Қасқырлар мен шибөрілерге қарсы күрес жөніндегі шаралар туралы
Қызылорда облысы әкімінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 32 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 08 қаңтарда № 4832 болып тіркелді.
"Республикадағы жыртқыштардың жекелеген түрлерінің санын реттеу жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 5 қыркүйектегі № 1230 қаулысына сәйкес Қызылорда облысының әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аңшылар мен аңға шығушыларды материалдық ынталандыру мақсатында:
1) әрбір олжаланған ересек қасқырға (терісінің құнынсыз) тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген он еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) әрбір олжаланған бөлтірікке (терісінің құнынсыз) тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген он еселенген айлық есептік көрсеткіштің 70 (жетпіс) пайызы мөлшерінде;
3) әрбір олжаланған шибөріге (терісінің құнынсыз) тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген он еселенген айлық есептік көрсеткіштің 50 (елу) пайызы мөлшерінде сыйақы көзделсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысының әкімінің 29.09.2017 № 24 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. "Қызылорда облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі:
1) экобиологиялық тепе-теңдікті сақтауды ескере отырып, мүдделі мемлекеттік органдарымен бірлесіп, қасқырларды және шибөрілерді атуды қамтамасыз ету жөніндегі шараларды қабылдасын;
2) осы шешімнен туындайтын басқа да шараларды қабылдасын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары С.С. Қожаниязовқа жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Қ. Көшербаев

О мерах по борьбе с волками и шакалами
Решение акима Кызылординской области от 12 декабря 2014 года № 32. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 08 января 2015 года № 4832.
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 сентября 1995 года № 1230 "О мерах по регулированию численности отдельных видов хищников в республике" аким Кызылординской области РЕШИЛ:
1. В целях материальной заинтересованности охотопользователей и охотников предусмотреть выплату премиальных вознаграждений:
1) за каждого добытого взрослого волка (без стоимости шкуры) в размере десятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
2) за каждого добытого волчонка (без стоимости шкуры) в размере 70 (семьдесят) процентов от десятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
3) за каждого шакала (без стоимости шкуры) в размере 50 (пятьдесят) процентов от десятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
Сноска. Пункт 1 – с изменениями, внесенным решением акима Кызылординской области от 29.09.2017 № 24 (вводится в действие со дня первого официального опубликования. )
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Кызылординской области":
1) совместно с заинтересованными государственными органами принять необходимые меры по обеспечению отстрела волков и шакалов с учетом сохранения экобиологического равновесия;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего решения.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Кызылординской области Кожаниязова С.С.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Кушербаев