"Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Алматы облысы Көксу ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 19 тамыздағы N 308 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2014 жылы 18 қыркүйекте N 2857 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Көксу ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 30 маусымдағы № 223 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Көксу ауданы әкімдігінің 30.06.2016 № 223 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқасының пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабының 4-тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 8) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына сәйкес, Көксу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Көксу ауданы әкімнің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі (бұдан әрі - Ереже) осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Ұлан Әлдибекұлы Досымбековке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі
Ғ. Тоқпейісов
Көксу ауданы әкімдігінің 2014
жылғы 19 тамыздағы "Көксу ауданы
әкімінің аппараты" мемлекеттік
мекемесінің Ережесін бекіту туралы"
№ 308 қаулысына қосымша
"Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі аудан әкімдігінің және әкімінің қызметін ұйымдастырушылық-құқықтық, ақпараттық-талдау және материалдық-техникалық қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органы болып табылады.
2. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района"
Постановление акимата Коксуского района Алматинской области от 19 августа 2014 года N 308. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 18 сентября 2014 года N 2857. Утратило силу постановлением акимата Коксуского района Алматинской области от 30 июня 2016 года № 223
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Коксуского района Алматинской области от 30.06.2016 № 223.
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 38 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 18 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Коксуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района" (далее - Положение) согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района Досымбекову Улану Алдибековичу.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Г. Токпеисов
Приложение к постановлению акимата Коксуского района от 19 августа 2014 года № 308 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района"
П О Л О Ж Е Н И Е
о государственном учреждении
"Аппарат акима Коксуского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Коксуского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере организационно-правовой, информационно-аналитической и материально-технической обеспечении деятельности акимата и акима района.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Коксуского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Коксуского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Коксуского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

5. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
6. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтiледi.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жерi: индекс 041200, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Көксу ауданы, Балпық би ауылы, Мырзабеков көшесі, №40.
10. Мемлекеттiк органның толық атауы - "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi.
11. Осы Ереже "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметiн каржыландыру республикалық және жергiлiктi бюджеттерiнен, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi бюджетiнен (сметасынан) жүзеге асырылады.
13. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсiпкерлiк субъектiлерiмен "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің
негiзгi мiндеттерi, функциялары, құқықтары мен мiндеттерi
14. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: жергiлiктi атқарушы органның (ол құрылған жағдайда) және әкiмнiң қызметiн қамтамасыз ету.
15. Мiндеттерi:
1) аудан әкімдігінің (бұдан әрі - әкімдік) және әкімінің қызметін ұйымдастырушылық - құқықтық, ақпараттық - талдау және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
2) мемлекеттік органдардың әкімдіктің және аудан әкімінің актілерін әзірлеу және орындау процесіндегі қызметін үйлестіру;
3) аудандық әкімдік пен аудан әкімінің актілерінің жобаларын келісу және орындалу мерзімін бақылау;

5. Государственное учреждение "Аппарат акима Коксуского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Коксуского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Коксуского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: индекс 041200, Республика Казахстан, Алматинская область, Коксуский район, село Балпык би, улица Мырзабекова, № 40.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Коксуского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района" осуществляется из республиканского и местных бюджетов, бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Коксуского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Коксуского района" законодательными актами предаставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности
государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района"
14. Миссия: государственное учреждение "Аппарат акима Коксуского района" обеспечивает деятельность местного исполнительного органа (в случае его создания) и акима.
15. Задачи:
1) организационно-правовое, информационно-аналитическое и материально-техническое обеспечение деятельности акимата (далее – акимат) и акима района;
2) координация деятельности государственных органов в процессе подготовки и исполнения актов акимата и акима района;
3) контроль за сроками согласования проектов и исполнениями актов акимата района и акима района;

4) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес орындалып жатқан өзге де міндеттер.
16. Функциялары:
1) әкімдік пен аудан әкімінің қызметін ұйымдастырушылық-құқықтық, ақпараттық-талдау және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
2) әкімдік мүшелерінің және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар басшыларының ұсыныстары бойынша әкімдік мәжілістерінде қарастыру үшін сұрақтардың ай сайынғы тізбесін жасау;
3) әкімдік мәжілістерінде қарастыру үшін сұрақтарды зерделеу және материалдарды дайындау;
4) әкімдік мәжілісінің күн тәртібінің жобасын жасау және аудан әкімімен немесе оны алмастыратын тұлғамен келістіру;
5) әкімдік мәжілісінің күн тәртібі жобасын және тиісті материалдарды аппарат басшысы бекіткен тарату көрсеткішіне сәйкес мәжіліске дейінгі үш күнде әкімдіктің мүшелеріне және шақырылғандарға, қажет болған ретте, басқа да лауазымды тұлғаларға тарату;
6) талқыланатын сұрақтар бойынша мәжіліске шақырылғандардың тізімін айқындау және нақтылау;
7) шақырылғандардың келуін қамтамасыз ету;
8) "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарына және әкімдіктің Регламентіне сәйкес әкімдіктің қаулыларының, аудан әкімі шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау;
9) атқарушы органдар әзірлеген әкімдіктің қаулыларының жобаларын сараптау және жобалар бойынша қорытынды дайындау;
10) жоба мәтіндерінің мемлекеттік және орыс тілдеріндегі түпнұсқалығын тексеру;
11) әкімдіктің мәжілісінде қаулы жобасын қарау барысында пікір-талас туындаған жағдайда және оны жою туралы тапсырма берілгенде әкімдіктің қаулыларын қайта жасауға қатысу;
12) аппарат басшысы бекіткен жіберілімге сәйкес әкімдіктің қаулыларының, аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерінің куәландырылған көшірмесін тарату;
13) Қазақстан Республикасы Заңдарын, әкімдіктің қаулылары мен хаттамаларының, аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерінің түпнұсқаларын сақтау;
14) әкімдіктің және аудан әкімі қабылдаған актілердің есебін, жүйеленуін және бақылау даналарын жүргізу, оларға ағымдағы өзгерістер мен толықтыруларды енгізу;
15) актілерді жариялауға жіберу;
16) мемлекеттік құпиялардан немесе заңмен қорғалатын құпиядан тұратындарынан басқа, әкімдіктің және аудан әкімі қабылдаған актілерімен танысу үшін мүдделі адамдарға рұқсат беруді жүзеге асыру;
17) әкімдіктің мәжілісінде қабылданған шешімдерді шығару;
18) Заң актілерінің, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметі мен Премьер-Министрінің, облыс және аудан әкімдігі мен әкімінің актілері мен тапсырмаларының орындалу барысы туралы аудан әкімін жүйелі хабардар ету;

4) иные задачи, выполняемые в соответствии с действующим законодательством.
16. Функции:
1) организационно-правовое, информационно-аналитическое и материально-техническое обеспечение деятельности акимата и акима района;
2) составление ежемесячного перечня вопросов для рассмотрения на заседаниях акимата по предложению членов акимата и руководителей исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета;
3) изучение вопросов и подготовка материалов для рассмотрения на заседаниях акимата;
4) составление проекта повестки дня заседания акимата и согласование с акимом района или лицом, его замещающим;
5) рассылка проекта повестки дня заседания акимата и соответствующие материалы членам акимата и приглашенным, а при необходимости другим должностным лицам за три дня до заседания, согласно утвержденному руководителем аппарата указателю рассылки;
6) определение и уточнение списка приглашенных на заседания по обсуждаемым вопросам;
7) обеспечение явки приглашенных;
8) подготовка проектов постановлений акимата, решений и распоряжений акима района в соответствии с Законами Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", "Об административных процедурах" и Регламентом акимата;
9) экспертиза проектов постановлении акимата, подготовленных исполнительнми органами и подготовка заключения по проектам;
10) проверка проекта на аутентичность текстов на государственном и русском языках;
11) участие в доработке постановлений акимата в случаях, когда при рассмотрении проекта постановлении на заседании акимата возникли разногласия и дано поручение по их устранению;
12) рассылка заверенных копий постановлений акимата, решений и распоряжений акима района в соответствии с утвержденной руководителем аппарата рассылке;
13) хранение подлинников постановлений и протоколов акимата, решений и распоряжений акима района, законодательства Республики Казахстан;
14) учет, систематизация и ведение контрольных экземпляров принятых акиматом и акимом района актов, внесение в них текущих изменений и дополнений;
15) направление актов на публикацию;
16) представление доступа заинтересованным лицам для ознакомления с принятым акиматом и акимом района актами, кроме тех, которые содержат государственные секреты или охраняемую законом тайну;
17) выпуск решений, принятых на заседаниях акимата;
18) систематическое информирование акима района о ходе выполнения законодательных актов, актов и поручений Президента, Правительства и Премьер – Министра Республики Казахстан, акимата и акима области и района;

19) аудан әкіміне ауданның әлеуметтік-экономикалық дамуы жөніндегі іс-шаралардың орындалуы туралы ай сайын хабарлау;
20) аудан әкімі мен оның орынбасарлары үшін ауданның әлеуметтік-экономикалық дамуын және жағдайын сипаттайтын материалдар әзірлеу;
21) аудан әкімінің бұқаралық ақпарат құралдарымен байланысын қамтамасыз ету;
22) аудан әкімінің қызметін құқықтық қамтамасыз ету және өзге де мәселелерді шешу;
23) мемлекеттік қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, мемлекеттік бос лауазымдарға орналасу бойынша кадрларды конкурстық іріктеуді, мемлекеттік қызметшілердің ант қабылдауын қамтамасыз ету, кадрлар құрамындағы өзгерістер мен тенденцияларды қадағалап отыру, аттестациялау, оқыту мен біліктілік курстарында кадрларды қайта даярлауды ұйымдастыру;
24) Қазақстан Республикасы Парламентінің, жергілікті атқарушы органдарының сайлауын ұйымдастыруда және материалдық-техникалық қамтамасыз етуде жәрдемдесу, бүкіл халықтық референдумдар өткізу;
25) әкімдіктің және аудан әкімінің қызметін құжаттармен қамтамасыз ету және қызмет көрсету, іс құжаттарын жүргізу;
26) іс қағаздарды мемлекеттік тілде жүргізуді енгізуді ұйымдастыру;
27) қызметтік құжаттарды қарау;
28) азаматтар мен заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
29) азаматтарды қабылдауды ұйымдастыру;
30) заңнамамен аудан әкімі аппаратына жүктелген өзге де функцияларын жүзеге асырады.
17. Құқықтары мен мiндеттерi:
1) мемлекеттік органдардың қарауындағы ақпараттық деректер базасын пайдалануға;
2) аппарат қарауына жататын мәселелер бойынша мемлекеттік және мемлекеттік емес органдарымен қызметтік хат алмасуды жүргізуге;
3) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын бөлімдер әзірлеген әкімдіктің және аудан әкімінің актілерінің жобаларын сараптауды жүзеге асыруға;
4) аудан әкімінің тапсырмасы бойынша аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын әзірлеуге;
5) жобаның мәтіндерінің түпнұсқалығын тексеру, сараптама жүргізу барысында немесе оның нәтижелері бойынша жобаны мынадай негіздер бойынша әзірлеушіге пысықтауға қайтаруға:
- жоба мәтіндерінің мемлекеттік және орыс тілдерінде келесі түпнұсқалы болмауы:
- оның Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келмейтіндігі;
- әкімдіктің Регламентінің талаптары бұзыла отырып ұсынылуы;
6) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілерінің, аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерінің орындалуына, іс құжаттарын жүргізу талаптарының сақталуына тексерістер жүргізу;
7) басқармалар, бөлімдер және комитеттер мәжілістеріне қатысуға;
8) заң талаптарына сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.

19) ежемесячное информирование акима района о выполнении мероприятий по социально – экономическому развитию района;
20) подготовка для акима района и его заместителей материалов, характеризующих состояние и социально – экономическое развитие района;
21) обеспечение связи акима района со средствами массовой информации;
22) правовое обеспечение и решение иных вопросов деятельности акима района;
23) реализация государственной политики в сфере государственной службы, обеспечение конкурсного отбора кадров по занятию вакантных государственных должностей, принятие присяги государственными служащими, контроль изменений и тенденций в составе кадров, организации аттестации, учебы и переподготовки кадров на курсах квалификации;
24) оказание содействия в организационном и материально – техническом обеспечении выборов в Парламент Республики Казахстан, местные исполнительные органы, проведение всенародных референдумов;
25) документационное обеспечение и обслуживание деятельности акимата и акима района, ведение делопроизводства;
26) организация внедрения делопроизводства на государственном языке;
27) расссмотрение служебных документов;
28) рассмотрение обращений граждан и юридических лиц:
29) организация приема граждан;
30) осуществляет иные функции возложенные законодательством на аппарат акима района.
17. Права и обязанности:
1) пользоваться информационными базами данных, в распоряжении государственных органов;
2) вести служебную переписку с государственными и негосударственными органами по вопросам, отнесенным к ведению аппарата;
3) осуществлять экспертизу проектов актов акимата и акима района, подготовленных отделами финансируемыми с местного бюджета;
4) по поручению акима района готовить проекты решений и распоряжений акима района;
5) возвратить разработчику проект на доработку по основаниям:
- неаутентичности текстов проекта на государственном и русском языках;
- несоответствие его законодательству Республики Казахстан;
- представление с нарушением требований Регламента акимата;
6) проводить проверки исполнения актов Президента, Правительства Республики Казахстан, решений и распоряжений акима района, соблюдение требований делопроизводства;
7) участвовать на заседаниях управлении, отделов и комитетов;
8) осуществлять иные права в соответствии с требованиями законодательства.

3. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
қызметiн ұйымдастыру
18. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының орынбасарлары жоқ.
21. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкiлеттiгi:
1) аппарат қызметкерлері арасында қызметтік міндеттері мен өкілеттілігін бөлуді жүзеге асырады;
2) аппарат жұмысшыларына орындалуы міндетті бұйрықтар шығарады, қызметтік құжаттарға қол қояды;
3) заңнамаларға сәйкес мемлекеттік органдар мен басқа ұйымдар алдында аппарат мүддесін қорғайды;
4) аппаратта сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды қабылдауға дербес жауапкершілікте болады;
5) аудан әкімінің бекітуіне штат кестесін, аппарат туралы Ережені, оның жұмыс регламентін ұсынады;
6) аппараттың бөлімдері мен басқа құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіреді және жалпы басшылықты жүзеге асырады;
7) аппараттың шығыс сметасы бойынша ұсыныстар енгізеді;
8) аппараттың комитеттермен, басқармалармен, ауылдық округ әкімдерімен өзара байланысын ұйымдастырады;
9) әкімдік мәжілісі өткізілуінің ұйымдастырушылық-құқықтық, кеңесшілік, материалдық-техникалық дайындығын қамтамасыз етеді;
10) әкімдік пен аудан әкімі актілерінің жобаларына, әкімдік мәжілістерінің хаттатамаларына бұрыштама қояды;
11) аудан әкімінің өкімдері мен шешімдерінің, әкімдік қаулыларының жобаларын әзірлеуде туындаған пікір-таласты жою үшін мәжілістер өткізеді;
12) аудан әкіміне әкімдіктің қаулылары, аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын, басқа да құжаттар мен материалдарды ұсынады;
13) әкімдіктің Регламентіне сәйкес аудан әкімімен келісілгеннен кейін әкімдіктің мәжіліс өткізу күн тәртібінің жобасын әкімдіктің мүшелеріне және шақырылғандарға таратудың жіберілім тізбесін бекітеді;
14) аппаратта жобаның сараптамадан өткені туралы және ол бойынша шешім қабылдауды аудан әкіміне немесе оны алмастыратын тұлғаға баяндайды;
15) әкімдіктің қаулыларының, аудан әкімі шешімдері мен өкімдерінің куәландырылған көшірмелерінің жіберілімін бекітеді;
16) техникалық қателері болған ретте, әкімдіктің қаулыларының, аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерінің бұрын таратылған даналарының ауыстырылуына рұқсат береді;

3. Организация деятельности государственого учреждения "Аппарат
акима Коксуского района"
18. Руководство государственого учреждения "Аппарат акима Коксуского района" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Коксуского района" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом района.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района" не имеет заместителей.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района":
1) осуществляет распределение функциональных обязанностей и полномочий между сотрудниками аппарата;
2) издает приказы, обязательные на исполнение работникам аппарата, подписывает служебную документацию;
3) зашищает интересы аппарата перед государственными органами и иными организациями в соответствии с законодательством;
4) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в аппарате и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) представляет на утверждение акиму района штатное расписание, положение об аппарате, регламент его работы;
6) осуществляет общее руководство и координацию деятельности отделов и других структурных подразделений аппарата;
7) вносит предложения по смете расходов аппарата;
8) организует взаимодействие аппарата с комитетами, управлениями, акимами сельских округов;
9) обеспечивает организационно – правовую, консультативную, материально – техническую подготовку проведения заседаний акимата;
10) визирует проекты актов акимата и акима района, протоколы заседаний акимата;
11) проводит совещания для устранения возникших разногласий при разработке проектов решений и распоряжений акима района, постановлений акимата;
12) представляет акиму района проекты постановлений акимата, решений и распоряжений акима района, другие документы и материалы;
13) утверждает перчень рассылки проекта, повестки дня заседания акимата после согласования с акимом района, членам акимата и приглашенным;
14) докладывает акиму района или лицу, его замещающему о прохождении экспертизы проекта в аппарате и принятии по нему решения;
15) утверждает рассылку заверенных копий постановлений акимата, решений и распоряжений акима района;
16) дает разрешение для замены ранее разосланных экземпляров постановлений акимата, решений и распоряжений акима района при технических ошибках;

17) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілерінің, облыс және аудан әкімінің шешімдері, өкімдері мен тапсырмаларының орындалуына бақылау жұмысын, олардың орындалу барысы туралы аудан әкімін жүйелі хабардар ете отырып ұйымдастырады;
18) аудан әкімінің атына түскен басқа мемлекеттік органдардың құзыретіне кіретін мәселелерге байланысты азаматтардың арыздарын тиісті мемлекеттік органдарға жібереді;
19) ауданның әлеуметтік-экономикалық дамыту шараларының орындалуы туралы ай сайын аудан әкімін хабардар етеді;
20) аппараттың құрылымдық бөлімшелері туралы Ережені бекітеді;
21) аппарат құзыретінің шегінде қызмет құжаттамасына қол қояды;
22) өз құзыреті шегінде тапсырманы бақылаудан алуға рұқсат береді немесе орындалу мерзімін ұзарту туралы шешім қабылдайды;
23) аппаратқа техникалық қызмет көрсететін және аппарат жұмысын қамтамасыз ететін қызметкерлерді жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
24) аппарат басшысы өзіне жүктелген функцияларды жүзеге асырады:
25) басқармаларға, бөлімдерге, комитеттерге, ауылдық округтердің әкімдеріне әкімдіктің мәжілісінде қаралатын мәселелерді әзірлеп, келісім алуға байланысты нұсқау беруге;
26) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілерінің, облыс және аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерінің орындалуы жөніндегі бөлімдердің, ауылдық округі әкімдерінің жұмысын үйлестіруге және оларды орындау үшін бәріне міндетті тапсырма беруге;
27) меншік түріне қарамастан ұйымдардан, аудан әкімі құзыретіне жатқызылатын сұрақтар бойынша қажетті ақпарат сұратуға;
28) аудан әкімінің және аппараттың қызметін қамтамасыз ету мәселелеріне байланысты ұйымдармен шартқа отыруға;
29) заңнамаларға сәйкес өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асырады.
"Көксу ауданының әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын әкім аппаратының басшысы басқарады.
4. "Көксу ауданының әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің
мүлкi
23. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкiн.
"Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.

17) организует работу по контролю за исполнением актов Президента, Правительства Республики Казахстан, решений, распоряжений и поручений акимов области и района, систематически информируя акима района о ходе их выполения;
18) направляет обращения граждан, поступившие в адрес акима района, входящие в компетенцию других государственных органов в соответствующие государственные органы;
19) ежемесячно информирует акима района о выполнении мероприятий по социально экономическому развитию района;
20) утверждает Положение структурных подразделении аппарата;
21) подписывает служебную документацию в пределах компетенции аппарата;
22) в пределах своей компетенции дает разрешение на снятие с контроля либо принимает решение об отсрочке исполнения поручения;
23) принимает на работу и увольняет с работы работников аппарата, осуществляющих техническое обслуживание и обеспечивающие функционирование аппарата;
24) с целью возложенных на него функций руководитель аппарата:
25) дает управлениям, комитетам, отделам, акимам сельских округов указания о разработке и согласованию вопросов, вносимых на рассмотрение заседания акимата;
26) координирует работу отделов, акимов сельских округов по выполению актов Президента, Правительства Республики Казахстан, решений и распоряжений акима области и района, и дает им всем обязательные к исполнению поручения;
27) запрашивает от организаций, независимо от форм собственности, необходимую информацию по вопросам отнесенным к компетенции акима района;
28) заключаеть договоры с организациями по вопросам обеспечения деятельности работы акима района и аппарата;
29) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим, в соответствии с действующим законодательством.
22. Аппарат государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района" возглавляется руководителем аппарата акима, назначаемым на должность и освобождаемым от должности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного учреждения "Аппарат акима
Коксуского района"
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Коксуского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

24. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. "Көксу ауданының әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта
ұйымдастыру және тарату
26. "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің
қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
"Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қарамағында ұйымдар жоқ.

24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Коксуского района", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима Коксуского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения
"Аппарат акима Коксуского района"
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении государственного
учреждения "Аппарат акима Коксуского района"
В ведении государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района" организации отстуствуют.