3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Cтандарт) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік (бұдан әрі ҒҒ– куәлік) беру болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру нысаны: электрондық нысан.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесін алу үшін қағаз тасығышта жүгінген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының мөрімен және қолымен куәландырылады.
ЭҮП-те мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы мен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған, электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимыл) бастауға негіздеме көрсетілетін қызмет берушінің көрсетілетін қызмет алушыдан Стандартта қарастырылған, көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен өзгеде құжаттарын немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұратуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы «Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін регламентіне (бұдан әрі ҒҒ– Регламент) 1-қосымшада келтірілген:
1) 1 - процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерімен мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін «Е-лицензиялау» мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ) логин мен парольді енгізу (авторлау процесі);
2) 1 - шарт – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тіркелгені туралы деректердің түпнұсқалығын «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да логин мен пароль арқылы тексеру;
3) 2 - процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерімен деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қалыптастыру;
4) 3 - процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерімен көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;

3. Результатом государственной услуги является выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей (далее - свидетельство) по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 140 (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения за получением свидетельства на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На ПЭП результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и иных документов услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных в Стандарте, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Описание последовательности процедур (действий) в процессе оказания государственной услуги приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей» (далее – Регламент):
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в информационной системе государственной базы данных «Е-лицензирование» (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование») для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;

5) 4 - процесс – «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасына/«Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушының деректеріне сұрау салуды жолдау;
6) 2 - шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінің болуын тексеру;
7) 5 - процесс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты, деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6 - процесс – қағаз тасығыштағы құжаттардың болуы туралы бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерімен көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына қоса беруі;
9) 7 - процесс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да сұрау салуды тіркеу және мемлекеттік көрсетілетін қызметті «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да өңдеу;
10) 3 - шарт – көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушыны біліктілік талаптарына және рұқсат беру үшін негіздерге сәйкестілігін тексеруі;
11) 8 - процесс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтарының болуына байланысты, сұратылатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін, (куәлік) алуы. Электрондық құжат мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-ны пайдалана отырып қалыптастырылады.
6. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – өтініштің көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдаудың күні мен уақыты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі өтініштің қағаз жеткізгіште қабылданғанын растау болып табылады;
ЭҮП арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алатын күн көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;

5) процесс 4 – направление запроса через шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) в государственной базе данных «Физические лица»/государственной базе данных «Юридические лица» (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка государственной услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (свидетельства) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6. При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через ПЭП – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвует следующие структурные подразделения услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;

4) орындаушы;
5) сараптау комиссиясы.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттар келіп түскен күннен бастап 10 минут ішінде алынған құжаттарды тіркейді, және көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қарауына береді, бұл ретте өтініштің көшірмесіне белгі қояды.
Көрсетілетін қызметті алушы сараптамаға жататын мәдени құндылықтар ретінде қаралатын заттарды көрсетілетін қызметті берушіге қолма-қол ұсынады.
Сараптамаға ұсынылған затты (заттарды) қабылдау және беру журналына белгі қояды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар тіркелген күннен бастап 1 жұмыс күні ішінде, келіп түскен құжаттармен танысады және одан әрі қарау үшін көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысына жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде, құжаттарды орындаушыға одан әрі қарастыруға береді;
4) орындаушы құжаттарды 1 жұмыс күні ішінде сараптау комиссиясының қарауына ұсынады;
5) сараптау комиссиясы келіп түскен құжаттарды 5 жұмыс күні ішінде қарайды және қорытынды береді;
6) орындаушы 1 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын ресімдейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 10 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін жібереді (береді).
9) Құрылымдық бөлімшелердің арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес блок-схемамен с үйемелденеді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. ЭҮП арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке өзі жүгінген кезде көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес көрсетілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы, ЭҮП-те көрсетілетін қызмет алушы қызметкер компьютерінің интернет-браузерiнде сақталып тұрған, өзiнiң ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң көмегiмен, тiркеудi жүзеге асырады (ЭҮП-да тiркелмеген көрсетілетін қызмет алушылар үшiн жүзеге асырылады);

4) исполнитель;
5) экспертная комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 10 минут со дня поступления документов проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю услугополучателя, при этом на копии заявления делает отметку.
Предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе, услугополучатель представляет услугодателю нарочно.
Представленный(е) услугодателю на экспертизу предмет(ы) фиксируется в журнале приема и выдачи.
2) руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня со дня регистрации документов ознокамливается с поступившими документами и направляет руководителю структурного подразделения услугодателя для далнейшего рассмотрения;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение одного рабочего дня передает документы исполнителю для дальнейшего рассмотрения;
4) исполнитель в течение одного рабочего дня направляет документы на рассмотрение экспертной комиссии;
5) экспертная комиссия в течение пяти рабочих дней рассматривает поступившие документы и дает заключение;
6) исполнитель в течение одного рабочего дня оформляет проект результата оказания государственной услуги и передает его руководителю услугодателя для подписания;
7) руководитель услугодателя в течение 15 минут подписывает результат оказания государственной услуги;
8) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 10 минут направляет (выдает) результат оказания государственной услуги.;
Сноска. Пункт 8 - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 16.10.2014 № 259 (вводится в действие через 10 дней после опубликования)
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями сопровождается блок - схемой согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункты 9 - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 16.10.2014 № 259 (вводится в действие через 10 дней после опубликования)
4. Описание порядка взаймодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя через ПЭП при личном обращении услугополучателя отражено в приложении 3 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);