Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2014 жылғы 08 қыркүйектегі № 215 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 07 қазанда № 2505 болып тіркелді. Күші жойылды – Маңғыстау облысы әкімдігінің 2016 жылғы 17 наурыздағы № 73 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Маңғыстау облысы әкімдігінің 17.03.2016 № 73 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек Кодексiнiң 238-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, "Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесi туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2014 жылғы 30 шілдедегі № 18/275 шешімінің негізінде облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі айқындалсын.
2. "Маңғыстау облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Ж.Ұ. Ұланова) осы қаулының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б.Ғ. Нұрғазиеваға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Айдарбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының білім
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Д.Н. Жұмашева
08 қыркүйек 2014 жыл
"Маңғыстау облысының дене
шынықтыру және спорт
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
С.И. Пахомов
08 қыркүйек 2014 жыл
"Маңғыстау облысының
денсаулық сақтау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Р.Ф. Бектубаев
08 қыркүйек 2014 жыл
"Маңғыстау облысының жұмыспен
қамтуды үйлестіру және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасы"
мемлекеттік мекемесі басшысының
міндетін атқарушы
Қ.І. Нұрмамедова
08 қыркүйек 2014 жыл
"Маңғыстау облысының мәдениет
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Б.Т. Базарбаев
08 қыркүйек 2014 жыл
"Маңғыстау облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Ж.Ұ. Ұланова
08 қыркүйек 2014 жыл
"Облыстық ауыл шаруашылығы
басқармасы" мемлекеттік мекемесі
басшысының міндетін атқарушы
Т.Ш. Балтабеков
08 қыркүйек 2014 жыл
Маңғыстау облысының әкiмдiгiнiң

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление Мангистауского областного акимата от 08 сентября 2014 года № 215. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 07 октября 2014 года № 2505. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 17 марта 2016 года № 73
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 17.03.2016 № 73(вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 3 статьи 238 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании решения Мангистауского областного маслихата от 30 июля 2014 года № 18/275 "О перечне должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования Мангистауской области" (Уланова Ж.У.) обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нургазиеву Б.Г.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Айдарбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление
образования Мангистауской области"
Жумашева Д.Н.
08 сентября 2014 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление
физической культуры и спорта
Мангистауской области"
Пахомов С.И.
08 сентября 2014 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление
здравоохранения Мангистауской области"
Бектубаев Р.Ф.
08 сентября 2014 года
Исполняющий обязанности
руководителя государственного
учреждения "Управление координации
занятости и социальных программ
Мангистауской области"
Нурмамедова К.И.
08 сентября 2014 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление культуры
Мангистауской области"
Базарбаев Б.Т.
08 сентября 2014 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области
Уланова Ж.У.
08 сентября 2014 года
Исполняющий обязанности руководителя
государственного учреждения
"Областное управление сельского хозяйства"
Балтабеков Т.Ш.
08 сентября 2014 года
Приложение
к постановлению акимата
Мангистауской области

2014 жылғы 08 қыркүйек № 215 қаулысына
қосымша
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының ТІЗБЕСІ
1. Денсаулық сақтау саласындағы мамандар лауазымдары:
1) мемлекеттiк мекеменің және қазыналық кәсiпорынның басшысы мен басшысының орынбасары, оның iшiнде медицина бөлiмi жөнiндегi;
2) бөлімше, станция, филиал, зертхана, орталық, бөлiм басшысы;
3) бөлiмшенің, кабинеттің, учаскенің меңгерушiсi;
4) мамандар (бас, аға), оның iшiнде: барлық мамандықтағы дәрiгерлер, медициналық бике, акушерка, зертханашы, медициналық зертханашы, медициналық статистик, провизор, психолог, статистик, әлеуметтік қызметкер, фармацевт, фельдшер, фельдшер-зертханашы.
2. Әлеуметтiк қамсыздандыру саласындағы мамандар лауазымдары:
1) мемлекеттiк мекеменің және қазыналық кәсiпорынның басшысы мен басшысының орынбасары, оның iшiнде орталықтың;
2) бөлiмше (орталық) меңгерушiсi;
3) мамандар (бас, аға), оның iшiнде: инспектор, консультант, үйде көрсетілетін әлеуметтік қызметкер, күтiм жөнiндегi әлеуметтiк қызметкер, әлеуметтiк жұмыс жөнiндегi маман.
З. Бiлiм беру саласындағы мамандар лауазымдары:
1) мемлекеттiк мекеменің және қазыналық кәсiпорынның басшысы мен басшысының орынбасары (басшының әкімшілік-шаруашылық бөлім жөніндегі орынбасарын қоспағанда);
2) мектепке дейiнгi мемлекеттiк мекеменің және қазыналық кәсiпорынның басшысы;
3) жалпы бiлiм беретiн мектептердiң, мектеп-интернаттардың және басқа да бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, қосымша бiлiм беру ұйымдарындағы директордың ғылыми, оқу, оқу - өндiрiстiк, оқу - тәрбие, тәрбие жұмыстары жөніндегі орынбасары;
4) әдiстемелiк кабинеттің басшысы, интернат, оқу кабинетiнің меңгерушiсi;
5) мамандар (бас, аға), оның iшiнде: барлық мамандықтағы мұғалiмдер, кiтапханашы, жетекшi, тәрбиешi, нұсқаушы, мастер, медициналық бике, әдiстемешi, музыкалық жетекшi, оқытушы, үйiрме жетекшiсi, әлеуметтiк педагог, педагог-психолог, педагог-ұйымдастырушы, қосымша бiлiм беру педагогы, логопед- мұғалiм, дефектолог-мұғалiм.
4. Мәдениет саласындағы мамандар лауазымдары:
1) мемлекеттiк мекеменің және қазыналық кәсiпорынның басшысы мен басшысының орынбасары;
2) көркемдiк жетекшi;
3) кiтапхана, клуб, көркемдеп қою, әдеби-драмалық, музыкалық бөлiм меңгерушісі;
4) негізгі қызмет секторының және құрылымдық бөлімшенің (бөлiмінің) басшысы;

от 08 сентября 2014 года № 215
ПЕРЕЧЕНЬ
должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Должности специалистов в области здравоохранения:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, в том числе по медицинской части;
2) руководитель подразделения, станции, филиала, лаборатории, центра, отдела;
3) заведующий отделением, кабинетом, участком;
4) специалисты (главные, старшие), в том числе: врачи всех специальностей, медицинская сестра, акушерка, лаборант, медицинский лаборант, медицинский статистик, провизор, психолог, статистик, социальный работник, фармацевт, фельдшер, фельдшер-лаборант.
2. Должности специалистов в области социального обеспечения:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, в том числе центра;
2) заведующий отделением (центром);
3) специалисты (главные, старшие), в том числе: инспектор, консультант, социальный работник на дому, социальный работник по уходу, специалист по социальной работе.
3. Должности специалистов в области образования:
1) руководитель и заместитель руководителя (за исключением заместителя руководителя по административно-хозяйственной части) государственного учреждения и казенного предприятия;
2) руководитель дошкольного государственного учреждения и казенного предприятия;
3) заместитель директора по научной, учебной, учебно-производственной, учебно-воспитательной, воспитательной работе общеобразовательных школ, школ-интернатов и других организаций начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, после среднего, дополнительного образования;
4) руководитель методического кабинета, заведующий интернатом, учебным кабинетом;
5) специалисты (главные, старшие), в том числе: учителя всех специальностей, библиотекарь, вожатый, воспитатель, инструктор, мастер, медицинская сестра, методист, музыкальный руководитель, преподаватель, руководитель кружка, социальный педагог, педагог-психолог, педагог-организатор, педагог дополнительного образования, учитель-логопед, учитель-дефектолог.
4. Должности специалистов в области культуры:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;
2) художественный руководитель;
3) заведующий: библиотекой, клубом, частью художественно-постановочной, литературно-драматической, музыкальной;
4) руководитель структурного подразделения (отдела) и сектора по основной деятельности;

5) мамандар (бас, аға), оның iшiнде: аккомпаниатор, актер, музыка өңдеушісі, әртiс, балетмейстер, библиограф, кiтапханашы, дирижер, дыбыс режиссерi, нұсқаушы, барлық мамандықтағы инженер, өнертанушы, кинорежиссер, киномеханик, концертмейстер, мәдени ұйымдастырушы, музыкатанушы, музыкалық жетекшi, әдiстемешi, қоюшы оператор, кино-бейнепроекциялық аппаратурасының басқару пультiнiң операторы, режиссердiң көмекшiсi, режиссер, қоюшы-режиссер, үйірме жетекшісі, солист, хореограф, хормейстер, мұражай қорын сақтаушы, барлық атаудағы суретшiлер, экскурсовод.
5. Спорт саласындағы мамандар лауазымдары:
1) мемлекеттiк мекеменің және қазыналық кәсiпорынның басшысы мен басшысының орынбасары (басшының әкімшілік-шаруашылық бөлім жөніндегі орынбасарын қоспағанда);
2) бөлiмше, филиал, кешен басшысы;
3) спорт клубының меңгерушiсi;
4) мамандар (бас, аға), оның iшiнде: нұсқаушы, жаттықтырушы, мастер, барлық мамандықтағы дәрiгерлер, медициналық бике, әдiстемешi, психолог, фельдшер.
6. Ветеринария саласындағы мамандар лауазымдары:
1) мамандар (бас, аға), оның ішінде: медициналық ветеринария, санитарлық ветеринария.

5) специалисты (главные, старшие), в том числе: аккомпаниатор, актер, аранжировщик, артист, балетмейстер, библиограф, библиотекарь, дирижер, звукорежиссер, инструктор, инженер всех специальностей, искусствовед, кинорежиссер, киномеханик, концертмейстер, культорганизатор, музыковед, музыкальный руководитель, методист, оператор-постановщик, оператор пульта управления кино-видеопроекционной аппаратуры, помощник режиссера, режиссер, режиссер-постановщик, руководитель кружка, солист, хореограф, хормейстер, хранитель фондов в музеях, художники всех наименований, экскурсовод.
5. Должности специалистов в области спорта:
1) руководитель и заместитель руководителя (за исключением заместителя руководителя по административно-хозяйственной части) государственного учреждения и казенного предприятия;
2) руководитель подразделения, филиала, комплекса;
3) заведующий спортивным клубом;
4) специалисты (главный, старшие), в том числе: инструктор, тренер, мастер, врачи всех специальностей, медицинская сестра, методист, психолог, фельдшер.
6. Должности специалистов в области ветеринарии:
1) специалисты (главные, старшие), в том числе: ветеринарной медицины, ветеринарной санитарии.