Қалалық мәслихаттың 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 16/152 "2014-2016 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 25 сәуірдегі № 20/192 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 11 мамырда № 2413 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және «Облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 13/188 «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 16/246 облыстық мәслихаттың шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2014 жылғы 4 мамырдағы № 2410 болып тіркелген) сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2014-2016 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 16/152 Қалалық мәслихаттың шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2327 болып тіркелген, 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 208-209 «Маңғыстау» газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2014-2016 жылдарға арналған қалалық бюджет 1 қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19 000 272,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 503 850,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 193 600 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 627 562 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 675 260 мың теңге;
2) шығындар – 19 545 125,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 290 500 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 290 500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 67 000 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 67 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4 902 352,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 902 352,7 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 3 537 500 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 364 852,7 мың теңге.
2 тармақтағы:
2 абзацтағы «20,8» саны «23,0» санымен ауыстырылсын;
3 абзацтағы «20,8» саны «23,0» санымен ауыстырылсын.
келесі мазмұндағы 4 абзацпен толықтырылсын:
«төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы - 100 пайыз»;
4 тармақтағы:
5 абзацтағы «5 715» саны «5 917» санымен ауыстырылсын;
7 абзацтағы «5 209» саны «5 413» санымен ауыстырылсын;
8 абзацтағы «18 996» саны «10 607» санымен ауыстырылсын;
11 абзацтағы «2 746» саны «1 138» санымен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 12 декабря 2013 года № 16/152 "О городском бюджете на 2014-2016 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 25 апреля 2014 года № 20/192. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 11 мая 2014 года № 2413
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан и решением областного маслихата от 16 апреля 2014 года №16/246 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2013 года № 13/188 «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2410 от 4 мая 2014 года), городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 12 декабря 2013 года № 16/152 «О городском бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2327, опубликовано в газете «Огни Мангистау» от 31 декабря 2013 года № 208-209) следующие изменения и дополнения:
Утвердить городской бюджет на 2014-2016 годы, согласно приложению 1, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 000 272,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 503 850,4 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 193 600 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 627 562 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 675 260 тысяч тенге;
2) затраты – 19 545 125,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 290 500 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 290 500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –67 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 67 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 902 352,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 902 352,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 3 537 500 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 364 852,7 тысяч тенге.
В пункте 2:
в абзаце 2 цифру «20,8» заменить цифрой «23,0»;
в абзаце 3 цифру «20,8» заменить цифрой «23,0»;
дополнить абзацем 4 следующего содержания:
«индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов».
В пункте 4:
в абзаце 5 цифру «5715» заменить цифрой «5917»;
в абзаце 7 цифру «5209» заменить цифрой «5413»;
в абзаце 8 цифру «18996» заменить цифрой «10607»;
в абзаце 11 цифру «2746» заменить цифрой «1138»;

келесі мазмұндағы 12,13,14 абзацтармен толықтырылсын:
«31 524 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
591 мың теңге – 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
268 515 мың теңге – мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге».
5 тармақтағы «2 194 161» саны «2 994 161» санымен ауыстырылсын.
келесі мазмұндағы 5-2 тармағымен толықтырылсын:
«5-2. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғыртудың 2011-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берілетін кондоминиум нысандарының жалпы мүліктерін жөндеуге 650 000 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттері қарастырылатыны ескерілсін.
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Көрсетілген шешімнің 4 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. Ақтау қалалық мәслихаты аппаратының басшысы (Д.Телегенова) Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (С.Кутепов) жүктелсін.
6. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2014 жылдың 1 қаңтарында пайда болған қатынастарға таралады.
Сессия төрағасы,
мәслихат хатшысының
міндетін атқарушысы                     Ы. Көшербай
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің басшысы
А. Ким
2014 жыл 25 сәуір
Қалалық мәслихаттың
2014 жылғы 25 сәуірдегі
№ 20/192 шешіміне
1-қосымша
2014 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы

дополнить абзацами 12,13,14 следующего содержания:
«31524 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
591 тыс. тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
268 515 тысяч тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов».
В пункте 5 цифру «2 194 161» заменить цифрой «2 994 161»;
дополнить пунктом 5-2 следующего содержания:
«5-2. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на увеличение уставного капитала специализированной уполномоченной организации на ремонт общего имущества объектов кондоминиума в рамках Программы модернизации жилищно-коммунального хозяйства Республики Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 650 000 тысяч тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
3. Приложение 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
4. Руководителю аппарата Актауского городского маслихата (Д.Телегенова) после государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить опубликование настоящего решения в информационно-правовой системе «Әділет».
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (С.Кутепов).
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии,
исполняющий обязанности
секретаря маслихата                     Ы. Кошербай
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель государственного
учреждения «Актауский
городской отдел экономики и
бюджетного планирования»
А. Ким
25 апреля 2014 года
Приложение 1
к решению городского маслихата
от 25 апреля 2014 года № 20/192
Бюджет города Актау на 2014 год
категория
Сумма тыс. тенге
класс
подкласс
Наименование

130 835
006
Балаларға қосымша білім беру
294 766
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
16 257
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
1 647 705
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
57 580
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
669 121
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 388 414
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
173 375
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
173 375
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
689 636
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
581
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
581
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
673 172
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 962
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
88 319
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
49 038
006
Тұрғын үй көмегі
26 640
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
265 947
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 750
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 030
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
49 368
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
86 719
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
8 577
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
26 476
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4 346
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
14 745
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
14 745
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 138
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру

130 835
006
Дополнительное образование для детей
294 766
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
16 257
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
1 647 705
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
57 580
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
669 121
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 388 414
467
Отдел строительства района (города областного значения)
173 375
037
Строительство и реконструкция объектов образования
173 375
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
689 636
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
581
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
581
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
673 172
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59 962
002
Программа занятости
88 319
005
Государственная адресная социальная помощь
49 038
006
Оказание жилищной помощи
26 640
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
265 947
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 750
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 030
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
49 368
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
86 719
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
8 577
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
26 476
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 346
464
Отдел образования района (города областного значения)
14 745
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
14 745
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 138
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов