Дене шынықтыру және спорт салаларындағы мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі № 134 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2014 жылы 29 мамырда № 2736 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 315 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 15.07.2015 № 315 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16 - бабындағы 1 - тармаққа және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, жергілікті атқарушы органдар дене шынықтыру және спорт саласында көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу туралы" № 118 қаулысына сәйкес Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің регламенті;
2) "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiнші жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Бескемпіровке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар дене шынықтыру және спорт саласында көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" № 118 қаулысын қолданысқа енгізгеннен бұрын емес.
Алматы облысының әкімі
А. Мұсаханов
Бекітілді
Алматы облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 134 қаулысымен
"Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты
әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық разрядтары мен
санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің регламенті

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта
Постановление акимата Алматинской области от 29 апреля 2014 года № 134. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 29 мая 2014 года № 2736. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 15 июля 2015 года № 315
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 15.07.2015 № 315 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 118 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта и о внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории";
2) регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бескемпирова С.И.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее введения в действия постановления Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 118 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта и о внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
Аким Алматинской области А. Мусаханов
Утвержден
Постановлением акимата
Алматинской области
от 24 апреля 2014 года
№ 134
Регламент государственной услуги "Присвоение спортивных
разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый
спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту
первой категории"

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 118 қаулысымен бекітілген "Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде әзірленді.
"Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі көрсетеді (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі-ХҚКО) арқылы жүзеге асырылады.
Сауал рәсімделген тілге байланысты, мемлекеттік қызмет көрсету мемлекеттік немесе орыс тілдерінде жүргізіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – спортшыларға спорттық атақ беру, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, спортшы-нұсқаушыларға санат беру, спорт бойынша төрешілік санатын беру туралы бұйрықтан үзінді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі көрсетілген
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-әрекет тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті және Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды мемлекеттік және орыс тілдерінде алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) ХҚКО қызметкерінің құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории" разработан на основании Стандарта государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 118 (далее - Стандарт).
Государственная услуга "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление физической культуры и спорта Алматинской области" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
Оказание государственной услуги осуществляется на государственном или русском языках, в зависимости от языка, на котором был оформлен запрос.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат государственной услуги - выписка из приказа о присвоении спортивного звания, о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, о присвоении судейской категории по спорту.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов на государственном или русском языках для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов работником ЦОНа и регистрация заявления;

2) көрсетілетін қызметті беруші маманының өтінішті қарауы және ұсынылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін рәсімдеуі;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін ХҚКО қызметкеріне беру.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут;
рұқсат етілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 15 (он бес) минут.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі көрсетілген
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін
сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысы;
3) көрсетілетін қызметті беруші маманы.
Құжаттар топтамасын кеңсеге тіркеу үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут;
құжаттар топтамасын жіберу көрсетілетін қызметті беруші маманына қарау үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут.
7. Көрсетілген қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш және қажетті құжаттар түскен соң Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде тіркеуді жүзеге асырады, Стандарттың 4 тармағымен бекітілген мерзімге сәйкес бақылауға қояды және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қарарға сәйкес мемлекеттік қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті алушы маманына орындау үшін береді;
3) көрсетілетін қызметті беруші маманына ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін тексереді;
4) ұсынылған құжаттарды тексеріп, талдау жасағаннан кейін көрсетілетін қызмет берушінің маманы көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін рәсімдейді;
5) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін рәсімдеп болған соң, көрсетілетін қызмет берушінің маманы көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қол қоюға береді, көрсетілетін қызмет берушінің елтаңбалы мөрі қойылады;
6) дайын көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі ХҚКО қызметкеріне тізілімге сәйкес қол қойылып беріледі.
8. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруді - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін жүзеге асырады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.

2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги работнику ЦОНа.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) специалист услугодателя.
Максимально допустимое время регистрации в канцелярии пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
максимально допустимое время передачи пакета документов на рассмотрение специалисту услугодателя – 15 (пятнадцать) минут.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и передает на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя специалисту для исполнения;
3) специалист услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта;
4) после проверки и анализа представленных документов специалист услугодателя оформляет результат оказания государственной услуги;
5) после оформления результата оказания государственной услуги специалист услугодателя передает на подпись руководителю услугодателя соответствующие документы и ставится гербовая печать услугодателя;
6) готовый результат оказания государственной услуги передается работнику ЦОНа согласно реестра под роспись.
8. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется услугодателем - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі Стандарттың 4 тармағында белгіленген және ХҚКО-ға құжаттарды берген сәттен бастап күнтізбелік 30 күнді құрайды (ХҚКО құжаттарды қабылдаған күнді есепке алмастан, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады).
Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдау кезінде ХҚКО қызметкеріне:
1) өтініштің қабылданған күні;
2) қоса берілген құжаттардың саны;
3) құжаттарды беру күні, уақыты;
4) құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған маманның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат беріледі.
10. Көрсетілген қызметті беруші қызметкерлерінің арасындағы өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 1 қосымшасындағы кестеге сәйкес берілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығы және көрсетілетін
қызметті берушімен өзара іс-қимыл жасау тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
11. Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру ХҚКО-да – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы "броньдауға" болады.
Мемлекеттік қызметті ХҚКО арқылы көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға төменде көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрау салудың нөмірі мен қабылдаған күні;
2) сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
5) құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚКО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
Көрсетілетін қызмет алушының жеке басын куәландыратын, сондай-ақ жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттары және басқа құжаттар туралы ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйеде бар болса, ХҚКО қызметкері сәйкесінше мемлекеттік ақпараттық жүйесінен мемлекеттік органның уәкілетті тұлғасы ретінде ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
ХҚКО қызметкері құжаттардың түпнұсқаларының дұрыстығын мемлекеттік органдардың мемлекетттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырады, кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызмет алушыға қайтарады.
Қажетті құжаттардың тізімі Стандарттың 9 тармағында көрсетілген.
Көрсетілген қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын берген жағдайда ХҚКО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады. Стандарттың 5 қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша ақпаратты, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету бағыты туралы мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша бірыңғай байланыс-орталығы 1414 телефоны бойынша ұсынылады.

9. Сроки оказания государственной услуги установлены пунктом 4 Стандарта и составляют 30 календарных дней с момента сдачи документов в ЦОН (без учета приема документов в ЦОН, при этом услугодатель представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги).
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги через услугодателя работнику ЦОНа выдается расписка с указанием:
1) даты приема заявления;
2) количества приложенных документов;
3) даты, времени выдачи документов;
4) фамилии, имени, отчества специалиста, принявшего заявление на оформление документов.
10. Описание последовательности процедур между специалистами услугодателя приведено в таблице согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Центром обслуживания
населения и услугодателем, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
11. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в ЦОНе - с понедельника по субботу включительно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и в соответствии с установленным графиком работы.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги через ЦОН услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя услугополучателя и их контактных телефонов.
Сведения документов, удостоверяющего личность услугополучателя, удостоверяющего личность уполномоченного представителя физического лица и документы, содержащиеся в государственных информационных системах, работник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
Перечень необходимых документов указан в пункте 9 Стандарта.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 5 к Стандарту.
Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги предоставляется по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.

12. Дайын құжаттарды беруді жеке куәлікті көрсеткен жағдайда қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде ХҚКО-ның қызметкері жүзеге асырады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің мамандарының өзара әрекеті, процедураларының (іс-әрекет) сабақтастығы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйесін қолдану тәртібі және орталықпен өзара әрекет тәртібі осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес графикалық түрде толық сипатталған.
"Спорт шеберiне кандидат, бірiншi
спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi
санатты спорт төрешiсi cпорттық разрядтары мен
санаттарын беру" мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Көрсетілген қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасында рәсімдердің (іс-әрекеттердің)
сабақтастығын сипаттау
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
2
3
4
5
6
2
Көрсеті-
летін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшеле-
рінің (қызметкер-
лерінің)
тізімі
Көрсеті-
летін қызмет беруші-
нің кеңсесі
Көрсеті-
летін қызмет беруші-
нің
басшысы
Көрсеті-
летін
қызмет
беруші
маманы
Көрсеті-
летін қызмет беруші-
нің басшысы
Көрсеті-
летін қызмет беруші-
нің кеңсесі
3
Рәсімдер-
дің
(іс-әрекет-
тердің) сабақтас-
тығы
Тізілімге
сәйкес құжаттар-
ды қабылдау
Құжат-
тарды көрсеті-
летін қызмет беруші маманы-
ның қарауына береді
Құжаттарды қабылдау және тексеру, құжаттарға талдау жасау, мемлекет-
тік қызметтің нәтижесін рәсімдеу
Сәй-
кесінше құжаттарға қол қою,
көрсетілетін қызмет беруші-
нің елтаң-
балы мөрін басу
Дайын құжаттар-
ды тізілім бойынша ХҚКО қызмет-
керіне беру
4
Аяқталу нысаны
Бірыңғай электрон-
ды
құжат айналымы жүйесін-
де тіркеу
және көрсеті-
летін қызметті ХҚКО қызмет-
керіне беру
Бірыңғай электрон-
ды құжат
айналымы
жүйесінде белгі
соғу және орындау-
шыға құжат-
тарды
қарауға
ұсыну
Көрсеті-
летін қызмет
берушінің
басшысының
қол қоюына
сәйкес
құжаттарды
жолдау
Ұсыну
үшін
кеңсеге
беру
ХҚКО
қызметке-
рінің құжатты
алуы
5
Әр рәсімнің
ұзақтығы
15 минут
15 минут
ХҚКО-ға
құжаттарды
берген сәттен
бастап
күнтізбелік
30 күн
(ХҚКО
құжаттарды
қабылдаған
күнді есепке
алмастан,
бұл ретте
көрсеті-
летін қызметті
беруші
мемлекеттік
қызмет
көрсету
нәтижесін
қызмет көрсету
мерзімі аяқталған-
ға бір күн
қалғанда
ұсынады)
15 минут
15 минут
"Спорт шеберiне кандидат, бірiншi
спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы
біліктiлiгi жоғары деңгейдег бірiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi
санатты спорт төрешiсi cпорттық разрядтары мен
санаттарын беру" мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Функционалдық арақатынастың диаграммасы
Бекітілді
Алматы облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 134 қаулысымен
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiнші
жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет
көрсетудің регламенті

12. Выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником ЦОНа на основании расписки, в указанный в ней срок, при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описания порядка взаимодействия с ЦОНом и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги указаны в графическом виде согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный
разряд, тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории"
Описание последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями
(работниками) услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
2
3
4
5
6
2
Перечень
структур-
ных под-
разделений
(работни-
ков) услу-
годателя
Канцеля-
рия услу-
годателя
Руково-
дитель
услуго-
дателя
Специалист
услугода-
теля
Руково-
дитель
услуго-
дателя
Канцеля-
рия услу-
годателя
3
Описание
последова-
тельности
процедур
(действий)
Прием
докумен-
тов по
реестру
Отписы-
вает
доку-
менты
на рас-
смотре-
ние
специа-
листу
услуго-
дателя
Прием и
проверка
докумен-
тов, про-
ведение
анализа
докумен-
тов, офор-
мления
результата
оказания
государст-
венной
услуги
Подпи-
сание
соот-
ветст-
вующих
доку-
ментов,
поста-
вление
гербо-
вой
печати
услуго-
дателя
Выдача
готовых
докумен-
тов
работнику
ЦОНа по
реестру
4
Форма
завершения
Регистра-
ция в
Единой
системе
электрон-
ного до-
кументо-
оборота
услугода-
теля и
выдача
расписки
работнику
ЦОНа
Отметка
в
Единой
системе
элект-
ронного
доку-
менто-
оборота
услуго-
дателя
и пере-
дача
доку-
ментов
на рас-
смотре-
ние ис-
полни-
телю
Направле-
ние соот-
ветствую-
щих доку-
ментов на
подписание
руководи-
телю услу-
годателя
Переда-
ча в
канце-
лярию
для
выдачи
Получение
документа
работни-
ком ЦОНа
5
Длитель-
ность
каждой
процедуры
15 минут
15 минут
30 кален-
дарных
дней с момента
сдачи
документов
в ЦОН (без
учета дня
приема
документов
в ЦОН, при
этом услу-
годатель
представ-
ляет результат оказания
государст-
венной услуги за день до окончания
срока оказания
услуги)
15 минут
15 минут
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный
разряд, тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории"
Диаграмма функционального взаимодействия
Утвержден
Постановлением акимата
Алматинской области
от 24 апреля 2014 года
№ 134
Регламент государственной услуги "Присвоение спортивных
разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий
юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, судья по спорту"

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiнші жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 118 қаулысымен бекітілген Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiнші жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде әзірленді.
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiнші жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың жергілікті атқарушы органыны ("Аудандар мен қалалардың спорт және дене шынықтыру бөлімі") көрсетеді (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі-ХҚКО) арқылы жүзеге асырылады.
Сауал рәсімделген тілге байланысты, мемлекеттік қызмет көрсету мемлекеттік немесе орыс тілдерінде жүргізіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – спортшыларға спорттық атақ беру, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, спортшы-нұсқаушыларға санат беру, спорт бойынша төрешілік санатын беру туралы бұйрықтан үзінді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі көрсетілген
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-әрекет тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті және Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды мемлекеттік және орыс тілдерінде алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" разработан на основании Стандарта государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 118 (далее - Стандарт).
Государственная услуга "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области ( "Отдел физической культуры и спорта районов и городов") (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
Оказание государственной услуги осуществляется на государственном или русском языках, в зависимости от языка, на котором был оформлен запрос.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат государственной услуги - выписка из приказа о присвоении спортивного звания, о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, о присвоении судейской категории по спорту.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов на государственном или русском языках для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги: