"Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Жамбыл облысы Жуалы аудандық әкімдігінің 2014 жылғы 25 тамыздағы № 392 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 2 қазанда № 2330 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Жуалы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Әбдікерім Құлтайұлы Уркумбаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б. Құлекеев
Жуалы ауданы әкімдігінің
2014 жылғы "25" тамыздағы
№ 392 қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ 1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі жер қатынастары саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ
3. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области"
Постановление акимата Жуалынского района Жамбылской области от 25 августа 2014 года № 392. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 2 октября 2014 года № 2330
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Жуалынского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение коммунального государственного учреждения "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области".
2. Коммунальному государственному учреждению "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции и официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Уркумбаева Абдикерима Култаевича.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Б. Кулекеев
Утверждено постановлением
акимата Жуалынского района
от "25" августа 2014 года № 392
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" 1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере земельных отношений.
2. Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" не имеет ведомств.
3. Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

5. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтары және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: пошталық индексі 080300, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Жуалы ауданы, Б. Момышұлы ауылы, Рысбек батыр көшесі, 56/3.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін каржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Жуалы ауданы аумағындағы жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыру.
15. Міндеттері:
1) жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;

5. Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: почтовый индекс 080300, Республика Казахстан, Жамбылская область, Жуалынский район, село Б. Момышулы, улица Рысбек батыра, 56/3.
10. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области".
12. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Коммунальному государственному учреждению "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия коммунального государственного учреждения "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области":
Осуществления функции в области земельных отношений на территории Жуалынского района.
15. Задачи:
1) реализация государственной политики в области регулирования земельных отношений;

2) ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының жер учаскелерін беру және олардың нысаналы мақсатын өзгерту жөніндегі ұсыныстары мен шешімдерінің жобаларын дайындау;
3) жер қойнауын пайдаланудың мемлекеттік геологиялық зерттеуге және барлауға байланысты мақсаттары үшін жер учаскелерін беру жөніндегі аудандық атқарушы органның ұсыныстары мен шешімдерінің жобаларын дайындау;
4) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін мәжбүрлеп иеліктен шығару жөнінде ұсыныстар дайындау;
5) жер учаскелерінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігін айқындау;
6) мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту;
7) жерге орналастыруды жүргізуді ұйымдастыру және жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту;
8) жерді пайдалану мен қорғау мәселелерін қозғайтын, қалалық, аудандық маңызы бар жобалар мен схемаларға сараптама жүргізу;
9) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жер балансын жасау;
10) жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың, сондай-ақ жер құқығы қатынастарының басқа да субъектілерінің есебін жүргізу;
16. Функциялары:
1) иесі жоқ жер учаскелерін анықтау және оларды есепке алу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
2) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жерді аймақтарға бөлу жобаларын, жерді ұтымды пайдалану жөніндегі жобалары мен схемаларын әзірлеуді ұйымдастыру;
3) елді мекендер аумағының жер-шаруашылық орналастыру жобаларын әзірлеуді ұйымдастыру;
4) жер сауда-саттығын (конкурстар, аукциондар) жүргізуді ұйымдастыру;
17. Құқықтары мен міндеттері:
Құқықтары:
1) мемлекеттік органдардан, өзге де ұйымдардан, лауазымды тұлғалардан және азаматтардан жерді нысаналы мақсатына және жер учаскелерін есепке алу мәселелері жөнінде қажетті ақпаратты сұратуға және алуға;
2) ауылдық (селолық) округтері әкімдерінің жер заңнамаларына қайшы келетін шешімдерін тоқтату туралы ұсыныс енгізуге;
3) жерді пайдалану мен қорғау мәселелеріне қатысты аудандық бағдарламалардың, жобалар мен схемалардың сараптамасын жүргізуге құқылы.
4) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің паспорттарын беру;
Міндеттері:
1) жер учаскесін сатып алу шарттары мен жалдау және жерді уақытша өтеусіз пайдалану шарттарын жасасу және жасалған шарттар талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асыру;
2) Облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беруі жөнінде ұсыныстар дайындау;
3) ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екіншісіне ауыстыру жөнінде ұсыныстар дайындау;

2) подготовка предложений и проектов решений местного исполнительного органа района, города областного значения по предоставлению земельных участков и изменению их целевого назначения;
3) подготовка предложений и проектов решений районного исполнительного органа по предоставлению земельных участков для целей недропользования, связанных с государственным геологическим изучением недр и разведкой;
4) подготовка предложений по принудительному отчуждению земельных участков для государственных нужд;
5) определение делимости и неделимости земельных участков;
6) утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством;
7) организация проведения землеустройства и утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков;
8) проведение экспертизы проектов и схем городского, районного значения, затрагивающих вопросы использования и охраны земель;
9) составление баланса земель районов, городов областного значения;
10) ведение учета собственников земельных участков и землепользователей, а также других субъектов земельных правоотношений;
16. Функции:
1) выявление бесхозяйных земельных участков и организация работы по постановке их на учет;
2) организация разработки проектов зонирования земель, проектов и схем по рациональному использованию земель районов, городов областного значения;
3) организация разработки проектов земельно-хозяйственного устройства территорий населенных пунктов;
4) организация проведения земельных торгов (конкурсов, аукционов);
17. Права и обязанности:
Права:
1) запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций, должностных лиц и граждан необходимую информацию по вопросам целевого использования и учета земельных участков;
2) вносить предложения о приостановлении решений по земельным вопросам акимов аульных (сельских) округов, противоречащих земельным законодательствам.
3) проведение экспертизы программ, проектов и схем, затрагивающих вопросы использования и охраны земель района;
4) выдача паспортов земельных участков сельскохозяйственного назначения;
Обязанности:
1) заключение договоров купли-продажи и договоров аренды земельного участка и временного безвозмездного землепользования и осуществление контроля за исполнением условий заключенных договоров;
2) подготовка предложений по выдаче разрешений местным исполнительным органом города областного значения на использование земельных участков для проведения изыскательских работ;
3) подготовка предложений по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой;

4) пайдаланылмай жатқан және Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылып жатқан жерлерді, осы бұзушылықтар бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер ресурстарын басқару жөніндегі аумақтық органдарына ақпарат бере отырып, анықтау;
5) жерді резервке қалдыру жөніндегі ұсыныстарды дайындау жатады.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшылықты "Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттері мен функциялары орындалуын дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Жуалы ауданы әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының орынбасарлары жоқ.
21. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) мекеменің атынан сенімхатсыз іс-әрекеттер жүргізеді;
2) мекеменің мүдделерін барлық органдарда өкілдік етеді;
3) Заңдарда көзделген жағдайлар мен шеңберінде мүлікке билік етеді;
4) шарттар жасайды;
5) сенім хаттар береді;
6) мекеменің іс-сапарлар, тағылымдамалар, Қазақстан және шет ел оқу орталықтарында қызметкерлерін оқыту және біліктілігін арттырудың басқа түрлері туралы тәртібі мен жоспарлар бекітеді;
7) банктерде шоттар ашады;
8) қызметкерлеріне міндетті болып табылатын бұйрықтар қабылдайды, нұсқаулар береді;
9) уәкілетті органдармен тағайындалатындарды қоспағанда, мекеме қызметкерлерін жұмысқа қабылдап, шығарады;
10) мекеменің барлық қызметкерлерін марапаттайды, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз қызметкерлеріне өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
23. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын басшы басқарады.

4) выявление земель, неиспользуемых и используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан, с предоставлением информации по данным нарушениям в территориальные органы по управлению земельными ресурсами области, города республиканского значения, столицы;
5) подготовка предложений по резервированию земель.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство коммунального государственного учреждения "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области".
19. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Жуалынского района.
20. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" не имеет заместителей.
21. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области":
1) без доверенности действует от имени учреждения;
2) представляет интересы учреждения во всех органах;
3) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
4) заключает договор;
5) выдает доверенности;
6) утверждает порядок и планы учреждения по командировкам, стажировкам, обучению сотрудников в казахстанских и зарубежных учебных центрах и иным видам повышения квалификаций сотрудников;
7) открывает банковские счета;
8) издает приказы и дает указания, обязательные для всех сотрудников;
9) принимает на работу и увольняет с работы сотрудников учреждения, кроме назначаемых уполномоченным органом;
10) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарное взыскание на сотрудников учреждения;
11) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством, настоящим положением и уполномоченным органом.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих работников в соответствии с действующим законодательством.
23. Аппарат коммунального государственного учреждения "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" возглавляется начальником, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

4. Мемлекеттік органның мүлкі
24. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік есебінен қалыптастырылады.
25. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
26. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
27. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

4. Имущество государственного органа
24. Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество коммунального государственного учреждения "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником.
25. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
26. Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
27. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.