2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 225 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 08 қаңтарда № 4833 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 053 842,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 920 826 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 714 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 494 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 118 808,1 мың теңге;
2) шығындар – 8 188 080,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 93 111 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 130 812 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 701 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 32 955 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 32 955 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -260 304,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
260 304,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 130 812 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 702,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 167 194,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 23.07.2015 № 274; өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 22.09.2015 № 286; 12.11.2015 № 299 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 бастап туындаған қатынастарға таралады) шешімдерімен.
2. 2015 жылғы аудан бюджетінің кірістерінің құрамында ауданға бөлу нормативі жеке табыс салығы 100 пайыз, әлеуметтік салық 90 пайыз болып белгіленгені ескерілсін.
3. 2015 жылға аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 4 068 684 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен төмендегі көлемде ағымдағы нысаналы трансферттер қаралғаны ескерілсін:
1) білім беруге – 66 278,1 мың теңге, оның ішінде жаңадан іске қосылған білім объектілерін ұстауға – 19 818 мың теңге, психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық кабинеттерін ұстауға – 7 015 мың теңге, патронаттық тәрбиелеу шығындарына – 2 510 мың теңге, жалпы білім беру мектептерінде оқушылардың саны көбеюіне байланысты класс-комплектерін ұлғайтуға – 8 482 мың теңге, оқулықтар мен оқу әдістемелік кешендермен қамтамасыз етуге – 11 902 мың теңге, Жосалы кентіндегі "Шоқан Уалиханов атындағы №26 орта мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимараттарын күрделі жөндеуге – 16 551,1 мың теңге;

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24 декабря № 225. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 08 января 2015 года № 4833. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 053 842,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 920 826 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 714 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 494 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 118 808,1 тысяч тенге;
2) затраты – 8 188 080,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 93 111 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 130 812 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 701 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 32 955 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 32 955 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -260 304,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 260 304,2 тысяч тенге;
поступление займов – 130 812 тысяч тенге;
погашение займов – 37 702,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 167 194,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23.07.2015 № 274; с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 22.09.2015 № 286; 12.11.2015 № 299 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).
2. Учесть, что в 2015 году нормативы распределения доходов в бюджет района установлены по индивидуальному подоходному налогу 100 процентов, по социальному налогу 90 процентов.
3. Установить в 2015 году объемы субвенций в районный бюджет - 4 068 684 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год за счет средств областного бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты в следующих размерах:
1) на образование – 66 278,1 тысяч тенге, в том числе на вновь вводимые объекты образования – 19 818 тысяч тенге, на содержание кабинетов психолого-медико-педагогических консультации – 7 015 тысяч тенге, расходы на патронатное воспитание – 2 510 тысяч тенге, на увеличение класс-коплектов в связи с повышением количества учащихся в общеобразовательных школах – 8 482 тысяч тенге, на обеспечение учебниками и учебными методическими пособиями – 11 902 тысяч тенге, на капитальный ремонт здании государственного учреждения "Средняя школа №26 имени Шокана Уалиханова" в поселке Жосалы – 16 551,1 тысяч тенге;

2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне, екінші дүние жүзілік соғыс кезінде фашистердің құрған концлагерлердің жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға біржолғы материалдық көмекке – 1 445 мың теңге;
3) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде 6 ай жұмыс істеген (қызмет еткен) адамдарға әлеуметтік қолдауға – 33 535 мың теңге;
4) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтық осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге – 18 685 мың теңге;
5) туберкулезбен тұрақты емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмекке – 12 367 мың теңге;
6) лейкоз және анемия ауруларымен ауыратын балаларға әлеуметтік көмекке – 1 085 мың теңге;
7) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар Жоспарын іске асыруға қоса қаржыландыруға – 1 014 мың теңге;
8) спорт мектептерінің ұстау шығындарын аудан деңгейіне берілуіне байланысты – 59 806 мың теңге;
9) бұқаралық спортты дамытуға – 12 543 мың теңге;
10) транспорт инфрақұрылымын күрделі және орташа жөндеуге, оның ішінде Қармақшы ауданның Төретам кентіне кіреберіс (Батыс Еуропа-Батыс Қытай жолынан) 2,450 шақырым жолына орташа жөндеуге жобалау-сметалық құжаттамасы мен ведомстволық сараптамасын әзірлеуге – 665 мың теңге;
11) Қармақшы ауданы Ақтөбе ауылындағы мәдениет үйі ғимаратын жылумен жабдықтау жүйесін қайта жаңғырту арқылы күрделі жөндеуге – 45 757 мың теңге;
12) жылдық кіріс түсімдері болжамының орындалмауына байланысты жоғалтуларын өтеуге – 229 000 мың теңге;
13) мемлекеттік қызметкерлер штаты санының ұлғаюына байланысты – 602 мың теңге;
14) жаңадан іске қосылған мәдениет нысандарын ұстауға – 2 633 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 31.03.2015 № 249 ; 23.07.2015 № 274; 22.09.2015 № 286 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 бастап туындаған қатынастарға таралады) шешімдерімен.
4-1. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 293 140 мың теңге, оның ішінде Байқоңыр қаласына 79 426 мың теңге;

2) на единовременную материальную помощь на оздоровление участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, вдовам воинов погибшим в годы Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак, бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, созданных в период Второй Мировой войны, лицам, награжденным орденами и медалями бывшего СССР за самоотверженный труд и безупречное выполнение воинских обязанностей в тылу в годы Великой Отечественной войны – 1 445 тысяч тенге;
3) на социальную поддержку лицам, проработавших (прослуживших) не менее 6 месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны – 33 535 тысяч тенге;
4) на оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям – 18 685 тысяч тенге;
5) на социальную помощь для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающем этапе лечения – 12 367 тысяч тенге;
6) на социальную помощь для детей больных лейкозом и анемией – 1 085 тысяч тенге;
7) на софинансирование на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов – 1 014 тысяч тенге;
8) на содержание спортивных школ в связи с их передачей на районный уровень – 59 806 тысяч тенге;
9) на развитие массового спорта – 12 543 тысяч тенге;
10) капитальный и средний ремонт транспортной инфраструктуры, в том числе на разработку проектно-сметной документации и ведомственной экспертизы проекта "Средний ремонт подъездной дороги к поселку Торетам Кармакшинского района от Западной Европы-Западный Китай" – 665 тысяч тенге;
11) на капитальный ремонт здания дома культуры с реконструкцией системы теплоснабжения в селе Актобе Кармакшинского района – 45 757 тысяч тенге;
12) на компенсацию потерь в связи с невыполнением прогноза поступлений доходов бюджета – 229 000 тысяч тенге;
13) на увеличение штатной численности государственных служащих – 602 тысяч тенге;
14) на содержание вновь вводимых объектов культуры – 2 633 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 31.03.2015 № 249; от 23.07.2015 № 274; от 22.09.2015 № 286 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).
4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты в следующих размерах:
1) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 293 140 тысяч тенге, в том числе по городу Байконыр 79 426 тысяч тенге;

2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 1 666 мың теңге;
3) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 8 376 мың теңге;
4) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 15 243 мың теңге;
5) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбек ақыны көтеруге – 119 612 мың теңге;
6) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 8 361 мың теңге, оның ішінде "Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 1 058 мың теңге, мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 7 303 мың теңге;
7) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге – 186 185 мың теңге;
8) Байқоңыр қаласындағы қазақ тілінде білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге – 982 151 мың теңге;
9) агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 3 925 мың теңге;
10) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 3 790 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 31.03.2015 № 249; өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 23.07.2015 № 274; 12.11.2015 № 299 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 бастап туындаған қатынастарға таралады) шешімдерімен.
5. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет қаржысы есебінен төмендегі көлемде нысаналы даму трансферттері қаралғаны ескерілсін:
1) Қармақшы ауданы Жосалы кенті Мүсірбаев көшесі бойындағы коммуналдық меншіктегі ғимарат құрылысына – 120 771 мың теңге;
2) "Қармақшы ауданы Тұрмағамбет елді мекендегі жергілікті су құбырының сумен қамту жүйесін қайта жаңғырту. 2-кезең" жобасын қоса қаржыландыруға – 36 427 мың теңге;
3) "Қармақшы ауданы Ақай елді мекенінің сумен қамту жүйесін қайта жаңғырту және кеңейту" жобасын қоса қаржыландыруға – 19 037 мың теңге;
4) "Қармақшы ауданы Жосалы кенті орталығындағы су құбыры желілерінің құрылысы, 4-кезең" жобасын қоса қаржыландыруға – 23 818 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 22.09.2015 № 286 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 бастап туындаған қатынастарға таралады).

2) на выплату государственной адресной социальной помощи – 1 666 тысяч тенге;
3) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 8 376 тысяч тенге;
4) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 15 243 тысяч тенге;
5) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 119 612 тысяч тенге;
6) на реализацию плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов – 8 361 тысяч тенге, в том числе на размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" – 1 058 тысяч тенге, на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 7 303 тысяч тенге;
7) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 186 185 тысяч тенге;
8) на обеспечение деятельности организаций образования города Байконыр с казахским языком обучения – 982 151 тысяч тенге;
9) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 3 925 тысяч тенге;
10) на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 3 790 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 31.03.2015 № 249; с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23.07.2015 № 274; 12.11.2015 № 299 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год за счет средств областного бюджета предусмотрены целевые трансферты на развитие в следующих размерах:
1) на строительство коммунального здания по улице Мусербаева в поселке Жосалы Кармакшинского района – 120 771 тысяч тенге;
2) на софинансирование проекта "Реконструкция систем водоснабжения в населенном пункте Турмагамбет Кармакшинского района 2 очередь" - 36 427 тысяч тенге;
3) на софинансирование проекта "Реконструкция и расшиерние систем водоснабжения в населенном пункте Акай Кармакшинского района" - 19 037 мың теңге;
4) на софинансирование проекта "Строительство водопроводных сетей в поселке Жосалы Кармакшинского района 4 очередь" - 23 818 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 22.09.2015 № 286 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).

5-1. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен төмендегі көлемде нысаналы даму трансферттері қаралғаны ескерілсін:
1) Қармақшы ауданы Ақай елді мекеніндегі сумен қамтамасыз ету жүйесін кеңейту және қайта жаңғыртуға – 171 324 мың теңге;
2) Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі ауыз су жүйесінің құрылысына (4 - кезең) – 214 363 мың теңге;
3) Қармақшы ауданы Тұрмағамбет елді мекеніндегі сумен қамтамасыз ету жүйесін қайта жаңғыртуға (2 - кезең) – 327 839 мың теңге;
4) мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 28 681 мың теңге.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 31.03.2015 № 249 шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 бастап туындаған қатынастарға таралады).
5-2. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттерге – 130 812 мың теңге қаралғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 31.03.2015 № 249 шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 бастап туындаған қатынастарға таралады).
6. Ауылдық елді мекендердегі мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақы төлеуге 48 мың теңге қаралғаны ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 22.09.2015 № 286 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 бастап туындаған қатынастарға таралады).
6-1. 2015 жылға жеке тұлғаларға ауылдық елді мекендердегі мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілген бюджеттік кредиттердің өтеуі 37 701 мың теңге көлемінде белгіленсін.
7. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 6 337 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 12.11.2015 № 299 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 бастап туындаған қатынастарға таралады).
8. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыруға бағытталған бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5-1. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены целевые трансферты на развитие в следующих размерах:
1) на реконструкцию и расширение систем водоснабжения в населенном пункте Акай Кармакшинского района – 171 324 тысяч тенге;
2) на строительство водопроводных сетей в поселке Жосалы Кармакшинского района (4 очередь) – 214 363 тысяч тенге;
3) на реконструкцию системы водоснабжения в населенном пункте Турмагамбет Кармакшинского района Кызылординской области (2 очередь) – 327 839 тысяч тенге;
4) на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 28 681 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 31.03.2015 N 249 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).
5-2. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 130 812 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 31.03.2015 N 249 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).
6. Учесть на выплату вознаграждения по бюджетным кредитам, выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов сельских населенных пунктов в сумме 48 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 22.09.2015 № 286 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).
6-1. Установить погашение бюджетных кредитов на 2015 год, выданных физическим лицам для реализации мер социальной поддержки специалистов сельских населенных пунктов в размере 37 701 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 6 337 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 12.11.2015 № 299 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).
8. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета, направленных на реализацию бюджетных инвестиции на 2015 год согласно приложения 4.
9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год, согласно приложения 5.

10. Кент, ауылдық округ әкімі аппараттарының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қармақшы аудандық
мәслихатының кезекті
35-сессиясын төрағасы К. Курманбаева
Қармақшы аудандық
мәслихат хатшысы М. Наятұлы
Қармақшы аудандық мәслихатының
2014 жылғы "24" желтоқсандағы
№ 225 шешіміне 1- қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет

10. Утвердить список бюджетных программ на 2015-2017 годы аппаратов акимов поселков, сельских округов согласно приложениям 6, 7, 8.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель очередной
35-сессии Кармакшинского
районного маслихата К.Курманбаева
Секретарь Кармакшинского
районного маслихата М. Наятулы
Приложение 1
Кармакшинского районного маслихата
от "24" декабря 2014 года № 225
Районный бюджет на 2015 год

17920
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
239988
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
84291
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
155697
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
221584
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
221584
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
14518
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14518
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
17781
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17781
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13373
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13373
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
12370
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12370
02
Қорғаныс
2745
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2745
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2285
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
460
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2123
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2123
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2123
04
Бiлiм беру
3289932
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
534810
004
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
526381
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
8429
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2755122
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18779
003
Жалпы білім беру
2598995
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу

17920
122
Аппарат акима района (города областного значения)
239988
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
84291
003
Капитальные расходы государственного органа
155697
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
221584
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
221584
452
Отдел финансов района (города областного значения)
14518
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
14518
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
17781
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
17781
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13373
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
13373
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
12370
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
12370
02
Оборона
2745
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2745
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2285
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
460
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2123
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2123
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2123
04
Образование
3289932
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
534810
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
526381
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
8429
464
Отдел образования района (города областного значения)
2755122
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18779
003
Общеобразовательное обучение
2598995
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)

010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
5137,8
13
Басқалар
4274
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4274
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
4274
Қармақшы аудандық мәслихатының
2014 жылғы "24" желтоқсандағы
№ 225 шешіміне 5- қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалуы барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
Қармақшы аудандық мәслихатының
2014 жылғы "24" желтоқсандағы
№ 225 шешіміне 6- қосымша
Кент, ауылдық округ әкімі аппараттарының 2015 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 12.11.2015 № 299 шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 бастап туындаған қатынастарға таралады).
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы

010
Развитие объектов сельского хозяйства
5137,8
13
Прочие
4274
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4274
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
4274
Приложение 5
Кармакшинского районного маслихата
от "24" декабря 2014 года № 225
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год.
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение 6
Кармакшинского районного маслихата
от "24" декабря 2014 года № 225
Список бюджетных программ на 2015 год аппаратов акимов поселков, сельских округов.
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 12.11.2015 № 299 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование