"Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 27 маусымдағы №355 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 8 тамызда № 2291 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Қордай ауданының әкімдігінің 2016 жылғы 15 желтоқсандағы № 419 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Қордай ауданының әкімдігінің 15.12.2016 № 419 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес Қордай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Д. Әбдіқасымовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің
міндетін атқарушы Қ. Иманалиев
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы "27" маусымдағы
№ 355 қаулысына қосымша
"Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, аудандық бюджеттің толық, уақытылы атқарылуын қамтамасыз ету және аудандық коммуналдық меншіктегі мүліктерді тиімді басқару және бақылау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Жамбыл облысы Қордай ауданының әкімдігі болып табылады.

Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области"
Постановление акимата Кордайского района Жамбылской области от 27 июня 2014 года № 355. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 8 августа 2014 года № 2291. Утратило силу постановлением акимата Кордайского района Жамбылской области от 15 декабря 2016 года № 419
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кордайского района Жамбылской области от 15.12.2016 № 419 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат Кордайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области".
2. Коммунальному государственному учреждению "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции и его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района Д. Абдукасымова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности К. Иманалиев
акима района
Приложение к постановлению
акимата Кордайского района
от 27 июня 2014 года № 355
ПОЛОЖЕНИЕ
О коммунальном государственном учреждении "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" - является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере своевременное и полное освоение бюджетных средств и эффективное использование имущества районной коммунальной собственности.
2. Учредителем коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" является акимат Кордайского района Жамбылской области.

3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар, мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген актілермен рәсімделетін бұйрықтар қабылдайды.
8. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның мекен-жайы: индексі: 080400, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Қордай ауылы, Төле би көшесі, 53 үй.
10. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
орыс тілінде- коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области".
11. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.

3. Коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном порядке принимает решения, оформляемые приказами предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: почтовый индекс: 080400, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Кордай, улица Толе би, дом 53.
10. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
на русском языке- коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области".
12. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из районного бюджета.
13. Коммунальному государственному учреждению "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области".
Если коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Аудан бюджетін толық, уақытылы атқарылуын қамтамасыз ету және аудандық коммуналдық меншіктегі мүліктерді тиімді басқару.
15. Міндеттері:
- аудандық бюджеттің атқарылуы бойынша жұмыстарды ұйымдастырады;
- аудандық бюджеттің түсімдері мен қаржыландырудың жиынтық жоспарын жасайды, бекітеді және оған өзгерістер енгізеді;
- аудандық бюджеттің қаражат есебінен бюджеттік кредиттердің берілуін, қызмет көрсетілуін, оларды есепке алуды, мониторингі мен қайтарылуын қамтамасыз етеді;
- аудандық бюджеттің атқарылуына мониторинг жүргізеді;
- аудандық бюджеттің атқарылуы жөніндегі есептілікті жасайды;
-аудандық бюджеттің атқарылуы жөніндегі жиынтық есептілікті жасайды;
- аудандық бюджеттің атқарылуы жөнінде ұсыныстар әзірлейді;
- аудандық коммуналдық меншікті басқару және жекешелендіру жүйесін ұйымдастырады, оны қорғау жөніндегі шараларды жүзеге асырады;
- аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерді қаржыландыру жоспарының құрылуы және бекітілу дұрыстығына бақылауды қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
16. Функциялары:
тиісті қаржы жылына арналған аудандық бюджет туралы аудандық мәслихат шешімінің жобаларын әзірлеуге, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізуге, сондай-ақ, тиісті қаржы жылына арналған аудандық бюджет туралы аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы аудандық әкімдік қаулысының жобасын әзірлеуге қатысады;
ауданның әлеуметтік-экономикалық дамуының жоспарларын әзірлеуге қатысады;
бюджет түсімдерін болжауға және аудан бюджетіне кірістер түсу саласындағы мемлекеттік саясаттың мақсаттары мен басымдықтарын анықтауға қатысуды;
қарызға алу арқылы ақша тарту үдерісін ұйымдастыруды;
аудандық бюджеттің және аудан бюджетінің атқарылуы туралы есептерді бюджеттік заңнамаларда белгіленген формада және мерзімде құруды және ұсынуды;
аудан әкімдігіне аудандық бюджеттің атқарылуы туралы бюджеттің уақытылы және тиімсіз атқарылуының себептерін көрсете отырып және аудандық бюджеттің бұдан былайғы атқарылуы бойынша әдістемелер жөніндегі ұсыныстармен бірге мәлімет ұсынуды;
заңнама қолдану практикасын талдау, оны жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды дайындау, өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуді және дайындауды (немесе қабылдауды);
аудандық мүлікті мақсатты және тиімді пайдалануына бақылау жүргізуді;
аудандық мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің даму жоспарларының орындалуын бақылау мен талдауды жүзеге асырады;
аудандық коммуналдық кәсіпорындардың таза кірістерінің акционерлік қоғамдық акцияларының мемлекеттік пакеттеріне дивидендтердің және аудандық коммуналдық меншікте мемлекеттің қатысу үлестері бар заңды тұлғалардың қатысу үлестеріне кірістердің дұрыстығын бақылайды;
аудандық коммуналдық мүлікті аудандық коммуналдық заңды тұлғаларға бекітіп береді;
аудандық коммуналдық мүлікті пайдалану туралы, оның ішінде оны кепілге, жалға алуға, өтеусіз пайдалануға және сенімгерлікпен басқаруға беру туралы шешім қабылдайды;
аудандық коммуналдық мүліктің есепке алуын ұйымдастырады, оның тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етеді;
аудандық коммуналдық мүлікті жекешелендіруді жүзеге асырады, оның ішінде жекешелендіру процесін ұйымдастыру үшін делдалды тартады, жекешелендіру объектісін бағалауды қамтамасыз етеді, жекешелендіру объектісінің сатып алу-сату шарттарын дайындау мен жасасуды және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
аудандық коммуналдық мүлікті жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығынсыз, шағын кәсіпкерлік субъектілерінің меншігіне кейіннен сатып алу құқығымен немесе кейіннен меншігіне өтеусіз негізде беру құқығымен мүліктік жалдауға (жалға алуға), сенімгерлікпен басқаруға беруді ұйымдастырады;
сенімгерлікпен басқарушының аудандық коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқару шарты бойынша міндеттемелер орындауын, жалға беру (жалдау) мүліктің шарттары жағдайларының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
өзіне осы Ережеде және Қазақстан Республикасының өзге заңнамасында жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады;
Қазақстан Республикасының заңнамаларының негізінде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың бюджет қаражатын басқару жөніндегі қызметінің тиімділігін бағалайды.

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области":
Своевременное и полное освоение бюджетных средств и эффективное использование имущества районной коммунальной собственности.
15. Задачи:
- организация работ по исполнению районного бюджета;
-разработка, утверждение и внесение изменений в сводные планы поступлений и финансирования районного бюджета;
-предоставление, обслуживание бюджетных кредитов, выданных за счет средств районного бюджета, обеспечение их учета, мониторинга и возврата;
-мониторинг исполнения районного бюджета;
-составление отчетности по исполнению районного бюджета;
-составление сводной отчетности по исполнению бюджета района;
-выработка предложений по исполнению районного бюджета;
-организация системы управления районной коммунальной собственностью и приватизации, осуществление мер по его защите;
-обеспечение контроля за правильностью составления и утверждения планов финансирования государственных учреждений, финансируемых из районного бюджета.
16. Функции:
-участие в разработке проекта решения районного маслихата о районном бюджете на соответствующий финансовый год, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также в разработке проекта постановления районного акимата о реализации решения районного маслихата об районном бюджете на соответствующий финансовый год;
-участие в разработке социально- экономического развития района;
-участие в прогнозировании поступлений в бюджет и определении целей и приоритетов государственной политики в сфере поступления доходов в бюджет района;
-организация процесса привлечения денег посредством заимствования;
-формирование и предоставление отчетов об исполнений районного бюджета и бюджета района по форме и в сроки, установленные бюджетным законодательством;
-предоставление информации в акимат района об исполнении районного бюджета с указанием причин несвоевременного и неэффективного исполнения бюджета и рекомендациями о подходах по дальнейшему исполнению районного бюджета;
-анализ практики применения законодательства, подготовку предложений по его совершенствованию, разработку и подготовку в пределах своей компетенции проектов (или принятие) нормативных правовых актов;
-осуществляет контроль за целевым и эффективным использованием районного имущества;
-осуществляет контроль и анализ выполнения планов развития районных государственных предприятий, контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью;
-контролирует правильность начисления и уплаты чистого дохода районных коммунальных государственных предприятий, дивидендов на государственные пакеты акций акционерных обществ и доходы на доли участия юридических лиц с участием государства находящихся в районной коммунальной собственности;
-закрепляет районное коммунальное имущество за районными коммунальными юридическими лицами;
-принимает решения об использовании районного коммунального имущества, в том числе о передаче его в залог, аренду, безвозмездное пользование и доверительное управление;
-организует учет районного коммунального имуществ, обеспечивает его эффективное использование;
-осуществляет приватизацию районного коммунального имущества, в том числе привлекает посредника для организации процесса приватизации, обеспечивают оценку объекта приватизации, осуществляет подготовку и заключение договоров купли- продажи объекта, приватизации и контроль за соблюдением условий договоров купли-продажи;
-предоставляет районное коммунальное имущество в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим лицам и негосударственными юридическим лицам без права последующего выкупа, с правом последующего выкупа или правом последующей передачи в собственность субъектам малого предпринимательства на безвозмездной основе;
-осуществляет контроль за соблюдением условий договоров имущественного найма (аренды), выполнением доверительным управляющим обязательств по договору доверительного управления районным коммунальным имуществом;
-осуществляет иные полномочия, возложенные на него настоящим Положением и действующим законодательством Республики Казахстан;
-на основании законодательства Республики Казахстан оценивает эффективность деятельности исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета по управлению бюджетными средствами.

17. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері:
- мемлекеттік органдардан, жергілікті атқару органдардан өзге де ұйымдардан және жеке тұлғалардан мекемеге жүктелген функцияларды жүзеге асыруға қажетті ақпаратты сұратуға және алуға;
- коммуналдық меншікте тұрған акционерлік қоғамдағы мемлекеттік үлеске және коммуналдық басқа да мүлікке йелік етуге, пайдалануға, сондай-ақ, заңнамалық актілерде және Қазақстан Республикасының Үкіметі белгіленген жағдайларда билік етуге;
- бөлімнің қармағындағы мемлекеттік кәсіпорындарға мемлекеттік басқару органының функцияларын жүзеге асыруға;
- жергілікті атқарушы органдардан ауданның бекітілген бюджеті туралы жиынтық деректер мен олардың атқарылуы туралы ай сайынғы есептерді, сондай-ақ аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерден шығыстар-сметаларының атқарылуы туралы ай сайынғы есептерді алуға;
- жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы Қазақстан Республикасының бюджет заңнамалары талаптарының бұзылуы себептеріне баға беруге, сондай-ақ, бекітілген бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тиімділігі мен орындалғанына баға беруге;
- өз құзыретінің шегінде ведомстволық бағынысты заңды тұлғалар орындауға міндетті нормативтік- құқықтық актілер шығаруға;
- бөлім осы Ережеде бекітілген қызметтердің мақсатында, міндетіне және әрекетіне сәйкес келмейтін жұмыстарымен, меншік иесі тағайындаған уәкілетті органның рұқсатымен ғана айналыса алады;
-бөлімнің функциясына сәйкес келмейтін келісімдер меншік иесінің немесе уәкілетті органның талап ету бойынша, заңнамада анықталған тәртіпке сай заңсыз деп танылуы мүмкін;
-егер, бөлімге заң актілерінде кірістер акелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда мұндай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жолданады.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты, жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты бірінші басшы, яғни бөлім басшысы жүзеге асырады.
19. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.

17. Права и обязанности коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области":
- запрашивать и получать от государственных органов, местных исполнительных органов, иных организаций и физических лиц информацию, необходимую для осуществления функций, возложенных на отдел;
- владеть, пользоваться, а также в случаях, установленных законодательными актами и Правительством Республики Казахстан, распоряжаться государственной долей в акционерных обществах и другим имуществом, находящимся в коммунальной собственности;
- осуществлять функции органа государственного управления государственными предприятиями, находящимися введении и учреждения;
- получать от местных исполнительных органов сводные данные об утвержденном бюджете района, ежемесячные отчеты об их исполнении, а также от государственных учреждений, финансируемых из районного бюджета, ежемесячные отчеты об исполнении смет расходов;
- давать оценку причинам нарушений требований бюджетного законодательства Республики Казахстан об исполнении местных бюджетов, а также оценку экономической эффективности и целесообразности утвержденных бюджетных программ (подпрограмм);
- издавать в пределах своей компетенции нормативно-правовые акты, обязательные для исполнения их, подведомственными юридическими лицами;
-закрепленным в настоящем Положении, допускается лишь с разрешения уполномоченного органа, назначенного собственником;
-сделки, совершенные отделом в противоречии с функциями, могут быть в установленном законодательством порядке признаны недействительными по иску его собственника или уполномоченного органа;
-если отделу законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
3. Организация деятельности государственного органа.
18. Руководство коммунальным государственным учреждением "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение, возложенных задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом района.
20. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
-бөлім басшысы дара басшылық принципімен әрекет етеді және мекеме қызметіне байланысты барлық мәселені уәкілетті орган берген құзыретінің шегінде және осы Ережеге сәйкес дербес түрде шешеді;
- "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
-барлық органдарда "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүддесін қорғайды;
- "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкіне қожалық етеді, келісім жасайды, сенімхаттар береді;
-банкте есепшоттар ашады, іс бойынша келісім жасайды;
-барлық қызметкерлерге міндетті болып табылатын бұйрықтар шығарады және тапсырмалар береді;
- "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
- қызметкерлерді марапаттау және оларға шара қолдануды анықтайды;
- "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлері тарапынан сыбайлас жемқорлық фактілері жіберілсе, сол үшін бөлім басшысының дербес жауаптылығы белгіленеді;
- "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін бөлім басшысы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
24. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
25 ."Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

21. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области":
-руководитель отдела действует на принципах единоначалия и самостоятельно решает все вопросы деятельности учреждения в соответствии с его компетенцией, определяемой уполномоченным органом и настоящим Положением.
-без доверенности действует от имени коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области";
-представляет интересы коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" во всех органах;
-распоряжается имуществом коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области", заключает договоры, выдает доверенности;
-открывает банковские счета и совершает сделки;
-издает приказы и дает указания, обязательные для всех сотрудников;
-принимает на работу и увольняет с работы сотрудников коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области";
-принимает меры поощрения и налагает меры взыскания на сотрудников;
-принимает меры по противодействию коррупционных правонарушений и несет персональную ответственность по применению мер против коррупции;
-исполнение полномочий первого коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающем в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
23. Руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" назначает и освобождает от должности сотрудников в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
24. Коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество, в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество коммунального государственного учреждение "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
25. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
Коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
27. Бөлімді қайта ұйымдастыру және тартуды уәкілеттік орган жүзеге асырады.
28. Несие берушілердің талаптарын қанағаттандырудан кейін қалған таратылған бөлімнің мүлкін уәкілетті орган қайта бөледі.

5. Реорганизация и ликвидация государственного органа
26. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Кордайского района Жамбылской области" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
27. Реорганизацию ликвидацию отдела осуществляет уполномоченный орган.
28. Имущество ликвидированного отдела, оставшееся после удовлетворений требований кредиторов перераспределяется уполномоченным органом.