2015-2017 жылдырға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 36-4 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 29 желтоқсанда № 2450 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 568 408 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 337 941 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 058 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 78 001 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6 148 408 мың теңге;
2) шығындар – 7 592 118 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 43 852 мың теңге;
бюджеттік кредиттер –53 514 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу-9 662 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – - 67 562 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 67 562 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 07.04.2015 № 38-2; 04.06.2015 № 40-2; 03.09.2015 № 42-2; 25.11.2015 № 44-2 44-2; 10.12.2015 № 45-2 шешімдерімен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылы облыстық бюджет қаржысы есебінен субвенция көлемі 3 909 799 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 24 декабря 2014 года № 36-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 декабря 2014 года № 2450
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 568 408 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 337 941 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 058 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 78 001 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 148 408 тысяч тенге;
2) затраты – 7 592 118 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 43 852 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 53 514 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 662 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 67 562 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 67 562 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 07.04.2015 № 38-2; 04.06.2015 № 40-2; 03.09.2015 № 42-2; 25.11.2015 № 44-2; 10.12.2015 № 45-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Предусмотреть объем субвенции на 2015 год, передаваемой из областного бюджета в сумме 3 909 799 тысяч тенге.

3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2015-2017 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақы мен тарифтік ставкаларының 25 пайыз мөлшерінде үстем ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" от 8 июля 2005 года на 2015-2017 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельских населенных пунктах в размере 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 4 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
5. 2015 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2015 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2015 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы хатшысы
Ә. Керімқұлов І. Ахметжанов
Меркі аудандық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 4 000 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджетные программы не подлежащие секвестрированию в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2015 год, согласно приложению 5.
7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2015 года
Председатель сессии
районного маслихата А.Керимкулов
Секретарь районного маслихата И. Ахметжанов

006
Балаларға қосымша білім беру
182242
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
94188
017
Балалармен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
94188
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
110000
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
110000
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
72492
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10138
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
24067
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
18726
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
19561
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
274431
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
237898
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
40800
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
9000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
19285
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7600
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
14665
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
100000
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
27615
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
1333
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35502
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29236
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
948
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
1000
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру

006
Дополнительное образование для детей
182242
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
94188
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
94188
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
110000
037
Строительство и реконструкция объектов образования
110000
464
Отдел образования района (города областного значения)
72492
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10138
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
24067
029
Обследование психического здоровья детей и подросткови оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
18726
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
19561
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
274431
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
237898
002
Программа занятости
40800
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17000
005
Государственная адресная социальная помощь
9000
006
Оказание жилищной помощи
600
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
19285
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7600
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
14665
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
100000
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
27615
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
1333
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35502
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29236
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
948
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
1000
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов

720
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
5000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
9743
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9743
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
31203
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17014
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
14189
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
228288
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
26892
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18796
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
8096
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
16961
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8084
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
2075
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1000
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1302
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
3000
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1500
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
17435
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17435
466
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
85000
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
82000
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
82000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35510
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
35510
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
35510
12
Көлік және коммуникация
206730
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

720
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
5000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
5000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
9743
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
9743
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
31203
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
17014
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
14189
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
178588
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
26892
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
18796
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
8096
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
16961
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
8084
006
Организация санитарного убоя больных животных
2075
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1000
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1302
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
3000
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1500
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
17435
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
17435
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
35300
010
Развитие объектов сельского хозяйства
35300
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
82000
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
82000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35510
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
35510
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
35510
12
Транспорт и коммуникации
206730
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

001. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
005. Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
014. Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
008. Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
009. Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011. Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
010. Жерлеу орындарын ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу

001. Услуги по обеспечению деятельностиакима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005. Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
014. Организация водоснабжения населенных пунктов
008. Освещение улиц населенных пунктов
009. Обеспечение санитарии населенных пунктов
011. Благоустройство и озеленение населенных пунктов
010. Содержание мест захоронений и погребение безродных