2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы 30 сессиясының № 267 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 8 қаңтарда № 2906 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтіп кетуіне байланысты тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2728225 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1228100 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11273 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5429 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1483423 мың теңге;
2) шығындар – 2769341 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29499 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 41395 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11896 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 70615 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 70615 мың теңге:
қарыздар түсімдері - 41395 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11896 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 41116 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 02.12.2015 N 343 (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын – 50 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын - 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын - 100 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша - 20 пайыздан.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 02.12.2015 N 343 (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
3. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенция мөлшері – 1247916 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. 2015 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение 30 сессии Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2014 года N 267. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 8 января 2015 года N 2906. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2728225 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1228100 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11273 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 5429 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 1483423 тысяч тенге;
2) затраты – 2769341 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29499 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 41395 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11896 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 70615 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 70615 тысяч тенге:
поступление займов – 41395 тысяч тенге;
погашение займов – 11896 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 41116 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 02.12.2015 N 343 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты – 50 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
2) по социальному налогу – 20 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 02.12.2015 N 343 (вводится в действие с 01.01.2015).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 1247916 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2015 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.
5. Установить на 2015 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

6. Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2015 жылға арналған резерві 12405 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 11.11.2015 N 336 (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалардың секвестерлеуге жатпайтыны 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2015 жылға арналған аудандық бюджет құрамында кенттердің, ауылдың және ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
8-1. Аудандық бюджеттің құрамында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттердің 2015 жылғы бөлінуі 7 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 11.11.2015 N 336 (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
9. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы, аудандық
мәслихаттың хатшысы
М. Оңғарқұлов
КЕЛІСІЛДІ:
"Ақтоғай ауданының экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысының
міндетін уақытша атқарушы
П. Темирбек
2014 жылғы 23 желтоқсан
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2014 жылғы 23 желтоқсандағы
30 сессиясының № 267 шешіміне
1 қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет

6. Утвердить резерв акимата Актогайского района на 2015 год в сумме 12405 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 11.11.2015 N 336 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 5.
8. Учесть, что в составе районного бюджета на 2015 год предусмотрены бюджетные программы поселков, села и сельских округов согласно приложению 6.
8-1. Учесть, что в составе районного бюджета предусмотрены распределения трансфертов органам местного самоуправления на 2015 год согласно приложению 7.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 11.11.2015 N 336 (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии, секретарь
районного маслихата
М. Онгаркулов
СОГЛАСОВАНО: Временно исполняющий обязанности
П. Темирбек
руководителя государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов Актогайского района"
23 декабря 2014 года
Приложение 1
к решению 30 сессии
Актогайского районного маслихата
от 23 декабря 2014 года № 267
Районный бюджет на 2015 год

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 02.12.2015 N 343 (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы:
255447
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
214052
Бюджеттік кредиттер
41395
Ағымдағы нысаналы трансферттер
214052
оның ішінде:
республикалық бюджеттен:
205490
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге
36729
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға
48648
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту бойынша Іс-шаралар жоспарын іске асыруға
1099
Ұлы Отан Соғысының жетпіс жылдық Жеңісіне арналған іс-шараларды өткізуге
3792
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
111738
Азаматтық жағдайдағы актілерді тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға
1109
Агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға
2375
облыстық бюджеттен:
8562
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге
8562
Бюджеттік кредиттер:
41395
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
41395
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2014 жылғы 23 желтоқсандағы
30 сессиясының № 267 шешіміне
5 қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестірлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 27.04.2015 N 290 (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
04
Бiлiм беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2014 жылғы 23 желтоқсандағы
30 сессиясының № 267 шешіміне
6 қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет құрамында кенттердің, ауылдың және ауылдық округ әкімдері аппаратының бюджеттік бағдарламалары
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 02.12.2015 N 343 (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
6
Барлығы
280102
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
201175
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
201175

Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 02.12.2015 N 343 (вводится в действие с 01.01.2015).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого
255447
в том числе:
Целевые текущие трансферты
214052
Бюджетные кредиты
41395
Целевые текущие трансферты
214052
в том числе:
из республиканского бюджета:
205490
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
36729
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных учреждениях образования
48648
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
1099
На проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
3792
На оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
111738
На содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния
1109
На содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
2375
из областного бюджета:
8562
На возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
8562
Бюджетные кредиты:
41395
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
41395
Приложение 5
к решению 30 сессии
Актогайского районного маслихата
от 23 декабря 2014 года № 267
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2015 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 27.04.2015 N 290 (вводится в действие с 01.01.2015).
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6
к решению 30 сессии
Актогайского районного маслихата
от 23 декабря 2014 года № 267
Бюджетные программы аппаратов акимов поселков, села и сельских округов в составе районного бюджета на 2015 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 02.12.2015 N 343 (вводится в действие с 01.01.2015).
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
6
Всего
280102
01
Государственные услуги общего характера
201175
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
201175