2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы 33 сессиясының № 347 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 желтоқсанда № 2899 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2015 - 2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 123 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 877 757 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 427 532 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 17 704 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 11 215 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 421 306 мың теңге;
2) шығындар – 2 892 299 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 39 748 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 53 514 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 766 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 54 290 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 54 290 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 53 514 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 766 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 14 542 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 03.12.2015 № 423 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында ағымдағы нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2015 жылға арналған аудандық бюджет құрамында бюджеттік инвестиция тізбесі 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2015 жылға арналған азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналасытын азаматтық қызметшілердің айлықақылырымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкалар аудандық бюджет қаражат есебінен белгіленсін.

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение 33 сессии Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2014 года N 347. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 30 декабря 2014 года N 2899
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015 - 2017 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 877 757 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 427 532 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 17 704 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 11 215 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 2 421 306 тысяч тенге;
2) затраты – 2 892 299 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 39 748 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 53 514 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 766 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 54 290 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 54 290 тысяч тенге:
поступления займов – 53 514 тысяч тенге;
погашение займов – 13 766 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 14 542 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 03.12.2015 N 423 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, в составе расходов районного бюджета на 2015 год целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.
3. Утвердить перечень бюджетных инвестиций района на 2015 год, согласно приложению 5.
4. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год согласно приложению 6.
5. Установить на 2015 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающими в сельской местности, финансируемые из районного бюджета, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

6. Ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 8 989 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің селолық округтер мен кенттер бойынша шығыстары 7 31 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            С. Жұмабеков
Аудандық мәслихаттың хатшысы               Б. Шайжанов
КЕЛІСІЛДІ:
Нұра ауданының экономика және
қаржы бөлімінің басшысы
______________ М. Мұхамеджанова

6. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 8 989 тысяч тенге.
7. Утвердить расходы районного бюджета по сельским округам и поселкам на 2015 год согласно приложениям 7-31.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии                        C. Жумабеков
Секретарь районного маслихата              Б. Шайжанов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель отдела экономики и
финансов Нуринского района                 М. Мухамеджанова

1832
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
9959
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
3959
Агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшесін ұстауға
6000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2624
Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда)
2624
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
129129
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы
129129
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17024
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
17024
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1271
Азаматтық жағдайдағы актілерді тіркеу бөлімінің штат санын ұстауға
1271
Бюджеттік кредиттер
53514
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
53514
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
53514
Нұра аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
33 сессиясының № 347 шешіміне
5 қосымша
2015 жылға арналған нысаналы даму трансферттері
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 30.04.2015 № 368 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
38371
оның ішінде:
республикалық бюджеттен
12210
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
12210
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12210
Киевка кентіндегі 24-пәтерлік № 2 тұрғын үйдің құрылысы
облыстық бюджеттен
3567
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3567
Киевка кентіндегі 24-пәтерлік № 2 тұрғын үйдің құрылысы
3567
аудандық бюджеттен
22594
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5344
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның құрылысын және тұрғын үй салуға жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу: Ахметаул селосы - 3 741 мың теңге, Киевка кенті - 1 603 мың теңге
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жастарға арналған жатақханаларды салуға, салып бітіру

1832
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
9959
возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
3959
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
6000
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2624
проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
2624
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
129129
на оплату труда по новой системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
129129
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
17024
на жилищно-коммунальное хозяйство
17024
Аппарат акима района ( города областного значения)
1271
на содержание штатной численности отделов регистрации гражданского состояния
1271
Бюджетные кредиты
53514
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
53514
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
53514
Приложение 5
к решению 33 сессии
Нуринского районного маслихата
от 24 декабря 2014 года № 347
Перечень бюджетных инвестиций на 2015 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 30.04.2015 N 368 (вводится в действие с 01.01.2015).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Всего
38371
в том числе:
из республиканского бюджета
12210
Отдел строительства района (города областного значения)
12210
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12210
строительство 24 квартирного жилого дома № 2 в поселке Киевка
из областного бюджета
3567
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3567
строительство 24 квартирного жилого дома № 2 в поселке Киевка
3567
из районного бюджета
22594
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5344
разработка проектно- сметной документации на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры по индивидуально-жилищному строительству село Ахметауыл- 3 741 тысяч тенге, поселок Киевка – 1 603 тысяч тенге
строительство служебного жилища, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройка общежитий для молодежи в рамках Дорожной карты 2020