2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 27/229 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 12 қаңтарда № 2917 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты өз әрекетін тоқтатты
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4657572 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2142946 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 12286 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2802 мың теңге;
ресми трансферттерден түсетін түсімдер – 2499538 мың теңге;
2) шығындар – 4 825572 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 40892 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 58622 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18568 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 208892 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 208892 мың теңге;
қарыздар түсімі – 58622 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 18568 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 168000 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 04.12.2015 № 35/303 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерде бекітілсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша – 70 пайыздан.
3. Облыстық бюджеттен берілетін 2015 жылға арналған субвенциялардың мөлшері 2092775 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2015 жылға араналған аудандық бюджет түсімдерінің және шығыстарының құрамында, облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттермен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2015 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Шетского районного маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2014 года N 27/229. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 12 января 2015 года N 2917. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015 – 2017 годы согласно приложениям № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
доходы – 4 657 572 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2142946 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 12286 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 2802 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 2499538 тысяч тенге;
2) затраты – 4 825 572 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 40892 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 58622 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 18568 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 208892 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 208892 тысяч тенге;
поступление займов – 58622 тысяч теңге;
погашение займов – 18568 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 168000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шетского районного маслихата Карагандинской области от 04.12.2015 N 35/303 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу по 50 процентов;
2) по социальному налогу по 70 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 2092775 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений и расходов районного бюджета на 2015 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 4.
5. Установить на 2015 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

6. Аудан әкімдігінің 2015 жылға арналған резерві 10000 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджет құрамында инвестициялық жобаларының (бағдарламалар) тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2015 жылғы арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестерлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте кент және ауылдық округтер әкімдері аппараты бойынша шығыстары 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Утвердить резерв акимата Шетского района на 2015 год в сумме 10000 тысяч тенге.
7. Утвердить в составе районного бюджета на 2015 год перечень инвестиционных проектов (программ) согласно приложению 5.
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнение районного бюджета на 2015 год согласно приложению 6.
9. Утвердить в районном бюджете на 2015 год расходы по аппаратам акимов поселков и сельских округов согласно приложению 7.

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113582
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
37896
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8400
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14350
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1508
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
7019
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
353
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
29782
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
9628
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
4646
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
28748
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
28748
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24167
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2514
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
235
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
1832
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
362209
1
Тұрғын үй шаруашылығы
129179
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2827
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
2827
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9294
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
410
004
Азаматтардың жекелген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
6000
041
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
2884
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
102836
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, және (немесе) сатып, реконструкциялау
98336
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113582
002
Программа занятости
37896
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8400
005
Государственная адресная социальная помощь
14350
006
Оказание жилищной помощи
1508
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7019
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
353
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
29782
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9628
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
4646
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
28748
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
28748
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
24167
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2514
021
Капитальные расходы государственного органа
235
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
1832
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
362209
1
Жилищное хозяйство
129179
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2827
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2827
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9294
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
410
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
6000
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2884
467
Отдел строительства района (города областного значения)
102836
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
98336
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры

17871
2
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
389628
3
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының іс-шараларын іске асыруға
34434
оның ішінде:
- кәсіби дайындау, кадрларды қайта даярлау және біліктілігін арттыру
4330
- жалақыны жартылай субсидиялау
7690
- халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтаамасыз ету
15992
- жастар практикасы
6422
4
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға
75957
5
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге
20619
6
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту бойынша Іс-шаралар жоспарын іске асыруға
1832
7
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге
4646
8
Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда)
329
9
Қолданыстан шығарылатын және жойылатын ауру малдардың, азық-түліктердің және жануар тектес шикізаттардың құнын иелелеріне өтеуге
9070
10
Әлеуметтiк маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға
5113
11
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалалар мен ауылдық елді мекендерді дамытуға
118310
оның ішінде:
- білім нысандарын күрделі жөндеу
61200
- инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым нысанадарын күрделі жөндеу және ауылдық елді мекендерді абаттандыру
28271
- инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым нысанадарын жөндеу
28839
Даму
129262
Республикалық бюджет
120436
12
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және/немесе салуға
41000
13
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға
79436
Облыстық бюджет
8826
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға
8826
Бюджеттік кредит
59460
Республикалық бюджет
59460
14
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
59460
Қарыздарды өтеу
18568
басқада:
15
Жергілікті атқарушы органның ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға жоғары тұрған Бюджет алдындағы қарызын өтеу бюджет алдындағы қарызын өтеу
18568
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 23 желтоқсандағы
XXVII сессиясының № 27/229 шешіміне
5 қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет құрамында инвестициялық жобаларының (бағдарламалар) тізбесі
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
04
Бiлiм беру
11000
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
11000

17871
2
На оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
389628
3
На реализацию мероприятий Дорожной карты занятости 2020
34434
в том числе:
- профессиональная подготовка, переподготовка и повышение квалификации кадров
4330
- частичное субсидирование заработной платы
7690
- обеспечение деятельности центров занятости населения
15992
- молодежная практика
6422
4
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
75957
5
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
20619
6
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
1832
7
На проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
4646
8
На проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
329
9
На возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
9070
10
На субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
5113
11
На развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
118310
в том числе:
- на ремонт объектов образования
61200
- на ремонт объектов коммунально-инженерной инфраструктуры и благоустройство сельских населенных пунктов
28271
- на ремонт объектов инженерно-транспортной инфраструктуры
28839
На развитие
120436
из республиканского бюджета
120436
12
На развитие и/или сооружение недостающих объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020
41000
13
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
79436
Бюджетные кредиты
59460
из республиканского бюджета
59460
14
Местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
59460
Погашение долга
18568
Кроме того:
15
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
18568
Приложение 5
к решению XXVII сессии
районного маслихата
от 23 декабря 2014 года № 27/229
Перечень инвестиционных проектов (программ), финансируемых за счет средств местного бюджета на 2015 год
Функциональная группа
Сумма (тыс. тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор
Программа
Подпрограмма
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
04
Образование
11000
9
Прочие услуги в области образования
11000