттыру жөнінде шаралар қабылдай отырып, қызметтік тексеру жүргізуді қамтамасыз етсін.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 февраля 2005 года № 97 "Об утверждении Правил учета лиц, состоящих под административным надзором"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 852. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2014 года № 10033
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.4
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1996 года «Об административном надзоре за лицами, освобожденными из мест лишения свободы», а также со статьями 171 и 172 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 февраля 2005 года № 97 «Об утверждении Правил учета лиц, состоящих под административным надзором» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3505, опубликованный 4 ноября 2005 г. в газете «Юридическая газета» № 204-205 (938-939)) следующие изменения:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Начальникам Департаментов внутренних дел областей, городов Астана, Алматы, на транспорте:
1) организовать:
изучение в системе боевой и служебной подготовки личным составом подразделений административной, криминальной полиции и информационно-аналитического центра положений настоящих Правил с принятием зачетов;
ежеквартальную сверку учетов лиц, в отношении которых установлен административный надзор, между подразделениями административной полиции, криминальной полиции и информационно-аналитического центра органов внутренних дел, а также анализ состояния и результатов работы по борьбе с рецидивной преступностью с рассмотрением на оперативных совещаниях;
2) обеспечить:
патрульные наряды, заступающих на охрану общественного порядка, списками лиц, состоящих под административным надзором и подпадающих по признакам судимостей под действие Закона Республики Казахстан «Об административном надзоре за лицами, освобожденными из мест лишения свободы» (далее - Закон) с целью выявления с их стороны нарушений правил надзора и установленных ограничений;
заведение на лиц, подпадающих по признакам судимостей под действие Закона, необходимых учетных материалов, осуществление комиссионной проверки обоснованности их заведения, полноты и результатов профилактической работы;
активное использование оперативно-розыскных возможностей в наблюдении за лицами, состоящими под административным надзором и подпадающими по признакам судимостей под действие Закона, - для своевременного получения информации о замышляемых, подготавливаемых или совершенных ими преступлениях, предупреждения и пресечения их преступной деятельности, розыска лиц, уклоняющихся от административного надзора;
взаимодействие с подразделениями уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан с целью получения информации о лицах, в отношении которых может быть установлен административный надзор, для разработки и осуществления дополнительных мер по повышению оперативной осведомленности об их поведении и образе жизни;
проведение служебных проверок по каждому факту совершения умышленного преступления лицом, состоящим под административным надзором, с принятием мер по устранению выявленных недостатков и повышению эффективности индивидуально-профилактической работы с поднадзорными.»;
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақпараттық-аналитикалық орталығы (Р.Н. Закаргаева) әкімшілік қадағалауда тұрған және соттылық белгілері бойынша Заңның қолданысына түсетін адамдарды орталықтандырылған есепке алуды қамтамасыз етсін.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитетіне (И.В. Лепеха) жүктелсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әкімшілік қадағалауда тұрған адамдарды есепке алу ережесінде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Учаскелік инспектор мекемеден хабарлама, сондай-ақ әкімшілік қадағалау орнату туралы қаулыны алған сәттен бастап тәулік ішінде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерге шығуға тыйым салуға Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің "Бүркіт" бірыңғай ақпараттық жүйесіне енгізу үшін тапсырма жоспарын толтырады (Ережеге 2-қосымша) және "Бүркіт" бірыңғай ақпараттық жүйесіне енгізу үшін облыстардың, Астана, Алматы қалаларының Ішкі істер департаменті Әкімшілік полиция басқармасына жолдайды.
Таңдаған тұрғылықты жеріне келгеннен және қадағалаудағыны есепке қойғаннан кейін учаскелік инспектор оған тұрғылықты жері бойынша тіркеу ережесін сақтау туралы ескертеді және уақтылығын бақылайды, бас бостандығынан айыру орындарынан жіберілген ақпараттық-іздеу картасында (бұдан әрі – Т-АІК) көрсетілген деректердің шынайылығын тексереді, Заңның 7-бабында көзделген шектеу орнату туралы өз ұсыныстарын ішкі істер органының бастығына баяндайды, қадағалаудағыға байланыс сызбасын (3-қосымша) толтырады.
Қадағаланушының сырт пішінінің өзгеруі (татуировкалар), тұрғылықты жерінің, жұмысқа орналасуының өзгеруі туралы ақпарат түзету парағына енгізіледі және ақпараттық-аналитикалық орталықтың бөлімшелеріне (бұдан әрі - ААО) бір тәулік ішінде жіберіледі. Сол сияқты қадағаланушыға байланысты барлық өзгерістер ААО түзету парағымен хабардар етіледі.
Аса қауіпті қылмысты қайталап жасаған адам деп танылған қадағаланушыға үш жұмыс күн ішінде оның тұрғылықты жері туралы жазбаша хабарлама дайындалады және ААО-ға (4-қосымша) жіберіледі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Соттылық белгілері бойынша Заңның қолданысына түсетін адамдар таңдаған тұрғылықты жеріне келген соң мұндай адам келген учаскенің учаскелік инспекторы босатылған адаммен әңгімелеседі, бас бостандығынан айыру орындарынан келіп түскен ақпараттық іздеу карточкасында көрсетілген деректердің дұрыстығын салыстырады және оны есепке қойылған күннен бастап үш күннің ішінде ААО-ға жібереді (егер бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған кезде оған ақпараттық-іздеу карточкасы толтырылмаса, онда оны учаскелік инспектор толтырады), оған тұрғылықты жері бойынша тіркеу ережелерінің сақталуы үшін жауапкершілігі туралы, қоғамдық тәртіпті бұзған немесе өзге де құқық бұзушылықтар жасаған жағдайда, әкімшілік қадағалау орнату мүмкіндігі туралы оны қолхатпен ескертеді. Одан кейінгі барлық өзгерістер туралы ААО түзету парағымен хабардар етіледі.";
14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

«3. Информационно-аналитическому центру Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Закаргаева Р.Н.) обеспечить централизованный учет лиц, состоящих под административным надзором и подпадающих по признакам судимостей под действие Закона.»;
пункт 5 изложить в следующий редакции:
«5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Комитет административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.).»;
в Правилах учета лиц, состоящих под административным надзором, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Участковый инспектор, с момента получения извещения из учреждения, а также постановления об установлении административного надзора в течение суток заполняет план задание, для внесения в единую информационную систему «Беркут» Комитета национальной безопасности Республики Казахстан на запрет выезда за пределы территории Республики Казахстан (приложение 2 к Правилам) и направляет в Управление административной полиции Департамента внутренних дел областей, городов Астана, Алматы, для ввода в единую информационную систему «Беркут».
По прибытию к избранному месту жительства и постановки на учет поднадзорного, участковый инспектор предупреждает его о соблюдении правил регистрации по месту жительства и контролирует ее своевременность, проверяет достоверность данных, указанных в направленной из мест лишения свободы информационно-поисковой карте (далее - ИПК-ЛЦ), докладывает начальнику органа внутренних дел свои предложения об установлении ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона, заполняет на поднадзорного схему связи (приложение 3).
Информация об изменениях внешности (татуировки), места проживания, трудоустройстве поднадзорного заносится в листок коррекции и направляется в подразделения информационно-аналитического центра (далее - ИАЦ) в течение суток. Обо всех дальнейших изменениях поднадзорного ИАЦ также информируется листком коррекции.
На поднадзорного, признанного лицом, совершившим опасный рецидив преступления, в течение трех рабочих дней готовится письменное уведомление о его месте жительстве и направляется в ИАЦ (приложение 4).»;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
«12. По прибытию к избранному месту жительства лица, подпадающего по признакам судимостей под действие Закона, участковый инспектор, на административный участок которого прибыло такое лицо, беседует с освобожденным, сверяет достоверность данных поступившей из мест лишения свободы ИПК-ЛЦ и направляет ее в ИАЦ в течение трех рабочих дней со дня постановки на учет (в случае отсутствия при освобождении лица из мест лишения свободы ИПК-ЛЦ, то ее заполняет участковый инспектор), предупреждает его под роспись об ответственности за несоблюдение правил регистрации по месту жительства, о возможности установления административного надзора при нарушении общественного порядка или совершения иных правонарушений. Обо всех дальнейших изменениях подучетного ИАЦ информируется листком коррекции.»;
пункт 14 изложить в следующей редакции:

"14. Қадағалау ісіне бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғаны туралы анықтаманың, сот үкімдерінің көшірмелері (олар болмаған жағдайда учаскелік инспектор түзеу мекемесіне сұрау салады), соттылығын тексеру талабы және "Қазақстан Республикасы ІІМ Web интерфейс" "Есептегі элемент" есебінің басып шығарылған электрондық карточкасы жолданады.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Қадағаланушының бас бостандығынан айыру орындарынан босаған күнінен бастап үш жыл өткен соң оған арналған қадағалау ісі Ішкі істер министрі айқындаған тәртіпте оны кейіннен тізімдік есепке ауыстырумен тоқтатылады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Есепте тұрған адамның жаңа тұрғылықты жерге көшуі туралы ААО түзету парағымен хабарланады, ал қадағалау ісі және Т-АІК ол тіркелуі тиіс жердегі ішкі істер органына жіберіледі. Есепте тұрған адамның жаңа мекенжай бойынша тіркелгені туралы да ААО түзету парағымен хабарланады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Учаскелік инспектор қадағалау ісінің барлық материалдары тігілетін әкімшілік қадағалау ісін ресімдейді, әкімшілік қадағалау істерін және ішкі істер органы қызмет көрсететін аумаққа келген қадағаланушыларды тіркеу журналының бірінші бөліміне есепке алады.";
31-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Қадағаланушыға тіркелу үшін ішкі істер органына келу түріндегі шектеу белгіленген жағдайларда ішкі істер органы бастығының нұсқауы бойынша мұндай тіркеуді учаскелік инспекторларға басшылық жасау жөніндегі әкімшілік полиция бөлімшесінің қызметкері, учаскелік инспектор, ішкі істер органы бойынша кезекші жүзеге асырады, бұл туралы арнайы тіркеу парағына (11-қосымша) белгі қойылады.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Қадағаланушы басқа ішкі істер органы қызмет көрсететін аумаққа келісімен әкімшілік полиция бөлімшесінің қызметкері, ал ол болмаған жағдайда учаскелік инспектор немесе ішкі істер органы бойынша кезекші әкімшілік қадағалау істерін және ішкі істер органы қызмет көрсететін аумаққа уақытша тұру үшін келген қадағаланушыларды тіркеу журналының екінші бөліміне тіркейді, бір тәулік ішінде бұл адам тұратын аумаққа қызмет көрсететін учаскелік инспекторға қадағаланушының келгені және кеткені туралы хабарлайды, бағыттық парағына тиісті белгілер қояды, оларды ішкі істер органының мөрімен (мөртабанымен) растайды.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Әкімшілік қадағалауда тұрған адам тұрақты тұратын жерін ауыстырған жағдайда қадағалауды жүзеге асыратын учаскелік инспектор бұл туралы қадағаланушының жаңа тұрғылықты жері бойынша ішкі істер органына хабарлайды (16-қосымша).
Қадағаланушының жаңа тұрғылықты жері бойынша ішкі істер органы үш күн мерзім ішінде сұрау салуға, ал бұрынғы тұрғылықты жері бойынша ішкі істер органы салынған сұрау бойынша сол адамға әкімшілік қадағалау ісін жіберуге міндетті. Әкімшілік қадағалау ісін алушы ішкі істер органы үш күн ішінде қадағаланушының тұрғылықты жерін ауыстырғаны туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің "Бүркіт" бірыңғай ақпараттық жүйесіне түзету енгізеді.
Осыған ұқсас түзетулер "Бүркіт" БАЖ-ға қадағаланушыны бас бостандығынан айыруға соттаған кезде және қайтыс болған жағдайда жүргізіледі.";
44-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

«14. В наблюдательное дело подшиваются копии справки об освобождении из мест лишения свободы, приговоров суда (в случае их отсутствия участковым инспектором направляется запрос в исправительное учреждение), требование о проверке на судимость и распечатанную электронной карточку учета «Подучетный элемент» «Web интерфейс МВД РК».»;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
«15. Наблюдательное дело на подучетного, по истечению трех лет со дня его освобождения из мест лишения свободы, прекращается с последующим переводом его в списочный учет, в порядке определяемом Министром внутренних дел.»;
пункт 16 изложить в следующей редакции:
«16. О переезде подучетного на новое местожительство ИАЦ информируются листком коррекции, а наблюдательное дело и ИПК-ЛЦ пересылаются в орган внутренних дел, где он должен зарегистрироваться. О регистрации подучетного по новому адресу ИАЦ также информируются листком коррекции.»;
пункт 25 изложить в следующей редакции:
«25. Участковый инспектор оформляет дело административного надзора, которому приобщает все материалы наблюдательного дела, учитывает в первой части журнала регистрации дел административного надзора и поднадзорных, прибывших на территорию обслуживания органа внутренних дел.»;
часть первую пункта 31 изложить в следующей редакции:
«31. В случаях, когда поднадзорному устанавливается ограничение в виде явки в орган внутренних дел для регистрации, то по указанию начальника органа внутренних дел такую регистрацию осуществляет сотрудник подразделения административной полиции по руководству участковыми инспекторами, участковый инспектор, дежурный по органу внутренних дел, о чем делается отметка в специальном регистрационном листе (приложение 11).»;
пункт 38 изложить в следующей редакции:
«38. По приезду поднадзорного на территорию обслуживания другого органа внутренних дел сотрудник подразделения административной полиции, а при его отсутствии участковый инспектор или дежурный по органу внутренних дел регистрирует прибывшего во второй части журнала регистрации дел административного надзора и поднадзорных, прибывших на территорию обслуживания органа внутренних дел для временного проживания, в течение суток информирует участкового инспектора, на территории обслуживания которого будет проживать данное лицо, о прибытии и убытии поднадзорного, вносит соответствующие отметки в маршрутный лист, заверяет их печатью (штампом) органа внутренних дел.»;
пункт 41 изложить в следующей редакции:
«41. При перемене постоянного места жительства лицом, состоящим под административным надзором, участковый инспектор, осуществляющий надзор, уведомляет об этом орган внутренних дел по новому месту жительства поднадзорного (приложение 16).
Орган внутренних дел по новому месту жительства поднадзорного обязан в течение трех рабочих дней запросить, а орган внутренних дел по прежнему месту жительства по запросу выслать на это лицо дело административного надзора. Орган внутренних дел, получивший дело административного надзора, в течение суток вносит корректировку в единую информационную систему «Беркут» Комитета национальной безопасности Республики Казахстан о перемене поднадзорным постоянного места жительства.
Аналогичные корректировки в ЕИС «Беркут» производятся при осуждении поднадзорного к лишению свободы и в случае смерти.»;
пункт 44 изложить в следующей редакции:

"44. Қылмыстың аса қауіпті рецидивін жасаған адам таңдап алған тұрғылықты жеріне белгіленген мерзімде келмеген жағдайда учаскелік инспектор бес күн мерзім ішінде бұл туралы ААО-ға хабарлайды.";
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Әкімшілік қадағалау орнатылған адам заңда белгіленген мерзімде таңдаған тұрғылықты жеріне келмеген жағдайда ішкі істер органдары оның болған жерін және келмеу себебін анықтау бойынша бастапқы іс-шаралар жүргізеді.
Көрсетілген адамның болған жері анықталмаған жағдайда ішкі істер органдары сотқа дейінгі тергеуді бастайды, бұлтартпау шарасын таңдай отырып, оны іздестіруге жариялайды";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Әкімшілік қадағалау Заңның 14-бабында көрсетілген негіздер бойынша тоқтатылады. Егер қадағаланушы бас бостандығынан айырумен байланысты емес жазалау шарасына сотталған болса, онда оның өмір сүру салтын және мінез-құлқын қадағалау пробация қызметімен өзара іс-қимыл жасаса отырып, жүзеге асырылады.";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. Заңды белгіленген тәртіппен әкімшілік қадағалау тоқтатылған адамдарды немесе соттылық белгілері бойынша Заңның қолданысына түсетін адамдарды бас бостандығынан айыру орындарынан босаған уақыттан бастап үш жыл мерзім өткеннен кейін учаскелік инспекторлар Ішкі істер министр айқындаған тәртіпте бұрын сотталғандар ретінде тізімдік есепке қояды.";
1-қосымшада:
Әкімшілік қадағалау ісіндегі құжаттар тізбесінде:
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Ішкі істер органдарына жіберілетін хабарламалардың (түзету парақшаларының), "Бүркіт" БАЖ-ға енгізу туралы тапсырма-жоспардың көшірмелері";
6-қосымшада:
әкімшілік қадағалау істерін және қалалық, аудандық ішкі істер органы қызмет көрсететін аумаққа уақытша тұруға келген қадағаланушыларды тіркеу журналында:
бірінші бөлігінде:
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Бүркіт" БАЖ-ге енгізу күні;
7-қосымшада:
Әкімшілік қадағалау ісіндегі құжаттар тізбесінде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Ішкі істер органдарына жіберілетін хабарламалардың (түзету парақшаларының) көшірмелері.";
ережелерге 2, 4-қосышалар осы бұйрыққа 1, 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
17-қосымша алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті (И.В. Лепеха):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік 10 күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауға жолдауды;

«44. В случае неприбытия в установленный срок к избранному месту жительства лица, совершившего опасный рецидив преступлений, участковый инспектор в течение пяти рабочих дней уведомляет об этом ИАЦ.»;
пункт 45 изложить в следующей редакции:
«45. В случае неприбытия в установленный законом срок к избранному месту жительства лица, в отношении которого установлен административный надзор, орган внутренних дел проводит первоначальные мероприятия по установлению места его нахождения и причин неприбытия.
В случае неустановления места нахождения указанного лица, орган внутренних дел начинает досудебное расследование, объявляет его в розыск с избранием меры пресечения»;
пункт 47 изложить в следующей редакции:
«47. Административный надзор прекращается по основаниям, указанным в статье 14 Закона. В случае осуждения поднадзорного к мерам наказания, не связанным с лишением свободы, то наблюдение за его образом жизни и поведением осуществляется во взаимодействии со службой пробации.»;
пункт 50 изложить в следующей редакции:
«50. Лица, в отношении которых в установленном Законом порядке прекращен административный надзор и лица, подпадающие по признакам судимости под действие Закона, по истечению трех лет с момента освобождения из мест лишения свободы участковыми инспекторами ставятся как ранее судимые, на списочный учет, в порядке определяемом Министром внутренних дел»;
в приложении 1:
в Перечне документов, находящихся в деле административного надзора:
пункт 19 изложить в следующей редакции:
«19. Копии уведомлений (листов коррекции), направляемых в органы внутренних дел, план-задания о внесении в ЕИС «Беркут»;
в приложении 6:
в журнале регистрации дел административного надзора и поднадзорных, прибывших на территорию обслуживания горрайоргана внутренних дел для временного проживания:
в первой части:
графу 6 изложить в следующей редакции:
«Дата внесения в ЕИС «Беркут»;
в приложении 7:
в Перечне документов, находящихся в наблюдательном деле:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Копии уведомлений (листов коррекции), направляемых в органы внутренних дел.»;
приложения 24 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу;
приложение 17 к Правилам исключить.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего приказа на официальное опубликование в средствах массовой информации в течение 10 календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитетіне (И.В. Лепеха) жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Министр
полиция генерал-лейтенанты
Қ. Қасымов
"Әкімшілік қадағалауда тұрған
адамдарды есепке алу ережесін бекіту
туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрінің 2005 жылғы 11
ақпандағы № 97 бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 28 қарашадағы
№ 852 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік қадағалауда тұрған
адамдарды есепке алу ережесіне
2-қосымша
Нысан
Бекітемін
_____________________________________
_____________________________________
Тапсырма
Тапсырманың мақсаты: Қазақстан Республикасынан шығуды жабу
Тапсырма негізі:____(сілтеме)_________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тапсырманың жарамдылық мерзімі І__І__І І__І__І І__І__І__І__І дейін
(ӘҚ-ның аяқталған күні) (күні) (айы) (жылы)
Тегі кириллица ___________________________________
латынша ____________________________________
Аты кириллица ____________________________________
латынша ____________________________________
Әкесінің аты кириллица ___________________________ фотоның орны
латынша _________________________________
Туған күні І__І__І І__І__І І__І__І__І__І
(күні) (айы) (жылы)
Жыныс _______________
Азаматтығы __________________________________________________________
Ұлты ________________________________________________________________
Туған күні __________________________________________________________
(облысы, елді мекені)
Туған жері __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Адам туралы қосымша деректер:________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
табылған жағдайда кімге хабарлау керек
Жұмыстан тыс уақытта:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Процессуалдық сипаттағы қандай шараларды жүргізу қажет: _____________
_____________________________________________________________________
Кім санкциялады: ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Бастамашы:
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік орган)
_____________________________________________________________________
(бөлімше)
_____________________________________________________________________
(лауазымы)
_____________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты-жөні) (телефоны)
Толтырған күні І__І__І І__І__І І__І__І__І__І
(күні) (айы) (жылы)
"Әкімшілік қадағалауда тұрған
адамдарды есепке алу ережесін бекіту
туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрінің 2005 жылғы 11
ақпандағы № 97 бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 28 қарашадағы
№ 852 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік қадағалауда тұрған
адамдарды есепке алу ережесіне
4-қосымша
Нысан
ААО бастығы
__________________________
ІІД, ҚАІІБ атауы
__________________________
__________________________
мекенжайы
Аса қауіпті қылмыс рецидивін жасаған адам деп танылған_________
_____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты,
_____________________________________________________________________
туған күні мен туған жері
200__ жылғы "___"________________ тіркелген, кеткен, тіркелген
жерін өзгертті және қазіргі уақытта _________________________________
_____________________________________________________________________
мекенжайы бойынша тұрып жатқандығы (керегін сызыңыз) жөнінде
хабарлаймын.
Бастық _______________________________
қалалық, аудандық ішкі істер органының
______________________________________
атауы
______________________________________
атағы, қолы, тегі және аты-жөні
200__ жылғы "___" ______________

3) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Комитет административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.).
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Министр
генерал-лейтенант полиции                  К. Касымов
Приложение 1
к приказу Министра внутренних дел
О внесении изменений в приказ
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 февраля 2005 года № 97
«Об утверждении Правил учета лиц,
состоящих под административным
надзором» от 28 ноября 2014 года
Приложение 2
к Правилам учета лиц, состоящих
под административным надзором
Форма
Утверждаю
_____________________________________
_____________________________________
Задание
Цель задания: закрыть выезд из Республики Казахстан
Основания задания:____(ссылка)_________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Срок действия задания до І__І__І І__І__І І__І__І__І__І (дата
(число) (месяц)      (год)
окончания УДО)
Фамилия кириллица____________________________________
латинский _____________________________________
Имя кириллица ____________________________________       место
латинский ____________________________________      для
Отчество кириллица __________________________________    фото
латинский _____________________________________
Дата рождения І__І__І І__І__І І__І__І__І__І
(число) (месяц)      (год)
Пол _______________
Гражданство _________________________________________________________
Национальность ______________________________________________________
Место рождения ______________________________________________________
(область, населенный, пункт)
Место жительства ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дополнительные данные о лице:________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Кого информировать при обнаружении: _________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
В не рабочее время: _________________________________________________
_____________________________________________________________________
Какие меры процессуального характера следует произвести: ____________
_____________________________________________________________________
Кем санкционировано:_________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Инициатор:
_____________________________________________________________________
(государственный орган)
_____________________________________________________________________
(подразделение)
_____________________________________________________________________
(должность)
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, инициалы) (телефон)
Дата заполнения І__І__І І__І__І І__І__І__І__І
(число) (месяц)     (год)
Приложение 2
к приказу Министра внутренних дел
О внесении изменений в приказ
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 февраля 2005 года № 97
«Об утверждении Правил учета лиц,
состоящих под административным
надзором» от 28 ноября 2014 года
Приложение 4
к Правилам учета лиц, состоящих
под административным надзором
Форма
Начальнику ИАЦ
______________________________
наименование ДВД, ГОРОВД
______________________________
______________________________
адрес
Сообщаю, что __________________________________________________
фамилия, имя и отчество
_____________________________________________________________________
дата и место рождения
_____________________________________________________________________
признанный (ая) лицом, совершившим опасный рецидив преступления,
"____" _________20___г. зарегистрирован (а), выбыл (а), изменил (а)
место регистрации и в настоящее время проживает (нужное подчеркнуть)
по адресу: __________________________________________________________
Начальник ___________________________
наименование горрайоргана
____________________________________
внутренних дел, звание,
____________________________________
подпись, фамилия и инициалы
"_____" ______________ 20____г.