Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қысқартылған іс жүргізу тәртібінде әкімшілік айыппұл төлеу туралы түбіртек нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 22 тамыздағы № 373 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 24 қыркүйекте № 9748 тіркелді.
РҚАО-ның ескерпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 811-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қысқартылған іс жүргізу тәртібінде әкімшілік айыппұл төлеу туралы түбіртек нысаны бекітілсін.
2. Кірістерді талдау және салық және кеден заңнамасы мәселелерін үйлестіру департаменті (У.Әмірханұлы):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қаржы министрі Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
_________________Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 22 тамыздағы
№ 373 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс бойынша қысқартылған іс жүргізу тәртібінде әкімшілік айыппұл төлеу туралы түбіртек № _______
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 19.01.2023 № 46 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________ жылғы "___" _______ ____________________
(берілген күні) (берілген орны)
Оған қатысты іс қозғалған адам туралы мәліметтер:
Тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде), (заңды тұлғаның атауы)
___________________________________________________________
Тұрғылықты жері (заңды мекенжайы)___________________________
ЖСН*____________________________БЖН*_____________________
Бенефициар (мемлекеттік кірістер органы):_______________________
Бенефициар БЖН*____________________________________________
Бенефициар Банкі: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті
ЖСК* KZ24070105KSN0000000 Бенефициар Банктің БСК* KKMFKZ2A
БСК*
ТМК*
Сома сандармен елу пайыз мөлшерінде (толық жазылуы тиіс)
Төлем мақсаты: №______________ сериялы әкімшілік құқық бұзушылық туралы
хаттама бойынша әкімшілік айыппұл Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі
қарауға уәкілетті орган_______________________________________________
Хаттаманы толтырған және түбіртекті берген адамның лауазымы, тегі және аты-жөні
____________________________________________________________
Айыппұлды төлеу мерзімі _______ жылғы "___" _______ дейін (қоса алғанда)
Құқық бұзушының қолы (заңды тұлға өкілі)__________________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс бойынша қысқартылған іс жүргізу тәртібінде әкімшілік айыппұл төлеу туралы түбіртектің түбірі №_______
_____________ жылғы "____" _ ______ _________________
(берілген күні) (берілген орны)
Хаттаманы толтырған және түбіртекті берген адамның лауазымы, тегі
және аты-жөні _______________________________________________________
Тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде), (заңды тұлғаның атауы)
________________________________________________
Тұрғылықты жері (заңды мекенжайы)_____________________________
Жеке басты куәландыратын құжат (мемлекеттік тіркеу нөмірі және күні):
______________________________________________________________
(құжат атауы, сериясы, нөмірі, берілген күні, кім берген)
ЖСН*____________________________БЖН*_______________________
Бенефициар (мемлекеттік кірістер органы):_________________________
Бенефициар БЖН*______________________________________________
Бенефициар Банкі: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Казынашылық комитеті
ЖСК* KZ24070105KSN0000000 Бенефициар Банкі БСК* KKMFKZ2А
БСК*
ТМК*
Сома сандармен елу пайыз мөлшерінде (толық жазылуы тиіс)
Айыппұлды төлеу мерзімі _______ жылғы "_______"_______ дейін (қоса алғанда).
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы

Об утверждении формы квитанции об уплате административного штрафа в порядке сокращенного производства по делу об административном правонарушении
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 августа 2014 года № 373. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 сентября 2014 года № 9748.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.3
В соответствии со статьей 811 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму квитанции об уплате административного штрафа в порядке сокращенного производства по делу об административном правонарушении согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту анализа доходов и координации вопросов налогового и таможенного законодательства (Амирханулы В.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно- правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2015 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
__________ К.Касымов
Утвержден приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 августа 2014 года № 373
Форма
Квитанция об уплате административного штрафа в порядке
сокращенного производства по делу об административном правонарушении
№ __________
Сноска. Форма квитанции - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 19.01.2023 № 46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"_____" ______________ года _______________________
(дата выдачи) (место выдачи)
Сведения о лице, в отношении которого возбуждено дело:
Фамилия, имя и отчество (при его наличии),
(наименование юридического лица)
__________________________________________________
Место жительства (юридический адрес)
__________________________________________________
ИИН*_____________________________________________
БИН*_____________________________________________
Бенефициар (орган государственных доходов):
____________________________
БИН* Бенефициара _________________________________
Банк Бенефициара:
Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
ИИК* KZ24070105KSN0000000 БИК* Банка Бенефициара KKMFKZ2A
КБК*
КНП*
Сумма цифрами в размере пятидесяти процентов (прописью)
Назначение платежа:
административный штраф по протоколу об административном правонарушении
серии ______________________ №________
Орган уполномоченный рассматривать дело об административном правонарушении
_________________________________________________________________
Должность, фамилия и инициалы лица, составившего протокол и выдавшего
квитанцию _______________________________________________________
Срок уплаты штрафа до "_______"______________ года (включительно)
Подпись правонарушителя (представителя юридического лица)
_________________________________________________________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Корешок квитанции об уплате административного штрафа в порядке сокращенного
производства по делу об административном правонарушении №__________
"_____" ______________ года _______________________
(дата выдачи) (место выдачи)
Должность, фамилия и инициалы лица, составившего протокол и выдавшего
квитанцию ________________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии), (наименование юридического лица)
__________________________________________________________________
Место жительства (юридический адрес) _______________________________
Документ, удостоверяющий личность (номер и дата государственной регистрации):
__________________________________________________________________
(наименование документа, серия, номер, дата выдачи, кем выдан)
ИИН*_______________________________________________________
БИН*_______________________________________________________
Бенефициар (орган государственных доходов):
____________________________________________________________
БИН* Бенефициара ___________________________________________
Банк Бенефициара:
Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
ИИК* KZ24070105KSN0000000 БИК* Банка Бенефициара KKMFKZ2A
КБК*
КНП*
Сумма цифрами в размере
пятидесяти процентов (прописью)
Срок уплаты штрафа до "_______" ______________года (включительно).
Основания и порядок сокращенного производства по делу об административном

кодексінің 810 және 811-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық
туралы іс бойынша қысқартылған іс жүргізудің негіздемесі мен тәртібі маған
түсіндірілді, түбіртекті алдым _______________________________________
(құқық бұзушының қолы)
_________________________________________________________________
(хаттаманы толтырған және түбіртекті берген адамның қолы)
Айыппұл төлеу қажеттігі туралы нұсқама бойынша қысқартылған іс жүргізу тәртібінде әкімшілік айыппұл төлеу туралы түбіртек №________
__________ жылғы "__" ______
(берілген күні)
Оған қатысты іс қозғалған адам туралы мәліметтер:
Тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде), (заңды тұлғаның атауы)
____________________________________________________________
Тұрғылықты жері (заңды мекенжайы)____________________________
ЖСН*__________________________БЖН* _______________________
Бенефициар (мемлекеттік кірістер органы):________________________
Бенефициар БЖН*_____________________________________________
Бенефициар Банкі: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті
ЖСК* KZ24070105KSN0000000 Бенефициар Банкі БСК* KKMFKZ2A
БСК*
ТМК*
Сома сандармен елу пайыз мөлшерінде (толық жазылуы тиіс)
Төлем мақсаты: №______________айыппұл төлеу қажеттігі туралы нұсқама бойынша
әкімшілік айыппұл Нұсқаманы ресімдеген органның атауы___________________________
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 811-бабының
бірінші бөлігіне сәйкес егер әкімшілік құқық бұзушылық автоматты режимде жұмыс iстейтiн
сертификатталған арнайы техникалық бақылау-өлшеу құралдарымен және аспаптарымен
тiркелген жағдайда, тұлға белгіленген үлгідегі түбіртекпен бірге айыппұл төлеу қажеттігі
туралы нұсқаманы тиісінше жеткізген сәттен бастап көрсетілген айыппұл сомасының елу
пайызы мөлшеріндегі айыппұлды жеті тәулік ішінде төлеу құқығы бар.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Айыппұл төлеу қажеттігі туралы нұсқама бойынша қысқартылған іс жүргізу тәртібінде әкімшілік айыппұл төлеу туралы түбіртектің түбірі №_______
_____________ жылғы "____" _______
(берілген күні)
Нұсқаманы ресімдеген органның атауы___________________________
Оған қатысты іс ресімделген адам туралы мәліметтер:
Тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде), (заңды тұлғаның атауы)
_____________________________________________________________
Тұрғылықты жері (заңды мекенжайы)_____________________________
Жеке басты куәландыратын құжат (мемлекеттік тіркеу нөмірі және күні):
______________________________________________________________
(құжат атауы, сериясы, нөмірі, берілген күні, кім берген)
ЖСН*______________________________
БЖН*_________________________
Бенефициар (мемлекеттік кірістер органы)____________________________
Бенефициар БЖН*________________________________________________
Бенефициар Банкі: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті
ЖСК KZ24070105KSN0000000 Бенефициар Банкінің БСК* KKMFKZ2A
БСК*
ТМК*
Сома сандармен елу пайыз мөлшерінде (толық жазылуы тиіс)
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің
811-бабының бірінші бөлігіне сәйкес егер әкімшілік құқық бұзушылық автоматты
режимде жұмыс iстейтiн сертификатталған арнайы техникалық бақылау-өлшеу
құралдарымен және аспаптарымен тiркелген жағдайда, тұлға белгіленген үлгідегі
түбіртекпен бірге айыппұл төлеу қажеттігі туралы нұсқаманы тиісінше жеткізген
сәттен бастап көрсетілген айыппұл сомасының елу пайызы мөлшеріндегі айыппұлды
жеті тәулік ішінде төлеу құқығы бар.
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің
811-бабының екінші бөлігіне сәйкес айыппұлды көрсетілген айыппұл сомасының
елу пайызы мөлшерінде жеті тәулік ішінде төлеген жағдайда іс мәні бойынша
қаралды, шешім заңды күшіне енді, ал адам әкімшілік жауаптылыққа тартылды
деп есептеледі.
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің
47-тарауында көзделген жағдайларды қоспағанда, 42-тараудың қағидалары бойынша
қаралған іс қайта қаралуға жатпайды.
Сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы
кодексінің 811-бабының үшінші бөлігіне сәйкес, осы баптың бірінші бөлігінде
көзделген құқық пайдаланылмаған немесе тиісінше пайдаланылмаған жағдайда,
әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізу жалпы тәртіппен жүзеге
асырылады.
*Ескертпе:
ТМК – төлем мақсатының коды
БСК – банктік сәйкестендіру коды
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды
БСК –бюджет сыныптамасының коды
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
БСН – бизнес - сәйкестендiру нөмiрі.

правонарушении, предусмотренные статьями 810 и 811 Кодекса
Республики Казахстан об административных правонарушениях, мне разъяснены,
квитанцию получил ___________________________________________________
(подпись правонарушителя)
_____________________________________________________________________
(подпись лица, составившего протокол и выдавшего квитанцию)
Квитанция об уплате административного штрафа в порядке сокращенного
производства по предписанию о необходимости уплаты штрафа № _______
"______"_______________года (дата выдачи)
Сведения о лице, в отношении которого оформлено предписание:
Фамилия, имя и отчество (при его наличии), (наименование юридического лица)
________________________________________________________________
Место жительства (юридический адрес) _____________________________
ИИН*_________________________ БИН*____________________________
Бенефициар (орган государственных доходов): _______________________
БИН* Бенефициара _______________________________________________
Банк Бенефициара: Комитет казначейства Министерства финансов
Республики Казахстан
ИИК* KZ24070105KSN0000000 БИК* Банка Бенефициара KKMFKZ2A
КБК*
КНП*
Сумма цифрами в размере пятидесяти процентов (прописью)
Назначение платежа: административный штраф по предписанию о необходимости
уплаты штрафа № ______________________________________________________
Наименование органа, оформившего предписание ___________________________
В соответствии с частью первой статьи 811 Кодекса Республики Казахстан
об административных правонарушениях, если административное правонарушение
зафиксировано сертифицированными специальными контрольно-измерительными
техническими средствами и приборами, работающими в автоматическом режиме,
лицо имеет право оплаты штрафа в размере пятидесяти процентов от указанной
суммы штрафа в течение семи суток с момента надлежащего доставления
предписания о необходимости уплаты штрафа с квитанцией установленного образца
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Корешок квитанции об уплате административного штрафа в порядке сокращенного
производства по предписанию о необходимости уплаты штрафа № ________
"____" ___________ года (дата выдачи)
Наименование органа, оформившего предписание _________________________
Сведения о лице, в отношении которого оформлено предписание:
Фамилия, имя и отчество (при его наличии), (наименование юридического лица)
____________________________________________________________________
Место жительства (юридический адрес) __________________________________
Документ, удостоверяющий личность (номер и дата государственной регистрации):
_________________________________________________________
(наименование документа, серия, номер, дата выдачи, кем выдан)
ИИН*_____________________________ БИН* ____________________________
Бенефициар (орган государственных доходов): ____________________________
БИН* Бенефициара ___________________________________________________
Банк Бенефициара: Комитет казначейства Министерства финансов
Республики Казахстан
ИИК* KZ24070105KSN0000000 БИК* Банка Бенефициара KKMFKZ2A
КБК*
КНП*
Сумма цифрами в размере пятидесяти процентов (прописью)
В соответствии с частью первой статьей 811 Кодекса Республики Казахстан
об административных правонарушениях, если административное правонарушение
зафиксировано сертифицированными специальными контрольно-измерительными
техническими средствами и приборами, работающими в автоматическом режиме,
лицо имеет право оплаты штрафа в размере пятидесяти процентов от указанной
суммы штрафа в течение семи суток с момента надлежащего доставления
предписания о необходимости уплаты штрафа с квитанцией установленного образца.
Согласно части второй статьи 811 Кодекса Республики Казахстан
об административных правонарушениях в случае оплаты штрафа в размере
пятидесяти процентов от указанной суммы штрафа в течение семи суток дело
считается рассмотренным по существу, решение – вступившим в законную силу,
а лицо – привлеченным к административной ответственности.
Пересмотру не подлежат дела, рассмотренные по правилам главы 42, за исключением
случаев, предусмотренных главой 47 Кодекса Республики Казахстан
об административных правонарушениях.
Также, согласно части третьей статьи 811 Кодекса Республики Казахстан
об административных правонарушениях, в случае неиспользования или
ненадлежащего использования права, предусмотренного частью первой настоящей
статьи, производство по делу об административном правонарушении осуществляется
в общем порядке.
* Примечание:
КНП – код назначения платежа;
БИК – банковский идентификационный код;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
КБК – код бюджетной классификации;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер.