2015 - 2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 40-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 29 желтоқсанда № 2453 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 788 466 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 761 178 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 692 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 221 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 7 000 375 мың теңге;
1) шығындар – 7 845 857 мың теңге;
2) таза бюджеттік кредиттеу – 796 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 11 892 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 098 мың теңге;
1) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – -12 094 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 12 094 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
1) бюджет тапшылығы (профициті) – -46 093 мың теңге;
2) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46 093 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 11 892 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 098 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 45 299 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 02.04.2015 № 41-11; 11.06.2015 № 42-2; 12.08.2015 № 44-3;07.09.2015 № 45-3 25.11.2015 № 47-2;10.12.2015 № 48-2 шешімдерімен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі)
1. 2015 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 3 645 061 мың теңге сомасында ескерілсін.
2. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2015-2017 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес проценті мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 24 декабря 2014 года № 40-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 декабря 2014 года № 2453
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии c пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 788 466 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 761 178 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 10 692 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 221 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 000 375 тысяч тенге;
1) затраты – 7 845 857 тысяч тенге;
2) чистое бюджетное кредитование – 796 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 11 892 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 098 тысяч тенге;
1) сальдо по операциям с финансовыми активами – -12 094 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 12 094 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
1) дефицит (профицит) бюджета – -46 093 тысяч тенге;
2) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46 093 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 11 892 тысяч тенге;
погашение займов – 11 098 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 45 299 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Таласского районного маслихата Жамбылской области от 02.04.2015 № 41-11; 11.06.2015 № 42-2; 12.08.2015 № 44-3; 07.09.2015 № 45-3; 25.11.2015 № 48-2 (вводится в действие с 01.01.2015)
1. Принять во внимание, что размер субвенции на 2015 год из областного бюджета районному бюджету составляет 3 645 061 тысяч тенге.
2. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2015-2017 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

1. 2015 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 11 128 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді – Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 10.12.2015 № 48-2 шешіміне (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі)
1. Жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

1. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 11 128 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Таласского районного маслихата Жамбылской области от 10.12.2015 № 48-2 (вводится в действие с 01.01.2015)
1.Утвердить перечень местных бюджетных программ на 2015 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета согласно приложению 4.

2. 2015 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiн сатудан түсетiн аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетiне түсiмдер 0 мың теңге көлемiнде 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтық әлеуметтік-экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

2. Утвердить объемы поступлений в бюджет района (города областного значения) от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2015 год в размере - 0 тенге согласно приложению 5.
3. Утвердить в районном бюджете на 2015 год бюджетные программы каждого аульного округа согласно приложению 6.
4. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития территории, по бюджету и местным налогам.

5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге жатады, шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2015 жылдың 1 қаңтарында туындаған қатынастарға қолданылады.
Сессия төрағасы
Д. Нурбалтаев
Мәслихат хатшысыЖ. Әсемов
Талас аудандық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 40-3 шешіміне 1 – қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 10.12.2015 .№ 48-2 шешімімен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі)
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1.КІРІСТЕР

5. Настоящее решение подлежит государственной регистрации в органах юстиции, решение вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие 1 января 2015 года.
Председатель сессии
Д. Нурбалтаев
Секретарь маслихатаЖ. Асемов
Приложение 1 к решению
Таласского районного маслихата
от 24 декабря 2014 года № 40 – 3
Районный бюджет на 2015 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 10.12.2015 № 48-2 (вводится в действие с 01.01.2015)
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы