Аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 126 "2014 -2016 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 161 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 29 сәуірде № 3861 болып тіркелді. 2015 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 9, 106 бабтарына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Әйтеке би аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 126 "2014-2016 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджеті туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3737 тіркелген, 2014 жылғы 23, 30 қаңтардағы аудандық "Жаналық жаршысы" газетінің № 3, № 4 сандарында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер
"3 660 599,7" саңдар "3 783 418,7" саңдарымен ауыстырылсын;
оның ішінде:
трансферттердің түсімдері бойынша
"3 010 599,7" саңдар "3 133 418,7" саңдарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар
"3 887 553,9" саңдар "4 010 372,9" саңдарымен ауыстырылсын;
2) келесі мазмұндағы 5-1 тармақшасымен толықтырылсын:
5-1. Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12-1 бабына сәйкес, 2014 жылдын 1 сәуірден бастап, мемелекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемақы белгіленгены еске және басшылыққа алынсын".
3) 7 тармағында:
5 абзац бөлігінде:
"242 089,0" саңдар "261 383,0" саңдарымен ауыстырылсын;
және келесі мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 150,0 мың теңге;
2014 жылғы 1 сәуірден бастап, мемелекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемақы төлеуге – 100 675,0 мың тенге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 2700,0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 24 декабря 2013 года № 126 "О бюджете Айтекебийского района на 2014-2016 годы"
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 16 апреля 2014 года № 161. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 29 апреля 2014 года № 3861. Срок действия решения - до 1 января 2015 года
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 9, 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айтекебийского районного маслихата от 24 декабря 2013 года № 126 "О бюджете Айтекебийского района на 2014-2016 годы" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3737, опубликованное 23, 30 января 2014 года в районной газете "Жаналык жаршысы" № 3, № 4) следущие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы
цифры "3 660 599,7" заменить цифрами "3 783 418,7"
в том числе по:
поступлениям трансфертов
цифры "3 010 599,7" заменить цифрами "3 133 418,7";
в подпункте 2):
затраты
цифры "3 887 553,9" заменить цифрами "4 010 372,9";
2) дополнить подпунктом 5-1 следующего содержания:
5-1. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12-1 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" установлена с 1 апреля 2014 года ежемесячная надбавка за особые условия труда к должностым окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий,финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов".
3) в пункте 7:
в части абзаца 5:
цифры "242 089,0" заменить цифрами "261 383,0";
и дополнить абзацами следующего содержания:
на выплату государственной адресной социальная помощи – 150,0 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждении, не являющихся государствеными служащими, а также работников государственных предприятии, финансируемых из местных бюджтов, в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года – 100 675,0 тысяч тенге;
на выплату государственного пособия на детей до 18 лет – 2700,0 тысяч тенге;

1795,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1795,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) білім бөлімі
1906278,5
003
Жалпы білім беру
1891465,5
006
Балаларға қосымша білім беру
14813,0
09
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
124014,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) білім бөлімі
99702,5
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32494,0
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
600,0
005
Ауданның(областык маңызы бар қалалардың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
9000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
2916,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14101,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына (қамқоршыларына) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
11907,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
28684,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
24312,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
24312,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
119922,0
02
Әлеуметтік көмек
98405,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5552,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
5552,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
92853,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
14480,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
13369,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
402,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35306,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
25100,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
4196,0
09
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
21517,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
21517,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1795,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
1795,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1906278,5
003
Общеобразовательное обучение
1891465,5
006
Дополнительное образование для детей
14813,0
09
Прочие услуги в области образования
124014,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
99702,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
32494,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
600,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
9000,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2916,0
012
Капитальные расходы государственного органа
14101,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11907,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
28684,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
24312,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
24312,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
119922,0
02
Социальная помощь
98405,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5552,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5552,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
92853,0
002
Программа занятости
14480,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
13369,0
005
Государственная адресная социальная помощь
402,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35306,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
25100,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4196,0
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
21517,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
21517,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

600,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қалалардың) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
1660,0
03
Акпараттық кеңістік
44159,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
37408,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
37008,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
400,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) ішкі саясат бөлімі
6751,0
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
4751,0
005
Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
2000,0
09
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
18962,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
7322,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4522,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2800,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) ішкі саясат бөлімі
11640,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7488,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
4152,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
96738,0
01
Ауыл шаруашылығы
39087,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
10918,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
10918,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
28169,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17559,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
500,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
10110,0
06
Жер қатынастары
6144,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) жер қатынастары бөлімі
6144,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қалалардың) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6144,0
09
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер

600,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
1660,0
03
Информационное пространство
44159,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
37408,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
37008,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
400,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
6751,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
4751,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
2000,0
09
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
18962,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
7322,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
4522,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2800,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11640,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
7488,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
4152,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
96738,0
01
Сельское хозяйство
39087,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
10918,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10918,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
28169,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
17559,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
500,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
10110,0
06
Земельные отношения
6144,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
6144,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6144,0
09
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений