2015-2017 жылдарға арналған Мұғалжар ауданының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 184 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 19 қаңтарда № 4164 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2016 жылғы 15 ақпандағы № 283 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 15.02.2016 № 283 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті №1№2 және №3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер                                          10 497 567,1 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша                        8 260 639 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша                        7 717,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан                              33 000 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша                        2 196 210,8 и мың теңге;
2) шығындар                                          10 556 323,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру                        31 453 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                              19 338 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                              8 970,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын
операциялар бойынша сальдо                        0 мың теңге;
оның ішінде:
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан
түсетін түсімдер                                    0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы                              - 90 209,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру                  90 209,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 13.03.2015 № 210 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.04.2015 № 219 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.06.2015 № 230 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.07.2015 № 238 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.11.2015 № 249 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2015 № 253 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
акциздер:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түрлеріне;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне қосылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

О бюджете Мугалжарского района на 2015-2017 годы
Решение маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 24 декабря 2014 года № 184. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 19 января 2015 года № 4164. Утратило силу решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 15 февраля 2016 года № 283
Сноска. Утратило силу решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 15.02.2016 № 283.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Мугалжарского района на 2015-2017 годы согласно приложениям №1, №2 и №3, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы                                          10 497 567,1 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям                              8 260 639 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям                              7 717,3тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала                                    33 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов                              2 196 210,8 тысяч тенге;
2) затраты                                          10 556 323,8тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование                  31 453 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                                    19 338 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                        8 970,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами      0 тысяч тенге;
в том числе :
приобретение финансовых активов                  0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета                                    - 90 209,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета                  90 209,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 13.03.2015 № 210 (вводится в действие с 01.01.2015), от 06.04.2015 № 219 (вводится в действие с 01.01.2015); от 10.06.2015 № 230 (вводится в действие с 01.01.2015); от 29.07.2015 № 238 (вводится в действие с 01.01.2015); от 05.11.2015 № 249 (вводится в действие с 01.01.2015); от 15.12.2015 № 253 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельного топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
штраф, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
другие неналоговые поступления в бюджет района;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.

3. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құрылған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. 2015 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке орта білім беруде жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынамалауды өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты 88 743 мың теңге сомасында трансферттер түсімдері ескерілсін.
5. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11 бабына сәйкес мәліметке және басшылыққа алынсын:
2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
жалақының ең төменгі мөлшері – 21 364 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 982 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 21 364 теңге.
6. 2015 жылы ауданның бюджетіне салықтардан түсетін жалпы соманы бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы - 54 пайыз;
2) әлеуметтік салық - 54 пайыз.
7. 2015 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік алулар көлемі 3 786 615 мың теңге көлемінде болып ескерілсін.
8. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен 859 570,8 мың теңге түскені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттерге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
үш деңгейлі жүйе бойынша квалификацияны арттыру курсынан өткен мұғалімдерге еңбекақыны ұлғайтуға;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға;
аудандық маңызы бар автокөлік жолдары мен елді мекендер көшелеріндегі автокөлік жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
бруцеллезбен ауыратын, санитарлық союға бағытталатын ауылшаруашылық жануарларының құнын өтеуге (50% дейін);
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық- медициналық –педогогикалық консультациялық көмек көрсету;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге төленетін еңбекақы деңгейін арттыруға;
жергілікті атқарушы органның агроөнеркәсіп кешені бөлімшесін ұстауға;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға.
Аталған трансферттердің сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" отрицательное сальдо, образовавшиеся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленно й суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление трансфертов в областной бюджет в сумме 88 743 тысяч тенге в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" установлено:
с 1 января 2015 года:
минимальный размер заработной платы – 21 364 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 982 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 21 364 тенге.
6. Установить в районном бюджете на 2015 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог – 54 процента;
2) социальный налог – 54 процента;
7. Учесть в районном бюджете на 2015 год размер бюджетного изъятия в областной бюджет в размере 3 786 615 тысяч тенге.
8. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на общую сумму – 859 570,8 тысяч тенге:
на бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогическогй консультативной помощи населению;
на обеспечение деятельности районных и городских неспециализированных детско-юношеских спортивных школ;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
на оказание социальной защиты и помощи населению;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников гоударственных казеннных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в связи с внедрением новой модели системы оплаты труда;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 06.04.2015 № 219 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.06.2015 № 230 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.07.2015 № 238 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.11.2015 № 249 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2015 № 253 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы трансферттер және даму трансферттер жалпы сомасы 1 369 683 мың теңгеде көзделсін, оның ішінде:
білім беру нысандарын салу және қайта жаңғыртуға;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Аталған трансферттердің сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 13.03.2015 № 210 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.04.2015 № 219 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2015 № 253 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2015 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 237 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 13.03.2015 № 210 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.06.2015 № 230 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.07.2015 № 238 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2015 арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі №4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2015 жылға аудандағы қаланың, аудандық маңызы бар қаланың, кент, село, ауылдық округ әкімі аппаратының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі №5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
Аудандық мәслихаттың
сессия төрайымы
хатшысы
Н.Қалиева
С.Салықбаев
Мұғалжар аудандық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 184 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
2015 жылға арналған Мұғалжар ауданының бюджеті

Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 06.04.2015 № 219 (вводится в действие с 01.01.2015); от 10.06.2015 № 230 (вводится в действие с 01.01.2015); от 29.07.2015 № 238 (вводится в действие с 01.01.2015); от 05.11.2015 № 249 (вводится в действие с 01.01.2015); от 15.12.2015 № 253 (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год целевые трансферты и трансферты на развитие на общую сумму 1 369 683тысяч тенге, в том числе:
на строительство и реконструкцию объектов образования;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов";
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 13.03.2015 № 210 (вводится в действие с 01.01.2015); от 06.04.2015 № 219 (вводится в действие с 01.01.2015); от 15.12.2015 № 253 (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 237 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 13.03.2015 № 210 (вводится в действие с 01.01.2015); от 10.06.2015 № 230 (вводится в действие с 01.01.2015); от 29.07.2015 № 238 (вводится в действие с 01.01.2015).
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению №4.
12. Утвердить перечень бюджетных программ аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, села, аульного округа на 2015 год, согласно приложению №5.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии Секретарь
районного маслихата районного маслихата
Н.Калиева С.Салыкбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к решению Мугалжарского районного маслихата
от 24 декабря 2014 года №184
Бюджет Мугалжарского района на 2015 год