Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттерін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 357 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 5 ақпанда № 2505 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 27 шілдедегі № 158 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 27.07.2015 № 158 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетел қызметкеріне жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
2) "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
3) "Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
4) "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
5) "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
6) "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
7) "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
8) "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
9) "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
10) "Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
11) "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты населения
Постановление акимата Жамбылской области от 26 декабря 2014 года № 357. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 5 февраля 2015 года № 2505. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 27 июля 2015 года № 158
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 27.07.2015 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы";
2) регламент государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости";
3) регламент государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам";
4) регламент государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан";
5) регламент государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений";
6) регламент государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи";
7) регламент государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива";
8) регламент государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет";
9) регламент государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов";
10) регламент государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому";
11) регламент государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи";

12) "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
13) "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
14) "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
15) "Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
16) "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
17) "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
18) "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
19) "Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберуді;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттерін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 3 сәуірдегі № 111 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 2218 болып тіркелген, 2014 жылдың 3 маусымында № 84-85(17941-42) "Ақ жол" және № 58 (17931) "Знамя труда" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімі аппаратының басшысы Р.Рахманбердиевке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы "26" желтоқсан
№ 357 қаулысымен бекітілген
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

12) регламент государственной услуги "Оформление документов инвалидам для предоставления им протезно-ортопедической помощи";
13) регламент государственной услуги "Оформление документов инвалидам для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами";
14) регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху";
15) регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресло-коляски";
16) регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением";
17) регламент государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях);"
18) регламент государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому";
19) регламент государственной услуги "Присвоение статуса оралмана".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсеАкиматаЖамбылской области.
3. Признать утратившим силу постановление акимата Жамбылской области от 3 апреля 2014 года № 111 "Об утверждениирегламентовгосударственных услуг в сфере социальной защиты населения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2218, опубликовано 3 июня 2014 года в газетах "Знамя труда" № 58(17931) и "Ак жол" № 84-85(17941-42)).
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима области Р.Рахманбердиева.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Кокрекбаев
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "26" декабря 2014 года № 357
Регламент государственной услуги "Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы"

1. Жалпы ережелер
1. "Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі - стандарт) "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті алушыдан (жұмыс берушіден немесе шетелдік қызметкерден) өтініштерді қабылдау және оларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
көрсетілетін қызметті алушыға (жұмыс берушіге) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту;
көрсетілетін қызметті алушыға (шетелдік қызметкерге) жұмысқа орналасуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімін (іс-әрекетін) бастаудың негізі көрсетілетін қызметті алушымен (не сенiмхат бойынша оның өкiлiмен) жүгінген кезде стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсыну болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттердің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен сәттен бастап жиырма минут ішінде оларды кіріс хат-хабарларды тіркейтін журналда тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына енгізеді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жиырма минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының (не сенiмхат бойынша оның өкiлiнің) құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызмет беруші басшысының орынбасарына жолдайды;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы" (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения", (далее – стандарт) коммунальным государственным учреждением "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" (далее – услугодатель).
Прием заявлений от услугополучателя (работодателя или иностранного работника) и выдача им результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
выдача, переоформление и продление разрешения услугополучателю (работодателю) на привлечение иностранной рабочей силы;
выдача, переоформление и продление разрешения услугополучателю (иностранному работнику) на трудоустройство.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) является предоставление документов, указанных в пункте 9 стандарта необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течении двадцати минут с момента поступления документов регистрирует их в журнале регистрации входящей корреспонденции, и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течении двадцати минут рассматривает документы услугополучателя (либо его представителя по доверенности), и отписывает их заместителю руководителя услугодателя;

3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары көрсетілетін қызметті алушының (не сенiмхат бойынша оның өкiлiнің) құжаттарын жиырма минут ішінде ұсынылған талаптарға сәйкес келуіне қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушының (не сенiмхат бойынша оның өкiлiнің) құжаттарын жиырма минут ішінде ұсынылған талаптарға сәйкес келуіне қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің бөлімнің қызметкеріне орындауға береді;
5) бөлімнің қызметкері көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі арқылы келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының (не сенiмхат бойынша оның өкiлiнің) рұқсат қағаз алуға құжаттарын он бес жұмыс күні ішінде, рұқсатты қайта рәсімдеуге және рұқсатты ұзартуға құжаттарын бес жұмыс күні ішінде қарайды және оны қағаз немесе электронды түрде қол қою үшін қызмет берушінің басшысына (басшы орынбасарына) жібереді;
6) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы (басшы орынбасары) қағаз немесе электрондық түрде рұқсат қағазға қол қойып, бөлімнің қызметкеріне жиырма минут ішінде жолдайды;
7) көрсетілетін қызметті беруші бөлімнің қызметкері кеңсе арқылы қызметті алушыға (не сенiмхат бойынша оның өкiлiне) қағаз немесе электрондық түрде рұқсат қағазды үш жұмыс күні ішінде жолдайды.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі мынадай рәсімді орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушының (не сенiмхат бойынша оның өкiлiнің) өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өзге құжаттарын көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесінде тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарары;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысы орынбасарының қарары;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлімі басшысының қарары;
5) рұқсат қағазды рәсімдеу және оларды көрсетілетін қызметті беруші басшысына қол қою үшін тапсыру;
6) рұқсат қағазды қызмет алушыға (не сенiмхат бойынша оның өкiлiне) жолдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне немесе порталға тапсыру.
3. Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;

3) заместитель руководителя услугодателя в течении двадцати минут рассматривает документы услугополучателя (либо его представителя по доверенности) на соответствие предъявленным требованиям и отписывает руководителю отдела;
4) руководитель отдела рассматривает в течении двадцати минут документы услугополучателя (либо его представителя по доверенности) на соответствие предъявленным требованиям, и передает на исполнение работнику отдела;
5) работник отдела рассматривает документы услугополучателя (либо его представителя по доверенности), поступившее через канцелярию услугодателя на выдачу разрешения в течении пятнадцати рабочих дней, на переоформление и продление разрешения в течении пяти рабочих дней и передает в бумажном или электронном виде для подписания руководителю (заместителю руководителя) услугодателя;
6) руководитель (заместитель руководителя) услугодателя подписывает разрешение в бумажном или электронном виде и направляет работнику отдела в течении двадцати минут;
7) работник отдела услугодателя направляет через канцелярию услугополучателю (либо его представителю по доверенности) разрешение в бумажном или электронном виде в течении трех рабочих дней.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры:
1) регистрация заявления и иных документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), необходимых для оказания государственной услуги в канцелярию услугодателя и передача их руководителю услугодателя;
2) резолюция руководителя услугодателя;
3) резолюция заместителя руководителя услугодателя;
4) резолюция руководителя отдела услугодателя;
5) оформление разрешения и передача их для подписания руководителю (заместителю руководителя) услугодателя;
6) передача разрешения в канцелярию услугодателя для направления услугополучателю (либо его представителю по доверенности), либо на портал.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя;

4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлімінің басшысы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің бөлімінің қызметкері.
8. Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) дәйектілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттыр түскен сәттен бастап жиырма минут ішінде оларды кіріс хат-хабарларды тіркейтін журналда тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына енгізеді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жиырма минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының (не сенiмхат бойынша оның өкiлiнің) құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары көрсетілетін қызметті алушының (не сенiмхат бойынша оның өкiлiнің) құжаттарын жиырма минут ішінде ұсынылған талаптарға сәйкес келуіне қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жолдайды;
4) көрсетілген қызметті берушінің бөлімнің басшысы көрсетілетін қызметті алушының (не сенiмхат бойынша оның өкiлiнің) құжаттарын жиырма минут ішінде ұсынылған талаптарға сәйкес келуіне қарайды және көрсетілетін қызмет берушінің бөлім қызметкеріне орындауға береді;
5) бөлімнің қызметкері көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі арқылы келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының (не сенiмхат бойынша оның өкiлiнің) рұқсат қағаз алуға құжаттарын он бес жұмыс күні ішінде, рұқсатты қайта рәсімдеуге және рұқсатты ұзартуға құжаттарын бес жұмыс күні ішінде қарайды және оны қағаз немесе электронды түрде қол қою үшін қызмет берушінің басшысына (басшы орынбасарына) жібереді;
6) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы (басшы орынбасары) қағаз немесе электрондық түрде рұқсат қағазға қол қойып, бөлімнің қызметкеріне жиырма минут ішінде жолдайды;
7) көрсетілетін қызметті беруші бөлімнің қызметкері кеңсе арқылы қызметті алушыға (не сенiмхат бойынша оның өкiлiне) қағаз немесе электрондық түрде рұқсат қағазды үш жұмыс күні ішінде жолдайды.
Рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді.
4. Өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Жүгіну тәртібін және портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет беруші мен қызмет алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі және (немесе) бизнес сәйкестендіру нөмірі, сондай-ақ пароль (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін іске асырылады) көмегімен порталда тіркеу жүргізеді;

4) руководитель отдела услугодателя;
5) сотрудник отдела услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течении двадцати минут с момента поступления документов регистрирует их в журнале регистрации входящей корреспонденции, и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течении двадцати минут рассматривает документы услугополучателя (либо его представителя по доверенности), и отписывает их заместителю руководителя услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя в течении двадцати минут рассматривает документы услугополучателя (либо его представителя по доверенности) на соответствие предъявленным требованиям и отписывает руководителю отдела;
4) руководитель отдела услугодателя рассматривает в течении двадцати минут документы на соответствие предъявленным требованиям, и передает на исполнение работнику отдела;
5) работник отдела рассматривает документы услугополучателя (либо его представителя по доверенности), поступившее через канцелярию услугодателя на выдачу разрешения в течении пятнадцати рабочих дней, на переоформление и продление разрешения в течении пяти рабочих дней и передает в бумажном или электронном виде для подписания руководителю (заместителю руководителя) услугодателя;
6) руководитель (заместитель руководителя) услугодателя подписывает разрешение в бумажном или электронном виде и направляет работнику отдела в течении двадцати минут;
7) работник отдела услугодателя направляет через канцелярию услугополучателю (либо его представителя по доверенности) разрешение в бумажном или электронном виде в течении трех рабочих дней.
Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера и (или) бизнес идентификационного номера, а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);

2) 1 - процесс – көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушымен порталға жеке сәйкестендіру нөмірін және (немесе) бизнес сәйкестендіру нөмірін және паролін (авторизациялау процесі) енгізу;
3) 1 - шарт - жеке сәйкестендіру нөмірі және (немесе) бизнес сәйкестендіру нөмірі және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің дұрыстығы порталда тексеріледі;
4) 2 - процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты авторизациядан бас тарту жөнінде порталда хабарлама қалыптастырылады;
5) 3 - процесс – көрсетілетін қызмет алушы осы регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті таңдайды, стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде сұраныс нысанына жалғайды, үлгілік талаптарын және оның құрылымын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушымен нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу) және қызметті көрсету үшін сұраныс нысандарын экранға шығарады, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушымен сұранысты (қол қою) куәландыру үшін электрондық цифрлық қолтаңба тіркеу куәлігін таңдайды;
6) 2 - шарт – порталда электрондық цифрлық қолтаңбамен тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігі (сұраныста көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі және (немесе) бизнес сәйкестендіру нөмірі және электрондық цифрлық қолтаңба тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі және (немесе) бизнес сәйкестендіру нөмірі аралығын) тексеріледі;
7) 4 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбамен расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту жөнінде хабарлама қалыптастырылады;
8) 5 - процесс – көрсетілетін қызметті беруші сұранысты өңдеу үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) электрондық үкімет шлюзі арқылы электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына жолдайды;
9) 3 - шарт - көрсетілетін қызметті беруші қызметті көрсетуге негіз болатын стандарттың 9 тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушы жалғаған құжаттарды тексереді;
10) 6 - процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарлама қалыптастырылады;
11) 7 - процесс – көрсетілетін қызметті алушымен порталда қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алу. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысының электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат түрінде порталға өтініш берген кезден бастап 15 (он бес) күнтізбелік күннің ішінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету барысында портал арқылы жүгінуі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес сипатталған.

2) процесс 1 – ввод услугополучателем индивидуального идентификационного номера и(или) бизнес идентификационного номера и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер и(или) бизнес идентификационный номер и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером и(или) бизнес идентификационным номером, указанным в запросе и индивидуального идентификационного номера и(или) бизнес идентификационного номера, указанным в регистрационном свидетельстве электронной цифровой подписи);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности электронной цифровой подписи услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью услугополучателя через шлюз электронного правительства в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 стандарта, которые являются основанием для оказания услуги;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированного порталом. Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью руководителя услугодателя, в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с момента обращения на портал.
Функциональное взаимодействие информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему регламенту.

5. Қорытынды ережелер
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реті, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар, өзге көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 3 (көрсетілетін қызметті беруші арқылы), 4 (портал арқылы) қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) ) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетел қызметкеріне жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетел жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтылығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау блок-схемасы
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта рәсімдеу және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
"Электрондық үкімет" порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы.
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "____"_______№ қаулысымен бекітілген "Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік қызметін көрсету регламентіне қосымша 3
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта рәсімдеу және ұзарту" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "____"_______№ қаулысымен бекітілген "Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік қызметін көрсету регламентіне қосымша 4
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта рәсімдеу және ұзарту" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

5. Заключительные положения
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 3 (через услугодателя), 4 (через портал) к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет – ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги "Выдача, переоформление и продление разрешения
иностранному работнику на трудоустройство и работодателям
на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления
трудовой деятельности на территории соответствующей
административно-территориальной единицы"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2 к Регламенту оказания государственной услуги "Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы" №____от "____" _______2014 года
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы"
Приложение 4
к регламенту государственной услуги "Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для осуществления трудовой
деятельности на территории соответствующей
административно-территориальной единицы"
№____от "____"_______2014 года
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы"
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области

Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "26" желтоқсан № 357 қаулысымен бекітілген
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы №217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қағаз немесе электрондық түрде адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді іс-шараларына қатысуға жолдама беру (бұдан әрі – жолдама), онда мыналар қамтылады:
1) жұмысқа орналасуға жолдама;
2) қоғамдық жұмыстарға жолдама;
3) адамдарға кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға жолдама;
4) әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасуға жолдама;
5) жастар практикасына жолдама;
6) адамдарға кәсіби бағдарлануға тегін қызметтер көрсету.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қымил тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынуы негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізеді – он минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз немесе электрондық түрде жолдама жобасын дайындап көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол коюға жолдайды – бес минуттан аспайды;

от "26" декабря 2014 года № 357
Регламент государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года №217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - стандарт) отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача направления, в бумажном или электронном виде, лицам на участие в активных мерах содействия занятости (далее – направление), которая включает в себя:
1) направление для трудоустройства;
2) направление на общественные работы;
3) направление лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации;
4) направление для трудоустройства на социальные рабочие места;
5) направление на молодежную практику;
6) оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем документов указанных в пункте 9 стандарта необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает и регистрирует документы услугополучателя в автоматизированной информационной системе – не болеедесяти минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект направления в бумажном или электронном виде и направляет на подпись руководителюуслугодателя - не более пяти минут;

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз немесе электрондық түрде жолдамаға қол қойып көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – он минуттан аспайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға қағаз немесе электрондық түрде жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді іс-шараларына қатысуға жолдаманы ұсынады – бес минуттан аспайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізу;
2) қағаз немесе электрондық түрде жолдама жобасын дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қағаз немесе электрондық түрде жолдамаға қол қою;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қағаз немесе электрондық түрде жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді іс-шараларына қатысуға жолдаманы ұсыну.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізеді – он минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз немесе электрондық түрде жолдама жобасын дайындап көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды – бес минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз немесе электрондық түрде жолдамаға қол қойып көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – он минуттан аспайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға қағаз немесе электрондық түрде жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді іс-шараларына қатысуға жолдаманы ұсынады – бес минуттан аспайды.
Рәсімдерді (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес сүйемелденеді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

3) руководитель услугодателя подписывает направление в бумажном или электронном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя– не более десяти минут;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю направлениена участие в активных мерах содействия занятости в бумажном или электронном виде – не болеепяти минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе;
2) подготовка и направление руководителю услугодателя для подписания направления в бумажном или электронном виде;
3) подписание руководителемнаправления в бумажном или электронном виде;
4) выдача услугополучателю направления на участие в активных мерах содействия занятости в бумажном или электронном виде.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает и регистрирует документы услугополучателя в автоматизированной информационной системе – не болеедесяти минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект направления в бумажном или электронном виде и направляет на подпись руководителюуслугодателя - не более пяти минут;
3) руководитель услугодателя подписывает направление в бумажном или электронном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя– не более десяти минут;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю направление на участие в активных мерах содействия занятости в бумажном или электронном виде – не болеепяти минут.
Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)сопровождается блок-схемой согласно приложению1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

9. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілген қызмет беруші мен көрсетілген қызмет алушының жүгіну және рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігі тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі және пароль арқылы порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін жеке сәйкестендіру нөмірі мен парольді енгізу үдерісі (авторизациялау процессі);
3) 1 шарт – жеке сәйкестендіру нөмірі мен пароль арқылы порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы жайлы мәлеметтердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2 процесс – көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің бұзылушылықтары болған жағдайда порталмен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін экранға тапсырыс үлгісін шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымы мен нысандық талаптарын ескере отырып, үлгіні толтыруы (мәліметтерді енгізу);
6) 4 процесс – мемлекеттік қызметті алу үшін үлгіні (енгізілген мәліметтерді) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыру;
7) 2 шарт – порталда электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сонымен қатар жеке сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (тапсырыста көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі мен электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі арасында) тексеру;
8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының расталмауына байланысты тапсырыс берілген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін тапсырысты куәландыруы және көрсетілетін қызметті берушімен өндеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі арқылы аймақтық "электрондық үкімет" шлюзіндегі автоматтандырылған жұмыс орнына электронды құжатты (тапсырысты) жіберу жәнекөрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызметті өндеу;
10) 7 процесс – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысаны жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету барысында портал арқылы жүгінуі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес сипатталған.

9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства":
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем индивидуального идентификационного номера и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством электронно-цифровой подписьюуслугополучателем заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером, указанным в запросе и индивидуальным идентификационным номером, указанным в регистрационном свидетельстве электронно-цифровой подписи), срока действия регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств портала;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности электронно-цифровой подписи услугополучателя;
9) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного)электронно-цифровой подписью услугополучателя через шлюз "электронного правительства" в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" информационной системе услугодателя и обработка государственной услуги ответственным исполнителем услугодателя;
10) процесс 7 –результат оказания государственной услуги направляется услугодателем услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью ответственного исполнителя услугодателя.
11) Функциональное взаимодействие информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.

5. Қорытынды ережелер
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3 (көрсетілетін қызметті беруші арқылы) және 4 (портал арқылы) қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысының әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл әрекеттерінің блок-схемасы
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
"Электрондық үкімет" порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің
өзара функционалдық іс-қимылдардиаграммасы
Шарттыбелгілер
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру"
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру"
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы "26" желтоқсан
№ 357 қаулысымен бекітілген
"Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:

5. Заключительные положения
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 3 (через услугодателя) и 4 (через портал) к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет – ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1к Регламенту оказания государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости"
Блок –схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2 к Регламенту оказания государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Условные обозначения:
Приложение 3 к Регламенту оказания государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости"
Приложение 4 к Регламенту оказания государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости"
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "26" декабря 2014 года № 357
Регламент государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок безработным гражданам" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам" утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - стандарт) отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – халыққа қызмет көрсету орталығы);
3) www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қымил тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9 тармағында көрсетілген өтініші мен мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынуы негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізеді – екі минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз немесе электрондық түрде анықтама жобасын дайындап көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды - екі минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз немесе электрондық түрде анықтамаға қол қойып көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – екі минуттан аспайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтаманы ұсынады – екі минуттан аспайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізу;
2) қағаз немесе электрондық түрде анықтама жобасын дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қағаз немесе электрондық түрде анықтамаға қол қою;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтаманы ұсыну.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – центр обслуживания населения).
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка о регистрации в качестве безработного в бумажном или электронном виде.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем заявления и документов указанных в пункте 9 стандарта необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает и регистрирует документы услугополучателя в автоматизированной информационной системе – не болеедвух минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект справки в бумажном или электронном виде и направляет на подпись руководителюуслугодателя - не более двух минут;
3) руководитель услугодателя подписывает справку в бумажном или электронном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя – не более двух минут;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю справку о регистрации в качестве безработного в бумажном или электронном виде – не болеедвух минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе;
2) подготовка и направление руководителю услугодателя для подписания проект справки в бумажном или электронном виде;
3) подписание руководителемсправки в бумажном или электронном виде;
4) выдача услугополучателю справки о регистрации в качестве безработного в бумажном или электронном виде.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізеді – екі минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз немесе электрондық түрде анықтама жобасын дайындап көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды - екі минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз немесе электрондық түрде анықтамаға қол қойып көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – екі минуттан аспайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтаманы ұсынады – екі минуттан аспайды.
Рәсімдерді (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес сүйемелденеді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзгеде көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі арқылы алу процесінің сипаттамасы, оныңұзақтығы:
1) 1процесс – қызмет көрсету үшін халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына логин мен парольді (авторизациялау процессі) енгізеді;
2) 2 процесс – халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері қызметті таңдайды, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын шығарады және халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері көрсетілетін қызметті алушының мәліметтеріненгізеді;
3) 3 процесс – "электрондықүкімет" шлюзі арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралысұранысты жолдайды;
4) 1 шарт - жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің бар болуын тексеру;
5) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында мәліметтерінің болмауына байланысты, мәліметтерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарлама қалыптастырылады;

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) руководитель услугодателя .
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает и регистрирует документы услугополучателя в автоматизированной информационной системе – не болеедвух минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект справки в бумажном или электронном виде и направляет на подпись руководителюуслугодателя - не более двух минут;
3) руководитель услугодателя подписывает справку в бумажном или электронном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя – не более двух минут;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю справку о регистрации в качестве безработного в бумажном или электронном виде – не болеедвух минут.
Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через информационную систему центр обслуживания населения, его длительность:
Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя - не более пятнадцати минут;
1) процесс 1 – ввод операторомцентра обслуживания населения в автоматизированное рабочее место интегрированной информационной системы центра обслуживания населения логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором центра обслуживания населения услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором центра обслуживания населения данных услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц о данных услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственной базе данных юридических лиц;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственной базе данных юридических лиц;

6) 5 процесс – халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкерініңэлектрондық цифрлыққолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) электрондыққұжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) электрондықүкімет шлюзі арқылы электрондықүкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына жолдау;
7) 6 процесс –"электрондықүкіметінің" аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында электрондыққұжатты тіркеу;
8) 2 шарт – көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсетуге негіз болатын және стандартта көрсетілген (өтініш, жеке басын куәландыратын құжат) көрсетілетін қызметті алушының жалғаған құжаттарының сәйкестігін тексеру (өңдеу);
9) 7процесс – көрсетілетін қызметті алушыныңқұжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру немесе көрсетілетін қызметті алушыныңхалыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері арқылы тиісті құжаттарды алғандығы туралы қолхат алуы;
10) 8 процесс - көрсетілетін қызметті алушы халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері арқылы "электрондықүкіметінің" аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама) алады (халыққа қызмет көрсету орталығынақұжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап 15 (он бес) минуттан аспайды).
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердіңөзара функционалдық іс-қимылдары осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
10. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігі тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі және пароль арқылы порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін жеке сәйкестендіру нөмірі мен парольді енгізу үдерісі (авторизациялау процессі);
3) 1 шарт – жеке сәйкестендіру нөмірі мен пароль арқылы порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы жайлы мәліметтердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2 процесс – көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің бұзылушылықтары болған жағдайда порталмен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін экранға тапсырыс үлгісін шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымы мен нысандық талаптарын ескере отырып, үлгіні толтыруы (мәліметтерді енгізу);

6) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью оператора центра обслуживания населения через шлюз "электронного правительства" в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства";
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза "электронного правительства";
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в стандарте (заявление, документ удостоверяющий личность) и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя или получение услугополучателем через оператора центра обслуживания населения расписки о приеме соответствующих документов;
10) процесс 8 - получение услугополучателем через оператора центра обслуживания населения результата услуги (справкао регистрации в качестве безработного) сформированной в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза "электронного правительства" (не более 15 (пятнадцати) минут с момента сдачи пакета документов в центр обслуживания населения).
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через центр обслуживания населения приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства":
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем индивидуального идентификационного номера и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;

6) 4 процесс – мемлекеттік қызметті алу үшін үлгіні (енгізілген мәліметтерді) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыру;
7) 2 шарт – порталда электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сонымен қатар жеке сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (тапсырыста көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі мен электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі арасында) тексеру;
8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының расталмауына байланысты тапсырыс берілген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін тапсырысты куәландыруы (қол қою) және көрсетілетін қызметті берушімен өндеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі арқылы аймақтық "электрондық үкімет" шлюзіндегі автоматтандырылған жұмыс орнына электронды құжатты (көрсетілетін қызметті алушының тапсырысын) жіберу жәнекөрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызметті өндеу;
10) 7 процесс – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысаны жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету барысында портал арқылы жүгінуі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес сипатталған.
5. Қорытынды ережелер
11.Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 4 (көрсетілетін қызметті беруші арқылы), 5 (халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы) және 6 (портал арқылы) қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысының әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) ) интернет-ресурсында орналастырылады.
Жұмыссыз азаматтарға
анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл әрекеттерінің блок-схемасы
"Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2 қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдардиаграммасы
Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3 қосымша
"Электрондық үкімет" порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдардиаграммасы
Шарттыбелгілер
"Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру"
"Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 5 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру"
"Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 6 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру"

6) процесс 4 – подписание посредством электронно-цифровой подписьюуслугополучателем заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером, указанным в запросе и индивидуальным идентификационным номером, указанным в регистрационном свидетельстве электронно-цифровой подписи), срока действия регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств портала;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности электронно-цифровой подписи услугополучателя;
9) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного)электронно-цифровой подписью услугополучателя через шлюз "электронного правительства" в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" информационной системе услугодателя и обработка государственной услуги ответственным исполнителем услугодателя;
10) процесс 7 –результат оказания государственной услуги направляется услугодателем услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью ответственного исполнителя услугодателя.
Функциональное взаимодействие информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
5. Заключительные положения
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 4 (через услугодателя), 5 (через центр обслуживания населения) и 6 (через портал) к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет – ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1к Регламенту оказания государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам"
Блок –схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача справок безработным
гражданам"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через центр обслуживания населения
Приложение 3
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Условные обозначения:
Приложение 4
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача справок безработным
гражданам"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам"
Приложение 5
к Регламенту
оказания государственной услуги
"Выдача справок
безработным гражданам"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам"
Приложение 6
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача справок
безработным гражданам"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам"
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области

Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "26" желтоқсандағы № 357 қаулысымен бекітілген
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы №217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – халыққа қызмет көрсету орталығы);
3) www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қымил тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынуы негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізеді – он минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз немесе электрондық түрде хабарлама жобасын дайындап көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды – екі жұмыс күні ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз немесе электрондық түрде хабарламаға қол қойып көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – бір жұмыс күні ішінде;

от "26" декабря 2014 года № 357
Регламент государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года №217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - стандарт) отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – центр обслуживания населения).
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном или электронном виде.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем документов указанных в пункте 9 стандарта необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает и регистрирует документы услугополучателя в автоматизированной информационной системе – не более десяти минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект уведомления в бумажном или электронном виде и направляет на подпись руководителюуслугодателя - в течении двух рабочих дней;
3) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном или электронном виде и направляет ответственному исполнителюуслугодателя - в течение одного рабочего дня;

4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарламаны ұсынады – он минуттан аспайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізу;
2) қағаз немесе электрондық түрде хабарлама жобасын дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қағаз немесе электрондық түрде хабарламаға қол қою;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарламаны ұсыну.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізеді – он минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз немесе электрондық түрде хабарлама жобасын дайындап көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды – екі жұмыс күні ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз немесе электрондық түрде хабарламаға қол қойып көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – бір жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарламаны ұсынады – он минуттан аспайды.
Рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау әбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес сүйемелденеді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Халыққа қызмет көрсету орталығына жүгінудің тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өндеу ұзақтығы:
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейінкүтудің рұқсат етілген еңұзақ уақыты - он бес минуттан аспайды;

4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном или электронном виде – не более десяти минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе;
2) подготовка инаправление руководителюуслугодателядля подписания проекта уведомления в бумажном или электронном виде;
3) подписание руководителем уведомления в бумажном или электронном виде;
4) выдача услугополучателю уведомления о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном или электронном виде.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) руководитель услугодателя .
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает и регистрирует документы услугополучателя в автоматизированной информационной системе – не более десяти минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект уведомления в бумажном или электронном виде и направляет на подпись руководителюуслугодателя - в течении двух рабочих дней;
3) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном или электронном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя - в течение одного рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном или электронном виде – не более десяти минут.
Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в центр обслуживания населения, длительность обработки запроса услугополучателя:
Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя - не более пятнадцати минут;

1) халыққа қызмет көрсету орталығыныңоператорыбес минут ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтінімнің дұрыс толтырылуын және құжаттардың толықтығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті алушы, стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттарын толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, халыққа қызмет көрсету орталығының операторы құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді – он бес минуттан аспайды;
3) халыққа қызмет көрсету орталығының операторы келіп түскен құжаттарды халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкеріне көрсетілетін қызметті берушіге ұсынуға жолдайды – бір жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізеді – он минуттан аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз немесе электрондық түрде хабарлама жобасын дайындап көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды – бір жұмыс күні ішінде;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз немесе электрондық түрде хабарламаға қол қойып жауапты орындаушысына жолдайды – бір жұмыс күні ішінде;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкеріне қағаз немесе электрондық түрде хабарламаны жолдайды – бір жұмыс күні ішінде;
8) халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға қол қойылған қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралыхабарламаны ұсынады – он бес минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі арқылы алу процесінің сипаттамасы, оныңұзақтығы:
1) 1процесс – қызмет көрсету үшін халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына логин мен парольді (авторизациялау процессі) енгізеді;
2) 2 процесс – халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері қызметті таңдайды, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын шығарады және халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін енгізеді;
3) 3 процесс – "электрондықүкімет" шлюзі арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралысұранысты жолдайды;
4) 1 шарт - жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің бар болуын тексеру;

1) работник центра обслуживания населения в течение пяти минут проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, указанных в пункте 9 стандарта предоставленных услугополучателем.
2) в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, указанных в пункте 9 стандарта, оператор центра обслуживания населения выдает расписку об отказе в приеме документов – не более пятнадцати минут;
3) оператор центра обслуживания населения передает специалисту центра обслуживания населения поступившие документы для передачи услугодателю - в течение одного рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя принимает и регистрирует документы услугополучателя в автоматизированной информационной системе – не более десяти минут;
5) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект уведомления в бумажном или электронном виде и направляет на подпись руководителюуслугодателя - в течении одного рабочего дня;
6) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном или электронном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя- в течение одного рабочего дня;
7) ответственный исполнитель услугодателя передает специалистуцентра обслуживания населения подписанное уведомление в бумажном или электронном виде – в течении одного рабочего дня;
8) специалист центра обслуживания населениявыдает услугополучателю подписанное уведомлениео регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном или электронном виде –не более пятнадцати минут.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через информационную систему центр обслуживания населения, его длительность:
1) процесс 1 – ввод операторомцентра обслуживания населения в автоматизированное рабочее место интегрированной информационной системы центра обслуживания населения логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором центра обслуживания населения услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором центра обслуживания населения данных услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц о данных услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственной базе данных юридических лиц;

5) 3 процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін экранға тапсырыс үлгісін шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымы мен нысандық талаптарын ескере отырып, үлгіні толтыруы (мәліметтерді енгізу);
6) 4 процесс – мемлекеттік қызметті алу үшін үлгіні (енгізілген мәліметтерді) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыру;
7) 2 шарт – порталда электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сонымен қатар жеке сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (тапсырыста көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі мен электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі арасында) тексеру;
8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының расталмауына байланысты тапсырыс берілген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін тапсырысты куәландыруы (қол қою) және көрсетілетін қызметті берушімен өндеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі арқылы аймақтық "электрондық үкімет" шлюзіндегі автоматтандырылған жұмыс орнына электронды құжатты (көрсетілетін қызметті алушының тапсырысын) жіберу жәнекөрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызметті өндеу;
10) 7 процесс – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысаны жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету барысында портал арқылы жүгінуі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес сипатталған.
5. Қорытынды ережелер
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 4 (көрсетілетін қызметті беруші арқылы), 5 (халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы) және 6 (портал арқылы) қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысының әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) )интернет-ресурсында орналастырылады.
Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл әрекеттерінің блок-схемасы
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдардиаграммасы
Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3 қосымша
"Электрондық үкімет" порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдардиаграммасы
Шарттыбелгілер
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою"
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 5 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою"
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 6 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою"

5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством электронно-цифровой подписьюуслугополучателем заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером, указанным в запросе и индивидуальным идентификационным номером, указанным в регистрационном свидетельстве электронно-цифровой подписи), срока действия регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств портала;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности электронно-цифровой подписи услугополучателя;
9) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного)электронно-цифровой подписью услугополучателя через шлюз "электронного правительства" в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" информационной системе услугодателя и обработка государственной услуги ответственным исполнителем услугодателя;
10) процесс 7 –результат оказания государственной услуги направляется услугодателем услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью ответственного исполнителя услугодателя.
Функциональное взаимодействие информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
5. Заключительные положения
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 4 (через услугодателя), 5 (через центр обслуживания населения) и 6 (через портал) к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет – ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Регистрация и постановка
на учет безработных
граждан"
Блок –схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Регистрация и постановка
на учет безработных
граждан"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через центр обслуживания населения
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
"Регистрация и постановка
на учет безработных
граждан"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Условные обозначения:
Приложение 4
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Регистрация и постановка
на учет безработных
граждан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
Приложение 5
к Регламенту оказания государственной услуги "Регистрация ипостановка на учет безработных граждан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
Приложение 6
к Регламенту оказания государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области

Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "26" желтоқсан № 357 қаулысымен бекітілген
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы №217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – халыққа қызмет көрсету орталығы)арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметнысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
көрсетілетін қызметті берушіде немесе халыққа қызмет көрсету орталығында:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім;
2) куәлікті немесе оның телнұсқасын беру;
зейнетақы төлеу мемлекеттік органдарында:
1) көрсетілетін қызметті алушының дербес шотына аудару арқылы
өтемақы төлеу;
2) бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жүрген көрсетілетін қызметті алушыларға жеке және заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына қаражатты аудару арқылы өтемақы төлеу болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынуы негіздеме болып табылады.

от "26" декабря 2014 года № 357
Регламент государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации,выдача удостоверений"утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года №217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - стандарт) отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – центр обслуживания населения).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услугиявляется:
услугодателем и центром обслуживания населения:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) выдача удостоверения или его дубликата;
в государственный центр по выплате пенсий:
1) выплата компенсации путем перечисления на лицевые счета услугополучателей;
2) выплата компенсации путем перечисления на контрольные счета наличности временного размещения денег физических и юридических лиц услугополучателей, отбывающим наказание в местах лишения свободы.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем документов указанных в пункте 9 стандарта необходимых для оказания государственной услуги.

5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығыкөрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайдыжәне тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген талон береді – 10 (он) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысықағаз түрінде шешімді дайындайды және комиссия төрағасы мен мүшелеріне қол қоюға жібереді 20 (жиырма) жұмыс күніішінде;
3) комиссия төрағасы мен мүшелері қағаз түрінде шешімгеқол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді – 10 (он) минуттан аспайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қызмет алушыға Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы қағаз түрінде шешімдібереді және құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының дербес шотына аудару арқылы өтемақы төлеугезейнетақы төлеу мемлекеттік органдарына жібереді– 10 (он) минуттан аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысыСемей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылданған соң, қызмет алушыға куәлік береді 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттарды қабылдаужәне талон беру;
2) қағаз түрінде шешімді дайындау жәнешешімге қол кою үшін комиссия төрағасы мен мүшелеріне жіберу;
3) қағаз түрінде комиссия төрағасы мен мүшелерімен шешімгеқол қою;
4) қағаз түрінде Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеутуралы шешімді ұсыну;
5) Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылданған соң, қызмет алушыға куәлік беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) комиссия төрағасы мен мүшелері.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттаукөрсетілетін қызметті беруші арқылы:

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через услугодателя, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – не более 10 (десяти) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит решение в бумажном виде и направляет на подпись председателю и членам комиссийв течение 20 (двадцати) рабочих дней;
3) председатель и члены комиссий подписывают решениев бумажном виде и направляют ответственному исполнителю услугодателя– не более 10 (десяти) минут;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю решение в бумажном виде о регистрации граждан пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигонеи направляет документы на выплату компенсации путем перечисления на лицевой счет услугополучателя в государственный центр по выплате пенсий– не более 10 (десяти) минут;
5) ответственный исполнитель услугодателя выдает удостоверение впервые обратившимся и дубликат удостоверения услугополучателям после принятия решения о регистрации граждан пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне в течение 5 (пяти) рабочих дней.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) через услугодателя:
1) прием документов и выдача талона;
2) подготовка решения и направлениепредседателю и членам комиссии для подписания уведомления в бумажном виде;
3) подписание решения в бумажном виде председателем и членами комиссии;
4) выдача решения в бумажном виде о регистрации гражданпострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
5) выдача удостоверения впервые обратившимся и дубликат удостоверения услугополучателям после принятия решения о регистрации граждан пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) председатель и члены комиссии.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя:

1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайдыжәне тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген талон береді – 10 (он) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысықағаз түрінде шешімді дайындайды және комиссия төрағасы мен мүшелеріне қол қоюға жібереді 20 (жиырма) жұмыс күніішінде;
3) комиссия төрағасы мен мүшелері қағаз түрінде шешімгеқол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді – 10 (он) минуттан аспайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қызмет алушығаСемей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы қағаз түрінде шешімдібереді және құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының дербес шотына аудару арқылы өтемақы төлеугезейнетақы төлеу мемлекеттік органдарына жібереді – 10 (он) минуттан аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылданған соң, қызмет алушыға куәлік береді 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасымен осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес сүйемелденеді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процесінің сипаттамасы, оныңұзақтығы:
1) халыққа қызмет көрсету орталығының операторы құжаттарды қабылдайды және оларды көрсетілетін қызметті берушіге жібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысықағаз түрінде шешімді дайындайды және комиссия төрағасы мен мүшелеріне қол қоюға жібереді 20 (жиырма) жұмыс күніішінде;
3) комиссия төрағасы мен мүшелері қағаз түрінде шешімгеқол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді – 2 (екі) минуттан аспайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысықағаз түрінде шешімді халыққа қызмет көрсету орталығының маманынажәне құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының дербес шотына аудару арқылы өтемақы төлеугезейнетақы төлеу мемлекеттік органдарына жібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;
5) халыққа қызмет көрсету орталығының маманықызмет алушыға Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы қағаз түрінде шешімдібереді – 2 (екі) минуттан аспайды;

1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – не более 10 (десяти) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит решение в бумажном виде и направляет на подпись председателю и членам комиссийв течение 20 (двадцати) рабочих дней;
3) председатель и члены комиссий подписывают решениев бумажном виде и направляют ответственному исполнителю услугодателя– не более 10 (десяти) минут;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю решение в бумажном виде о регистрации граждан пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигонеи направляет документы на выплату компенсации путем перечисления на лицевой счет услугополучателя в государственный центр по выплате пенсий – не более 10 (десяти) минут;
5) ответственный исполнитель услугодателя выдает удостоверение впервые обратившимся и дубликат удостоверения услугополучателям после принятия решения о регистрации граждан пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)согласно приложению1к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, его длительность:
1) оператор центра обслуживания населенияпринимает документыи направляет их услугодателю – не более 5 (пяти) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит решение в бумажном виде и направляет на подпись председателю и членам комиссийв течение 20 (двадцати) рабочих дней;
3) председатель и члены комиссий подписывают решениев бумажном виде и направляют ответственному исполнителю услугодателя– не более 2 (двух) минут;
4) ответственный исполнитель услугодателя направляет специалисту центра обслуживания населения решение в бумажном виде идокументы на выплату компенсации путем перечисления на лицевой счет услугополучателяв государственный центр по выплате пенсий– не более 5 (пяти) минут;
5) специалист центра обслуживания населения выдает услугополучателю решение в бумажном виде о регистрации граждан пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне– не более 2 (двух) минут;

6) халыққа қызмет көрсету орталығының маманыСемей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылданған соң, қызмет алушыға куәлік береді 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
10. Халыққа қызмет көрсету орталығына жүгінудің тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
Көрсетілетін қызметті алушыныңөтініш білдірген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі күтудің рұқсат берілген еңұзақ уақыты 15 (он бес) минут;
1) халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтінімнің дұрыс толтырылуын және құжаттардың толықтығын тексереді.
2) 1 - процесс – қызмет көрсету үшін халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына логин мен парольді (авторизациялау процесін) енгізеді;
3) 2 - процесс – халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері қызметті таңдайды, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын шығарады және халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері көрсетілетін қызметті алушының мәліметтеріненгізеді;
4) 3 - процесс – электрондықүкімет шлюзі арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралы сұранысты жолдайды;
5) 1 - шарт - жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің бар болуын тексереді;
6) 4 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында мәліметтерінің болмауына байланысты, мәліметтерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарлама қалыптастырылады;
7) 5 - процесс – халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкерініңэлектрондық цифрлыққолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) электрондыққұжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) электрондықүкімет шлюзі арқылы электрондықүкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына жолдайды;
8) 6 - процесс - электрондықүкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында электрондыққұжатты тіркеу;
9) 2 - шарт – көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсетуге негіз болатын және стандартта көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының жалғаған құжаттарының сәйкестігін тексеру (өңдеу);
10) 7 - процесс – көрсетілетін қызметті алушыныңқұжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру немесе көрсетілетін қызметті алушыныңхалыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері арқылы тиісті құжаттарды алғандығы туралы қолхат алуы;

6) специалист центра обслуживания населения выдает удостоверение впервые обратившимся и дубликат удостоверения услугополучателям после принятия решения о регистрации граждан пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигонев течение 5 (пяти) рабочих дней.
10. Описание порядка обращения в центр обслуживания населения, длительность обработки запроса услугополучателя:
Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя 15 минут;
1) работник центра обслуживания населения проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документовпредоставленных услугополучателем.
2) процесс 1 – ввод операторомцентра обслуживания населения в автоматизированное рабочее место интегрированной информационной системы центра обслуживания населения логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) процесс 2 – выбор оператором центра обслуживания населения услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором центра обслуживания населения данных услугополучателя;
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц о данных услугополучателя;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственной базе данных юридических лиц;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственной базе данных юридических лиц;
7) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателяудостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью оператора центра обслуживания населения через шлюз электронного правительства в автоматизированное рабочее место регионального шлюза электронного правительства;
8) процесс 6 – регистрация электронного документа в автоматизированное рабочее место регионального шлюза электронного правительства;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателемдокументов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателяили получение услугополучателемчерез оператора центра обслуживания населения расписки о приеме соответствующих документов;

11) 8 - процесс - көрсетілетін қызметті алушы халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері арқылы электрондықүкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы хабарлама) алады (халыққа қызмет көрсету орталығынақұжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде).
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердіңөзара функционалдық іс-қимылдары осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
5. Қорытынды ережелер
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 3 (көрсетілетін қызметті беруші арқылы) және 4 (халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы) қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысының әкімдігінің ((http:/zhambyl.gov.kz) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл әрекеттерінің көрсетілетін қызметті беруші арқылы блок-схемасы
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру"
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру"

11) процесс 8 - получение услугополучателемчерез оператора центра обслуживания населения результата услуги (уведомление о регистрации граждан пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне) сформированной в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (в течение 15 минут с момента сдачи пакета документов в центр обслуживания населения).
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через центр обслуживания населения приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
5. Заключительные положения
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 3 (через услугодателя)и 4(через центр обслуживания населения) к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет – ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области(http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Регистрация и учет
граждан, пострадавших
вследствие ядерных
испытаний на
Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, выплата
единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений"
Блок -схема
описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)через услугодателя
Приложение 2
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Регистрация и учет
граждан, пострадавших
вследствие ядерных
испытаний на
Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, выплата
единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через центр обслуживания населения
Приложение 3
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Регистрация и учет
граждан, пострадавших
вследствие ядерных
испытаний на
Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, выплата
единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача удостоверений"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений"
Приложение 4
к Регламенту
оказания государственной услуги "Регистрация и
учет граждан,
пострадавших вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, выплата
единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений"
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области

Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "26" желтоқсан № 357 қаулысымен бекітілген
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау"мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы"қаулысымен бекітілген "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – халыққа қызмет көрсету орталығы);
3) тұрғылықты жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші болмаған жағдайда – кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мемлекеттік атаулыәлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама неосы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы (не сенім хат бойынша оның өкілі) стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынуы негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығыкөрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайдыжәне тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген талон береді – 5 (бес) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысықағаз түрінде хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді 5 (бес) жұмыс күні ішінде;

от "26" декабря 2014 года № 357
Регламент государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года №217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - стандарт) отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – центр обслуживания населения);
3) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа) – в случае отсутствия услугодателя по месту жительства.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначениигосударственной адресной социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) документов указанных в пункте 9 стандарта необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через услугодателя, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – не более 5 (пяти) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней;

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде хабарламаға, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысықызмет алушыға (не сенім хат бойынша оның өкіліне) хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауаптыбереді – 5 (бес) минуттан аспайды.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығыауылдық округ әкімі арқылы:
1) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы мемлекеттік қызмет алушының құжаттарын қабылдайды және тіркелген күні мен қызмет алу күні көрсетілген талон береді – 5 (бес) минуттан аспайды;
2) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы келіп түскен құжаттарды шабарман арқылы қызмет берушіге жібереді – 2 (екі) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде хабарламаға, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ауылдық округ әкімі аппаратына қағаз түрінде хабарламаны,не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты шабарман арқылы жібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;
6) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы қызмет алушыға (не сенім хат бойынша оның өкіліне) қағаз түрінде хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты ұсынады – 2 (екі) минуттан аспайды.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) құжаттарды қабылдау және талон беру;
2) қағаз түрінде хабарламаны,не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауаптыдайындау және қызмет берушінің басшысымен қол қою үшін хабарламаны беру;
3) қағаз түрінде хабарламаға,не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жауапқа көрсетілетін қызмет берушінің басшысымен қол қою;
4) көрсетілетін қызметті алушыға (не сенім хат бойынша оның өкіліне)хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жауапты ұсыну.
8.Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі ауылдық округ әкімі арқылы:

3) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном виде,либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомление,либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – не более 5 (пяти) минут.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через акима сельского округа, длительность его выполнения:
1) специалист аппарата акима сельского округа принимает документы услугополучателя и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – не более 5 (пяти) минут;
2) специалист аппарата акима сельского округа передает через курьера поступившие документы услугодателю – не более 2 (двух) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 20 (двадцати) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя передает через курьера подписанное уведомление в бумажном виде, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услугив аппарат акима сельского округа– не более 5 (пяти) минут;
6) специалист аппарата акима сельского округа выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – не более 2 (двух) минут.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) через услугодателя:
1) прием документов и выдача талона;
2) подготовка уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услугиинаправление руководителю услугодателя для подписания уведомления в бумажном виде;
3) подписание руководителем уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в бумажном виде;
4) выдача услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.
8. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) через акима сельского округа:

1) құжаттарды қабылдау және талон беру;
2) келіп түскен құжаттарды шабарман арқылы көрсетілетін қызмет берушіге жіберу;
3) қағаз түрінде хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауаптыдайындау және қызмет берушінің басшысымен қол қою үшін хабарламаны беру;
4) қағаз түрінде хабарламаға, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жауапқа көрсетілетін қызмет берушінің басшысымен қол қою;
5) қағаз түрінде хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жауапты ауылдық округ әкімі аппаратына жіберу;
6) көрсетілетін қызметті алушыға (не сенім хат бойынша оның өкіліне) хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жауапты ұсыну.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайдыжәне тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген талон береді – 5 (бес) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде хабарламаға, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қызмет алушыға (не сенім хат бойынша оның өкіліне) хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты береді – 5 (бес) минуттан аспайды.
11. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттауауылдық округ әкімі арқылы:
1) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы мемлекеттік қызмет алушының құжаттарын қабылдайды және тіркелген күні мен қызмет алу күні көрсетілген талон береді – 5 (бес) минуттан аспайды;

1) прием документов и выдача талона;
2) передача через курьера поступившие документы услугодателю;
3) подготовка уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги инаправление руководителю услугодателя для подписания уведомления в бумажном виде;
4) подписание руководителем уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в бумажном виде;
5) передача в аппарат акима сельского округа уведомления, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в бумажном виде;
6) выдача услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – не более 5 (пяти) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней;
3) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном виде,либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомление,либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – не более 5 (пяти) минут.
11. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) черезакима сельского округа:
1) специалист аппарата акима сельского округа принимает документы услугополучателя и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – не более 5 (пяти) минут;

2) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы келіп түскен құжаттарды шабарман арқылы қызмет берушіге жібереді – 2 (екі) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде хабарламаға, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ауылдық округ әкімі аппаратына қағаз түрінде хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты шабарман арқылы жібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;
6) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы қызмет алушыға (не сенім хат бойынша оның өкіліне) қағаз түрінде хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты ұсынады – 2 (екі) минуттан аспайды.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасымен осы регламенттің 1, 2 қосымшаларына сәйкес сүйемелденеді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) халыққа қызмет көрсету орталығының операторы құжаттарды қабылдайды және тіркелген күні мен қызметті алу күні көрсетілген талон береді – 5 (бес) минуттан аспайды;
2) халыққа қызмет көрсету орталығының маманы реестр құрайды және көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды жібереді – 2 (екі) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысықағаз түрінде хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуде дәлелді бас тарту туралы жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде қол қойылған хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуде дәлелді бас тарту туралы жауапты халыққа қызмет көрсету орталығының маманына жібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;

2) специалист аппарата акима сельского округа передает через курьера поступившие документы услугодателю – не более 2 (двух) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 20 (двадцати) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя передает через курьера подписанное уведомление,либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в бумажном виде в аппарат акима сельского округа– не более 5 (пяти) минут;
6) специалист аппарата акима сельского округа выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – не более 2 (двух) минут.
Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемами прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) согласно приложениям 1, 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
12. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, его длительность:
1) оператор центра обслуживания населения принимает документы и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги– не более 5 (пяти) минут;
2) специалист центра обслуживания населения составляет реестр и направляет полный пакет документов услугодателю – не более 2 (двух) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя передает подписанное уведомление в бумажном виде,либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги специалисту центра обслуживания населения – не более 5 (пяти) минут;

6) халыққа қызмет көрсету орталығының маманы қызмет алушыға (не сенім хат бойынша оның өкіліне) хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты береді – 2 (екі) минуттан аспайды.
13. Халыққа қызмет көрсету орталығына жүгінудің тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының (не сенім хат бойынша оның өкілінің) өтінішін өңдеу ұзақтығы:
Көрсетілетін қызметті алушының (не сенім хат бойынша оның өкілінің) өтініш білдірген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 15 (он бес) минут;
1) халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері көрсетілетін қызметті алушы (не сенім хат бойынша оның өкілі) ұсынған өтінімнің дұрыс толтырылуын және құжаттардың толықтығын тексереді;
2) 1 - процесс – қызмет көрсету үшін халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына логин мен парольді (авторизациялау процесін) енгізеді;
3) 2 - процесс – халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері қызметті таңдайды, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын шығарады және халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін енгізеді;
4) 3 - процесс – электрондық үкімет шлюзі арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралы сұранысты жолдайды;
5) 1 - шарт - жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің бар болуын тексереді;
6) 4 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында мәліметтерінің болмауына байланысты, мәліметтерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарлама қалыптастырылады;
7) 5 - процесс – халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының (не сенім хат бойынша оның өкілінің) сұранысын) электрондық үкімет шлюзі арқылы электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына жолдайды;
8) 6 - процесс – электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында электрондық құжатты тіркеу;
9) 2 - шарт – көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсетуге негіз болатын және стандартта көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының (не сенім хат бойынша оның өкілінің) жалғаған құжаттарының сәйкестігін тексеру (өңдеу);

6) специалист центра обслуживания населения выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – не более 2 (двух) минут.
Описание порядка обращения в центр обслуживания населения, длительность обработки запроса услугополучателя (либо его представителю по доверенности):
Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя (либо его представителя по доверенности) 15 минут;
1) работник центра обслуживания населения проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документовпредоставленных услугополучателем (либо его представителем по доверенности);
2) процесс 1 – ввод оператором центра обслуживания населения в автоматизированное рабочее место интегрированной информационной системы центра обслуживания населения логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) процесс 2 – выбор оператором центра обслуживания населения услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором центра обслуживания населения данных услугополучателя;
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц о данных услугополучателя;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственной базе данных юридических лиц;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственной базе данных юридических лиц;
7) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя (либо его представителя по доверенности) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью оператора центра обслуживания населения через шлюз электронного правительства в автоматизированное рабочее место регионального шлюза электронного правительства;
8) процесс 6 – регистрация электронного документа в автоматизированное рабочее место регионального шлюза электронного правительства;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем (либо его представителем по доверенности) документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;

10) 7 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру немесе көрсетілетін қызметті алушының (не сенім хат бойынша оның өкілінің) халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері арқылы тиісті құжаттарды алғандығы туралы қолхат алу;
11) 8 - процесс - көрсетілетін қызметті алушы (не сенім хат бойынша оның өкілі) халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері арқылы электрондықүкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама) алады (халыққа қызмет көрсету орталығынақұжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде).
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдары осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
5. Қорытынды ережелер
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 4 (көрсетілетін қызметті беруші арқылы), 5 (ауылдық округ әкімі арқылы) және 6 (халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы) қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысының әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) ) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл әрекеттерінің көрсетілетін қызметті беруші арқылыблок-схемасы
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл әрекеттерінің ауылдық округ әкімі арқылы блок-схемасы
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3 қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау"
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 5 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау"
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 6 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау"
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "26" желтоқсан № 357 қаулысымен бекітілген
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

10) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя (либо его представителя по доверенности) или получение услугополучателем (либо его представителем по доверенности) через оператора центра обслуживания населения расписки о приеме соответствующих документов;
11) процесс 8 - получение услугополучателем (либо его представителем по доверенности) через оператора центра обслуживания населения результата услуги (уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи) сформированной в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (в течение 15 минут с момента сдачи пакета документов в центр обслуживания населения).
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через центр обслуживания населения приведены диаграммой согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
5. Заключительные положения
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 4 (через услугодателя), 5 (через акима сельского округа) и 6 (через центр обслуживания населения) к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет – ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение
государственной адресной социальной помощи"
Блок –схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя
Приложение 2
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение
государственной адресной социальной помощи"
Блок -схема
описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через акима сельского округа
Приложение 3
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение
государственной адресной социальной помощи"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через центр обслуживания населения
Приложение 4
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Назначениегосударственной
адресной социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи"
Приложение 5 к
Регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение государственной адресной социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначениегосударственной адресной социальной помощи"
Приложение 6
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Назначениегосударственной
адресной социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначениегосударственной адресной социальной помощи"
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "26" декабря 2014 года
№ 357
Регламент государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива"

1. Жалпы ережелер
1. "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы №217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы"қаулысымен бекітілген "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – халыққа қызмет көрсету орталығы);
3) тұрғылықты жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші болмаған жағдайда кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі –әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынуы негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысықызмет алушының құжаттарын қабылдайды– 15 (он бес) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысықағаз түрінде хабарламаны дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде хабарламаға қол қояды және жауапты орындаушыға жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қызмет алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) қағаз түрінде хабарламаны береді – 15 (он бес) минуттан аспайды.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах,по приобретению топлива" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах,по приобретению топлива"утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - стандарт) отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – центр обслуживания населения);
3) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа), в случае отсутствия услугодателя по месту жительства.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении социальной помощи.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) документов, указанных в пункте 9 стандарта необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через услугодателя, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документыуслугополучателя – не более 15 (пятнадцати) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателяв течение 8 (восьми) рабочих дней;
3) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном видеи направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомлениев бумажном виде – не более 15 (пятнадцати) минут.

6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы ауылдық округ әкімі арқылы:
1) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы қызмет алушының құжаттарын қабылдайды – 10 (он) минуттан аспайды;
2) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы келіп түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде хабарламаны дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді 13 (он үш) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушініңжауапты орындаушысына жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде қол қойылған хабарламаны ауылдық округ әкімі аппаратына жібереді – 10 (он) минуттан аспайды;
6) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы қызмет алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) қағаз түрінде хабарламаны береді – 5 (бес) минуттан аспайды.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) құжаттарды қабылдау;
2) қағаз түрінде хабарламаны дайындау жәнехабарламаға қол кою үшін көрсетілетін қызмет берушінің басшысына жіберу;
3) қағаз түрінде хабарламаға көрсетілетін қызмет берушінің басшысымен қол қою;
4) қағаз түрінде көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) хабарламаны ұсыну.
8. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі ауылдық округ әкімі арқылы:
1) құжаттарды қабылдау;
2) келіп түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жіберу;
3) қағаз түрінде хабарламаны дайындау және хабарламаға қол кою үшін көрсетілетін қызмет берушінің басшысына жіберу;
4) қағаз түрінде хабарламаға көрсетілетін қызмет берушінің басшысымен қол қою;
5) қағаз түрінде хабарламаны ауылдық округ әкімі аппаратына жіберу;
6) қағаз түрінде көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) хабарламаны ұсыну.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау көрсетілетін қызметті беруші арқылы:

6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через акима сельского округа, длительность его выполнения:
1) специалист аппарата акима сельского округа принимает документы услугополучателя – не более 10 (десяти) минут;
2) специалист аппарата акима сельского округа передает поступившие документы услугодателю – не более5 (пяти)минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателяв течение 13 (тринадцати) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном видеи направляет ответственному исполнителюв течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя передает в аппарат акима сельского округа подписанное уведомление в бумажном виде – не более 10 (десяти) минут;
6) специалист аппарата акима сельского округа выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомление в бумажном виде – не более 5 (пяти) минут.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги через услугодателя, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием документов;
2) подготовка уведомления и направление руководителю услугодателя для подписания уведомления в бумажном виде;
3) подписание руководителем уведомления в бумажном виде;
4) выдача услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомления в бумажном виде.
8. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги через акима сельского округа, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием документов;
2) передача поступивших документов услугодателю;
3) подготовка уведомления и направление руководителю услугодателя для подписания уведомленияв бумажном виде;
4) подписание руководителем уведомления в бумажном виде;
5) передача в аппарат акима сельского округа уведомления в бумажном виде;
6) выдача услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомления в бумажном виде.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя:

1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қызмет алушының құжаттарын қабылдайды – 15 (он бес) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде хабарламаны дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде хабарламаға қол қояды және жауапты орындаушыға жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қызмет алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) қағаз түрінде хабарламаны береді – 15 (он бес) минуттан аспайды.
11. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау ауылдық округ әкімі арқылы:
1) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы қызмет алушының құжаттарын қабылдайды – 10 (он) минуттан аспайды;
2) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы келіп түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде хабарламаны дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді 13 (он үш) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде қол қойылған хабарламаны ауылдық округ әкімі аппаратына жібереді – 10 (он) минуттан аспайды;
6) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы қызмет алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) қағаз түрінде хабарламаны береді – 5 (бес) минуттан аспайды.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасымен осы регламенттің 1, 2 қосымшаларына сәйкес сүйемелденеді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процесінің сипаттамасы, оныңұзақтығы:
1) халыққа қызмет көрсету орталығының операторы қызмет алушының құжаттарын қабылдайды – 5 (бес) минуттан аспайды;
2) халыққа қызмет көрсету орталығының маманы толық құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жібереді – 2 (екі) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде хабарламаны дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;

1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы услугополучателя – не более 15 (пятнадцати) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателяв течение 8 (восьми) рабочих дней;
3) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном видеи направляет ответственному исполнителюуслугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомление в бумажном виде – не более 15 (пятнадцати) минут.
11. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через акима сельского округа:
1) специалист аппарата акима сельского округа принимает документы услугополучателя – не более 10 (десяти) минут;
2) специалист аппарата акима сельского округа передает поступившие документы услугодателю – не более 5 (пяти) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 13 (тринадцати) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном виде и направляет ответственному исполнителюв течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя передает в аппарат акима сельского округа подписанное уведомление в бумажном виде – не более 10 (десяти) минут;
6) специалист аппарата акима сельского округа выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомление в бумажном виде – не более 5 (пяти) минут.
Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемами прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия), согласно приложениям 1, 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
12. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, его длительность:
1) оператор центра обслуживания населения принимает документы услугополучателя – не более 5 (пяти) минут;
2) специалист центра обслуживания населения направляет полный пакет документов услугодателю – не более 2 (двух) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней;

4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде қол қойылған хабарламаны халыққа қызмет көрсету орталығының маманына жібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;
6) халыққа қызмет көрсету орталығының маманықызмет алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) қағаз түрінде хабарламаны береді – 2 (екі) минуттан аспайды.
Халыққа қызмет көрсету орталығына жүгінудің тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
Көрсетілетін қызметті алушыныңөтініш білдірген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі күтудің рұқсат берілген еңұзақ уақыты 15 (он бес) минут;
1) халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ұсынған өтінімнің дұрыс толтырылуын және құжаттардың толықтығын тексереді;
2) 1 - процесс – қызмет көрсету үшін халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына логин мен парольді (авторизациялау процесі) енгізеді;
3) 2 - процесс – халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері қызметті таңдайды, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын шығарады және халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері көрсетілетін қызметті алушының мәліметтеріненгізеді;
4) 3 - процесс – электрондықүкімет шлюзі арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралысұранысты жолдайды;
5) 1 - шарт - жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің бар болуын тексереді;
6) 4 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында мәліметтерінің болмауына байланысты, мәліметтерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарлама қалыптастырылады;
7) 5 - процесс – халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкерініңэлектрондық цифрлыққолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) электрондыққұжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының(не сенімхат бойынша оның өкілінің) сұранысын) электрондықүкімет шлюзі арқылы электрондықүкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына жолдайды;
8) 6 - процесс - электрондықүкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында электрондыққұжатты тіркеу;

4) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном видеи направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя передает подписанное уведомление в бумажном виде специалисту центра обслуживания населения – не более 5 минут;
6) специалист центра обслуживания населения выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомление в бумажном виде – не более 2 (двух) минут.
13. Описание порядка обращения в центр обслуживания населения, длительность обработки запроса услугополучателя:
Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя 15 минут;
1) работник центра обслуживания населения проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, предоставленных услугополучателем (либо его представителем по доверенности);
2) процесс 1 – ввод оператором центра обслуживания населения в автоматизированное рабочее место интегрированной информационной системы центра обслуживания населения логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) процесс 2 – выбор оператором центра обслуживания населения услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором центра обслуживания населения данных услугополучателя;
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц о данных услугополучателя;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственной базе данных юридических лиц;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственной базе данных юридических лиц;
7) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя (либо его представителю по доверенности) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью оператора центра обслуживания населения через шлюз электронного правительства в автоматизированное рабочее место регионального шлюза электронного правительства;
8) процесс 6 – регистрация электронного документа в автоматизированное рабочее место регионального шлюза электронного правительства;

9) 2 - шарт – көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсетуге негіз болатын және стандартта көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының(не сенімхат бойынша оның өкілінің) жалғаған құжаттарының сәйкестігін тексеру (өңдеу);
10) 7 - процесс – көрсетілетін қызметті алушыныңқұжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру немесе көрсетілетін қызметті алушының(не сенімхат бойынша оның өкілінің) халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері арқылы тиісті құжаттарды алғандығы туралы қолхат алуы;
11) 8 - процесс - көрсетілетін қызметті алушы халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері арқылы электрондықүкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама) алады (халыққа қызмет көрсету орталығынақұжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде).
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердіңөзара функционалдық іс-қимылдары осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
5. Қорытынды ережелер
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 4 (көрсетілетін қызметті беруші арқылы), 5 (ауылдық округ әкімі арқылы) және 6 (халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы) қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысының әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) ) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл әрекеттерінің көрсетілетін қызметті беруші арқылы блок-схемасы
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл әрекеттерінің ауылдық округ әкімі арқылы блок-схемасы
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3 қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 5 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 6 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"

9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем (либо его представителем по доверенности) документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя (либо его представителя по доверенности) или получение услугополучателем (либо его представителем по доверенности) через оператора центра обслуживания населения расписки о приеме соответствующих документов;
11) процесс 8 - получение услугополучателем через оператора центра обслуживания населения результата услуги (уведомление о назначении социальной помощи) сформированной в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (в течение 15 минут с момента сдачи пакета документов в центр обслуживания населения).
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через центр обслуживания населения приведены диаграммой согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
5. Заключительные положения
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 4 (через услугодателя), 5 (через акима сельского округа) и 6 (через центр обслуживания населения) к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет – ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение социальной
помощи специалистам
социальной сферы,
проживающим и
работающим в сельских
населенных пунктах, по приобретению топлива"
Блок -схема
описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя
Приложение 2
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение социальной
помощи специалистам
социальной сферы,
проживающим и
работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива"
Блок -схема
описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через акима сельского округа
Приложение 3
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение социальной
помощи специалистам
социальной сферы,
проживающим и
работающим в сельских
населенных пунктах, по приобретению топлива"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через центр обслуживания населения
Приложение 4
к Регламенту оказания
государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива"
Приложение 5
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива"
Приложение 6
к Регламенту оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива"
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области

Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "26" желтоқсан № 357 қаулысымен бекітілген
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы №217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы"қаулысымен бекітілген "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – халыққа қызмет көрсету орталығы);
3) кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі –тағайындау туралы хабарлама неосы көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы (не сенім хат бойынша оның өкілі) стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынуы негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығыкөрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайдыжәне тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген талон береді – 10 (он) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысықағаз түрінде хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді 5 (бес) жұмыс күні ішінде;

от "26" декабря 2014 года № 357
Регламент государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет"утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - стандарт) отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – центр обслуживания населения);
3) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа).
2. Форма оказаниягосударственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услугв случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) документов указанных в пункте 9 стандарта необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через услугодателя, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – не более 10 (десяти) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет на подпись руководителю услугодателяв течение 5 (пяти) рабочих дней;

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде хабарламаға, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысықызмет алушыға (не сенім хат бойынша оның өкіліне) хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауаптыбереді – 10 (он) минуттан аспайды.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығыауылдық округ әкімі арқылы:
1) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы мемлекеттік қызмет алушының құжаттарын қабылдайды және тіркелген күні мен қызмет алу күні көрсетілген талон береді – 10 (он) минуттан аспайды;
2) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы келіп түскен құжаттарды шабарман арқылы қызмет берушіге жібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде хабарламаға, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ауылдық округ әкімі аппаратына қағаз түрінде қол қойылған хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты шабарман арқылы жібереді – 10 (он) минуттан аспайды;
6) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы қызмет алушыға (не сенім хат бойынша оның өкіліне) қағаз түрінде хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты ұсынады – 5 (бес) минуттан аспайды.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) құжаттарды қабылдау және талон беру;
2) қағаз түрінде хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты дайындау және қызмет берушінің басшысымен қол қою үшін хабарламаны беру;
3) қағаз түрінде хабарламаға, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жауапқа көрсетілетін қызмет берушінің басшысымен қол қою;
4) көрсетілетін қызметті алушыға (не сенім хат бойынша оның өкіліне) хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жауапты ұсыну.

3) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном виде,либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности)уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги– не более 10 (десяти) минут.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через акима сельского округа, длительность его выполнения:
1) специалист аппарата акима сельского округа принимает документы услугополучателя и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги–не более 10 (десяти) минут;
2) специалист аппарата акима сельского округа передаетчерез курьера поступившие документы услугодателю– не более5 (пяти) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет на подпись руководителю услугодателяв течение 20 (двадцати) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет ответственному исполнителю услугодателяв течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя передает через курьера подписанное уведомление в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в аппарат акима сельского округа– не более 10 (десяти) минут;
6) специалист аппарата акима сельского округа выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги– не более 5 (пяти) минут.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) через услугодателя:
1) прием документов и выдача талона;
2) подготовка уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услугии направление руководителю услугодателя для подписания уведомления в бумажном виде;
3) подписание руководителем уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в бумажном виде;
4) выдача услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.

2) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы келіп түскен құжаттарды шабарман арқылы қызмет берушіге жібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде хабарламаға, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ауылдық округ әкімі аппаратына қағаз түрінде қол қойылған хабарламаны,не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты шабарман арқылы жібереді – 10 (он) минуттан аспайды;
6) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы қызмет алушыға (не сенім хат бойынша оның өкіліне) қағаз түрінде хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты ұсынады – 5 (бес) минуттан аспайды.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасымен осы регламенттің 1, 2 қосымшаларына сәйкес сүйемелденеді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процесінің сипаттамасы, оныңұзақтығы:
1) халыққа қызмет көрсету орталығының операторы құжаттарды қабылдайды және тіркелген күні мен қызметті алу күні көрсетілген үзбелі талон береді – 10 (он) минуттан аспайды;
2) халыққа қызмет көрсету орталығының маманы реестр құрайды және көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды жібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысықағаз түрінде хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуде дәлелді бас тарту туралы жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысықағаз түрінде қол қойылған хабарламаны,не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты халыққа қызмет көрсету орталығының маманына жібереді – 10 (он) минуттан аспайды;

2) специалист аппарата акима сельского округа передает через курьера поступившие документы услугодателю – не более 5 (пяти)минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 20 (двадцати) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя передает через курьера подписанное уведомление в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в аппарат акима сельского округа– не более 10 (десяти) минут;
6) специалист аппарата акима сельского округа выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – не более 5 (пяти) минут.
Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемами прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) согласно приложениям 1, 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
12. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, его длительность:
1) оператор центра обслуживания населения принимает документы и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – не более 10 (десяти) минут;
2) специалист центра обслуживания населения составляет реестр и направляет полный пакет документов услугодателю – не более 5 (пяти) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном виде, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя передает через курьера подписанное уведомление в бумажном виде,либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги специалисту центра обслуживания населения – не более 10 (десяти) минут;

6) халыққа қызмет көрсету орталығының маманы қызмет алушыға (не сенім хат бойынша оның өкіліне)хабарламаны, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапты береді – 5 (бес) минуттан аспайды.
13. Халыққа қызмет көрсету орталығына жүгінудің тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының (не сенім хат бойынша оның өкілінің) өтінішін өңдеу ұзақтығы:
Көрсетілетін қызметті алушының(не сенім хат бойынша оның өкілінің) өтініш білдірген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі күтудің рұқсат берілген еңұзақ уақыты 15 (он бес) минут;
1) халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері көрсетілетін қызметті алушы (не сенім хат бойынша оның өкілі) ұсынған өтінімнің дұрыс толтырылуын және құжаттардың толықтығын тексереді;
2) 1 - процесс – қызмет көрсету үшін халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына логин мен парольді (авторизациялау процесі) енгізеді;
3) 2 - процесс – халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері қызметті таңдайды, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын шығарады және халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері көрсетілетін қызметті алушының мәліметтеріненгізеді;
4) 3 - процесс – электрондықүкімет шлюзі арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралысұранысты жолдайды;
5) 1 - шарт - жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің бар болуын тексереді;
6) 4 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында мәліметтерінің болмауына байланысты, мәліметтерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарлама қалыптастырылады;
7) 5 - процесс – халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкерініңэлектрондық цифрлыққолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) электрондыққұжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының(не сенім хат бойынша оның өкілінің) сұранысын) электрондықүкімет шлюзі арқылы электрондықүкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына жолдайды;
8) 6 - процесс - электрондықүкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында электрондық құжатты тіркеу;
9) 2 - шарт – көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсетуге негіз болатын және стандартта көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының (не қолдаухат бойынша оның өкілінің) жалғаған құжаттарының сәйкестігін тексеру (өңдеу);

6) специалист центра обслуживания населения выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – не более 5 (пяти) минут.
13. Описание порядка обращения в центр обслуживания населения, длительность обработки запроса услугополучателя (либо его представителю по доверенности):
Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя (либо его представителя по доверенности) 30 минут;
1) работник центра обслуживания населения проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов предоставленных услугополучателем (либо его представителю по доверенности).
2) процесс 1 – ввод оператором центра обслуживания населения в автоматизированное рабочее место интегрированной информационной системы центра обслуживания населения логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) процесс 2 – выбор оператором центра обслуживания населения услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором центра обслуживания населения данных услугополучателя;
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц о данных услугополучателя;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственной базе данных юридических лиц;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственной базе данных юридических лиц;
7) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя (либо его представителя по доверенности) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью оператора центра обслуживания населения через шлюз электронного правительства в автоматизированное рабочее место регионального шлюза электронного правительства;
8) процесс 6 – регистрация электронного документа в автоматизированное рабочее место регионального шлюза электронного правительства;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем (либо его представителем по доверенности) документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;

10) 7 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру немесе көрсетілетін қызметті алушының(не сенім хат бойынша оның өкілінің) халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері арқылы тиісті құжаттарды алғандығы туралы қолхат алу;
11) 8 - процесс - көрсетілетін қызметті алушы (не сенім хат бойынша оның өкілі) халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері арқылы электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау туралы хабарлама) алады (халыққа қызмет көрсету орталығына құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде).
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдары осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
5. Қорытынды ережелер
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 4 (көрсетілетін қызметті беруші арқылы), 5 (ауылдық округ әкімі арқылы) және 6 (халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы) қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысының әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) ) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл әрекеттерінің көрсетілетін қызметті беруші арқылыблок-схемасы
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл әрекеттерінің ауылдық округ әкімі арқылы блок-схемасы
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3 қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 5 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 6 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"

10) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя (либо его представителя по доверенности) или получение услугополучателем (либо его представителем по доверенности) через оператора центра обслуживания населения расписки о приеме соответствующих документов;
11) процесс 8 - получение услугополучателем (либо его представителем по доверенности) через оператора центра обслуживания населения результата услуги (уведомлениео назначении государственного пособия на детей до восемнадцати лет) сформированной в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (в течение 30 минут с момента сдачи пакета документов в центр обслуживания населения).
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через центр обслуживания населения приведены диаграммой согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
5. Заключительные положения
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 4 (через услугодателя), 5 (через акима сельского округа) и 6 (через центр обслуживания населения) к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет – ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1 к Регламенту оказания государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет"
Блок -схема
описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет"
Блок -схема
описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)через акима сельского округа
Приложение 3 к Регламенту оказания государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через центр обслуживания населения
Приложение 4 к Регламенту оказания государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет"
Приложение 5
к Регламенту оказания государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет"
Приложение 6 к Регламенту оказания государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет"
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области

Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "26" желтоқсан № 357 қаулысымен бекітілген
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау"мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы №217 қаулысымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі (бұдан әрі – ауылдық округтің әкімі);
3) мүгедектер және әлеуметтік жағынан маңызды аурулары бар адамдар – www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынуы негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайды және тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген талон береді – 10 (он) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысыөтініш берушінің құжаттарын тұлғаның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
3) учаскелік комиссия көрсетілетін қызметті алушының жағдайын тексереді, нәтижесінде тұлғаның (отбасының) материалдық жағдайы туралы акті жасайды, әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді 2 жұмыс күні ішінде;

от "26" декабря 2014 года № 357
Регламент государственной услуги "Назначение социальной помощиотдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - стандарт) отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа);
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz(далее-портал) инвалиды и лица, имеющие социально значимые заболевания.
2. Форма оказываемойгосударственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении социальной помощи.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем документов указанных в пункте 9 стандарта необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения через услугодателя:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – не более 10 (десяти) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя направляет документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи) в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) участковая комиссия проводит обследование, по результатам которого составляется акт о материальном положении лица (семьи), готовит заключение о нуждаемости лица (семьи) социальной помощи и направляет их ответственному исполнителю услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней;

4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы тұлғаның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысына есептеу жүргізеді және құжаттардың толық пакетін арнайы комиссияға қорытынды шығаруға береді 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
5) арнайы комиссия әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі, не болмаса қабылданған құжаттар негізінде оңды шешімінде әлеуметтік көмек мөлшерін көрсетеді және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына құжаттарды орындауға жібереді 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы электрондық немесе қағаз түрінде әлеуметтік көмек көрсету туралы хабарламаны береді 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген не олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты өтініш берушінің қажетті құжаттарды беру мүмкіндігі болмаған жағдайда – 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы ауылдық округ әкімі арқылы:
1) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы құжаттарды қабылдайды және келіп түскен құжаттарды тұлғаның (отбасының) материалдық жағдайын тексеру үшін учаскелік комиссияға жібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;
2) учаскелік комиссия қызмет алушының жағдайын тексереді, нәтижесінде тұлғаның (отбасының) материалдық жағдайы туралы акті жасайды, әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және ауылдық округ әкімі аппаратының маманына жібереді 2 жұмыс күні ішінде;
3) ауылдық округ әкімі аппаратының маманыкөрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына тұлғаның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытындыны жібереді - 5 (бес) минуттан аспайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы тұлғаның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысына есептеу жүргізеді және құжаттарды арнайы комиссияға қорытынды шығаруға береді 2 (екі) жұмыс ішінде;
5) арнайы комиссия әлеуметтік көмек көрсетуге мұқтаждығы туралы қорытынды шығарады және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
6) қызмет берушінің басшысы электрондық немесе қағаз түрінде хабарламаға қол қояды және қызмет берушінің жауапты орындаушысына жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қабылданған шешім туралы қағаз түрінде хабарламаны ауылдық округ әкімі аппаратының маманына жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;

4) ответственный исполнитель услугодателя со дня поступления от участковой комиссии, производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) и направляет полный пакет документов на вынесение заключения специальной комиссии в течение 2 (двух) рабочих дней;
5) специальная комиссия со дня поступления документов, выносит заключения о необходимости оказания социальной помощи,либо отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов при положительном заключении указывает размер социальной помощии направляет полный пакет документов на исполнение ответственному исполнителю услугодателяв течение 2 (двух) рабочих дней;
6) ответственный исполнитель услугодателя выдает электронное или бумажное уведомление о назначении социальной помощив течение 1 (одного) рабочего дня.
В случаях недостаточности документов для оказания социальной помощи, либо невозможности предоставления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей срок оказания государственной услуги в течение 20 (двадцати) рабочих дней.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения через акима сельского округа:
1) специалист аппарата акима сельского округа принимает документы услугополучателя и направляет поступившие документы в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи) – не более 5(пяти) минут;
2) участковая комиссия со дня получения документов проводит обследование заявителя, по результатам которого составляется акт о материальном положении лица (семьи), готовит заключение о нуждаемости лица (семьи) социальной помощи и направляет их специалисту акима сельского округа в течение 2 (двух) рабочих дней;
3) специалист аппарата акима сельского округа направляет услугодателю заключение о нуждаемости лица (семьи) социальной помощи – не более 5 (пяти) минут;
4) ответственный исполнитель услугодателя производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) и направляет полный пакет документов на вынесение заключения специальной комиссии в течение 2 (двух) рабочих дней;
5) специальная комиссия выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи и направляет на подписание руководителю услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней;
6) руководитель услугодателя подписывает электронное или бумажное уведомлениеи направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
7) ответственный исполнитель услугодателя направляет электронное или бумажное уведомление специалисту акима сельского округа в течение 1 (одного) рабочего дня;

8) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы әлеуметтік көмек көрсету туралы қағаз түрінде хабарламаны береді - 5 (бес) минуттан аспайды.
Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген не олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты өтініш берушінің қажетті құжаттарды беру мүмкіндігі болмаған жағдайда – 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) құжаттарды қабылдау және талон беру;
2) тұлғаның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға құжаттарды жіберу;
3) тұлғаның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытындыны дайындау және оларды көрсетілетін қызметті берушіге жіберу;
4) тұлғаның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеу және құжаттарды арнайы комиссия қарауына жіберу;
5) әлеуметтік көмек көрсетуде мұқтаждығы туралы қорытындыны шығару және алатын әлеуметтік көмек мөлшерін көрсету;
6) әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны беру.
8. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі ауылдық округ әкімі арқылы:
1) құжаттарды қабылдау жәнетұлғаның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға құжаттарды жіберу;
2) тұлғаның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытындыны дайындау және көрсетілетін қызметті берушіге жіберу;
3) тұлғаның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытындыны көрсетілетін қызметті берушіге жіберу;
4) тұлғаның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеу және құжаттарды арнайы комиссияның қарауына жіберу;
5) әлеуметтік көмек көрсетуде мұқтаждығы туралы қорытындыны шығару және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға беру;
6) хабарламаға қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жіберу;
7) хабарламаны ауылдық округ әкімі аппаратына жіберу;
8) әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) учаскелік комиссия;
3) арнайы комиссия.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау көрсетілетін қызметті беруші арқылы:

8) специалист аппарата акима сельского округа выдает электронное или бумажное уведомление о назначении социальной помощи – не более 5 (пяти) минут.
В случаях недостаточности документов для оказания социальной помощи, либо невозможности предоставления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей срок оказания государственной услуги в течение 20 (двадцати) рабочих дней.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги через услугодателя, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием документови выдача талона;
2) направление документов услугополучателя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи);
3) подготовка заключения о нуждаемости лица (семьи) социальной помощи и направление их ответственному исполнителю услугодателя;
4) расчет среднедушевого дохода лица (семьи) и предоставление полного пакета документов на рассмотрение специальной комиссии;
5) вынесение заключения о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи;
6) выдача уведомления о назначении социальной помощи.
8. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги через акима сельского округа, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием документов и направление поступивших документов услугополучателя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи);
2) подготовка заключения о нуждаемости лица (семьи) социальной помощи и направление их ответственному исполнителю услугодателя;
3) направление услугодателю заключение о нуждаемости лица (семьи) социальной помощи;
4) расчет среднедушевого дохода лица (семьи) и предоставление полного пакета документов на рассмотрение специальной комиссии;
5) вынесение заключения о необходимости оказания социальной помощи и направление на подписание руководителю услугодателя;
6) подписание уведомления и направление ответственному исполнителю услугодателя;
7) направление уведомления акиму сельского округа;
8) выдачауведомления о назначении социальной помощи.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) участковая комиссия;
3) специальная комиссия.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя:

6) 4 үдеріс – мемлекеттік қызметті алу үшін үлгіні (енгізілген мәліметтерді) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыру;
7) 2 шарт – порталда электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сонымен қатар жеке сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (тапсырыста көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі мен электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі арасында) тексеру;
8) 5 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының расталмауына байланысты тапсырыс берілген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін тапсырысты куәландыруы және көрсетілетін қызметті берушімен өндеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі арқылы аймақтық "электрондық үкімет" шлюзіндегі автоматтандырылған жұмыс орнына электронды құжатты (тапсырысты) жіберу жәнекөрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызметті өндеу;
10) 7 үдеріс – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысаны жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету барысында портал арқылы жүгінуі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес сипатталған.
5. Қорытынды ережелер
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 4 (көрсетілетін қызметті беруші арқылы), 5 (ауылдық округ әкімі арқылы) және 6 (портал арқылы) қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысының әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) ) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл әрекеттерінің көрсетілетін қызметті беруші арқылы блок-схемасы
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл әрекеттерінің ауылдық округ әкімі арқылы блок-схемасы
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3 қосымша
"Электрондық үкімет" порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы.
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау"
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау"мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 5 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау"
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 6 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау"

6) процесс 4 – подписание посредством электронно-цифровой подписьюуслугополучателем заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером, указанным в запросе и индивидуальным идентификационным номером, указанным в регистрационном свидетельстве электронно-цифровой подписи), срока действия регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств портала;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности электронно-цифровой подписи услугополучателя;
9) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного)электронно-цифровой подписью услугополучателя через шлюз "электронного правительства" в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" информационной системе услугодателя и обработка государственной услуги ответственным исполнителем услугодателя;
10) процесс 7 –результат оказания государственной услуги направляется услугодателем услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью ответственного исполнителя услугодателя.
Функциональное взаимодействие информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
5. Заключительные положения
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 4 (через услугодателя), 5 (черезакима сельского округа) и 6 (через портал) к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет – ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
Блок -схема
описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через акима сельского округа
Приложение 3
к Регламенту оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Приложение 4
к Регламенту оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
Приложение 5 к Регламенту оказаниягосударственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
Приложение 6 к Регламенту оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области

Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "26" желтоқсан № 357 қаулысымен бекітілген
"Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау"мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы №217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – халыққа қызмет көрсету орталығы);
3) үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы ақпарат беру бөлігінде www.egov.kz"электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал)арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі –үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды (бұдан әрі – материалдық қамсыздандыру) тағайындау туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынуы негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайды және тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген талон береді – 10 (он) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысыэлектрондық немесе қағаз түрінде хабарламаны дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде;

от "26" декабря 2014 года № 357
Регламент государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому" утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - стандарт) отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – центр обслуживания населения);
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал) в части предоставлении информации назначении материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому (далее – материальное обеспечение).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем документов указанных в пункте 9 стандарта необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения через услугодателя:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – не более 10 (десяти) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в электронном или бумажном видеи направляет на подпись руководителю услугодателяв течение 9 (девяти) рабочих дней;

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы электрондық немесе қағаз түрінде хабарламаға қол қояды және жауапты орындаушыға жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қызмет алушыға электрондық немесе қағаз түрінде материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы хабарламаны береді – 10 (он) минуттан аспайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) құжаттарды қабылдау және талон беру;
2) электрондық немесе қағаз түрінде хабарламаны дайындау және хабарламаға қол кою үшін көрсетілетін қызмет берушінің басшысына жіберу;
3) электрондық немесе қағаз түрінде хабарламаға көрсетілетін қызмет берушінің басшысымен қол қою;
4) электрондық немесе қағаз түріндекөрсетілетін қызметті алушыға материалдық қамсыздандыруды тағайындаутуралы хабарламаны ұсыну.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайдыжәне тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген талон береді – 10 (он) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысыэлектрондық немесе қағаз түрінде хабарламаны дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы электрондық немесе қағаз түріндехабарламаға қол қояды және жауапты орындаушыға жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қызмет алушыға электрондық немесе қағаз түрінде материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы хабарламаны береді – 10 (он) минуттан аспайды.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасымен осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес сүйемелденеді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процесінің сипаттамасы, оныңұзақтығы:

3) руководитель услугодателя подписывает уведомление в электронном или бумажном видеи направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю уведомлениео назначении материального обеспечения в электронном или бумажном виде – не более 10 (десяти) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) через услугодателя:
1) прием документови выдача талона;
2) подготовка уведомленияинаправление руководителю услугодателя для подписания уведомления в электронном или бумажном виде;
3) подписание руководителемуслугодателя уведомления в электронном или бумажном виде;
4) выдача услугополучателю уведомления о назначении материального обеспечения.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) руководительуслугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги– не более 10 (десяти) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в электронном или бумажном видеи направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 9 (девяти) рабочих дней;
3) руководитель услугодателя подписывает уведомление в электронном или бумажном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю уведомление о назначении материального обеспечения в электронном или бумажном виде– не более 10 (десяти) минут.
Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) согласно приложению1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, его длительность:

1) халыққа қызмет көрсету орталығының операторы құжаттарды қабылдайды және тіркелген күні мен қызметті алу күні көрсетілген талон береді – 10 (он) минуттан аспайды;
2) халыққа қызмет көрсету орталығының маманы толық құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы электрондық немесе қағаз түрінде хабарламаны дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы электрондық немесе қағаз түріндехабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы электрондық немесе қағаз түрінде қол қойылған хабарламаны халыққа қызмет көрсету орталығының маманына жібереді – 10 (он) минуттан аспайды;
6) халыққа қызмет көрсету орталығының маманы қызмет алушығаэлектрондық немесе қағаз түрінде материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы хабарламаны береді – 5 (бес) минуттан аспайды.
10. Халыққа қызмет көрсету орталығына жүгінудің тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
Көрсетілетін қызметті алушыныңөтініш білдірген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі күтудің рұқсат берілген еңұзақ уақыты 30 (отыз) минут.
1) халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтінімнің дұрыс толтырылуын және құжаттардың толықтығын тексереді;
2) 1 - процесс – қызмет көрсету үшін халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына логин мен парольді (авторизациялау процесін) енгізеді;
3) 2 - процесс – халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері қызметті таңдайды, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын шығарады және халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін енгізеді;
4) 3 - процесс – электрондық үкімет шлюзі арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралы сұранысты жолдайды;
5) 1 - шарт - жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің бар болуын тексереді;
6) 4 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында мәліметтерінің болмауына байланысты, мәліметтерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарлама қалыптастырылады;

1) оператор центра обслуживания населения принимает документы и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – не более 10 (десяти) минут;
2) специалист центра обслуживания населения направляет полный пакет документов услугодателю – не более 5 (пяти) минут;
3)ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в электронном или бумажном видеи направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 9 (девяти) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя подписывает уведомление в электронном или бумажном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя передает подписанное уведомление в электронном или бумажном виде специалисту центра обслуживания населения – не более 10 (десяти)минут;
6) специалист центра обслуживания населения выдает услугополучателю уведомление о назначении материального обеспечения в электронном или бумажном виде – не более 5 (пяти) минут.
10. Описание порядка обращения в центр обслуживания населения, длительность обработки запроса услугополучателя:
Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя 30 (тридцать) минут.
1) работник центра обслуживания населения проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов предоставленных услугополучателем;
2) процесс 1 – ввод оператором центра обслуживания населения в автоматизированное рабочее место интегрированной информационной системы центра обслуживания населения логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) процесс 2 – выбор оператором центра обслуживания населения услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором центра обслуживания населения данных услугополучателя;
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц о данных услугополучателя;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственной базе данных юридических лиц;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственной базе данных юридических лиц;

7) 5 - процесс – халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) электрондыққұжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) электрондық үкімет шлюзі арқылы электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына жолдайды;
8) 6 - процесс – электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында электрондық құжатты тіркеу;
9) 2 - шарт – көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсетуге негіз болатын және стандартта көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының жалғаған құжаттарының сәйкестігін тексеру (өңдеу);
10) 7 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру немесе көрсетілетін қызметті алушының халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері арқылы тиісті құжаттарды алғандығы туралы қолхат алуы;
11) 8 - процесс - көрсетілетін қызметті алушы халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері арқылы электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы хабарлама) алады (халыққа қызмет көрсету орталығына құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде).
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдары осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
11. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілген қызмет беруші мен көрсетілген қызмет алушының жүгіну және рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігі тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі және пароль арқылы порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін жеке сәйкестендіру нөмірі мен парольді енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – жеке сәйкестендіру нөмірі мен пароль арқылы порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы жайлы мәлеметтердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің бұзылушылықтары болған жағдайда порталмен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін экранға тапсырыс үлгісін шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымы мен нысандық талаптарын ескере отырып, үлгіні толтыруы (мәліметтерді енгізу);

7) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателяудостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью оператора центра обслуживания населения через шлюз электронного правительства в автоматизированное рабочее место регионального шлюза электронного правительства;
8) процесс 6 – регистрация электронного документа в автоматизированное рабочее место регионального шлюза электронного правительства;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем (либо его представителю по доверенности) документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателяили получение услугополучателемчерез оператора центра обслуживания населения расписки о приеме соответствующих документов;
11) процесс 8 - получение услугополучателем через оператора центра обслуживания населения результата услуги (уведомление о назначении материального обеспечения) сформированной в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (в течение 30 (тридцати) минут с момента сдачи пакета документов в центр обслуживания населения).
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через центр обслуживания населения приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства":
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем индивидуального идентификационного номера и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;

6) 4 үдеріс – мемлекеттік қызметті алу үшін үлгіні (енгізілген мәліметтерді) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыру;
7) 2 шарт – порталда электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сонымен қатар жеке сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (тапсырыста көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі мен электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі арасында) тексеру;
8) 5 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының расталмауына байланысты тапсырыс берілген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін тапсырысты куәландыруы және көрсетілетін қызметті берушімен өндеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі арқылы аймақтық "электрондық үкімет" шлюзіндегі автоматтандырылған жұмыс орнына электронды құжатты (тапсырысты) жіберу жәнекөрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызметті өндеу;
10) 7 үдеріс – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысаны жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету барысында портал арқылы жүгінуі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес сипатталған.
5. Қорытынды ережелер
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 4 (көрсетілетін қызметті беруші арқылы), 5 (халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы) және 6 (портал арқылы) қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысының әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) ) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдыққамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл әрекеттерініңкөрсетілетін қызметті беруші арқылы блок-схемасы
"Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдыққамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы
"Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3 қосымша
"Электрондық үкімет" порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы.
"Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау"
"Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 5 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау"
"Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 6 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау"

6) процесс 4 – подписание посредством электронно-цифровой подписьюуслугополучателем заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером, указанным в запросе и индивидуальным идентификационным номером, указанным в регистрационном свидетельстве электронно-цифровой подписи), срока действия регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств портала;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности электронно-цифровой подписи услугополучателя;
9) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронно-цифровой подписью услугополучателя через шлюз "электронного правительства" в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" информационной системе услугодателя и обработка государственной услуги ответственным исполнителем услугодателя;
10) процесс 7 – результат оказания государственной услуги направляется услугодателем услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью ответственного исполнителя услугодателя.
Функциональное взаимодействие информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
5. Заключительные положения
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 4 (через услугодателя), 5 (через центр обслуживания населения) и 6 (через портал) к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет – ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому"
Блок –схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя
Приложение 2
Регламенту оказания государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через центр обслуживания населения
Приложение 3
к Регламенту оказания государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Приложение 4
к Регламенту оказания государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому"
Приложение 5
к Регламенту оказания государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому"
Приложение 6
к Регламенту оказания государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому"
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области

Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "26" желтоқсан № 357 қаулысымен бекітілген
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру"мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет)Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы №217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру"мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) ауылдық округ әкімі;
3) Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – халыққа қызмет көрсету орталығы) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі –ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға көрсетілетін қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы (не қолдаухат бойынша оның өкілі) стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынуы негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығыкөрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қызмет алушының құжаттарын қабылдайды – 2 (екі) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде анықтаманы дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді– 5 (бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысықағаз түрінде анықтамаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысынажібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;

от "26" декабря 2014 года № 357
Регламент государственной услуги Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи"утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - стандарт) отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) акима сельского округа;
3) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – центр обслуживания населения).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка, подтверждающая принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) документов указанных в пункте 9 стандарта необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через услугодателя, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы услугополучателя – не более 2 (двух) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит справку в бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя – не более 5 (пяти) минут;
3) руководитель услугодателя подписывает справку в бумажном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя – не более 5 (пяти) минут;

4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қызмет алушыға (не қолдаухат бойынша оның өкіліне) ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға көрсетілетін қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын қағаз түрінде анықтаманы береді – 2 (екі) минуттан аспайды.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығыауылдық округ әкімі арқылы:
1) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы мемлекеттік қызмет алушының құжаттарын қабылдайды– 2 (екі) минуттан аспайды;
2) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы келіп түскен құжаттарды қызмет берушіге жібереді – 2 (екі) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде анықтаманы дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді – 2 (екі) минуттан аспайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде анықтамаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді – 2 (екі) минуттан аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ауылдық округ әкімі аппаратына қағаз түрінде анықтаманыжібереді – 2 (екі) минуттан аспайды;
6) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы қызмет алушыға (не қолдаухат бойынша оның өкіліне) ағымдағы тоқсанда қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын қағаз түрінде анықтаманы береді – 2 (екі) минуттан аспайды.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) құжаттарды қабылдау;
2) қағаз түрінде хабарламаныдайындау және қызмет берушінің басшысымен қол қою үшін анықтаманы беру;
3) қағаз түрінде анықтамаға көрсетілетін қызмет берушінің басшысымен қол қою;
4) көрсетілетін қызметті алушыға(не қолдаухат бойынша оның өкіліне) ағымдағы тоқсанда қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын қағаз түрінде анықтаманы беру.
8. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі ауылдық округ әкімі арқылы:
1) құжаттарды қабылдау;
2) келіп түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жіберу;
3) қағаз түрінде анықтаманыдайындау және қызмет берушінің басшысымен қол қою үшін хабарламаны беру;
4) қағаз түрінде анықтамаға көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қол қою;
5) қағаз түрінде анықтаманы ауылдық округ әкімі аппаратына жіберу;
6) көрсетілетін қызметті алушыға (не қолдаухат бойынша оның өкіліне) ағымдағы тоқсанда қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын қағаз түрінде анықтаманы ұсыну.

4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) справкув бумажном виде подтверждающую принадлежность(либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале– не более 2 (двух) минут.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через акима сельского округа, длительность его выполнения:
1) специалист аппарата акима сельского округа принимает документы услугополучателя –не более 2 (двух)минут;
2) специалист аппарата акима сельского округа передаетпоступившие документы услугодателю– не более2 (двух)минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя готовит справку в бумажном видеи направляет на подпись руководителю услугодателя– не более 2 (двух)минут;
4) руководитель услугодателя подписывает справку в бумажном видеи направляет ответственному исполнителю услугодателя– не более 2 (двух) минут;
5) ответственный исполнитель услугодателя передает в аппарат акима сельского округа справку в бумажном виде– не более 2 минут.
6) специалист аппарата акима сельского округа выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) справкув бумажном виде подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале – не более 2(двух) минут.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) через услугодателя:
1) прием документов;
2) подготовка справки и направление руководителюуслугодателя для подписания справки в бумажном виде;
3) подписание руководителемуслугодателя справки в бумажном виде;
4) выдача справкив бумажном виде, подтверждающая принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале.
8. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) через акима сельского округа:
1) прием документов;
2) передача поступивших документов услугодателю;
3) подготовка справки и направление руководителю услугодателя для подписания справки в бумажном виде;
4) подписание руководителем услугодателя справки в бумажном виде;
5) передача в аппарат акима сельского округа справки в бумажном виде;
6) выдача справки в бумажном виде, подтверждающая принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале.

4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процесінің сипаттамасы, оныңұзақтығы:
1) халыққа қызмет көрсету орталығының операторы қызмет алушының құжаттарын қабылдайды – 5 (бес) минуттан аспайды;
2) халыққа қызмет көрсету орталығының маманы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жібереді – 2 (екі) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде анықтаманы дайындайды және қызмет берушінің басшысына қол қоюға жібереді 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде анықтамаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде анықтаманы халыққа қызмет көрсету орталығының маманына жібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;
6) халыққа қызмет көрсету орталығының маманы қызмет алушыға (не қолдаухат бойынша оның өкіліне) ағымдағы тоқсанда қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын қағаз түрінде анықтаманы береді – 2 (екі) минуттан аспайды.
13. Халыққа қызмет көрсету орталығына жүгінудің тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының (не қолдаухат бойынша оның өкілінің) өтінішін өңдеу ұзақтығы:
1) халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері көрсетілетін қызметті алушы (не қолдаухат бойынша оның өкілі) ұсынған өтінімнің дұрыс толтырылуын және құжаттардың толықтығын тексереді.
2) 1 - процесс – қызмет көрсету үшін халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына логин мен парольді (авторизациялау процесі) енгізеді;
3) 2 - процесс – халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері қызметті таңдайды, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын шығарады және халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкері көрсетілетін қызметті алушының мәліметтеріненгізеді;
4) 3 - процесс – электрондықүкімет шлюзі арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралы сұранысты жолдайды;
5) 1 - шарт - жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің бар болуын тексереді;
6) 4 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында мәліметтерінің болмауына байланысты, мәліметтерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарлама қалыптастырылады;

4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
12. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, его длительность:
1) оператор центра обслуживания населения принимает документы услугополучателя – не более 5 минут;
2) специалист центра обслуживания населения направляет полный пакет документов услугодателю – не более 2 минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя готовит справку в бумажном видеи направляет на подпись руководителю услугодателяв течение 2 (двух) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя подписывает справку в бумажном видеи направляет ответственному исполнителю услугодателяв течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя передает специалисту центра обслуживания населения справку в бумажном виде – не более 5 минут;
6) специалист центра обслуживания населения выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) справку в бумажном виде подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале – не более 2 минут.
13. Описание порядка обращения в центр обслуживания населения, длительность обработки запроса услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) работник центра обслуживания населения проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов предоставленных услугополучателем (либо его представителю по доверенности).
2) процесс 1 – ввод операторомцентра обслуживания населения в автоматизированное рабочее место интегрированной информационной системы центра обслуживания населения логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) процесс 2 – выбор оператором центра обслуживания населения услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором центра обслуживания населения данных услугополучателя;
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц о данных услугополучателя;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственной базе данных юридических лиц;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственной базе данных юридических лиц;

7) 5 - процесс – халыққа қызмет көрсету орталығыныңқызметкерініңэлектрондық цифрлыққолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) электрондыққұжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының(не қолдаухат бойынша оның өкілінің) сұранысын) электрондықүкімет шлюзі арқылы электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына жолдайды;
8) 6 - процесс – электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында электрондық құжатты тіркеу;
9) 2 - шарт – көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсетуге негіз болатын және стандартта көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының (не қолдаухат бойынша оның өкілінің) жалғаған құжаттарының сәйкестігін тексеру (өңдеу);
10) 7 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру немесе көрсетілетін қызметті алушының(не қолдаухат бойынша оның өкілінің) халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері арқылы тиісті құжаттарды алғандығы туралы қолхат алуы;
11) 8 - процесс - көрсетілетін қызметті алушы (не қолдаухат бойынша оның өкілі) халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері арқылы электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтама) алады (халыққа қызмет көрсету орталығына құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде).
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдары осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
5. Қорытынды ережелер
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 4 (көрсетілетін қызметті беруші арқылы), 5 (ауылдық округ әкімі арқылы) және 6 (халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы) қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысының әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) ) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл әрекеттерінің көрсетілетін қызметті беруші арқылыблок-схемасы
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл әрекеттерінің ауылдық округ әкімі арқылы блок-схемасы
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3 қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру"
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 5 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру"
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 6 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру"
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "26" желтоқсандағы № 357 қаулысымен бекітілген
"Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет)Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.

7) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя (либо его представителя по доверенности) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью оператора центра обслуживания населения через шлюз электронного правительства в автоматизированное рабочее место регионального шлюза электронного правительства;
8) процесс 6 – регистрация электронного документа в автоматизированное рабочее место регионального шлюза электронного правительства;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем (либо его представителем по доверенности) документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя (либо его представителя по доверенности) или получение услугополучателем (либо его представителем по доверенности) через оператора центра обслуживания населения расписки о приеме соответствующих документов;
11) процесс 8 - получение услугополучателем (либо его представителю по доверенности) через оператора центра обслуживания населения результата услуги (справка подтверждающая принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале) сформированной в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (в течение 15 минут с момента сдачи пакета документов в центр обслуживания населения).
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через центр обслуживания населения приведены диаграммой согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
5. Заключительные положения
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 4 (через услугодателя), 5 (через акима сельского округа) и 6 (через центр обслуживания населения) к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет – ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи"
Блок -схема
описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя
Приложение 2
к Регламенту оказаниягосударственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи"
Блок -схема
описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через акима сельского округа
Приложение 3
к Регламенту оказания государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через центр обслуживания населения
Приложение 4
к Регламенту оказания государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи"
Приложение 5 к Регламенту оказаниягосударственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи"
Приложение 6
к Регламенту оказания государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи"
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "26" декабря 2014 года
№357
Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" (далее государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее – стандарт) отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляютсячерез услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - мүгедектерге протездік-ортопедялық көмек ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушымен және/немесе заңды өкілімен стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсыну негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан және/немесе заңды өкілінен құжаттар топтамасын қабылдап, тіркелген және көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талонды беріп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны белгілейді, тиісті бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 6 жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қарайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасын дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түріндегі хабарлама жобасына қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде қызметті алушыға және/немесе заңды өкіліне қағаз түрінде хабарламаны ұсынады.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттар топтамасын қабылдау, талонды беру;
2) қағаз түрінде хабарлама жобасын дайындау;
3) көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қағаз түрінде хабарламаға қол қоюға жолдау;
4) қағаз түріндегі хабарламаға көрсетілетін қызмет берушінің басшысымен қол қою;
5) көрсетілетін қызметті алушығажәне/немесе заңды өкіліне қағаз түрінде протез-ортопедиялық көмек беру мерзімі көрсетілген хабарламаны ұсыну.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) қызмет берушінің қызметкері;
2) қызмет берушінің жауапты орындаушысы;
3) қызмет берушінің басшысы.

2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам протезно-ортопедической помощи.
2. Порядок действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателеми/или законным представителем документов, указанных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процессаоказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник услугодателяпринимаетпакет документов от услугополучателяи/или законного представителя, в течение 30 минутвыдаетталон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы (далее - талон) и передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы;
2) руководитель услугодателя в течение 1-го рабочего дня определяет ответственного исполнителя и налагает соответствующую визу;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 6 рабочих дней рассматривает пакет документов и подготавливает проект уведомления оказания государственной услуги в бумажном виде;
4) руководитель услугодателя в течение 2-х рабочих дней принимает решение и подписывает проект уведомления об оказании государственной услуги в бумажном виде;
5) сотрудник услугодателя в течение 30 минут выдает уведомление об оказании государственной услуги в бумажном виде услугополучателюи/или законному представителю.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием пакета документов, выдача талона;
2) подготовка проекта уведомления в бумажном виде;
3) направление руководителю услугодателя для подписания уведомления в бумажном виде;
4) подписание руководителем уведомления в бумажном виде;
5) выдача услугополучателюи/или законному представителю уведомления с указанием сроков предоставления протезно-ортопедической помощи в бумажном виде.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.

8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдардың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан және/немесе заңды өкілінен құжаттар топтамасын қабылдап, тіркелген және көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талонды беріп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны белгілейді, тиісті бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 6 жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қарайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасын дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түріндегі хабарлама жобасына қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде қызметті алушыға және/немесе заңды өкіліне қағаз түрінде хабарламаны ұсынады.
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан және/немесе заңды өкілінен құжаттар топтамасын қабылдап, тіркелген және көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талонды беріп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны белгілейді, тиісті бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 6 жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қарайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасын дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түріндегі хабарлама жобасына қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде қызметті алушыға және / немесе заңды өкіліне қағаз түрінде хабарламаны ұсынады.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) блок-схемасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес сүйемелденеді.
4. Қорытынды ережелер
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) ) интернет ресурстарында орналастырылады.
"Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу"мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1- қосымша
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) блок-схемасы
"Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "26" желтоқсандағы № 357 қаулысымен бекітілген
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет)Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу"мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттікқызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - мүгедектердісурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдар беру мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау

8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник услугодателяпринимаетпакет документов от услугополучателя или законного представителя, в течение 30 минутвыдаетталон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы (далее - талон) и передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы;
2) руководитель услугодателя в течение 1-го рабочего дня определяет ответственного исполнителя и налагает соответствующую визу;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 6 рабочих дней рассматривает пакет документов и подготавливает проект уведомленияоб оказании государственной услуги в бумажном виде;
4) руководитель услугодателя в течение 2-х рабочих дней принимает решение и подписывает проект уведомления об оказании государственной услуги в бумажном виде;
5) сотрудник услугодателя в течение 30 минут выдает уведомление об оказании государственной услуги в бумажном виде услугополучателю и/или законному представителю.
Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры), с указанием длительности каждой процедуры (действия), сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Заключительные положения
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-
ортопедической помощи"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов
на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической
помощи"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи"
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "26" декабря 2014 года
№ 357
Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" (далее государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее – стандарт) отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляютсячерез услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам сурдо-тифлотехнических и обязательных гигиенических средств.
2. Порядок действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушымен және/немесе заңды өкілімен стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсыну негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан және/немесе заңды өкілінен құжаттар топтамасын қабылдап, тіркелген және көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талонды беріп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны белгілейді, тиісті бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 6 жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қарайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасын дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түріндегі хабарлама жобасына қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде қызметті алушыға немесе заңды өкіліне қағаз түрінде хабарламаны ұсынады.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттар топтамасын қабылдау, талонды беру;
2) қағаз түрінде хабарлама жобасын дайындау;
3) көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қағаз түрінде хабарламаға қол қоюға жолдау;
4) қағаз түріндегі хабарламаға көрсетілетін қызмет берушінің басшысымен қол қою;
5) көрсетілетін қызметті алушығажәне/немесе заңды өкіліне қағаз түрінде судо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдарды беру мерзімі көрсетілген хабарламаны ұсыну.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) қызмет берушінің қызметкері;
2) қызмет берушінің жауапты орындаушысы;
3) қызмет берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдардың) ұзақтығын көрсете отырып,құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан және/немесе заңды өкілінен құжаттар топтамасын қабылдап, тіркелген және көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талонды беріп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны белгілейді, тиісті бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 6 жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қарайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасын дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түріндегі хабарлама жобасына қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде қызметті алушыға немесе заңды өкіліне қағаз түрінде хабарламаны ұсынады.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) блок-схемасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес сүйемелденеді.

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем или законным представителем документов, указанных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процессаоказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник услугодателяпринимаетпакет документов от услугополучателяи/или законного представителя, в течение 30 минутвыдаетталон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и передает пакет документов руководителюуслугодателя для наложения визы;
2) руководительуслугодателя в течение 1-го рабочего дня определяет ответственного исполнителяи налагает соответствующую визу;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 6 рабочих дней рассматривает пакет документов и подготавливает проект уведомления об оказании государственной услуги в бумажном виде;
4) руководитель услугодателя в течение 2-х рабочихдней принимает решение и подписывает проект уведомления об оказании государственной услуги в бумажном виде;
5) сотрудник услугодателя в течение 30 минут выдает уведомление об оказании государственной услуги в бумажном виде услугополучателю или законному представителю.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием пакета документов, выдача талона;
2) подготовка проекта уведомления в бумажном виде;
3) направление руководителю услугодателя для подписания уведомления в бумажном виде;
4) подписание руководителем уведомления в бумажном виде;
5) выдача услугополучателюи/или законному представителю уведомления об оказании услуги с указанием сроков предоставления сурдо-тифлотехнических и обязательных гигиенических средств в бумажном виде.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник услугодателяпринимаетпакет документов от услугополучателя и/или законного представителя, в течение 30 минутвыдаетталон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и передает пакет документов руководителюуслугодателя для наложения визы;
2) руководительуслугодателя в течение 1-го рабочего дня определяет ответственного исполнителя и налагает соответствующую визу;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 6 рабочих дней рассматривает пакет документов и подготавливает проект уведомления об оказании государственной услуги в бумажном виде;
4) руководитель услугодателя в течение 2-х рабочих дней принимает решение и подписывает проект уведомления обоказании государственной услуги в бумажном виде;
5) сотрудник услугодателя в течение 30 минут выдает уведомление об оказании государственной услуги в бумажном виде услугополучателю или законному представителю.
Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

4. Қорытынды ережелер
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) ) интернет ресурстарында орналастырылады.
"Мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) блок-схемасы
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "26" желтоқсандағы № 357 қаулысымен бекітілген
"Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерінұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген"Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу"мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетунәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.

4. Заключительные положения
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz).
Приложение 1
к регламенту "Оформление документов
на инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническими и обязательными
гигиеническими средствами"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов
на инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническими и обязательными
гигиеническими средствами"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами"
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "26" декабря 2014 года
№357
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху"
1. Общие положения
1.Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее – стандарт) отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляютсячерез услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі -жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеутуралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушымен, заңды өкілімен стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсыну негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан, заңды өкілінен құжаттар топтамасын қабылдап, тіркелген және көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талонды (бұдан әрі - талон) беріп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысынабұрыштама қою үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы1 жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны белгілейді, тиісті бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 6 жұмыс күні ішінде құжаттар топтамаын қарайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасын дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түріндегіхабарлама жобасына қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде қызметті алушыға, заңды өкіліне қағаз түрінде хабарламаны ұсынады.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттар топтамасын қабылдау, талонды беру;
2) қағаз түрінде хабарлама жобасын дайындау;
3) көрсетілетін қызмет берушінің басшысынақағаз түрінде хабарламаға қол қоюға жолдау;
4) қағаз түріндегі хабарламаға көрсетілетін қызмет берушінің басшысыменқол қою;
5) көрсетілетін қызметті алушығанемесе заңды өкіліне қағаз түрінде жеке көмекшінің немесе ымдау тілі маманының қызметтері ұсынылғандығы туралы хабарламаны ұсыну.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3.Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху.
2. Порядок действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем, законным представителем документов, указанных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процессаоказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник услугодателяпринимаетпакет документовот услугополучателя или законного представителя, в течение 30 минутвыдаетталон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и передает пакет документов руководителюуслугодателя для наложения визы;
2) руководительуслугодателя в течение 1-го рабочего дня определяет ответственного исполнителя и налагает соответствующую визу;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 6 рабочих дней рассматривает пакет документов и подготавливает проект уведомленияоб оказании государственной услуги в бумажном виде;
4) руководитель услугодателя в течение 2-х рабочихдней принимает решение и подписывает проект уведомления оказания государственной услуги в бумажном виде;
5) сотрудник услугодателя в течение 30 минут выдает уведомление об оказании государственной услуги в бумажном виде услугополучателю, законному представителю.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием пакета документов, выдача талона;
2) подготовка проекта уведомления в бумажном виде;
3) направление руководителю услугодателя для подписания уведомления в бумажном виде;
4) подписание руководителем уведомления в бумажном виде;
5) выдача услугополучателю,законному представителю уведомления об оказании услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в бумажном виде.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) қызмет берушінің қызметкері;
2) қызмет берушінің жауапты орындаушысы;
3) қызмет берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдардың) ұзақтығын көрсете отырып,құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан, заңды өкілінен құжаттар топтамасын қабылдап, тіркелген және көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талонды (бұдан әрі - талон) беріп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысынабұрыштама қою үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы1 жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны белгілейді, тиісті бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 6 жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қарайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасын дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түріндегі хабарлама жобасына қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде қызметті алушыға немесе заңды өкіліне қағаз түрінде хабарламаны ұсынады.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) блок-схемасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес сүйемелденеді.
4. Қорытынды ережелер
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) ) интернет ресурстарында орналастырылады.
"Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу"мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) блок-схемасы
"Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "26" желтоқсандағы № 357 қаулысымен бекітілген
"Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет)Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу"мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководительуслугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник услугодателяпринимаетпакет документов от услугополучателя, законного представителя, в течение 30 минутвыдаетталон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и передает пакет документов руководителюуслугодателя для наложения визы;
2) руководительуслугодателя в течение 1-го рабочего дня определяет ответственного исполнителя и налагает соответствующую визу;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 6 рабочих дней рассматривает пакет документов и подготавливает проект уведомленияоб оказании государственной услуги в бумажном виде;
4) руководитель услугодателя в течение 2-х рабочих дней принимает решение и подписывает проект уведомления обоказании государственной услуги в бумажном виде;
5) сотрудник услугодателя в течение 30 минут выдает уведомление об оказании государственной услуги в бумажном виде услугополучателю, законному представителю.
Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Заключительные положения
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для предоставления им услуги индивидуального
помощника для инвалидов первой группы, имеющих
затруднение в передвижении, и специалиста
жестового языка для инвалидов по слуху"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
Приложение 2
к регламенту государственной услуги "Оформление
документов на инвалидов для предоставления им
услуги индивидуального помощника для инвалидов
первой группы, имеющих затруднение в передвижении
и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху"
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "26" декабря 2014 года
№ 357
Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски" (далее государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски" утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее – стандарт) отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляютсячерез услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - мүгедектерге кресло-арбалар ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушымен стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсыну негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдап, тіркелген және көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талонды беріп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны белгілейді, тиісті бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 6 жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қарайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасын дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түріндегі хабарлама жобасына қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде қызметті алушыға қағаз түрінде хабарламаны ұсынады.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттар топтамасын қабылдау, талонды беру;
2) қағаз түрінде хабарлама жобасын дайындау;
3) көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қағаз түрінде хабарламаға қол қоюға жолдау;
4) қағаз түріндегі хабарламаға көрсетілетін қызмет берушінің басшысымен қол қою;
5) көрсетілетін қызметті алушығақағаз түрінде кресло-арбалар беру мерзімі көрсетілген хабарламаны ұсыну.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) қызмет берушінің қызметкері;
2) қызмет берушінің жауапты орындаушысы;
3) қызмет берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдардың) ұзақтығын көрсете отырып,құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдап, тіркелген және көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талонды беріп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны белгілейді, тиісті бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 6 жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қарайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасын дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түріндегі хабарлама жобасына қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде қызметті алушыға қағаз түрінде хабарламаны ұсынады.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) блок-схемасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес сүйемелденеді.

2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам кресла-коляски.
2. Порядок действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем документов, указанных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процессаоказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник услугодателяпринимаетпакет документов от услугополучателя, в течение 30 минутвыдаетталон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы (далее - талон) и передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы;
2) руководитель услугодателя в течение 1-го рабочего дня определяет ответственного исполнителя и налагает соответствующую визу;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 6 рабочих дней рассматривает пакет документов и подготавливает проект уведомленияоб оказании государственной услуги в бумажном виде;
4) руководитель услугодателя в течение 2-х рабочих дней принимает решение и подписывает проект уведомления обоказании государственной услуги в бумажном виде;
5) сотрудник услугодателя в течение 30 минут выдает уведомление об оказании государственной услуги в бумажном виде услугополучателю.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием пакета документов, выдача талона;
2) подготовка проекта уведомления в бумажном виде;
3) направление руководителю услугодателя для подписания уведомления в бумажном виде;
4) подписание руководителем уведомления в бумажном виде;
5) выдача услугополучателю уведомления с указанием сроков предоставления кресла-коляски в бумажном виде.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник услугодателяпринимаетпакет документов от услугополучателя, в течение 30 минутвыдаетталон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы (далее - талон) и передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы;
2) руководитель услугодателя в течение 1-го рабочего дня определяет ответственного исполнителя и налагает соответствующую визу;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 6 рабочих дней рассматривает пакет документов и подготавливает проект уведомленияоб оказании государственной услуги в бумажном виде;
4) руководитель услугодателя в течение 2-х рабочих дней принимает решение и подписывает проект уведомления обоказании государственной услуги в бумажном виде;
5) сотрудник услугодателя в течение 30 минут выдает уведомление об оказании государственной услуги в бумажном виде услугополучателю.
Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

4. Қорытынды ережелер
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) ) интернет ресурстарында орналастырылады.
"Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу"мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) блок-схемасы
"Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу" Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "26" желтоқсандағы № 357 қаулысымен бекітілген
"Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет)Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу"мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі –мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз етумерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау.

4. Заключительные положения
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1
к регламенту "Оформление документов
на инвалидов для предоставления
им кресла-коляски"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры), с указанием длительности каждой процедуры (действия):
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов
на инвалидов для предоставления
им кресла-коляски"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски"
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "26" декабря 2014 года
№357
Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" (далее государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее – стандарт) отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляютсячерез услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам санаторно-курортного лечения.
2. Порядок действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушымен, заңды өкілімен стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсыну негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан, заңды өкілінен құжаттар топтамасын қабылдап, тіркелген және көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талонды (бұдан әрі - талон) беріп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны белгілейді, тиісті бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 6 жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қарайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасын дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түріндегі хабарлама жобасына қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде қызметті алушыға, заңды өкіліне қағаз түрінде хабарламаны ұсынады.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттар топтамасын қабылдау, талонды беру;
2) қағаз түрінде хабарлама жобасын дайындау;
3) көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қағаз түрінде хабарламаға қол қоюға жолдау;
4) қағаз түріндегі хабарламаға көрсетілетін қызмет берушінің басшысымен қол қою;
5) көрсетілетін қызметті алушыға,заңды өкілінеқағаз түрінде мерзімі көрсетілген санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз етілетіндігі туралы хабарламаны ұсыну.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) қызмет берушінің қызметкері;
2) қызмет берушінің жауапты орындаушысы;
3) қызмет берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдардың) ұзақтығын көрсете отырып,құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан, заңды өкілінен құжаттар топтамасын қабылдап, тіркелген және көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талонды (бұдан әрі - талон) беріп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны белгілейді, тиісті бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 6 жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қарайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасын дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түріндегі хабарлама жобасына қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде қызметті алушыға, заңды өкіліне қағаз түрінде хабарламаны ұсынады.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) блок-схемасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес сүйемелденеді.

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем, законным представителем документов, указанных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процессаоказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник услугодателяпринимаетпакет документов от услугополучателя или законного представителя, в течение 30 минутвыдаетталон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы (далее - талон) и передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы;
2) руководитель услугодателя в течение 1-го рабочего дня определяет ответственного сотрудника и налагает соответствующую визу;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 6 рабочих дней рассматривает пакет документов и подготавливает проект уведомления обоказании государственной услуги в бумажном виде;
4) руководитель услугодателя в течение 2-х рабочих дней принимает решение и подписывает проект уведомления оказания государственной услуги в бумажном виде;
5) сотрудник услугодателя в течение 30 минут выдает уведомление об оказании государственной услуги в бумажном виде услугополучателю, законному представителю.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием пакета документов, выдача талона;
2) подготовка проекта уведомления в бумажном виде;
3) направление руководителю услугодателя для подписания уведомления в бумажном виде;
4) подписание руководителем уведомления в бумажном виде;
5) выдача услугополучателю, законному представителю уведомления с указанием сроков предоставления санаторно-курортного лечения в бумажном виде.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник услугодателяпринимаетпакет документов от услугополучателя, законного представителя, в течение 30 минутвыдаетталон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы (далее - талон) и передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы;
2) руководитель услугодателя в течение 1-го рабочего дня определяет ответственного сотрудника и налагает соответствующую визу;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 6 рабочих дней рассматривает пакет документов и подготавливает проект уведомления об оказании государственной услуги в бумажном виде;
4) руководитель услугодателя в течение 2-х рабочих дней принимает решение и подписывает проект уведомленияоб оказании государственной услуги в бумажном виде;
5) сотрудник услугодателя в течение 30 минут выдает уведомление об оказании государственной услуги в бумажном виде услугополучателю или законному представителю.
Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

4. Қорытынды ережелер
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) ) интернет ресурстарында орналастырылады.
"Мүгедектерге санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу"мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) блок-схемасы
"Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "26" желтоқсандағы № 357 қаулысымен бекітілген
"Медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттар ресiмдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттар ресiмдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет)Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттар ресiмдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі –қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу туралы хабарламане мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.

4. Заключительные положения
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
обеспечениясанаторно-курортным лечением"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов
на инвалидов для обеспечения их
санаторно-курортным лечением"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением"
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "26" декабря 2014 года
№ 357
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)" (далее государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)" утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее – стандарт) отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляютсячерез услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушымен(не оның заңды өкілімен немесе медициналық ұйымның қолдаухаты) стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсыну негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан(не оның заңды өкілінен немесе медициналық ұйымның қолдаухаты) құжаттар топтамасын қабылдап, тіркелген және көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талонды беріп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны белгілейді, тиісті бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы13 жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қарайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасын не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы2 жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасына не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде қызметті алушыға (не оның заңды өкіліне)қағаз түріндекөрсетілетін қызмет туралы хабарламаныне қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттар топтамасын қабылдау, талонды беру;
2) қағаз түрінде хабарлама жобасын не бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау;
3) қағаз түрінде хабарламаныне бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қол қоюға жолдау;
4) қағаз түрінде хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа көрсетілетін қызмет берушінің басшысымен қол қою;
5) көрсетілетін қызметті алушыға(не оның заңды өкіліне)қағаз түрінде медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтері ұсынылғандығы туралы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты ұсыну.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

2. Порядок действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его законным представителем или ходатайства медицинской организации) документов, указанных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процессаоказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник услугодателяпринимаетпакет документов от услугополучателя (либо его законного представителя или ходатайство медицинской организации), в течение 30 минутвыдаетталон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы;
2) руководитель услугодателя в течение 1-го рабочего дня определяет ответственного сотрудника и налагает соответствующую визу;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 13 рабочих дней рассматривает пакет документов и подготавливает проект уведомления об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в государственной услуге в бумажном виде;
4) руководитель услугодателя в течение 2-х рабочих дней принимает решение и подписывает проект уведомленияоб оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в государственной услуге в бумажном виде;
5) сотрудник услугодателя в течение 30 минут выдает уведомлениеоб оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в государственной услуге в бумажном виде.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием пакета документов, выдача талона;
2) подготовка проекта уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги в бумажном виде;
3) направление руководителю услугодателя для подписания уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги в бумажном виде;
4) подписание руководителем уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги в бумажном виде;
5) выдача услугополучателю (либо его законному представителю) уведомления с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в бумажном виде.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) қызмет берушінің қызметкері;
2) қызмет берушінің жауапты орындаушысы;
3) қызмет берушінің басшысы.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімнің (іс-қимылдардың) ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан (не оның заңды өкілінен немесе медициналық ұйымның қолдаухаты) құжаттар топтамасын қабылдап, тіркелген және көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талонды беріп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны белгілейді, тиісті бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 13 жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қарайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасын не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасына не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде қызметті алушыға (не оның заңды өкіліне) қағаз түріндекөрсетілетін қызмет туралы хабарламаны не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) блок-схемасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес сүйемелденеді.
4. Қорытынды ережелер
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) ) интернет ресурстарында орналастырылады.
"Медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттар ресiмдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) блок-схемасы
"Медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттар ресiмдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттар ресiмдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "26" желтоқсандағы № 357 қаулысымен бекітілген
"Үйде күтім көрсетужағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет)Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу"мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник услугодателяпринимаетпакет документов от услугополучателя (либо его законного представителя или ходатайство медицинской организации), в течение 30 минутвыдаетталон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы;
2) руководитель услугодателя в течение 1-го рабочего дня определяет ответственного сотрудника и налагает соответствующую визу;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 13 рабочих дней рассматривает пакет документов и подготавливает проект уведомления об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в государственной услуге в бумажном виде;
4) руководитель услугодателя в течение 2-х рабочих дней принимает решение и подписывает проект уведомления об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в государственной услуге в бумажном виде;
5) сотрудник услугодателя в течение 30 минут выдает уведомлениеоб оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в государственной услуге в бумажном виде.
Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Заключительные положения
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на оказание
специальных социальных услуг в медико-социальных
учреждениях (организациях)"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на оказание специальных социальных
услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)"
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "26" декабря 2014 года
№ 357
Регламент государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому" (далее государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому" утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее – стандарт) отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляютсячерез услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламане мемлекеттік көрсетілетін қызметстандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушымен (не оның заңды өкілімен немесе медициналық ұйымның қолдаухаты) стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсыну негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан (не оның заңды өкілінен немесе медициналық ұйымның қолдаухаты) құжаттар топтамасын қабылдап, тіркелген және көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талонды беріп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны белгілейді, тиісті бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы10 жұмыс күні ішінде құжаттар топтамаын қарайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасын не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасына не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде қызметті алушыға (не оның заңды өкіліне)қағаз түріндекөрсетілетін қызмет туралы хабарламаныне қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттар топтамасын қабылдау, талонды беру;
2) қағаз түрінде хабарлама жобасын не бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау;
3) қағаз түрінде хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қол қоюға жолдау;
4) қағаз түрінде хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа көрсетілетін қызмет берушінің басшысымен қол қою;
5) көрсетілетін қызметті алушыға(не оның заңды өкіліне)қағаз түрінде үйде күтім көрсету жағдайында қызметтері ұсынылғандығы туралы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты ұсыну.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги.
2. Порядок действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его законным представителем или ходатайства медицинской организации) документов, указанных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процессаоказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник услугодателяпринимаетпакет документов от услугополучателя (либо его законного представителя или ходатайство медицинской организации), в течение 30 минутвыдаетталон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы;
2) руководитель услугодателя в течение 1-го рабочего дня определяет ответственного исполнителяи налагает соответствующую визу;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 10 рабочих дней рассматривает пакет документов и подготавливает проект уведомления об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в государственной услуге в бумажном виде;
4) руководитель услугодателя в течение 2-х рабочих дней принимает решение и подписывает проект уведомления об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в государственной услуге в бумажном виде;
5) сотрудник услугодателя в течение 30 минут выдает уведомление об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в государственной услуге в бумажном виде услугополучателю (либо его законному представителю).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием пакета документов, выдача талона;
2) подготовка проекта уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуг в бумажном виде;
3) направление руководителю услугодателя для подписания уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуг в бумажном виде;
4) подписание руководителем уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуг в бумажном виде;
5) выдача услугополучателю (либо его законному представителю) уведомления с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в бумажном виде.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) қызмет берушінің қызметкері;
2) қызмет берушінің жауапты орындаушысы;
3) қызмет берушінің басшысы.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімнің (іс-қимылдардың) ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан (не оның заңды өкілінен немесе медициналық ұйымның қолдаухаты) құжаттар топтамасын қабылдап, тіркелген және көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талонды беріп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны белгілейді, тиісті бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 10 жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қарайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасын не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды және мемлекеттік қызмет көрсету туралы қағаз түрінде хабарлама жобасына не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 30 минуттың ішінде қызметті алушыға (не оның заңды өкіліне) қағаз түріндекөрсетілетін қызмет туралы хабарламаны не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) блок-схемасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес сүйемелденеді.
4. Қорытынды ережелер
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) ) интернет ресурстарында орналастырылады.
"Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) блок-схемасы
"Үйде күтім жасау жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Үйде күтім көрсету жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы "26" желтоқсандағы № 357 қаулысымен бекітілген
"Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы №217 қаулысымен бекітілген "Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – cтандарт) сәйкес, "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады.

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник услугодателяпринимаетпакет документов от услугополучателя (либо его законного представителя или ходатайство медицинской организации), в течение 30 минутвыдаетталон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы;
2) руководитель услугодателя в течение 1-го рабочего дня определяет ответственного исполнителя и налагает соответствующую визу;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 10 рабочих дней рассматривает пакет документов и подготавливает проект уведомленияоб оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в государственной услуге в бумажном виде;
4) руководитель услугодателя в течение 2-х рабочих дней принимает решение и подписывает проект уведомления об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в государственной услуге в бумажном виде;
5) сотрудник услугодателя в течение 30 минут выдает уведомление оказания государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в государственной услуге в бумажном виде услугополучателю (либо его законному представителю).
Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Заключительные положения
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на оказаниеспециальных
социальных услугв условиях ухода на дому"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов
на оказание специальных социальных
услуг в условиях ухода на дому"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "26" декабря 2014 года № 357
Регламент государственной услуги "Присвоение статуса оралмана"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Присвоение статуса оралмана" (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Присвоение статуса оралмана", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее – стандарт) коммунальным государственным учреждением "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются услугодателем.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға (алушыларға) оралман куәлігін (куәліктерін) беру (бұдан әрі – куәлік).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме – стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерімен 10 минуттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау, тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына (орынбасарына) жіберу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен (орынбасарымен) 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қарау және бөлім басшысына жіберу;
3) бөлім басшысымен 2 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қарау және бөлімнің жауапты орындаушысына жіберу;
4) көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды алған күннен бастап 2 жұмыс күнінен көп емес уақытта бөлімнің жауапты орындаушысымен куәлікті дайындау және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына (орынбасарына) қол қоюға жіберу;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен (орынбасарымен) 1 жұмыс күні ішінде куәлікке қол қою және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне тіркеуге жіберу;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерімен 10 минуттың ішінде куәлікті тіркеу және оны көрсетілетін қызметті алушыға беруге бөлім басшысына жіберу;
7) бөлім басшысымен 10 минуттың ішінде куәлікті көрсетілетін қызметті алушыға беру.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерімен қабылдау және тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының (орынбасарының) бұрыштамасы;
3) бөлім басшысының бұрыштамасы;
4) бөлімнің жауапты орындаушысымен куәлікті ресімдеу;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен (орынбасарымен) куәлікке қол қою;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерімен куәлікті тіркеу;

2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача услугополучателю (лям) удостоверения (ий) оралмана (далее – удостоверение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление документов, указанных в пункте 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) прием и регистрация сотрудником канцелярии услугодателя в течение 10 минут предоставленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, и передача их руководителю (заместителю) услугодателя;
2) рассмотрение руководителем (заместителем) услугодателя в течение 1 рабочего дня предоставленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, и передача их руководителю отдела;
3) рассмотрение руководителем отдела в течение двух часов предоставленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, и передача их ответственному исполнителю отдела;
4) подготовка ответственным исполнителем отдела удостоверения в срок не более двух рабочих дней со дня получения предоставленных услугополучателем документов и его передача для подписания руководителю (заместителю) услугодателя;
5) подписание руководителем (заместителем) услугодателя удостоверения в течение 1 рабочего дня и его передача сотруднику канцелярии услугодателя для регистрации;
6) регистрация удостоверения сотрудником канцелярии услугодателя в течение 10 минут и его передача руководителю отдела для выдачи услугополучателю;
7) выдача удостоверения руководителем отдела в течение 10 минут услугополучателю.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация предоставленных документов услугополучателя сотрудником канцелярии услугодателя;
2) резолюция руководителя (заместителя) услугодателя;
3) резолюция руководителя отдела;
4) оформление ответственным исполнителем отдела удостоверения;
5) подписание руководителем (заместителем) услугодателя удостоверения;
6) регистрация удостоверения сотрудником канцелярии услугодателя;

7) бөлім басшысымен куәлікті көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (орынбасары);
3) бөлім басшысы;
4) бөлімнің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 10 минуттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдайды, тіркейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына (орынбасарына) жібереді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (орынбасары) 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қарайды және оларды бөлім басшысына жібереді;
3) бөлім басшысы 2 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қарайды және оларды бөлімнің жауапты орындаушысына жібереді;
4) көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды алған күннен бастап 2 жұмыс күнінен көп емес уақытта бөлімнің жауапты орындаушысы куәлікті дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына (орынбасарына) қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (орынбасары) 1 жұмыс күні ішінде куәлікке қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне тіркеуге жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 10 минуттың ішінде куәлікті тіркейді және оны көрсетілетін қызметті алушыға беруге бөлім басшысына жібереді;
7) бөлім басшысы куәлікті 10 минуттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді.
4. Қорытынды ережелер
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысының әкімдігінің ((http://zhambyl.gov.kz) ) интернет-ресурстарында орналастырылады.
"Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау блок-схемасы
"Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметіне 2-қосымша
"Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

7) выдача удостоверения руководителем отдела услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель (заместитель) услугодателя;
3) руководитель отдела;
4) ответственный исполнитель отдела.
8. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников), длительность каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает и регистрирует в течение 10 минут предоставленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, и передает их руководителю (заместителю) услугодателя;
2) руководитель (заместитель) услугодателя рассматривает в течение 1 рабочего дня предоставленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, и передает их руководителю отдела;
3) руководитель отдела рассматривает в течение двух часов предоставленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, и передает их ответственному исполнителю отдела;
4) ответственный исполнитель отдела подготавливает удостоверение в срок не более двух рабочих дней со дня получения предоставленных услугополучателем документов и передает его для подписания руководителю (заместителю) услугодателя;
5) руководитель (заместитель) услугодателя подписывает удостоверение в течение 1 рабочего дня и передает его в канцелярию услугодателя для регистрации;
6) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует удостоверение в течение 10 минут и передает его руководителю отдела для выдачи услугополучателю;
7) руководитель отдела выдает удостоверение в течение 10 минут услугополучателю.
Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Заключительные положения
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсах услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Присвоение статуса оралмана"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Присвоение статуса оралмана"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Присвоение статуса оралмана"