Аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 145 "Хромтау ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 ақпандағы № 158 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 18 наурызда № 3821 болып тіркелді. 2015 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 104 бабының 5 тармағына, 106 бабының 2 тармағына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 145 "Хромтау ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3748 болып тіркелген, аудандық "Хромтау" газетінің 2014 жылдың 23 қаңтарындағы №4-7 сандарында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақта:
1) тармақшасында
1) кірістер
"3 740 777" деген цифрлар "3 807 094,8" деген цифрлармен ауыстырылсын;
оның ішінде:
трансферттер түсімдері бойынша
"1 016 954" деген цифрлар "1 083 271,8" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында;
шығындар
"3 740 777" деген цифрлар "3 939 004,5" деген цифрлармен ауыстырылсын;
5) тармақшасында;
бюджет тапшылығы (профицит)
"-166 679" деген цифрлар "-298 588,7" деген цифрлармен ауыстырылсын;
6) тармақшасында;
бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру
"166 679" деген цифрлар "298 588,7" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) 7 тармақта:
мынадай мазмұндағы 4, 5, 6, 7, 8, 9 абзацтарымен толықтырылсын:
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға - 2 940 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үйінің құрылысына жоба - сметалық құжаттама әзірлеуге – 1 000 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымның құрылысына жоба - сметалық құжаттама әзірлеуге – 1 000 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 7 923 мың теңге;
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге 30 436 мың теңге, оның ішінде: білім саласына – 28 428 мың теңге және мәдениет саласына – 2 008 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі және ағымдағы жөндеуге – 23 018,8 мың теңге;
3) көрсетілген шешімдегі 1 қосымша осы шешімдегі қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 20 декабря 2013 года № 145 "Об утверждении бюджета Хромтауского района на 2014-2016 годы"
Решение маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 24 февраля 2014 года № 158. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 18 марта 2014 года № 3821. Срок действия решения - до 1 января 2015 года
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9, пунктом 5 статьи 104 и пунктом 2 статьи 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 20 декабря 2013 года № 145 "Об утверждении бюджета Хромтауского района на 2014-2016 годы" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3748 опубликованное в районной газете "Хромтау" от 23 января 2014 года № 4-7) следующее изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1)
доходы
цифры "3 740 777" заменить цифрами "3 807 094,8";
в том числе по:
поступлениям трансфертов
цифры "1 016 954" заменить цифрами "1 083 271,8";
в подпункте 2);
затраты
цифры "3 740 777" заменить цифрами "3 939 004,5";
в подпункте 5);
дефицит (профицит) бюджета
цифры "-166 679" заменить цифрами "-298 588,7";
в подпункте 6);
финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета
цифры "166 679" заменить цифрами "298 588,7";
2) пункт 7:
дополнить абзацами 4, 5, 6, 7, 8, 9 следующего содержания:
на благоустройство и озеленение населенных пунктов - 2 940 тысяч тенге;
на разработку проектно - сметной документации на строительство государственного коммунального жилья - 1 000 тысяч тенге;
на разработку проектно - сметной документации на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 1 000 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог - 7 923 тысяч тенге;
на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по "Дорожной карте занятости 2020" в сумме - 30 436 тысяч тенге, в том числе: по сфере образования - 28 428 тысяч тенге и по сфере культуры - 2 008 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог - 23 018,8 тысяч тенге;
3) приложение к указанному решению изложить в редакции согласно приложения 1 к настоящему решению.

2. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы
хатшысы
Н.Қарағұлов
Д.Молдашев
Аудандық мәслихаттың
2014 жылдың 24 ақпандағы
№ 158 шешіміне қосымша
Аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 145 шешіміне
№ 1 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет
санаты
Сомасы (мың теңге)
сыныбы
ішкі сыныбы
АТАУЫ
1
2
3
4
5
I. Кірістер
3 807 094,8
1
Салықтық түсiмдер

2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
Секретарь
районного маслихата
районного маслихата
Н.Карагулов
Д.Мулдашев
Приложение к решению районного маслихата
от 24 февраля 2014 года № 158
Приложение № 1
к решению № 145 районного
маслихата от 20 декабря 2013 года
Районный бюджет на 2014 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы
3 807 094,8
1
Налоговые поступления

2 388 638
01
Табыс салығы
299 000
2
Жеке табыс салығы
299 000
Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
243 000
Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
32 000
Төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы
24 000
03
Әлеуметтік салық
208 548
1
Әлеуметтік салық
208 548
Әлеуметтік салық
208 548
04
Меншікке салынатын салықтар
1 844 873
1
Мүлікке салынатын салықтар
1 754 600
Заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық
1 750 000
Жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық
4 600
3
Жер салығы
23 273
Ауыл шаруашылық маңызы бар жерлерге жеке тұлғаларға салынатын жер салығы
100
Елді мекендердің жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы
1 400
Өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерге салынатын жер салығы
8 230
Ауыл шаруашылығы маңыздағы жерлерге заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
43
Елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
13 500
4
Көлік құралдарына салынатын салық
62 000
Заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
14 000
Жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық
48 000
5
Бірыңғай жер салығы
5 000
Бірыңғай жер салығы
5 000
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар
27 150
2
Акциздер
4 750
Заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациялықты қоспағанда)
3 000
Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны
1 750
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
10 000
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
10 000
4
Кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүзеге асырғаны үшін алынатын алымдар
11 850
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
1 100
Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алым
2 000
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
100
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
400
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алынатын алым
750
Жылжымайтын мүлікке және олармен келісім жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым
7 500
5
Тіркелген салық
550
08
1
Мемлекеттік баж
9 067
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынатын баж

2 388 638
01
Подоходный налог
299 000
2
Индивидуальный подоходный налог
299 000
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты
243 000
Индивидуальный подоходный налог с доходов не облагаемых у источника выплаты
32 000
Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплат
24 000
03
Социальный налог
208 548
1
Социальный налог
208 548
Социальный налог
208 548
04
Налог на собственность
1 844 873
1
Налог на имущество
1 754 600
Налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
1 750 000
Налог на имущество физических лиц
4 600
3
Земельный налог
23 273
Земельный налог с физических лиц на земли сельскохозяйственного назначения
100
Земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов
1 400
Земельный налог на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения
8 230
Земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения
43
Земельный налог с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов
13 500
4
Налог на транспортные средства
62 000
Налог на транспортные средства с юридических лиц
14 000
Налог на транспортные средства с физических лиц
48 000
5
Единый земельный налог
5 000
Единый земельный налог
5 000
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
27 150
2
Акцизы
4 750
Бензин (за исключением авиационного) реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды
3 000
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу а также используемое на собственные производственные нужды
1 750
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
10 000
Плата за пользование земельными участками
10 000
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
11 850
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
1 100
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
2 000
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
100
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества
400
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
750
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
7 500
5
Фиксированный налог
550
08
1
Государственная пошлина
9 067
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям

5 000
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
2 500
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды рәсімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
210
Шетелдіктердің паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін мемлекеттік баж
20
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
30
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
1 000
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
42
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
30
Қаруды және оның патрондарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
145
Тракторшы – машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
90
2
Салықтық емес түсiмдер
319 685
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
9 300
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
9 300
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
300
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
9 000
06
Басқа да салықтық емес түсімдер
310 385
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
310 385
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
310 385
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
15 500
03
Жерді және материалдық емес активтерді сату
15 500
1
Жерді сату
15 500
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
15 500
4
Трансферттердің түсімдері
1 083 271,8
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер
1 083 271,8
2
Облыстық бюджеттен түсетін трансферттер
1 083 271,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер

5 000
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
2 500
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
210
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
20
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
30
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
1 000
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
42
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
30
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
145
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста -машиниста
90
2
Неналоговые поступления
319 685
01
Доходы от государственной собственности
9 300
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
9 300
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
300
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
9 000
06
Прочие неналоговые поступления
310 385
1
Прочие неналоговые поступления
310 385
Прочие неналоговые поступления в местный бюджет
310 385
3
Поступления от продажи основного капитала
15 500
03
Продажа земли и нематериальных активов
15 500
1
Продажа земли
15 500
Поступления от продажи земельных участков
15 500
4
Поступления трансфертов
1 083 271,8
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
1 083 271,8
2
Трансферты из областного бюджета
1 083 271,8
Целевые текущие трансферты