"Қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Қызылорда қалалық мәслихатының 2014 жылғы 29 шілдедегі № 31/5 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 27 тамызда № 4753 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда қалалық мәслихатының 2016 жылғы 22 қыркүйектегі № 39-7/9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда қалалық мәслихатының 22.09.2016 № 39-7/9 шешімімен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және жариялауға жатады).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған "Қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда қалалық
мәслихатының кезектен тыс
ХХХІ сессиясының төрайымы Л. ҚОЖАНИЯЗОВА
Қызылорда қалалық
мәслихатының хатшысы И. ҚҰТТЫҚОЖАЕВ
Қызылорда қалалық мәслихаттың
2014 жылғы 29 шілдедегі
№ 31/5 шешімімен бекітілді
"Қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - аппарат) Қызылорда қалалық мәслихаты мен оның органдарын ұйымдастырушылық, құқықтық, материалдық-техникалық және өзге де қызметті қамтамасыз ететін мемлекеттік орган болып табылады.
2. Аппарат өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Аппарат заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы жазылған мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiсi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органында шоты болады.
4. Аппарат өз құзыретiндегi мәселелер бойынша заңдарда белгiленген тәртiппен бұйрық түрiндегі актiлер шығарады.
5. Қызылорда қалалық мәслихаты (бұдан әрі - Мәслихат) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген штат саны мен бөлiнген қаражат лимитi шегiнде аппараттың құрылымын бекiтедi, оны қамтуға және материалдық-техникалық қамтамасыз етуге арналған шығыстарды айқындайды.
6. Аппараттың заңды мекен-жайы: Қазақстан Республикасы, индексі 120014, Қызылорда қаласы, Ыбырай Жахаев көшесі, № 16а.
7. Аппараттың толық атауы:
мемлекеттік тілде - "Қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде - государственное учреждение "Аппарат городского маслихата".

Об утверждении положения госдарственного учреждения "Аппарат городского маслихата"
Решение Кызылординского городского маслихата от 29 июля 2014 года № 31/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 27 августа 2014 года № 4753. Утратило силу решением Кызылординского городского маслихата от 22 сентября 2016 года № 39-7/9
Сноска. Утратило силу решением Кызылординского городского маслихата от 22.09.2016 № 39-7/9 (вводится в действие со дня подписания и подлежит опубликованию).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемое положение государственного учреждения "Аппарат городского маслихата".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
ХХХІ сессии Кызылординского
городского маслихата Л. КОЖАНИЯЗОВА
Секретарь Кызылординского
городского маслихата И. КУТТЫКОЖАЕВ
Утвержден решением
Кызылординского городского
маслихата от 29 июля 2014 года № 31/5
Положение государственного учреждения "Аппарат городского маслихата"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат городского маслихата" (далее - аппарат) является государственным органом, осуществляющим деятельности организационное, правовое, материально-техническое и иное обеспечение деятельности Кызылординского городского маслихата и его органов.
2. Аппарат осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами а также настоящим Положением.
3. Аппарат является юридическим лицом, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланк установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счет в органе казначейства.
4. Аппарат по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке издает акты, в виде приказа.
5. Кызылординский городской маслихат (далее-Маслихат) утверждает структуру аппарата маслихата в пределах лимита выделенных средств и штат численности установленного законодательством Республики Казахстан, определяет расходы на его содержание и материально-техническое обеспечение.
6. Юридический адрес аппарата: Республика Казахстан, индекс 120014, город Кызылорда, улица Ыбырай Жахаев, № 16а.
7. Полное наименование аппарата:
на государственном языке - "Қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - государственное учреждение "Аппарат городского маслихата".

8. Аппарат туралы Ереже Мәслихат сессиясында бекітіледі және ол оның құрылтай құжаты болып табылады.
9. Аппараттың қызметiн қаржыландыру қалалық бюджеттен жүзеге асырылады.
2. Аппараттың функциялары, негiзгi мiндеттерi мен құқықтары
10. Аппарат заңнамада белгіленген тәртіппен мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) Мәслихаттың Регламентіне сәйкес Мәслихаттың сессиялары мен тұрақты комиссияларының отырыстарын өткізуге ұйымдастырушылық-техникалық және дайындық іс-әрекеттерді жүзеге асырады;
2) депутаттарды сессиялар мен тұрақты комиссиялардың отырыстарында қаралатын мәселелерге байланысты шешім жобаларымен және қажетті құжаттармен қамтамасыз етеді;
3) тұрақты комиссиялар ұсыныстарының негізінде Мәслихаттың жұмыс жоспарларының жобаларын және оның атқарған жұмыстары жөніндегі есептерін дайындайды;
4) депутаттарға өз өкілеттіктерін жүзеге асыруы үшін түсініктемелік және әдістемелік көмек көрсетеді, олардың сауалдары мен ұсыныстарының, сын-пікірлерінің уақытылы қаралуын және орындалуын бақылайды;
5) депутаттардың өз өкілеттіктерін жүзеге асыруы барысында енгізген ұсыныстары мен ескертпелерін есепке алады, талдау жасайды және оларды жүзеге асыруға арналған ic-шаралардың орындалуын қадағалайды;
6) сессияларда қаралатын мәселелердің тұрақты комиссиялардың отырыстарында алдын ала талқылануын ұйымдастырады, депутаттарға шешімдер жобалары мен қорытындыларының сапалы дайындалуын қамтамасыз етуде көмек көрсетеді;
7) Мәслихаттың актілерін әзірлеуге қатысады, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген жағдайларда олардың әділет органдарында тіркелуге жолдануын қамтамасыз етеді;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген жағдайлар мен тәртіппен Мәслихат шешімдерінің бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауын қамтамасыз етеді;
9) Мәслихат шешімдері мен басқа да құжаттарының тиісті органдарға жолдануын қамтамасыз етеді;
10) Мәслихат сессиялары мен оның басқа да органдарының отырыстарында хаттамалар, стенограммалар жүргізеді;
11) Мәслихаттың ic-жүргізу қызметін жүзеге асырады;
12) заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асырады.
11. Аппараттың негiзгi міндеті:
Мәслихат пен оның органдарын ұйымдастырушылық, құқықтық, материалдық-техникалық және өзге де қамтамасыз етудi жүзеге асыру, депутаттарға өздерiнiң өкiлеттiгiн жүзеге асыруға көмек көрсету болып табылады.
12. Аппарат "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, заң актiлерiне, Қазақстан Республикасы Президентi мен Үкіметінің актiлерiне, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкес негiзгi мiндеттерi мен функцияларын iске асыру үшiн қажет құқықтарға ие.

8. Положение об аппарате утверждается на сессии Маслихата и является его учредительным документом.
9. Финансирование деятельности аппарата осуществляется из средств городского бюджета.
2. Функции, основные задачи и права аппарата
10. Аппарат в установленном законодательством порядке осуществляет следующие функции:
1) осуществляет обеспечение организационно-техническую и подготовительные действия по проведении сессий и заседаний постоянных комиссий Маслихата в соответствии с Регламентом маслихата;
2) обеспечивает необходимыми материалами и проектами решений связанного рассмотрением задач на заседании сессий и постоянных комиссий депутатов,
3) на основании предложений постоянных комиссий подготавливают проекты планов работы Маслихата и отчеты о его исполненных работах;
4) помогают депутатам маслихата в осуществлении их полномочий оказывая консультативную и методическую помощь, контролирует своевременность рассмотрения и реализации мнений, предложений и запросов депутатов;
5) ведет учет предложений и замечаний внесенных депутатами при осуществлении ими своих полномочий, производить анализ и контролирует выполнение мероприятий по их реализации;
6) организует предварительное обсуждение рассматриваемых на сессиях вопросов на заседаниях постоянных комиссий, оказывает помощь депутатам в вопросах качественной подготовки проектов решений и заключений;
7) участвует в разработке актов Маслихата, а также обеспечивает их регистрацию в органах юстиции в случаях предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан;
8) в случаях и порядке предусмотренных законодательством Республики Казахстан обеспечивает публикацию решений Маслихата в средствах массовой информации;
9) обеспечивает рассылку решений и других документов Маслихата соответствующим органом;
10) ведет протоколы, стенограммы сессий Маслихата и других заседаний его органов;
11) осуществляет деятельность делопроизводство Маслихата;
12) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством.
11. Основная задача аппарата является:
Осуществление организационного, правового, материально-технического и иного обеспечения Маслихата и его органов, оказание помощи депутатам в осуществлении их полномочий.
12. Аппарат обладает правами, необходимыми для реализации основных обязанности также функций в соответствии с Законом Республики Казахстан 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", законодательными актами, актами Президента Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.

3. Аппараттың мүлкi
13. Аппараттың жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болады.
Аппараттың мүлкі оған мемлекет берген мүлiктiң есебiнен қалыптастырылады және негiзгi қорлар мен айналымдағы қаражаттан, сондай-ақ құны аппараттың балансында көрсетiлетiн өзге де мүлiктен тұрады.
14. Аппаратқа бекiтiлiп берiлген мүлiк қалалық коммуналдық меншiкке жатады.
15. Аппарат өзіне бекітілген мүлікті және оған смета бойынша бөлінген қаражат есебінен алынған мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңнамалық актілермен өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен шығаруға немесе басқа тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
4. Аппараттың қызметiн ұйымдастыру
16. Аппаратты Мәслихат хатшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын аппарат басшысы басқарады.
17. Аппарат басшысы аппараттың жұмысын ұйымдастырады және басшылық жасайды, аппаратқа жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз функцияларының жүзеге асырылуына дербес жауап береді.
18. Бұл мақсаттарда аппарат басшысы заңнамада белгіленген тәртіппен өз құзыреті шегінде:
1) аппарат бойынша бұйрықтар шығарады, сондай-ақ, аппараттың қызметкерлері орындауға міндетті нұсқаулар береді;
2) аппарат құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаға қол қояды;
3) аппарат жұмысының ішкі тәртібін белгілейді, оның орындалуына бақылау жасайды;
4) Мәслихаттың және оның аппаратының қызметін шаруашылық қамтамасыз ету мәселелері бойынша келісім-шарттар (контрактілер) жасайды және сенімхаттар береді;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да міндеттерді жүзеге асырады.
19. Аппараттың жұмыс режимі:
1) аппарат аптада 5 (бес) күн жұмыс істейді;
2) аппараттың жұмысы жергілікті уақыт бойынша сағат 09-00 де басталып, сағат 19-00 де аяқталады. Сағат 13-00 ден сағат 15-00 ге дейін үзіліс;
3) Сенбі және жексенбі күндері сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген мереке күндері аппарат жұмыс істемейді.
5. Аппаратты қайта ұйымдастыру және тарату
20. Аппаратты қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жүзеге асырылады.
21. Заңды тұлғаның әкімшілігі мен оның еңбек ұжымының арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес реттеледі.

3. Имущество аппарата
13. Аппарат имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество аппарата формируется за счет имущества переданного ему государством и состоит из основных фондов и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе аппарата.
14. Имущество, закрепленное за аппаратом, относится к городской коммунальной собственности.
15. Аппарат не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по смете, если иное не установлено законодательными актами Республики Казахстан.
4. Организация деятельности аппарата
16. Аппарат возглавляет руководитель аппарата назначаемый на должность и освобождаемый от должности секретарем Маслихата.
17. Руководитель аппарата организует и руководит работой аппарата, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на аппарат задач и осуществление им своих функций.
18. В этих целях руководитель аппарата в пределах своей компетенции в установленном законодательством порядке:
1) издает приказы по аппарату, а также дает указания обязательные для исполнения сотрудниками аппарата;
2) подписывает служебную документацию в пределах компетенции аппарата;
3) устанавливает внутренний распорядок работы аппарата, осуществляет контроль за его исполнением;
4) заключает договора (контракты) по вопросам хозяйственного обеспечения деятельности Маслихата и его аппарата и выдает доверенности.
5) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Режим работы аппарата:
1) аппарат работает 5 (пять) дней в неделю;
2) работа аппарата начинается по местному времени с 09-00 часов, заканчивается в 19-00 часов. Перерыв с 13-00 часов до 15-00 часов;
3) В субботу и в воскресенье а также установленные законодательством Республики Казахстан в праздничные дни аппарат не работает.
5. Реорганизация и ликвидация аппарата
20. Реорганизация и ликвидация аппарата осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Взаимодействие между администрацией юридического лица и его трудовым коллективом регулируется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.