"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2014 жылғы 07 наурыздағы N 517 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 17 сәуірдегі N 4638 тіркелді
Ескерту. Күшi жойылды - Қызылорда облыстық әкiмдiгiнiң 30.09.2014 N 724 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары Р. С. Нұртаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 ақпандағы N 80 қаулысы қолданысқа енгізілгеннен бұрын емес.
Қызылорда облысының әкіміҚ. Көшербаев
Қызылорда облысы әкімдігінің
2014 жылғы "7" наурыздағы
N 517 қаулысымен бекітілген
"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: ауылдық аумақтарды дамыту жөніндегі аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) уәкілетті органдар (аудандық, қалалық ауыл шаруашылығы бөлімдері) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)).
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдау және нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi - көтерме жәрдемақы және бюджеттiк кредит түрiндегi әлеуметтiк қолдау шаралары (бұдан әрі – әлеуметтік қолдау шаралары).

Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
Постановление Кызылординского областного акимата от 07 марта 2014 года N 517. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 17 апреля 2014 года за N 4638
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30.09.2014 N 724.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Нуртаева Р.С.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования, но не ранее введения в действие постановления Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года N 80 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты".
Аким Кызылординской областиК. Кушербаев
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "7" марта 2014 года N 517
Регламент государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: районные (города областного значения) уполномоченные органы по развитию сельских территорий (районные и городской отделы сельского хозяйства) (далее – услугодатель)).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказываемой государственной услуги - меры социальной поддержки в виде подъемного пособия и бюджетного кредита (далее – меры социальной поддержки).

4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 ақпандағы N 80 қаулысымен бекітілген "Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды ұсынуы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, құжаттардың көшірмелерін олардың түпнұсқасымен салыстырады және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
4) орындаушы құжаттарды қарайды және комиссияның қарауына ұсынады (бес жұмыс күні ішінде);
5) комиссия құжаттарды қарайды, шешім шығарады және отырыс хаттамасын аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімінің аппаратына (бұдан әрі - әкім аппараты) және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
6) комиссиямен әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуден бас тарту жөнінде шешім қабылданған жағдайда (бұдан әрі – бас тарту) көрсетілетін қызметті беруші комиссия шешімінің негізінде бас тартуды дайындайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (бір жұмыс күні ішінде);
7) әкім аппараты хаттаманы тіркеп, қаулы қабылдайды және қаулының көшірмесін көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қаулының көшірмесін орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
9) орындаушы көрсетілетін қызметті беруші, сенім білдірілген өкіл (агент) және көрсетілетін қызметті алушы арасында әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну жөнінде келісімді (бұдан әрі - келісім) әзірлеп, ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он жұмыс күні ішінде);
10) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келісімге қол қойып, кеңсе қызметкеріне жолдайды (он бес минуттан аспайды);

4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем услугодателю заявления согласно приложению 2 к стандарту государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее - стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года N 80.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, сверяет их копии с подлинниками, возвращает подлинники услугополучателю и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет исполнителя (не более пятнадцати минут);
4) исполнитель рассматривает и направляет документы на рассмотрение комиссии (в течение пяти рабочих дней);
5) комиссия рассматривает документы, выносит решение и направляет протоколы заседания в аппарат акима района (города областного значения) (далее – аппарат акима) и услугодателю (в течение двух рабочих дней);
6) в случае вынесения комиссией решения об отказе в предоставлении мер социальной поддержки (далее -отказ), услугодатель на основании решения комиссии подготавливает, регистрирует и выдает отказ услугополучателю (в течение одного рабочего дня);
7) аппарат акима регистрирует протокол, принимает постановление и направляет копию постановления услугодателю (в течение двух рабочих дней);
8) руководитель услугодателя направляет копию постановления исполнителю (не более пятнадцати минут);
9) исполнитель подготавливает и оформляет заключение соглашения о предоставлении мер социальной поддержки между услугодателем, поверенным (агентом) и услугополучателем (далее - соглашение) и предоставляет руководителю услугодателя (в течение десяти рабочих дней);
10) руководитель услугодателя подписывает соглашение и направляет сотруднику канцелярии (не более пятнадцати минут);

11) кеңсе қызметкері келісімді тіркеп, көрсетілетін қызметті алушыға береді (он бес минуттан аспайды).
Көтерме жәрдемақы күнтізбелік отыз тоғыз күн ішінде төленеді.
Әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну жөнінде келісім жасасу рәсімі күнтізбелік отыз екі күн ішінде жүзеге асырылады.
Бюджеттік несие әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну жөнінде келісім жасалғаннан кейін отыз жұмыс күні ішінде ұсынылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) орындаушы;
4) комиссия;
5) әкім аппараты.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы осы регламенттің 1–қосымшасында келтірілген.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
10. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапкершілікте болады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
12. Қызмет көрсету жөнінде ақпарат алуға, сондай-ақ, оның сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда ақпарат алу үшін байланыс телефонының нөмірі: 8 (7242) 23 56 11, бірыңғай байланыс орталығы (1414).
"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге
және тұруға келген денсаулық сақтау,
бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына
әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
1Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі12345678910
2Құрылымдық бөлімшелердің атауыКөрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріКөрсетілетін қызметті берушінің басшысыОрындаушыКомиссияКөрсетілетін қызметті беруші Әкім
аппараты
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысыОрындаушыКөрсетілетін қызметті берушінің басшысыКөрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызмет
кері
3Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамаcықұжаттарды тіркейді және көшірмелерін түпнұсқасымен салыстырадықұжаттарды қарайдықұжаттарды қарайды құжаттарды қарайдыкомиссия шешімінің негізінде бас тартуды дайындайды хаттаманы тіркейді, қаулы қабылдайдықаулының көшірмесін орындаушыға жолдайды
келісімді дайындайды келісімге қол қоядыкелісімді тіркейді
4Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші басшысына ұсынадыорындау
шыға жолдайды
құжаттарды комиссияның қарауына жолдайдыкомиссия отырысының хаттамасын әкім аппаратына және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайдыбас тартуды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға бередіқаулының көшірмесін көрсетілетін қызметті берушіге жолдайдыкөрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынадыкеңсе қызметкеріне жолдайдыкелісімді көрсетілетін қызметті алушыға береді
5Орындалу мерзімі15 минуттан аспайды 15 минуттан аспайды5 жұмыс күні ішінде2 жұмыс күні ішінде1 жұмыс күні ішінде2 жұмыс күні ішінде15 минуттан аспайды10 жұмыс күні ішінде15
минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
көтерме жәрдемақы күнтізбелік 39 күн ішінде төленеді;
әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну жөніндегі келісім жасасу рәсімі күнтізбелік 32 күн ішінде жүзеге асырылады;
бюджеттік несие әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну жөнінде келісім жасалғаннан кейін 30 жұмыс күні ішінде ұсынылады
"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге
және тұруға келген денсаулық сақтау,
бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына
әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі сипаттамасының өту блок-схемасы

11) сотрудник канцелярии регистрирует и выдает услугополучателю соглашение (не более пятнадцати минут).
Подъемное пособие выплачивается в течение тридцати девяти календарных дней.
Процедура заключения соглашения о предоставлении мер социальной поддержки осуществляется в течение тридцати двух календарных дней;
Бюджетный кредит предоставляется в течение тридцати рабочих дней после заключения соглашения о предоставлении мер социальной поддержки.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) исполнитель;
4) комиссия;
5) аппарат акима.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
9. Описание последовательности процедур (действий) приведено в блок-схеме прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) согласно приложения 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
10. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель услугодателя (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
11. Обжалование действий (бездействия) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 3 стандарта.
12. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7242) 23 56 11, единого контакт-центра: (1414).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры,
спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и
проживания в сельские населенные пункты"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
1Номер действия (хода, потока работ)12345678910
2Наименование структурных подразделенийСотрудник канцелярии услугодателяРуководитель услугодателяИсполнитель КомиссияУслугодательАппарат акима Руководитель услугодателяИсполнительРуководитель услугодателяСотрудник канцелярии услугодателя
3Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описаниерегистрирует документы, сверяет копии с подлинникамирассматривает документырассматривает документы рассматривает документына основании решения комиссии подготавливает отказ регистрирует протокол, принимает постановление направляет копию постановления исполнителю
подготавливает соглашение подписывает соглашениерегистрирует соглашение
4Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)предоставляет документы руководителю услугодателянаправляет исполнителюнаправляет документы на рассмотрение комиссиинаправляет протокол заседания комиссии в аппарат акима и услугодателюрегистрирует и выдает отказ услугополучателю
направляет копию постановления услугодателюпредоставляет соглашение руководителю услугодателянаправляет сотруднику канцеляриивыдает соглашение услугополучателю
5Срок исполненияне более 15 минут не более 15 минутв течение 5 рабочих днейв течение 2 рабочих днейв течение 1 рабочего дняв течение 2 рабочих днейне более 15 минутв течение 10 рабочих днейне более 15 минутне более 15 минут
подъемное пособие выплачивается в течение 39 календарных дней;
процедура заключения соглашения о предоставлении мер социальной поддержки осуществляется в течение 32 календарных дней;
бюджетный кредит предоставляется в течение 30 рабочих дней после заключения соглашения о предоставлении мер социальной поддержки
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры,
спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и
проживания в сельские населенные пункты"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)