2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы 31 сессиясының № 4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 6 қаңтарда № 2904 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 194 029 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 560 072 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 10 310 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 51 751 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 571 896 мың теңге;
2) шығындар – 5 230 276 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 106 273 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 123 900 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 627 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 142 520 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 142 520 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 123 900 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 635 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 36 255 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 02.12.2015 № 4 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2015 жылға арналған аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 70 пайыз.
3. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 2 949 968 мың теңге сомасында көзделсін.
4. 2015 жылға арналған республикалық және облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2015 жылға арналған Бұқар жырау ауданы әкімдігінің резерві 32 280 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 02.12.2015 № 4 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2015 жылға арналған, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение 31 сессии Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2014 года N 4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 6 января 2015 года N 2904. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 194 029 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 560 072 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 310 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 51 751 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 571 896 тысяч тенге;
2) затраты – 5 230 276 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 106 273 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 123 900 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 627 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 142 520 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 142 520 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 123 900 тысяч тенге;
погашение займов – 17 635 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 36 255 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 02.12.2015 N 4 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год нормативы распределения доходов в бюджет района в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу – 70 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 2 949 968 тысяч тенге.
4. Учесть в составе районного бюджета на 2015 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского и областного бюджета согласно приложению 4.
5. Утвердить резерв акимата Бухар-Жырауского района на 2015 год в размере 32 280 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 02.12.2015 N 4 (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Установить на 2015 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің ауылдық округтер мен кенттер бойынша шығыстары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Ш. КУРБАНОВ
Мәслихат хатшысы
А. ЖҮНІСПЕКОВ
Бұқар жырау
аудандық мәслихатының
31 сессиясының 2014 жылғы
24 желтоқсандағы № 4 шешіміне
1 қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет

7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год согласно приложению 5.
8. Утвердить расходы районного бюджета по сельским округам и поселкам на 2015 год согласно приложению 6.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
Ш. КУРБАНОВ
Секретарь маслихата
А. ДЖУНУСПЕКОВ
Приложение 1
к решению 31 сессии
Бухар-Жырауского районного маслихата
от 24 декабря 2014 года № 4
Районный бюджет на 2015 год